Tsitsipas – Rune 0:0; 1:2; 0-0 (skreč) | Djoković – Sinner 1:2 (kon.)
Jannik Sinner
Jannik Sinner (4)
2
7 65 7
Úterý 14.11.2023, 21:11 • Pala Alpitour, Turín (ITA) • Turnaj mistrů - Nitto ATP Finals (krytý tvrdý povrch) • Zelená skupina

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Hezký úterní večer, vítejte u tenisu. Na turnaji mistrů v italském Turínu se dnes v rámci zelené skupiny proti sobě postaví aktuální světová jednička Novak Djokovič a čtyřka žebříčku ATP Jannik Sinner!

Oba muži zvládli úvodní zápas lépe, když Sinner s Tsitsipasem neztratil ani jeden set a vyhrál dvakrát 6:4, zatímco Djoković se pořádně natrápil. Nejprve vyhrál tie-break, pak ho prohrál, v rozhodující sadě ale nakonec dokázal utáhnout Dána Runeho 6:3.

Hala v Turíně je už téměř naplněna a za chvíli se oznámí příchod hráčů na kurt.

Při pohledu na vzájemnou bilanci je důležitý fakt, že všechny dosavadní vzájemné zápasy vyhrál Novak Djokovič. Naposledy se oba hráči utkali letos v červenci v semifinále ve Wimbledonu, kde vyhrál Djoković 3:0.

Jako první nastupuje na kurt Jannik Sinner.

A už je za potlesku tribun přivítán i Novak Djokovič.

Hráči se rozehrávají, za malou chvíli začneme.

Na podání začne Novak Djokovič.

0:0

15-0
    Djokovič začal sebejistě a bere první fiftýn.

30-0
    A další povedené podání.

40-0
    Eso ven z kurtu, tři gemboly.

1:0
    Return Sinnera míří jen do sítě, Djokovič bez problémů jde do vedení.

1:0
    Následuje přestávka a výměna stran.

1:0
    Konec přestávky, podávat bude Jannik Sinner.

0-15
    I Jannik Sinner ale začíná tvrdým servisem, return jde jen do sítě.

0-30
    Nevynucená chyba Djokoviče z forhendu. Míček posílá jen do sítě.

0-40
    Sinner má tři gemboly na srovnání. Return soupeře z bekhendu šel jen do sítě.

1:1
    Je srovnáno. Sinner zapisuje eso.

15-0
    Djokovič šel po servisu na síť a i když se musel na míček hodně natahovat, dokázal ho poslat na druhou stranu dvorce.

30-0
    Tvrdý servis a přechod na síť opět znamenají úspěch.

40-0
    Djokovič má tři gemboly na 2:1. Zapisuje druhé eso.

2:1
    Přímým bodem z podání ukončuje Djokovič gem.

15-40
    Djokovič čelil dalšímu tvrdému servisu. Dokázal se ale dostat do výměny a po zatím nejdelší hře zaútočil forhendem mimo možnosti soupeře.

30-40
    Další tvrdý útok Djokoviče znamená stav 30:40.

2:2
    Djokovič vyhazuje bekhend po lajně do autu.

0-15
    Pokus o kraťas Djokovičovi nevyšel.

15-15
    Další fiftýn si už ale Djokovič pohlídal a u sítě vyrovnává.

30-15
    Nyní si Djokovič pomáhá esem.

40-15
    Další přímý bod z podání znamená dva gemboly na 3:2.

3:2
    Čtvrté eso Djokoviče znamená konec gemu.

3:2

3:2

15-0
    Sinner musel po podání k síti, bekhend ale posílá až do autu.

15-15
    Parádní výměna končí lépe pro Sinnera. Djokovič nedokázal vrátit těžký bekhend.

15-30
    Další výměna, která končí lépe pro Sinnera. Jeho tvrdý forhend nedokázal Djokovič vrátit přes síť.

30-30
    Djokovič tušil, kam půjde druhý servis a počkal si na něj. Forhend následně posílá křížem mimo dosah soupeře.

30-40
    Brejkbol ale nepřichází, return totiž míří jen do sítě.

40-40
    Máme tady shodu, Sinner musí o své podání ještě zabojovat. Delší výměna končí jeho nevynucenou chybou na forhendu.

A-40
    A teď už má Djokovič první brejkbol! Sinner musel jít do výměny přes druhý servis a toho soupeř využívá. Dlouhá přetahovaná končí na síti, kde zahrál Djokovič výborný křížný úder.

40-40
    Sinner ale odpovídá esem!

