Carolina – Buffalo 3:2 (po pr.) | Montreal – Tampa 3:5 (kon.) | NY Islanders – Minnesota 2:4 (kon.)
NY Rangers – Detroit 5:3 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:5 (kon.) | Arizona – Seattle 4:3 (1:0 po s.n.)
Calgary – Nashville 4:2 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 0:2 (kon.) | Colorado – New Jersey 6:3 (kon.)

3. Mikko Rantanen (COL) 2+1 (07:14:25)

Napínavý duel končí vítězstvím Colorada 6:3. Domácí v závěrečné periodě třikrát skórovali a podmanili si dnešní večer. New Jersey se ve třetí části k ničemu nedostalo.

59:40
    Laviny drží puk.

59:00
    Zbývá nám poslední minutka utkání, ale k nějakému zajímavému zvratu již nedojde.
    58:33 Mikko RANTANEN - 6:3

58:33
    Colorado právě vstřelilo branku!
    A máme definitivně rozhodnuto! O gól do prázdné brány se postaral ostrostřelec MIKKO RANTANEN. Bez asistence.

58:15
    Devils hrají s pukem ve vlastním pásmu. Čas se jim nemilosrdně krátí.

57:44
    Teď se o to stejné pokoušel i Nathan MacKinnon. I on ale zavinil pouze a jen zakázané uvolnění.

57:26
    Rantanen se pokoušel trefil odkrytou klec přes celé hřiště, ale nepovedlo se mu to – Icing.

57:01
    New Jersey to zkusí bez brankáře!

56:35
    Josh Manson drží puk za vlastní brankou a čeká na spoluhráče. Colorado už nemusí nikam spěchat, čas hraje v jejich prospěch.

55:58
    Rantanen se do toho opřel z levé strany a jeho ostrá rána jen těsně minula branku New Jersey.

54:40
    Ďáblové dlouho hráli s pukem na vlastní polovině, ale směrem dopředu nic nepředvedli.

53:20
    Palát byl odstaven od kotouče a domácí šli do situace dva na dva. Nepřesná přihrávka ale celou útočnou akci zhatila.

52:21
    Pavel zavezl puk do útočného pásma a následně přihrál obránci, jehož okamžitá střela neohrozila brankáře New Jersey.

51:50
    Jonas Siegenthaler posílal puk na bránu, ale jeho pokus minul tři tyče.

51:00
    A mohlo to být už o tří góly! Rantanen poslal průnikovou přihrávku na Devona Toewse, který byl již před Vaněčkem. Český brankář si ale na šikovného beka počíhal.

50:45
    Meierovu střelu sráží obránce Girard do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravé ruce gólmana Alexandara Georgijeva.
    49:45 Nathan MACKINNON - 5:3

49:45
    A máme tady další gól v podání Colorada! Rantanen bleskurychle pronikl do útočného pásma, poslal přesnou přihrávku na NATHANA MACKINNONA, který bez problémů prostřelil brankáře New Jersey. Asistence: Mikko Rantanen, Cale Makar.

49:40
    Colorado se nadechuje k další útočné akci.
    47:37 Ryan JOHANSEN - 4:3

47:37
    Domácí si berou jednobrankové vedení zpět! U mantinelu probíhal souboj o puk a následně nejspíše hráč hostů poslal puk do prostoru před brankou, kde byl jako první RYAN JOHANSEN, který rozjásal publikum v Ball Aréně. Bez asistence.

46:59
    Hra se stěhuje před branku Colorada. Na vině je zakázané uvolnění.

46:46
    Nathan MacKinnon se dostal do drobného úprku po pravém křídle a pokoušel se prudkou střelou propálit Vaněčka. Brankář Devils ale touš za svá záda nepropustil.

46:05
    Pokus Jonathana Drouina kryje brankář Devils.

45:10
    Rantanen skvěle prošel skrz obranu Devils a pokoušel se ještě najít volného MacKinnona. Přihrávka na něj ale neprošla, neboť do letícího kotouče zasáhl jeden z hráčů New Jersey.

44:10
    Bowen Byram (Colorado) drží kotouč za vlastní brankou a čeká na spoluhráče, kteří naskakují z hráčské lavice.

43:20
    Palát ztratil kotouč a směrem k bráně vyrazil Nathan MacKinnon. Vzal celou situaci na sebe a rozezvonil tyčku!

42:54
    Z obranných řad Devils to zkoušel i Jonas Siegenthaler. Jeho střela skončila v lapačce brankáře Avs.

42:30
    Marinova střela od modré čáry jen těsně minula horní tyčku.

41:30
    Český nováček v NHL byl u mantinelu zdvojen, ale z nepříznivé situace vyšel jakožto vítěz. Následně rozehrál na svého spoluhráče, který byl za brankou New Jersey.

