FC Košice – Dunajská Streda 0:3 (kon.)
FC Košice
0:3 (0:2)
DAC 1904 Dunajská Streda
sk Pátek 03.11.2023, 17:30 • Košická futbalová aréna(Košice) • Niké liga • 13. kolo

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu 13. kola Niké ligy medzi FC Košice a DAC 1904 Dunajská Streda.

Stretnutie sa začne o 17:30.

Košičania už pod vedením nového trénera Jána Kozáka ml. budú chcieť ukončiť sedemzápasovú šnúru bez bodu. Východniari naposledy schytali debakel na Slovane, keď na majstra nestačili po výsledku 0:4. V tabuľke sa nachádzajú na desiatom mieste so siedmimi bodmi a skóre 10:29, ktoré značí druhú najslabšiu ofenzívu a najhoršiu defenzívu.

Dunajská Streda dosahuje výsledky ako na hojdačke. Z posledných piatich súbojov postupne vyhrala, prehrala, vyhrala, prehrala a uplynulý víkend vyhrala doma nad Michalovcami 2:1. DAC to posunulo na šiestu priečku s 20 bodmi a skóre 19:16. Celok zo Žitného ostrova bude v metropole východu favorit.

Úvodné zostavy:

FC Košice: Putnocký – Fabiš, Golikov, Šindelář (C), Jonec, Mizerák – Gallovič, M. Faško, Qose, Liener – Medved.
    Náhradníci: Kira, Valach – Jakubko, Sovič, Vasiľ, Sagna, Veselý.
    Tréner: J. Kozák

DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Andzouana (C), Brunetti, Csinger, Gruszkowski – Čermák, Romero, Dimun – Herc, Goure, Trusa.
    Náhradníci: Petráš – Kaša, Mendez, Pinto, Káčer, Veselovský, Vitális, Barišić, Niarchos.
    Tréner: A. Guľa

Rozhodca: I. Kružliak – J. Pozor, A. Jekkel.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Výkop mali hostia a začali trpezlivou hrou s postupným útokom od zadnej línie.

2
    Domáci sa na chvíľu dostali k lopte, ale výkop Putnockého skončil veľmi rýchlo u jeho brankárskeho náprotivka Popoviča.

3
    Dobrá práca od Medveda pri postrannej čiare a vybojoval pre domácich aspoň autové vhadzovanie.

4
    Naďalej sa hostia neposunuli z vlastnej polovice, ale už aspoň majú loptu pod kontrolou.

5
    Dunajská Streda dala gól! Hostia sa však celkom rýchlo dostali na útočnú polovicu a Andzouana dokonalým centrom našiel FERNANDA GOURÉHO v šestnástke domácich a ten zakončil prudkou hlavičkou k ľavej tyči, Putnocký už na loptu nedosiahol! Asistencia: Andzouana

8
    Hostia naďalej pokračujú v útočnej snahe, ale teraz Golikov zastavil Čermákov pokus preniesť hru na ľavú stranu.

9
    Liener svojou bojovnosťou vybojoval prvý rohový kop pre domácich, ktorý odvrátil hlavou Gouré pred Qosem.

10
    Ani druhý rohový kop domácich nepriniesol zakončenie, následne domáci pokračovali v útoku, ale Lienerovej center z pravej strany skončil v rukaviciach Popoviča.

12
    Venezuelský futbalista Romero v drese hostí zostal ležať na hracej ploche a bude potrebovať ošetrenie, preto je hra prerušená.

14
    Už sa v hre pokračuje a k zakončeniu z diaľky sa odhodlal Čermák po prihrávke od Andzouanu, ale mieril vysoko nad domácu bránu.

15
    Hostia opäť veľmi jednoducho prešli až k pokutovému územiu, ale Gourého môže mrzieť pokazená jednoduchá prihrávka na Andzouanu.

16
    Dunajská Streda dala gól! Hostia mali k dispozícii autové vhadzovanie na pravej strane, ktoré využil Trusa a uvoľnil sa od nedôsledne brániaceho Mizeráka, presným centrom našiel úplne voľného YHOANA ANDZOUANU, ktorý už chladnokrvne zakončil k bližšej tyči a Putnocký sa nestihol presunúť! Asistencia: Trusa

19
    Domáci sa potrebujú vzchopiť, v tejto chvíli im môže aspoň trochu pomôcť nedovolený zákrok Trusu na Mizeráka.

20
    Brunettiho pokus o dlhý pas na Trusu, ale ten bol v signalizovanom ofsajde a aj tak ho nedokázal spracovať.

21
    Ďalší faul Trusu, keď tentokrát už na vlastnej polovici zastavil Qoseho, ale domáci zo štandartnej situácii nevyťažili nič.

23
    Opäť snaha hostí prekonať defenzívu dlhým nákopom, ale aj tento pokus Csingera skončil len v rukaviciach Putnockého.

24
    Domáci sú však naďalej úplne bezzubí smerom dopredu, keď veľmi rýchlo odovzdali loptu po neprenej prihrávke.

25
    Okrem toho ďalšia strela hostí, o ktorú sa postaral Romero, ale aj jeho zakončenie z večšej vzdialenosti nebolo presné.

