Benátky n/J – Ústí n/L 3:6 (kon.) | Vrchlabí – Hronov 4:2 (kon.) | Letňany – Kralupy n. Vltavou 2:1 (kon.)
Kobra – Řisuty 4:3 (po pr.) | Cheb – Mostečtí Lvi 1:5 (kon.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 3:2 (po pr.)
Opava – Nový Jičín 4:3 (po pr.) | Šumperk – Havířov 1:5 (kon.) | SHKM Hodonín – Havlíčkův Brod 2:7 (kon.)
Žďár n/S – Vyškov 10:4 (kon.) | Příbram – Písek 3:1 (kon.) | Technika Brno – Vel. Meziříčí 1:9 (kon.)
HC Baník Příbram
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
IHC Králové Písek
Středa 08.11.2023, 18:30 • Zimní stadion Příbram • 2. liga skupina Západ • Skupina Západ

Příbram nakonec ve třetí třetině urvala vítězství na svou stranu, a přeci jen tak na domácím ledě potvrdila roli velkého papírového favorita. Obrat dokonal před minut před koncem řádné hrací doby Josef Hasman, jenž překvapil Kříže střelou z poměrně velkého úhlu. Pojistku přidal zhruba o minutu později Jan Bečvář, jenž před brankou tečoval střelu Zdeňka. Díky třem bodům se Baník dostal v tabulce na druhou pozici před Chomutov, jenž ve včerejším šlágru podlehl vedoucímu Táboru. Písek zůstal dvanáctý. (20:44:04)

59:44
    Jan Radoš ještě otestoval pozornost Jirouška střelou z pravé strany. Domácí strážce vyrážel k levému mantinelu, kde bylo následně pískáno.

59:28
    Situace jako přes kopírák té předchozí. O další zakázané uvolnění se postaral Tadeáš Pinkas.

59:14
    Snaha trefit odkrytou píseckou klec skrze celou délku kluziště skončila příbramským zakázaným uvolněním.

58:59
    Domácí mohli zakončovat do odkryté branky, rozhodčí ale akci přerušil a odpískal hru vysokou holí.

58:21
    Hostující trenér Jan Trummer si vyžádal oddechový čas. Jihočeši to skutečně zkusí v šesti bez brankáře.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. A podle všeho i celého zápasu.

57:45
    Dnešní utkání sleduje 312 diváků.

57:20
    Po příbramském zakázaném uvolnění se vhazuje po pravé ruce Petra Jirouška.

57:09
    Jan Radoš střílel z bezprostřední blízkosti branky z otočky zleva do Jirouška. Písek to ještě zkouší. Uvidíme, zda sáhne i ke hře bez brankáře.
    56:08 Jan BEČVÁŘ - 3:1

56:08
    Příbram právě vstřelila branku!
    Baník přidává gólovou pojistku a je blízko vítězství! Bednařík přihrál od zadního mantinelu Zdeňkovi, jehož křižnou střelu tečoval podél Kříže pohotový JAN BEČVÁŘ. Asistence: David Zdeněk a Lukáš Bednařík.

56:03
    Tomáš Hollar protečoval kotouč do pásma Příbrami, jenže puk skončil až u Petra Jirouška.
    54:54 Josef HASMAN - 2:1

54:54
    Domácí jdou pět minut před koncem řádné hrací doby do vedení! Krejčí vysunul po levé straně JOSEFA HASMANA a ten křižnou střelou na zadní tyč z poměrně velkého úhlu zaskočil Kříže! Asistence: Daniel Krejčí a Petr Kafka.

54:30
    Příbrami je pískáno zakázané uvolnění. Aktéři zápasu se stěhují před Petra Jirouška. Písek je stále ve hře o solidní výsledek.

54:05
    Jan Matiášek se prosmýkl středem kluziště do zakončení hned přes trojici protihráčů. Jiroušek jeho zakončení vyrazil. Písecká střídačka reklamovala faul, pískáno ovšem není.

53:07
    David Zdeněk se prodral z pravé strany až před branku. Skrumáž utnul přikrytím kotouče Richard Kříž. Podaří se některému z týmů strhnout v základní hrací době výsledek na svou stranu? Otázka pro závěrečné minuty...

52:00
    Petr Kafka se dostal po dobré přihrávce z hloubi pole do samostatného úniku. Kličkou si dal puk na bekhend, Kříže ale v dobré šanci nepřehodil.

51:26
    Nahození Radka Jelínka z pravé strany sraženo mimo branku. Baník má teď drtivý tlak. Unavená formace Písku se ne a ne dostat z pásma.

50:38
    Dominik Havelka pálil od modré čáry příklepem jen do protihráče. Příbram udržela pásmo a teď soupeři zatápí.

49:54
    Rychlá akce Příbrami. Daniel Krejčí přihrál zprava krátce na hůl Josefa Hasmana. Ten skulinku mezi betony tváří v tvář Křížovi nenašel.