41:00
    Pavlovu střelu srazil Jonas Siegenthaler do ochranné sítě.

40:44
    Nesprávně odpískané zakázané uvolnění. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

40:20
    Toewsovu střelu po ledě vyráží český brankář v barvách Devils.

40:01

Střely na branku po 2. třetině:

Colorado 20 – 16 New Jersey

Divoká druhá třetina, ve které padly čtyři góly a nespočet trestů končí! Po čtyřiceti odehraných minutách je skóre nerozhodné a o vítězi tak nejspíše rozhodne závěrečná dvacetiminutovka.

40:00

39:15
    New Jersey vyhazuje puk a uklidňuje hru.

38:55
    Mela v brankovišti Devils! Puk je stále ve hře, brankář hostů bez hokejky!

38:22
    A přesilovka pro domácí! Oběť předešlého ataku Hughes jde na trestnou lavici za hákování.

38:10
    Colorado se v plném počtu hráčů na ledě již začíná usazovat v útočné části hřiště.

Domácí v plném počtu. Devils vstřelili dva góly, Avs mají na kontě jeden gól v oslabení.

37:05
    Wood důrazně zastavil Meiera a následně bývalý hráč Ďáblů poslal puk až před Vaněčka.

36:15
    Střelu obránce Hughese sráží brankář Lavin do rohu, tam je ale jako první hokejista reprezentující New Jersey.

35:37
    Valerij Ničuškin (Colorado) se dostal do brejku a trefil tyčku!
    35:04 Dougie HAMILTON - 3:3

35:04
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    A už je skóre opět nerozhodné. Toffoli poslal puk na modrou čáru, kde měl nabito DOUGIE HAMILTON, jehož střela prošla až za záda Georgijeva. Asistence: Tyler Toffoli, Ondřej Palát.

34:50
    Haulovu střelu od modré lapil brankář Lavin.

Hosté v plném počtu. Devils budou hrát ještě tři minuty přesilovou hru!

34:11
    Timo Meier nemůže pokračovat v útočení, neboť ho zastavuje ofsajd.

33:15
    Domácí se prodrali do útočného pásma, ale brankáře Vaněčka nikterak neohrozili.

32:31
    S tresty se ve druhé třetině roztrhl pytel. Dvě minuty za nedovolené bránění si bude muset odpykat Alexander Holtz (New Jersey).
    31:45 Miles WOOD - 3:2

31:45
    A už opět vedou domácí! Bývalý hráč Devils MILES WOOD se dostal do samostatného úniku a prudkou střelou propálil českého gólmana. Asistence: Valerij Ničuškin, Cale Makar.
    31:04 Timo MEIER - 2:2

31:04
    A máme vyrovnáno! Bratt poslal puk pod sebe na TIMO MEIERA, který střelou na vzdálenější tyč překvapil Georgijeva. Asistence: Jesper Bratt, Dougie Hamilton.

30:44
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Ross Colton – 2 min., naražení zezadu + 10 min. osobní trest, krosček.

30:44
    Tak to nebyl pěkný pohled! Obránce Devils Hughes byl tvrdě dohrán Coltonem u mantinelu a zadák Ďáblů šel hlavou k mantinelu. Hughes se zvedá a bude snad v pořádku. Tento zákrok ještě přezkoumá video.

29:59
    Chyba Colorada! Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Pavel.

Hosté hrají ve čtyřech.

29:05
    Domácí uspěli na buly, avšak Makar ihned chyboval, čehož chtěl využít Haula, který srdnatě vyrazil vpřed. Finský útočník se ale nerozhodl střílet a raději pošetřil důležité vteřiny tím, že se puk snažil co nejdéle udržet na holi.

28:53
    Přesilovka pět na tři pro Avs! Bahl jde na trestnou lavici za nedovolené bránění.

28:35
    Haula se zmocnil kotouče a okamžitě vyhazuje.

28:00
    Laviny to už mají v útočném pásmu postavené.

27:27
    Colorado si zahraje v početní výhodě. Za brankou hostů se strhla mela a Hamilton si odnáší dvouminutový trest za hrubost.

27:15
    Palát operoval za brankou a vymyslel skvělou přihrávku na Meiera, který pálil z jedničky. Georgijev připraven!

26:56
    Další zakázané uvolnění Devils přerušuje plynulost hry.

26:37
    New Jersey se dostalo s kotoučem za branku Avs, ale to bylo všechno. Puku už se opět ujímají Laviny.

26:10
    Hosté byli opět pod tlakem při rozehrávce – Icing.

25:51
    Avs napadají rozehrávku svého soupeře a Devils s tím mají nemalé potíže.

24:24
    Wood se dostal v oslabení do trháku, ale střelu si příliš dlouho připravoval, což jednoznačně vyhovovalo brankáři, který si tak na střelce počíhal.