40-A
    Další brejkbol zatím nepřichází. Djokovič returnoval jen do autu.

3:3
    Djokovič sice doběhl kraťas soupeře, ten ale následně poslal míček do volné části kurtu.

15-0
    Nový gem začal Djokovič náběhem na síť po podání, Sinner následně nedokázal míček vrátit přes síť.

15-15
    Bekhend Djokoviče míří do autu, je srovnáno.

15-30
    Return šel Djokovičovi pod nohy, který ho následně poslal jen mimo kurt.

30-30
    Djokovič si připravil pozici a rozhýbal soupeře. Ten pak dělá nevynucenou chybu.

30-40
    Djokovič kazí forhend od základní čáry a Sinner tak má brejkbol!

40-40
    Djokovič ale odpovídá přímým bodem z podání!

A-40
    A následně v další výměně útočí Djokovič od sítě přesně na druhou stranu dvorce a získává tak výhodu.

4:3
    Djokovič si udržel servis, zapisuje přímý bod z podání.

4:3

4:3

0-15
    Sinner ihned po servisu zaútočil, Djokovič na křížný míček nedosáhl.

0-30
    Těsný aut z rakety Djokoviče.

15-30
    Sinner nevynuceně kazí forhend, je sníženo.

15-40
    V další výměně ale reaguje Sinner esem.

4:4
    Ital musel jít do výměny přes druhý servis, Djokovič ale posílá return jen do autu.

15-0
    Djokovič si podáním připravil pozici a následně výměnu ukončuje od sítě.

30-0
    A nyní zapisuje Djokovič navíc eso.

40-0
    Bekhend Sinnera míří do autu, tři gemboly na 5:4 má Djokovič.

5:4
    Bez problémů nyní získal Djokovič své podání. Sinner nedokázal returnovat do kurtu.

5:4

5:4

0-15
    Return Djokoviče míří jen do sítě.

15-15
    Sinner musel jít do výměny přes druhý servis a nedostal se kvůli tomu do rytmu. Následně kazí nevynuceně forhend, který končí jen v síti.

30-15
    Djokovič doběhl těžký míček a zkusil ho poslat křížně. Sinner to čekal, volej ale posílá jen do sítě.

30-30
    Djokovič pokazil lehký čop. Tohle ho hodně mrzí.

30-40
    Sinner musel jít do výměny přes druhý servis, Djokovič ale zapisuje další nevynucenou chybu.

5:5
    Přímý bod z podání, Sinner nakonec udržel servis, první set tak bude pokračovat. Jdeme do jeho finále.

15-0
    Djokovič šel ihned po servisu do útoku, který nedokázal Sinner dostat přes síť.

30-0
    Djokovič si počkal na pohyb soupeře a bez problémů bere další fiftýn.

40-0
    Rychle má Djokovič k dispozici tři gemboly na 6:5. Zapisuje šesté eso.

40-15
    Přesný míček z rakety Sinnera končí na lajně, což potvrzuje i video.

40-30
    Sinner prohazuje Djokoviče na síti. Vybojuje shodu?

40-40
    Djokovič musí ještě o gem zabojovat. Sinner se dostal do tlaku a hned první možnost na ukončení využívá! Shoda.

40-A
    Djokovič zahrál dvojchybu a ironicky zatleskal hlučným divákům. Je z toho brejkbol!

5:6
    Máme tu první brejk zápasu! Sinner zahrál tvrdý křížný úder, který Djokovič nedokázal vrátit!
    0:0; 5:6 - Jannik Sinner

5:6

5:6

0-15
    Sinner začal nový gem špatným podáním, musel jít přes druhý servis. Delší výměnu následně ukončuje Djokovič nevynucenou chybou na bekhendu.

0-30
    Další fiftýn pro podávajícího Itala. Ten zvládl těžký úder od základní čáry a následný přechod na síť, po kterém Djokovič posílá prohoz do autu.

0-40
    Sinner má k dispozici tři setboly! Musel jít do výměny přes druhý servis, Djokovič ale returnuje jen do sítě!

5:7
    Sinner si udržel servis a bere díky tomu první set! Djokovičův míček končí na pásce.
    0:1; 5:7 - Jannik Sinner

0:0
    První set nabídl velmi vyrovnaný průběh, oba hráči si dlouho drželi servis. Na oko měl Djokovič o něco lepší čísla, set ale bere soupeř, jelikož srbský tenista v jeho závěru začal kazit.

0:0

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.

0-15
    Delší výměna, která končí tvrdým forhendem Sinnera po lajně. Soupeř byl bez šance.

