BK Opava
67:104 (9:22, 32:50, 51:82)
JDA Bourgogne Dijon
Úterý 31.10.2023, 18:30 • Víceúčelová hala, Opava • Liga mistrů • Skupina B

Také druhý zápas v Lize mistrů Opava vysoko prohrála. Francouzskému Dijonu podlehla 67:104. Hosté si vytvořili dvojciferný náskok už na začátku a i přes určité záchvěvy českého šampióna na konci první i druhé čtvrtiny už pak utkání jednoznačně kontrolovali. Domácí dopláceli na velké množství ztrát, kterých zaznamenali hned 25 a s tím se na této úrovni nedá hrát vyrovnaný zápas.

Z individuálních výkonů na straně Opavy můžeme pochválit pivota Adama Pecháčka, který za 24 minut stihl 14 bodů a 7 doskoků. 14 body včetně čtyř trefených tříbodových střel se pak mohl pochlubit Jan Švandrlík. Dijon se ale mohl spolehnout na mnohem širší skupinu hráčů. Nejlepšími střelci byli se 17 body Aleksandar Lazić a Giovan Oniangue. (20:24:28)

Konec zápasu. (67:104)

39:43
    Allan Dokossi ještě přidává dva body na konto Dijonu. (67:104)

39:23
    Nadále fandící publikum potěšil také Jakub Mokráň. (67:102)

39:10
    Adam Pecháček snižuje. (65:102)

38:55
    Hosté si závěr duelu užívají. Po hezké akci se prosadil Allan Dokossi. (63:102)

38:37
    Jakub Mokráň snížil z čáry trestných hodů. (63:100)

38:24
    Hunt pod košem krásně uvolnil Nathana Vincennese, který pro hosty zkompletoval stovku! (61:100)

37:50
    Dvě proměněné šestky Oniangueho. (61:98)

37:50
    Oniangue se ocitl v dvojbloku Pecháček – Slavík. Druhý jmenovaný ho při střelbě fauloval. (61:96)

37:25
    Adam Pecháček oba proměnil a Opava se tak dostala alespoň přes hranici šedesáti bodů. (61:96)

37:25
    Pecháček ale získal trestné hody na Robinovi Ducotém. (59:96)

37:23
    Slavík zvedl střelu za tři body, ale mířil pouze do obroučky. (59:96)

36:42
    Slovenský reprezentant v dresu Opavy neproměnil ani jeden pokus. (59:96)

36:41
    Vincennes, který absolvuje své první sekundy v utkání, fauloval střílejícího Mokráně. Ten bude házet šestky. (59:96)

36:05
    Giovan Oniangue přidal dva body na konto francouzského celku. (59:96)

35:47
    Pecháček nyní skvěle zabojoval. Vleže získal míč a našel Šimona Puršla, který byl pod košem úplně sám. (59:94)

34:54
    Vzápětí ale koš Camerona Hunta. (57:94)

34:46
    Ducotého nájezd skončil jen na desce. (57:92)

34:13
    Hrovat proměnil oba trestné hody a Dijon se rychle blíží k hranici stovky nastřílených bodů. (57:92)

Martin Augustin

BK Opava: Pecháček, Švandrlík, Farský, Gniadek, Mokráň, Puršl, Jurečka, Šiřina, Slavík, Kavan.
    Trenér: Petr Czudek

JDA Bourgogne Dijon: Rousselle, Ducoté, Alingue, Holston, Lazić, Hrovat, Hunt, Vincennes, Dokossi, Oniangue.
    Trenér: Nenad Marković

Rozhodčí: Liszka (POL), Praksch (HUN), Zaščuk (UKR)
    Čtvrtiny: 9:22, 32:50, 51:82, 67:104