49:25
    Oba týmy se potácejí s řadou nepřesností, a tak se znovu stěhuje puk z jedné strany na druhou. Brankáři mohou být v klidu.

47:50
    Jaroslav Pouzar se hezky prosmýkl po pravém křídle. Jeho střela skončila na Jirouškově vyrážečce.

46:42
    Příbram se nadechla k rychlé akci dva na dva. Zakončení vzal na sebe Dominik Havelka. Jeho křižný pokus zápěstím lapil Richard Kříž do lapačky.

46:00
    Závar před příbramskou brankou. Jaroslav Pouzar střílel z otočky jen do před sebou stojícího protihráče.

45:20
    Akce Písku byla zastavena odpískáním ofsajdu. Hra je teď poměrně dost rozkouskovaná.

44:00
    Příbram je i ve třetí třetině aktivnějším týmem. Uvidíme, zda svou převahu zúročí svěřenci Radka Bělohlava v dokonání obratu.

42:45
    Příbram točila Písek v jeho pásmu, do zakončení se ale domácí přes veškerou snahu nedostali. V útočné třetině nicméně po zakázaném uvolnění soupeře ještě chvíli zůstanou.

41:10
    Petr Jiroušek pro změnu likvidoval betony Turkovu střelu z levé strany na bližší tyč.

40:37
    Po krátkém přiťuknutí z pravé strany vypálil nápřahem David Zdeněk. Mířil jen doprostřed branky, kde operoval připravený Richard Kříž.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:03.

Druhá třetina už nabídla dvě přesné trefy, k vítězství ovšem mají oba týmy nadále stejně blízko, resp. daleko. Písek šel ve 29. minutě z ojedinělé akce do vedení. Hracholski našel kolmicí volného Pavláta a ten zamířil mezi Jirouškovy betony. Baník trestal v závěru třetiny nedisciplinovanost Rouska, jenž obdržel tři dvouminutové tresty a k nim i osobní do konce utkání. Na současných 1:1 vyrovnal Daniel Krejčí, jenž propálil Kříže z nápřahu po zpětné přihrávce Kafky.

40:00

39:06
    Písek je po dlouhé době v plném počtu hráčů.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:36
    Domácí přesilovka po dalším Rouskově trestu nadále pokračuje. Richard Kříž vyrazil nahození od modré čáry i následný pokus o dorážku. Následně Písek vyhodil puk z pásma.

37:06
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek:
    Tomáš Rousek – 2 min. + OK, nesportovní chování.
    37:06 Daniel KREJČÍ - 1:1

37:06
    Nedáš – dostaneš! Kafka nabil zpětnou přihrávkou na levé straně na střelu DANIELU KREJČÍMU a ten propálil ranou z nápřahu Kříže. Tomu před brankou dobře clonil Duchan, jenž musel před zakončením uskočit. Asistence: Petr Kafka a Matěj Kolda.

36:50
    Jan Matiášek zachytil kotouč na modré čáře a Písek ujížděl do přečíslení dvou na jednoho. Jmenovaný se stahovačkou zbavil obránce a předložil kotouč Adamu Ženíškovi, ten ale zakončoval trestuhodně vedle!

36:27
    Daniel Krejčí vypálil skrze skrumáž bez přípravy z levé strany. Petr Jiroušek kotouč vyrazil betony.

35:35
    Písku se v krátkém sledu podařilo už třikrát vyhodit puk za protější branku.

34:30
    Josef Hasman střílel po kolmici na pravé křídlo na bližší tyč, kde číhal připravený Kříž. Následně se kotouč přesunul na levou stranu. Petr Kafka pálil nápřahem křižmo do Křížova protipohybu. Orazítkoval pravou tyčku!

33:50
    Dlouhá početní výhoda pro Příbram. Písecké zřejmě čekají těžké chvilky.

33:33
    Tomáš Rousek – 2 min., krosček + 2 min., nesportovní chování.

33:14
    Písku po vstřelené brance narostla křídla, zatímco Příbram vypadla z tempa. Zatím se duel vyvíjí dost překvapivě.

32:04
    Tým IHC Králové Písek hraje v plném počtu. Ani tato přesilová hra Příbrami využita nebyla.

31:05
    Písek mohl skórovat ve vlastním oslabení! Domácí ztratili kotouč u mantinelu a zcela volný Jaroslav Pouzar obdržel pas na levou stranu. Střelou z první nechal vyniknout Jirouškovy betony! Zajímavé momenty na obou stranách.

30:44
    Z vrcholku levého kruhu střílel zápěstím Josef Hasman. Kříž vyrazil jeho zakončení pravým betonem!

30:09
    Daniel Krejčí obdržel pas na levou stranu, kde měl dost prostoru. Jeho zakončení zápěstím skončilo ve výstroji Kříže, jenž měl odkrytý výhled.