15-15
    Djokovič ale reaguje nejlépe jak mohl – esem.

30-15
    Sinner měl velkou šanci získat další fiftýn, vůbec ale svůj lob nezvládl.

40-15
    Dva gemboly na 1:0 pro Djokoviče. Ten sice musel jít do výměnu přes druhý servis, skvělým náběhem na síť ale nedal soupeři šanci.

15-15
    Djokovič šel na síť, kde si počkal na míček a bez problémů srovnává.

15-30
    V další výměně ale kazí Djokovič svůj úder.

30-30
    Nevynucená chyba na forhendu od Sinnera. Je srovnáno.

30-40
    Brejkbol zatím Djokovič nezískává. Jeho return proti druhému podání šel jen do sítě.

1:1
    První smeč ještě Djokovič dokázal vrátit, proti druhé už byl bez šance.

0-15
    Dobrá obrana Sinnera v kombinaci se štěstím znamená zisk fiftýnu. V těžké pozici vrátil Ital míček přesně za síť a na lajnu.

15-15
    Přímý bod z podání zapisuje Djokovič.

30-15
    Bekhend Sinnera jde až za základní čáru.

40-15
    Djokovič má dva gemboly na 2:1. Zapsal osmé eso.

2:1
    A následně i deváté.

2:1

2:1
    Djokovič odběhl z kurtu, nemělo by ale jít o nic vážného.

2:1
    Djokovič je zpět, jdeme na další část hry.

2:1

15-0
    Velmi jistě působí Djokovič ve druhém setu. Vybojoval si pozici na síti, kde bez problémů ukončuje výměnu.

30-0
    Dlouhá výměna končí nevynucenou chybou Sinnera z bekhendu. Míček končí až v autu.

30-15
    Sinner šel do výměny z druhého podání, zahrál ale následně fantastický křížný úder za síť. Djokovič to odměnil potleskem.

30-30
    Nevynucená chyba Djokoviče z forhendu. Míček jde až do autu.

30-40
    Sinner si pomáhá důležitým esem!

40-40
    Sinner kazí svůj úder a je z toho tedy shoda.

40-A
    Nyní si ale pomáhá esem, i když se to Djokovičovi nelíbí.

2:2
    Sinner si vybojoval pozici na smeč a ukončuje gem. Je srovnáno.
    0:1; 2:2 - Jannik Sinner

2:2
    Djokovič vyměnil raketu a jdeme na další gem.

15-0
    Ten zahajuje přímým bodem z podání.

30-0
    A další přímý bod. Sinner teď nemůže dostat míček do kurtu.

30-15
    Až nyní se mu povedlo return zahrát, následně prohazuje soupeře na síti.

40-15
    Djokovič ale drama nepřipouští, zapisuje desáté eso.

40-30
    Nyní ale pokazil Djokovič volej u sítě. Je sníženo.

3:2
    Jedenácté eso znamená stav 3:2.

3:2

3:2

15-0
    Delší výměnu ukončuje Sinner nevynucenou chybou.

15-15
    Reaguje na to ale přímým bodem z podání.

15-30
    Výborný kraťas ihned po podání z rakety Sinnera.

15-40
    Desáte eso Sinnera znamená dva gemboly na 3:3.

30-40
    Djokovič to zkusil tvrdě po lajně a to bylo úspěšné.

40-40
    Shoda! Return Djokoviče z bekhendu končí přesně na lajně.

40-A
    Sinner si ale pomáhá servisem a získává výhodu.

3:3
    Sinner musel o gem bojovat, nakonec si podání ale udržel a vyrovnává. Return soupeře jde jen do autu.

0-15
    Djokovič vyhazuje forhend daleko do autu.

15-15
    Dvanácté eso zapisuje Srb.

30-15
    Return Sinnera končí v těsném autu, což potvrzuje video.

40-15
    Dva gemboly vybojoval Djokovič, který poslal ihned po podání nechytatelný forhend do rohu kurtu.

4:3
    Je srovnáno. Djokovič si bez větších problémů udržel servis.

4:3

4:3
    Djokovič si vyžádal doktora. Uvidíme, s čím má problém. Snad to nedopadne jako první dnešní zápas skupiny, ve kterém Tsitsipas utkání skrečoval.

4:3
    Jde pravděpodobně o problém s trapézovým svalem. Lékař už ale svoji práci končí.

4:3
    Djokovič jde zpět na kurt, můžeme pokračovat.

4:3

0-15
    Sinner začal tvrdým forhendem mimo dosah soupeře.