26
    Ďalší center do pokutového územia domácich, ktorý skončil hlavičkou Gourého, ale tentokrát netrafil bránu.

28
    Domáci sa snažia aspoň získať kontrolu nad hrou, tým že držia loptu v moci v zadných radoch.

30
    Opäť sa však o vzruch postarali hostia, keď Brunettiho center z ľavej strany bol nebezpečný a Putnocký ho neistým spôsobom pustil za bránkovú čiaru.

32
    V tejto chvíli dobrá práca v strede poľa od domácich, ktorým sa podarilo zastaviť útok hostí a získali autové vhadzovanie.

33
    Dlhý nákop sa hosťom podarilo udržať v blízkosti pokutového územia domácich a môžu pokračovať v stupňovaní tlaku.

34
    Dokonca prvý rohový kop pre hostí, ktorý rozohrali neúspešne nakrátko a z pokračujúcej akcie sa zrodil ofsajd Gourého v šestnástke domácich.

36
    Ďalšia práca pre Putnockého, ktorý si však poľahky poradil s centrom Romera aj kvôli tomu, že v šestnástke domácich sa nenachádzal žiaden hráč hostí.

37
    Opäť vyhraný osobný súboj pre hostí, ktorí naďalej môžu pokračovať s loptou na kopačkách a bez problémov kontrolovať vývoj zápasu.

38
    Až technický nedostatok Csingera pri spracovaní lopty znamenal stratu pre hostí a autové vhadzovanie majú domáci.

39
    Dimun príliš okato zatiahol Mizeráka, ale domáci sa aj v tomto prípade len vrátili s loptou na vlastnú polovicu.

41
    Ofenzívna snaha domácich mala veľmi krátke trvanie a opäť sú to hostia, ktorí diktujú tempo hry.

42
    Veľmi nepresný center z ľavej strany preletel celé poktové územie a domáci aspoň získali autové vhadzovanie.

43
    Lenže domáci vôbec nezvládajú osobné súboje v strede poľa, po ktorom znova len strácajú loptu a musia sa brániť.

44
    Dimun sa pošmykol, čoho mohol využiť Gallovič na rýchlejší prechod domácich do útoku, ale ten takticky ešte Dimun stihol zastaviť nedovoleným zákrokom.

45
    Druhý rohový kop pre hostí v poslednej minúte riadneho hracieho času v prvom polčase, čo je ešte ďalšia hrozba pre domácich.

45+1
    Domáci však dokázali odkopnúť loptu do bezpečia, ale hostia už len dohrávajú prvý polčas, v ktorom sa nadstavuje len jedna minúta.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Drunajská Streda mala v Košiciach výborný nástup do zápasu, keď v šestnástej minúte viedla už o dva góly po presných zásahoch Gourého a Andzouanu. Domáci sa v prvom polčase v ofenzíve nedostali vôbec k ničomu a hostia bez problémov udržali dvojgólový náskok až do jeho záveru, preto majú nakročené k trom bodom. Druhý polčas sa začne približne o 18:33.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Obidve mužstvá pokračujú bezo zmeny, ale domáci by určite potrebovali oživenie, pretože aj druhý polčas začal útokom hostí, ktorý zastavil ofsajd Gourého.

47
    Nepresná prihrávka Fabiša odovzdala loptu hosťom, ktorí sa nikam neponáhľajú a pomaly kombinujú.

48
    Gallovič zostal ležať na zemi po súboji s Andzouanom, ale hra nebola prerušená a akcia hostí skončila nie príliš razantným zakončením z hranice šestnástky, ktoré letelo priamo do rukavíc Putnockého.

49
    Trochu zbytočný faul hostí na Faška v nebezpečnom priestore, takže domáci získali zaujímavú štandartnú situáciu.

50
    Práve Faško zakrútil loptu k vzdialenejšiej tyči, kde však bol pripravený Popovič.

51
    Golikov prehral súboj s Hercom a následne musel zozadu faulovať Čermáka, preto dobrá štandartka aj pre hostí.

52
    Čermák ju rozohrával, ale nepresným centrom nenašiel žiadneho spoluhráča a Putnocký nemusel zasahovať.

54
    Mizerák na ľavej strane získal odrazenú loptu a zaujímavým centrom našiel nabiehajúceho Golikova, ktorý sa dostal k hlavičke, ale mieril len nad bránu hostí.

56
    Najprv po rohovom kope hostí nebezpečne zakončoval Csinger, ale jeho strela bola zblokovaná a domáci sa dostali do rýchleho brejku, ktorý však skončil nepresnou prihrávkou Golikova na nabiehajúceho Faška.