23:43
    První minutu přesilové hry mají Devils za sebou a zatím by se dala popsat jedním slovem – bezzubá.

22:43
    První přesilovou hru si zahrají i Devils. Rantanen jde na trestnou lavici za hákování.
    22:25 Ross COLTON - 2:1

22:25
    Z rychlého brejku domácí skórují! Pokus Wooda vyrazil Vaněček před sebe, ale jako první byl u kotouče ROSS COLTON, který přesnou ranou překonal českého brankáře. Asistence: Miles Wood.

22:16
    Georgijev přišel o hůl a z levé strany střílel Max Willman. Brankář Avs se ale stihl přemístit a i bez hokejky si připsal úspěšný zákrok.

21:50
    Ďáblové drží puk za vlastní brankou a budou rozjíždět útočnou akci.

21:01
    Colorado posílá puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levé ruce brankáře domácích.

20:30
    Oba týmy se ve druhé třetině už podívaly do útočného pásma, ale k ohrožení brány nedošlo.

20:01

Střely na branku po 1. třetině:

Colorado 11 – 8 New Jersey

Skončila nám první třetina a skóre je nerozhodné 1:1. Nejprve udeřili Devils, ale pak iniciativu zápasu převzali domácí, kteří se dostávali do vícero nebezpečných šancí. Úder Colorada pak přišel v přesilové hře, když kotouč za záda Vaněčka dostal Rantanen.

20:00

19:15
    Z rychlého brejku teď hrozil Valerij Ničuškin, ale brankář Vaněček se blýskl pohotovým zákrokem.

18:33
    Dawson Mercer si šikovně najel až před brankáře Georgijeva, kterého si položil. Kanadský centr ale nedokázal kotouč zvednout nad beton.

17:50
    Chris Tierney (New Jersey) objel branku Colorada a následně z otočky střílel. Jeho pokus byl ale hrubě nepřesný a brankář Lavin nemusel zasahovat.

17:12
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu zastavuje časomíru.
    15:50 Mikko RANTANEN - 1:1

15:50
    A máme vyrovnáno! Colorado využívá přesilovou hru! Makar poslal střílenou přihrávku na MIKKA RANTANENA, který jemným dotykem poslal puk za brankovou čáru. Asistence: Cale Makar, Nathan MacKinnon.

15:10
    Hosté vyhazují puk až za bránu Georgijeva.

14:42
    Avs uspěli na buly a začínají kombinovat v útočném pásmu.

14:41
    Další trest pro New Jersey. Dvě minuty za hákování si půjde odpykat Timo Meier.

13:59
    Devils se podívali do útočného pásma, ale jejich působení nebylo příliš zdlouhavé. Útočí už totiž opět Laviny.

13:08
    Toffoli to opět zkoušel z levé strany, ale tentokrát nenachytal brankáře Colorada na švestkách.

12:34
    Novic v NHL Pavel byl za vlastní brankou obrán o puk a touš směřoval před brankáře Avs. Alexandar Georgijev byl naštěstí pozorný a kotouč odpálil do rohu.

12:20
    Domácím to dnes přes modrou čáru moc nejde. Další ofsajd.

11:38
    Brendan Smith (New Jersey) byl zahnán do úzkých a napadali ho hned dva hráči Colorada. Obránce Devils dokázal puk poslat alespoň do středního pásma a zabránil tak možným komplikacím.

10:34
    Nepředvídatelná přihrávka šla na pravý kruh, kde už byl připraven Rantanen. Do jeho střely si skvěle lehl jeden z bránících hokejistů New Jersey.

10:07
    Prudká střela Girarda od modré minula bránu Devils.

09:40
    Na ledě je už druhá přesilovka Avs, ale ani tato formace se nedokáže prodrat do útočného pásma.

09:18
    Ofsajd teď zastavuje hru Avalanche.

08:50
    Devils dostali touš do středního pásma a McLeod se pokouší udeřit v oslabení.

08:38
    Máme tady první vyloučení! Dvě minuty za hákování si odsedí Curtis Lazar (New Jersey).

08:21
    Úvod zápasu patřil jednoznačně hráčům New Jersey, avšak po vstřelené brance hrají na kotouči především domácí.

07:44
    Prudkou ránu Johnsona zablokoval Palát.

06:55
    Dawson Mercer udělal v útočném pásmu otočku a odlepil se od obránce. Během vteřiny už ale u něj byl další bek, který už tohoto hbitého forwarda zastavil.

05:59
    Logan O'Connor dostal přesnou přihrávku mezi kruhy a nikdo z bránících hráčů Devils u něj nebyl. Útočník Lavin rychle střílel do pravého horního růžku, ale brankář Vaněček měl odkrytý výhled, a tak puk úspěšně lapil.

05:35
    Devon Toews byl zahnán až za vlastní branku. Následně oba celky prostřídávají.

