Dukla Praha – Vyškov 3:1 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 1:0 (kon.) | Ostrava – Zlín 0:1 (kon.)
Bohemians 1905 – Sparta 1:2 (kon.)
Bohemians Praha 1905
1:2 (1:0)
AC Sparta Praha
Středa 01.11.2023, 17:30 • Ďolíček, Praha-Vršovice • MOL Cup • Osmifinále

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 4:10. Rohy: 6:10. (19:28:13)

Dnešní utkání sledovalo 5012 diváků.

Sparta tedy pokračuje pohárem do čtvrtfinále, Bohemians naopak v MOL Cupu končí.

Postup Sparty se v Ďolíčku nerodil bezbolestně, nakonec ale úřadující mistr republiky těžkou šichtu dosáhl do konce. Skóre otočili Letenští ve druhé půli zásluhou dvou trefi po dlouhých autech Lukáše Sadílka. Nejprve prolomil střeleckou smůlu Václav Sejk a vítěznou branku si připsal Michal Ševčík, jenž rozhodl i předchozí pohárový duel proti Líšni.

90+6

90+6
    Jenže první centr Hrubého obrana odvrátila a pokus o repete, ač nevypadal vyloženě zle, končí jen kopem od branky Vorla. Vondra totiž merunu prodloužil na zadní tyč tak, že na ni nedosáhl ani skluzující Hála.

90+6
    Do pokutového území už sprintuje i brankář Reichl.

90+5
    Klokani se prokombinovali až do vápna. Po pasu Matouška centroval Hůlka, jenže jeho přízemní pobídka do šestnáctky byla sražena na roh.

90+5
    Střídání v týmu AC Sparta Praha:
    ze hřiště odchází Sejk, přichází Schánělec.

90+4
    Bohemians se nyní pokusí vybudovat závěrečný tlak. K tomu by ale potřebovali, aby nákop Reichla nezacílil na Pavelku.

90+3
    Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha (Jan Mejdr). Letenští ale i tak uvedou míč do hry vhazováním z vlastní obranné poloviny.

90+3
    Ani z tohohle mráčku, rozumějte standardky, ale nezapršelo. Ve vzduchu si totiž suverénně počínal Gomez.

90+3
    Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha (David Pavelka) za faul ve středovém kruhu.

90+2
    Sparta odmítá pojistku! Protiútok po Beranově ztrátě zakončila přesná přihrávka Sejka Olatunjimu, jenže ten tváří v tvář Reichlovi zaváhal a trefil pouze tyč.

90+2
    Sejkovu patičku na střed přečetl Shejbal a rychlou kolmicí hledal Matouška. Tomu ale cestu na branku překazil včas vyběhnuvší Vorel.

90+1
    Hybšův centr přímo do šestnáctky ale Wiesner dokázal protečovat do rukou Vorla.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje šest minut. Tu první zahájí volný kop domácích ze střední třetiny hřiště.

90
    Wiesner připravil parádní přihrávkou palebnou pozici Sejkovi, ten se ale místo rychlé střely zamotal do kliček. Pak ještě nabil Pavelkovi, jemuž ale zakončení z vnitřku vápna vůbec nesedlo.