15-15
    Nyní ale Sinner kazí svůj forhend, který končí jen v síti.

15-30
    Tohle bude Djokoviče mrzet. Dostal se z těžké pozice do výměny, jeho vysoký míček skončil přesně na lajně. V další výměně ale zahrál jen do sítě.

15-40
    Do protipohybu poslal Sinner svůj forhend a má tak dva gemboly na 4:4. Djokovič mezitím vybízí diváky k fandění. Otázka je, jak to myslí...

4:4
    Forhend Djokoviče jde jen do autu, je srovnáno.
    0:1; 4:4 - Jannik Sinner

15-0
    Sinner nedokázal dostat míček přes síť.

30-0
    Další míček pro podávajícího hráče.

40-0
    Djokovič teď hraje bez chyb a má tři gemboly.

5:5
    Rychle je srovnáno na 5:5. Return Djokoviče jde jen do autu. Máme tu finále druhé sady. Bude to i finále zápasu?

15-0
    Djokovič začal nový gem náběhem na síť, odkud bez problémů posílá volej mimo dosah soupeře.

30-0
    Těsný aut z bekhendu po lajně od Sinnera.

40-0
    Djokovič zapisuje čtrnácté eso.

40-15
    Video ukazuje, že Sinner poslal míček přesně na lajnu. Je sníženo.

6:5
    Nevynucená chyba Sinnera na forhendu znamená vedení Djokoviče 6:5.

6:5

6:5

0-15
    První fiftýn nového gemu získává po chybě soupeře Ital.

15-15
    Djokovič ale vyrovnává na 15:15.

30-15
    První dvojchyba Itala v zápase přichází pro něj ve zcela nevhodnou dobu!

30-30
    Setbol z toho (zatím) není! Djokovič kazí svůj forhend do rohu kurtu.

30-40
    Důležitý přímý bod z podání pro Sinnera. Djokovič nedokázal podání ven z kurtu dostat přes síť.

40-40
    Sinner zahrál nepovedený kraťas, čehož soupeř využívá! Shoda.

40-A
    Další fiftýn bere ale podávající Ital. Setbol stále nemůže Djokovič získat. Sinner si pomohl přímým bodem z podání.

6:6
    Je srovnáno! Djokovič kazí forhend a druhý set, možná i zápas, rozhodne zkrácená hra!

0-1
    Sinner získává minibrejk, z returnu poslal výborný tvrdý úder pod nohy Djokoviče!

0-2
    Return Djokoviče jde jen do autu a domácí hráč tak vede 2:0.

1-2
    Sinner nevynuceně kazí svůj úder a hodně se na sebe zlobí. Minibrejk je pryč.

2-2
    Djokovič si pomáhá servisem a srovnává na 2:2.

2-3
    Djokovič měl volný kurt, z těžké pozice ale trefuje jen těsný aut. Je tu další minibrejk pro Itala!

3-3
    Ten ale Djokovič odvrací v dost možná nejdelší výměně zápasu. Sinner byl pod tlakem a trefuje jen síť.

3-3
    Následuje krátká přestávka a výměna stran.

3-3
    Konec přestávky.

4-3
    Djokovič využívá druhý servis soupeře a má první minibrejk!

4-4
    Ten následně ale nepotvrzuje, Sinner zahrál proti druhému podání výborný return.

5-4
    Blíže ke druhé sadě má Djokovič, který si připravil pozici a zaútočil mimo dosah soupeře.

6-4
    Aut z rakety Sinnera znamená dva setboly pro Djokoviče! Vše potvrdilo ještě video.

6-5
    Sinner dokázal odvrátit dva těžké údery, následně Djokovič pálí jen do sítě!

6-5
    Djokovič už se chtěl radovat, sudí ohlásil ale zásah pásky při podání. Nový servis.

7:6
    Teď už to Djokovičovi vyšlo, return soupeře jde jen do sítě. Je srovnáno!
    1:1; 7:6 - Novak Djoković

0:0

0:0
    Druhý set byl stejně jako první velmi vyrovnaný. Nicméně je srovnáno a uvidíme, jestli i třetí set rozsekne až samotný dramatický závěr nebo se nějakého brejku dočkáme dříve.

0:0

15-0
    Djokovič začal třetí set velmi agresivně a nese mu to "ovoce". Na jeho útok k lajně neměl šanci Sinner dosáhnout.

15-15
    Nyní ale Srb kazí return.

30-15
    Dvojchyba domácího tenisty. Vybojuje nyní Djokovič brejkboly hned v úvodu třetí sady?