05:01
    Vaněček teď trochu zazmatkoval a málem toho využil Artturi Lehkonen, který na českého gólmana aktivně dotíral. Brankář Devils ale dokázal celou situaci vyřešit.
    03:43 Tyler TOFFOLI - 0:1

03:43
    Devils otevírají skóre dnešního utkání! Marino skvěle viděl volného TYLERA TOFFOLIHO na levé straně a ten to z ostrého úhlu trefil přesně. Asistence: John Marino.

03:29
    Střelecký pokus Joshe Mansona srazil český brankář do ochranné sítě.

02:47
    Elitní lajna domácích přidělává hráčům Devils vrásky. Obrana hostujícího mančaftu zatím drží.

02:16
    Makar už si to štrádoval k brance, ale zastavuje ho hvizd sudího – ofsajd!

01:32
    Byram se jako první hráč Colorada podíval do útočné třetiny. Narazil ale u prvního bránícího hráče, který colorádského zadáka odzbrojil.

01:04
    Palát tečoval střelu Hamiltona, avšak touš šel mimo brankoviště.

00:30
    Devils při chuti. Brattova střela ale minula klec, kterou střeží Alexandar Georgijev.

00:17
    Pozornost Georgieva vyzkoušel Tyler Toffoli, který střílel z levé strany. Brankář Avs si připisuje první úspěšný zákrok do statistik.

00:01

Zazní státní hymna a půjde se na věc!

Začátek tohoto duelu bude jednoznačně opožděn. Hráči ještě ani nenastoupili na ledovou plochu.

Debut v NHL si dnes odbyde český mladík Ondřej Pavel!

Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Toews, Makar, Byram, Girard, J. Johnson, Manson – Drouin, MacKinnon, Rantanen – Lehkonen, R. Johansen, Ničuškin – Wood, Colton, L. O'Connor – Cogliano, Pavel, Tatar.
    Trenér: Jared Bednar

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Siegenthaler, Hamilton, Bahl, Marino, B. Smith, L. Hughes – Toffoli, M. McLeod, Bratt – Palát, Mercer, Meier – Willman, Haula, Lazar – Holtz, Tierney, Bastian.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Graham Skilliter – Kiel Murchison, Jonny Murray.

11 Z, 7 – 3 – 1, Skóre: 43:39, 15 bodů

Forma Ďáblů je od počátku sezóny velmi slušná. Jersey pravidelně vítězí a občas přijde lehké zaškobrtnutí v podobě těsné porážky. Skvělý vstup do ročníku jim vynesl prozatimní třetí flek ve Východní konferenci. Druhý Rangers mají pouze o dva body více.

New Jersey si v posledních čtyřech zápasech připsalo tři výhry (dvakrát proti Minnesotě a jednou proti Chicagu). Jediná porážka přišla z hokejek Blues.

Celek z východu USA teď trápí především absence dvou elitních centrů. Nico Hischier i Jack Hughes jsou na marodce a jejich návrat je v nedohledu. Aby toho nebylo málo, tak od samotného úvodu týmu chybí i český středový útočník Tomáš Nosek.

Nejproduktivnějším hokejistou Jersey je právě zraněný Hughes (5+15). O dva kanadské body méně má švédský šikula Bratt.

10 Z, 7 – 3 – 0, Skóre: 32:28, 14 bodů

Colorado figuruje v Západní konferenci na lichotivém pátém místě a na třetí LA ztrácí pouhé dva body. Laviny skvěle vstoupily do ligy, když vyhrály šest zápasů v řadě. Pak se ale stroj na výhry zasekl a v posledních čtyřech duelech si tým hrající v Ball Aréně připsal pouze jedno jediné vítězství proti St. Louis Blues.

Naposledy se svěřenci kouče Bendara představili ve Vegas, kde prohráli nemilosrdně 7:0. V posledních čtyř odehraných zápasech tento tým trápila i koncovka. Colorado se střelecky prosadilo pouze proti St. Louis (4:1), avšak proti Pittsburghu, Buffalu a již zmiňovanému Vegas neskórovalo.

Nejproduktivnějším hráčem Lavin je finský snajpr Miko Rantanen, který posbíral již čtrnáct kanadských bodů.

Zdravím všechny fanoušky pořádného hokeje! Ranní hodiny nám zpříjemní duel mezi Coloradem Avalanche a New Jersey Devils.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 16. Rantanen (Makar, MacKinnon), 23. Colton (Wood), 32. Wood (Ničuškin, Makar), 48. R. Johansen, 50. MacKinnon (Rantanen, Makar), 59. Rantanen – 4. Toffoli (Marino), 32. Meier (Bratt, Hamilton), 36. Hamilton (Toffoli, Palát)

Rozhodčí: L'Ecuyer, Skilliter – Murchison, Murray