30:04
    Lukáš Volf – 2 min., podrážení.

29:41
    Branka by mohla dát zápasu pozitivní impuls. Bude zajímavé sledovat, kterak na inkasovaný gól domácí favorit zareaguje.
    28:29 Lukáš PAVLÁT - 0:1

28:29
    Písek právě vstřelil branku!
    Hosté jdou z ojedinělé akce do vedení! Hracholski přihrál kolmicí zprava volnému LUKÁŠI PAVLÁTOVI a ten se štěstím překonal Jirouška střelou mezi betony. Asistence: Jahor Hracholski.

27:45
    Příbram začíná stupňovat svůj tlak. Čím dál častěji se dostává do pásma Písku. Že by však měl Kříž nějak moc práce, se říct nedá.

26:38
    Od modré čáry nahazoval na levou tyč Filip Patzelt. Richard Kříž dokázal na nenadálou teč zareagovat.

25:29
    Domácí přechod do útočné třetiny zhatil ofsajd. Čekání na úvodní branku nadále pokračuje.

24:47
    Slabé Pinkasovo nahození z levé strany bylo ztečováno za branku. Písek vyváží kotouč z pásma.

23:30
    Havelkovo nahození od modré čáry bylo před brankou zastaveno. Příbram stále marně hledá cestu do zakočení.

22:00
    Jahor Hracholski se v souboji jeden na jednoho zbavil Radka Jelínka a dostal se až před Petra Jirouška. Ten jeho bekhendové zakončení vyrazil! Tuto akci si příbramská obrana rozhodně za rámeček nedá.

20:23
    Richard Kříž musel krátce po úvodním vhazování vyrážet betony nahození. O chvíli později vyhodili jeho spoluhráči na zakázané uvolnění.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:16.

Úvodní třetina zápasu mezi Příbramí a Pískem branku nenabídla. K vidění nebylo ani příliš mnoho šancí. Domácí favorité měli více ze hry, jejich pobyty v útočné třetině ale postrádaly více nápadu. Duelu by prospěla změna skóre. Zatím je to poněkud opatrný hokej.

20:00

19:32
    V krátkém sledu dva útočné výpady Písku. Patrik Zayml se prosmýkl podél pravého mantinelu. Zápěstím mířil do boční sítě.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

17:39
    Krátce po vhazování vznikla před Křížem velká skrumáž. Hostující brankář ukryl kotouč pod rukavici. Následuje další buly.

17:13
    Po delší době se osmělili také Jihočeši. Jan Turek dostal prostor na levé straně. Z jízdy zakončoval vedle bližší tyče. Jirouškův beton byl tak či tak připraven.

16:43
    Tadeáš Pinkas nabral rychlost a vřítil se do pásma. Jeho střela zápěstím z levé strany skončila v Křížově lapačce.

16:26
    Snaha hostů o založení útočné akce skončila dalším zakázaným uvolněním. Petr Jiroušek se v tuto chvíli musí mezi tyčemi nudit.

15:46
    Příbram má více ze hry, je častěji v pásmu soupeře. Jenže kombinace zatím vázne, do zakončení se Baník dostává stěží.

14:58
    Po více než čtyřech minutách bez přerušení je pískáno. Vhazovat se bude po píseckém zakázaném uvolnění před Křížem.

14:07
    Lukáš Bednařík zkusil Kříže překvapit švihem z velkého úhlu. Hostující brankář vyrážel bez problémů lapačkou. Byl to spíše takový propagační pokus.

13:15
    Stále stejný obrázek. Ani jeden z týmů se v posledních minutách nezvládá usadit v útočném pásmu.

12:10
    Hra se stěhuje z jedné strany na druhou, leč bez jakýchkoliv šancí. Obě mužstva si vyměňují kotouč jako horký brambor. Hraje se delší dobu bez přerušení.

10:20
    Písečtí přenesli hru do útočného pásma. Jejich akce mají většinou jepičí život. Petr Jiroušek nemusel zasahovat ani tentokrát.

09:38
    Tomáš Rajgl střílel nalevo od branky. Kotouč se odrazil od zadního mantinelu a vznikla skrumáž, kterou musel vyřešit Richard Kříž podržením kotouče.

08:40
    Po souboji za domácí brankou střílel z levé strany z otočky Lukáš Volf. Jeho rána bez přípravy byla hodně nepřesná, mířila vedle bližší tyče.

07:48
    Kotouč na písecké střídačce. Bude se vhazovat po levé ruce Richarda Kříže. Ten by dnes měl být podstatně více vytěžovaným mužem s maskou.

06:51
    Je to tak. Jahor Hracholski opouští trestnou lavici a Písek pokračuje v pěti.