57
    Liener po tvrdom súboji zostal ležať na zemi pred pokutovým územím hostí a uvidíme, či bude potrebovať ošetrenie.

58
    Už sa však do hry pripravuje Sagna, ktorý zrejme o chvíľu vystrieda práve otraseného Lienera.

59
    Striedanie v tíme FC Košice:
    z ihriska odchádza Erik Liener, prichádza Landing Sagna.

60
    Mizerák sa snažil napádať rozohrávku hostí, ale zahral pri tom rukou, ktorá bola odpískaná.

64
    Domáci strelili kontaktný gól, keď sa im podarilo zrýchliť hru a z pravej strany prišiel prízemný center na Sagnu, ktorý už trafil odkrytú bránu, ale po dlhej komunikácii s VAR-om bolo potvrdené tesné ofsajdové postavenie Sagnu.

65
    Uvidíme, či domácich povzbudí tento neuznaný gól, teraz majú k dispozícii priamy kop po faule Csingera na Medveda.

66
    Faško sa to rozhodol vyskúšať strelou na bránu a jeho pokus nebol vôbec márny, Popovič musel tvrdú ranu vyraziť.

66
    Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
    z ihriska odchádza Milan Dimun, prichádza Miroslav Káčer.

66
    z ihriska odchádza Andrés Romero, prichádza Milán Vitális.

68
    Takisto aj Fabiš sa rozhodol vyskúšať zakončiť spoza šestnástky, aj keď trafil len stred brány a Popovič tentokrát s jednoduchším zákrokom.

71
    z ihriska odchádza Kristi Qose, prichádza Marcel Vasiľ.

71
    Faško výborne vypichol loptu v strede poľa a hneď sa rútil k šestnástke hostí, napokon sa nechal šikovne faulovať Csingerom a vybojoval ďalší nebezpečný priamy kop.

72
    Aj tento priamy kop si zobral na starosť Faško, ale tentokrát trafil len Herca v múre, ktorý dostal zrejme tvrdú ranu a zostal ležať na zemi.

74
    V hre sa už pokračuje, hostia mohli využiť vyhraného súboja v nebezpečnom priestore, ale Gouré neprihral presne.

75
    z ihriska odchádza Matej Trusa, prichádza Alejandro Mendez.

76
    Čas sa domácim začína krátiť a napriek tomu, že v druhom polčase jednoznačne zlepšili svoju hru, tak stále musia doháňať dvojgólové manko.

77
    Hostia to vôbec nemajú jednoduché pri rozohrávke, keďže domáce napádanie je veľmi nepríjemné.

78
    Andzouana si s Brunettim vymenili loptu a následne pokus o nákop zastavil napádajúci Medved.

79
    Domáci zastavili ďalší prechod hostí do útoku už v strede poľa, ale naďalej sa musia brániť.

80
    Mohlo byť definitívne rozhodnuté, ale Gouré nepridal svoj druhý gól hlavičkou po centri Gruszkowskeho z pravej strany, keď zlyhal vo vyloženej pozícii a netrafil domácu bránu.

82
    Mendez si vypýtal faul na útočnej polovici od Golikova, preto hostia získavajú ďalší cenný čas už v záverečných desiatich minútach riadneho hracieho času.

83
    Navyše sa k strele dostal Herc, ktorý napálil Šinderlářa a získal rohový kop, ktorý však len preletel šestnástkou domácich bez zakončenia.

85
    Dunajská Streda dala gól! Tak to bola neskutočná paráda v podaní YHOANA ANDZOUANU, ktorý sa rozhodol vystreliť z veľkej diaľky a neuveriteľným spôsobom z ľavej strany zakrútil k vzidalenejšej pravej tyči, pričom situáciu určite trochu aj podcenil Putnocký a nestihol včas zacúvať! Asistencia: Čermák

88
    z ihriska odchádza Michal Faško, prichádza Miroslav Sovič.

88
    z ihriska odchádza Christián Herc, prichádza Bartol Barišić.

88
    z ihriska odchádza Fernand Goure, prichádza Dominik Veselovský.

90
    Zápas sa už len dohráva a tretí inkasovaný gól už definitívne pochoval nádej domácich na bodový zisk.

90+1
    Veselovský sa snažil z prvej prihrať na rozbehnutého Brunettiho, ale táto nepresná prihrávka skončila len u Putnockého.

90+3
    Ešte zaujímavý nákop v poslednej nadstavenej minúte od Fabiša až do pokutovéha územia hostí, na ktorý však nedosiahol striedajúci Vasiľ, a tak z toho nebude ani čestný gól.

90+3

Košice doma prehrali s Dunajskou Stredou rozdielom triedy 0:3. Prvý polčas bol v jasnej réžii hostí, ktorý si v ňom vypracovali dvojgólový náskok zásluhou Gourého a Andzouanu. V druhom polčase však domáci zabrali a strelili aj kontaktný gól, ktorý však neplatil pre tesný ofsajd Sagnu, a napokon definitívna poistka pre hostí prišla v závere po exkluzívnom druhom góle Andzouanu, po ktorom sa za hlavu neveriacky chytal aj tréner Guľa. Dunajská Streda tak v tabuľke preskočila Trnavu a dokonca aj Trenčín, takže minimálne do zajtra bude na štvrtom mieste. To je odo mňa z toho zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalších futbalových prenosoch! (19:29:36)