Slavia – Pardubice B 4:3 (1:0 po s.n.) | Frýdek-M. – Znojmo 5:3 (kon.) | Litoměřice – Poruba 2011 0:4 (kon.)
Vsetín – Přerov 5:1 (kon.) | Kolín – Zlín 2:1 (kon.) | Prostějov – Jihlava 3:1 (kon.)
Třebíč – Sokolov 0:4 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 04.11.2023, 17:00 • Zimní stadion Prostějov, Prostějov • Chance liga • 19. kolo

Zápas hluchého se slepým je u konce. První dvě třetiny jsme neviděli vůbec pohledný hokej a pořádně ani žádné šance. Nakonec se ale ve druhé třetině prosadil Forman a otevřel tak skóre. Poslední část hry nebyla o moc pohlednější, avšak co se gólů týče, byla bohatější. Dvakrát se totiž prosadil Doležal, který tak zůstáva nejlepším střelcem domácích. Na straně Dukly se poté prosadil Havránek, který svou pumelicí překazil Štipčákovi čisté konto. (19:32:10)

59:28 Zdeněk DOLEŽAL - 3:1

59:28
    Doležal se prosadil již podruhé do brány soupeře, tentokrát mu ale v cestě nebránil Beran a tak neměl ZDENĚK DOLEŽAL až tak složitou práci. Asistence: Pitule
    58:12 Tomáš HAVRÁNEK - 2:1

58:12
    Štpčák čisté konto neudrží! Chyběl mu k tomu už jen kousek, avšak ránu TOMÁŠE HAVRÁNKA by nechytil ani ten nejlepší brankář. Asistence: Šimon Jelínek, Jonáš Jungwirth.

57:01
    Opět vyloučení hráčů na obou stranách. Trestnou lavici teď navštíví Menšík s Burianem.

56:49
    Jihlava zkouší hrát v šesti. Zatím si dží stejný tlak jako v přesilovce. Ke střele se dostal Ozols, Menšík poté sekl Štipčáka a před brankářem se tak strhla mela.

56:27
    Matador Čachotský se ujal rány v přesilovce. Jeho bombu ale opět zneškodnil Štipčák.

54:58
    Další možnost na snížení pro hosty! Opět kvůli špatnému střídání usedá na trestnou lavici Illéš.
    53:37 Zdeněk DOLEŽAL - 2:0

53:37
    První využitá přesilovka utkání! V početní převaze Prostějova udeřil nejlepší střelec domácích ZDENĚK DOLEŽAL, který dostal skvělou přihrávku od Račuka. Asistence: Marek Račuk

53:18
    Illéš vypálil dělovku, kterou ale opět zlikvidoval Beran v bráně.

53:05
    Ani jednomu z týmu dnes nevychází střídání. Tentokrát se na ledě nacházeo více hráčů Jihlavy. Trest odpyká Jungwirth.

52:10
    Tak dlouho se osekávali, až se dosekali. Za vzájemný souboj dostali osobní dvouminutový trest jak Krejčí, tak Jelínek.

51:56
    Po špatné rozehrávce Prostějova se ke střele dostal Menšík. V konfrontaci se Štipčákem ale mladý centr Jihlavy neuspěl.

51:10
    Bilčík se taky pokoušel srovnat skóre. Brankář Jestřábů se ale stihl přesunout a ránu tak chytil.

50:43
    Krajč dnes střílí hodně nebezpečně! Teď po jeho pokusu zazvonila za zády Štipčáka tyč.

49:51
    Oba zmiňovaní hráči si tedy odpykají dvě minuty na trestné lavici. Trest však byly rozdány jako osobní, takže se pokračuje v pěti na obou stranách.

Matěj Kotala

Branky a nahrávky: 39. Forman (Hašek, Krejčí), 54. Z. Doležal (Račuk), 60. Z. Doležal (Pitule) – 59. T. Havránek (Jelínek, Jungwirth)

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Halouzka) – Hanousek, Šidlík, Kloz, Drtil, Krejčí, Forman – Fronk, Hašek, V. Burian (A) – J. Veselý, Račuk, Illéš – Ostřížek, Pitule, Z. Doležal – Slanina, Venkrbec (C), Jiránek (A) – Maruna.
    Trenér: Martin Štrba

HC Dukla Jihlava: A. Beran (Chaloupek) – Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, Kachyňa, D. Kolář (A), Kočí – Čachotský (C), D. Bartoš, Cachnín – Jungwirth, T. Havránek, Štefančík – Jelínek, Menšík, V. Brož – Berger, Pořízek, Krajč.
    Trenér: Viktor Ujčík

Rozhodčí: Skopal, Obadal – Vašíček, Kráľ