06:42
    Další dalekonosné vyhození Písku na protější konec hřiště. Tato přesilovka s největší pravděpodobností využita nebude.

06:12
    Josef Hasman obdržel za modrou čárou pas z pravé strany. Jeho střela zápěstím skončila v Křížově lapačce.

05:41
    Minuta přesilové hry je téměř pryč. Příbramská kombinace v útočném pásmu k zakončení nevedla. Aktuálně musí domácí rozehrávat od vlastní branky.

04:51
    Jahor Hracholski – 2 min., držení.

04:05
    Příbramskou ofenzivní akci zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

03:58
    Jihočechům se v početní výhodě nepodařilo dostat do útočné třetiny. Nyní už se pokračuje v pěti na obou stranách.

03:14
    Písek hraje v plném počtu. Začíná jeho zkrácená přesilová hra.

02:32
    Petr Kafka si vybruslil z pravé strany do zakončení. Zápěstím mířil mimo Křížovu lapačku, ale i nalevo od branky.

02:13
    Zdeňkovo nepřesné nahození z pravé strany skončilo na zadním mantinelu. Příbram je při hře čtyři na čtyři aktivnějším týmem.

01:58
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram:
    Daniel Krejčí – 2 min., nedovolené bránění.

01:36
    Z pravého kruhu pro vhazování vypálil na bližší tyč Petr Kafka. Puk byl sražen za branku. Posléze se Písku podařilo dostat kotouč do středního pásma.

01:14
    Jaroslav Pouzar – 2 min., vysoká hůl.

01:14
    Hra je poprvé přerušena. Dlouho se hrálo bez zakončení na polovině hostů. Poté Písek přešel až před branku Jirouška, který musel ustát nepříjemnou skrumáž.

00:29
    Hokejisté Příbrami nastoupili do zápasu v bílo-černé kombinaci, hosté z písku v modro-žluté sadě dresů.

00:01

HC Baník Příbram: Jiroušek (Tichon) – Jelínek (A), Zdeněk, Havelka, Rajgl, Krejčí, Saňa (A), Patzelt – Kafka (C), Kolda, Pětník – Bečvář, P. Svoboda, Duchan – Pinkas, Mařík, Bednařík – Hasman.
    Trenér: Radek Bělohlav

IHC Králové Písek: Kříž (Korytar) – Pavlát, Šilhán, Hanus, Velíšek, Radoš (A), Vajner, J. Turek – Rousek (A), Volf (C), Koupal – Zayml, Ženíšek, Hracholski – Zátopek, J. Březina, Hollar – Pouzar, Matiášek.
    Trenér: Jan Trummer

Rozhodčí: Trnka – Kubíček, Jurak.

V minulé sezoně vyhrála Příbram doma 4:3 a venku 5:1. Poslední vzájemné utkání se pak uskutečnilo v rámci přípravy na letošní sezonu. Písek 12. září doma zvítězil 3:2.

Písek naopak sbírá především porážky, a tak se se ziskem jedenácti bodů nachází v patnáctičlenném startovním poli na dvanácté pozici. Z posledních pěti utkání vyhráli Jihočeši jediné, před týdnem doma porazili 6:3 tabulkové sousedy z Chebu. V minulém kole padl Písek poměrem 4:6 na stadionu čtvrtého Děčína. Zvládl zde vyrovnat z 0:3 na 3:3, koncovka zápase ale přeci jen patřila favoritovi. Nejproduktivnějším hráčem Písku je se čtrnácti kanadskými body třicetiletý útočník Tomáš Rousek (6+8), jenž v minulosti oblékal dresy Českých Budějovic a královéhradeckého Mountfieldu v nejvyšší soutěži.

Příbram přišla před týdnem v Táboře o svou letošní neporazitelnost. O víkendu se vrátila zpátky na vítěznou vlnu, když zvládla poměrem 6:5 divokou přestřelku na ledě Ústí nad Labem. V tabulce figuruje Baník na třetím místě, a to s tříbodovým odstupem na vedoucí Tábor, který však má odehrán o zápas více. Středočeši mají ve svém středu dva nejproduktivnější hráče celé soutěže. Jsou jimi útočníci Josef Hasman (14+11) a Petr Kafka (11+14), jež dosud nasbírali shodně 25 kanadských bodů.

Hezký středeční podvečer. Západní část druhé hokejové ligy má dnes na programu celkem šest zápasů 14. kola. V tomto textovém přenosu se podrobně zaměříme na souboj mezi týmy HC Baník Příbram a IHC Králové Písek. Velkým favoritem v něm bude nejen díky výhodě domácího prostředí prvně jmenovaný celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 38. Krejčí (Kafka, Kolda), 55. Hasman (Krejčí, Kafka), 57. Bečvář (Zdeněk, Bednařík) – 29. Pavlát (Hracholski)

Rozhodčí: Trnka – Kubíček, Jurak