30-30
    Těsný aut Djokoviče potvrzuje video. Je srovnáno.

30-40
    A následně Sinner zapisuje eso.

0:1
    A další. V pořadí již čtrnácté.

0:1
    Djokovič velmi vehementně řeší celou situaci z poslední výměny s rozhodčí. Nic ale nezmění. Zřejmě se mu nelíbí, že nebyl zahlášen dotyk pásky.

15-0
    Djokovič zahájil i přes diskuzi s rozhodčí nový gem velmi koncentrovaně a jde do vedení.

30-0
    Další fiftýn pro Djokoviče. Zapisuje patnácté eso.

40-0
    A následně šestnácté.

1:1
    Přímý bod z podání, Srb rychle srovnává.

0-15
    Nový gem zahajuje lépe Sinner. Počkal si na chybu soupeře.

0-30
    Další aut z rakety Djokoviče.

0-40
    Patnácté eso Sinnera znamená tři gemboly na 2:1.

1:2
    Sinner si bez problémů pohlídal servis a jde do vedení.

1:2

1:2

15-0
    Djokovič začal gem suverénně. Po podání si vytvořil pozici, ze které výměnu bez problémů ukončil.

30-0
    Return Sinnera jde jen do sítě.

30-15
    Páska vyhodila nyní Djokovičovi forhend jen do autu.

40-15
    Dva gemboly pro Djokoviče. Sinner returnoval jen do sítě.

2:2
    Je srovnáno. Djokovič zapisuje osmnácté eso.

0-15
    Djokovič se dostal z velmi těžké pozice, Sinner ale ukázal, proč patří do nastupující generace. Z těžké pozice poslal tvrdý úder mimo dosah soupeře.

0-30
    Sinner šel po delší době na síť, kde se napodruhé prosadil smečí.

15-30
    Djokovič si teď počkal na svou šanci a jakmile přišla, neváhal ji proměnit nechytatelným forhendem na lajnu.

15-40
    Sinner v těžké defenzivě posílá neskutečný prohoz po lajně! Tohle byla tenisová lahůdka. Djokovič to odměňuje potleskem.

2:3
    Djokovič poslal míček snad do milimetrového autu. Ani na videu nebyla téměř poznat mezera. Fiftýn nicméně jde na konto Sinnera.

2:3

2:3

15-0
    Djokovič si pomohl na začátek nové hry servisem.

15-15
    Bekhend Djokoviče po lajně končí jen v autu.

15-30
    Pozor, Sinner bere další fiftýn poté, co Djokovič nezvládl stopbal. Bude další výměna znamenat brejkboly?

15-40
    Je to tak! Sinner má dva brejkboly poté, co Djokovič vyhazuje svůj úder!

2:4
    A Sinner využívá hned ten první a jde ve třetím setu do trháku 4:2! Tohle je velmi důležitý moment zápasu!
    1:1; 2:4 - Jannik Sinner

0-15
    Sinner je teď v laufu a bere další fiftýn.

15-15
    Forhend od základní čáry ale zbytečně Ital kazí. Je srovnáno 15:15.

30-15
    Djokovič zahrál míček přesně na lajnu, Sinner čekal aut a reagoval pozdě.

30-30
    I Djokovič neměl daleko ke dvěma brejkbolům. Sinner ale těžké chvíle ustál a výměnu ukončil chytrým kraťasem.

40-30
    Chyba Sinnera ale brejkbol nakonec přeci jen znamená!

40-40
    Sinner za obrovského potlesku tribun srovnává! Viděli jsme další krásnou výměnu.

A-40
    Další brejkbol pro Djokoviče! Sinner vyhazuje svůj bekhend do autu.

3:4
    Djokovič rychle odpovídá a po chybě soupeře si bere brejk zpět!
    1:1; 3:4 - Novak Djoković

3:4

3:4

15-0
    Dobrý servis, následně útok do protipohybu soupeře od Djokoviče.

30-0
    Srb má další fiftýn. Return soupeře jde jen do autu.

40-0
    Djokovič má rychle tři gemboly na vyrovnání.

4:4
    Rychlý gem, ve kterém nedal soupeři Djokovič moc šancí. Je srovnáno.

0-15
    Sinner si rozhýbal soupeře, který poté kazí svůj forhend.

0-30
    Sinner zahrál teď do protipohybu, což přináší fiftýn.

0-40

4:5
    Sinner si také zapisuje rychlý gem, ve kterém nedal soupeři sebemenší šanci.