Mountfield HK – Kometa Brno 4:3 (po pr.) | Tábor – K. Vary 3:9 (kon.) | Liberec – Slavia 1:3 (kon.)
Plzeň – HC Litvínov 3:2 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Jihlava 7:1 (kon.) | Pardubice – Zlín 10:2 (kon.)
Třinec – Olomouc 7:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 2:4 (kon.) | Přerov – Poruba 2:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Škoda Plzeň
3:2 (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)
HC Litvínov
Čtvrtek 16.11.2023, 17:00 • LOGSPEED CZ Aréna • Extraliga dorostu • Skupina A

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s vámi loučím. Mějte se fajn. (19:19:43)

Je rozhodnuto, bonusový druhý bod bere Plzeň. V nájezdech kralovali oba brankáři, z dvanácti pokusů pouze v jednom případě skončil puk v bráně, v šesté sérii rozhodl Šimon Bělík.

Šimon BĚLÍK - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení rozhodlo o vítězi dnešního utkání, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy, kde už se musí rozhodnout.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:38
    A další zákrok plzeňského brankáře, tentokrát proti další střela Marka Peroutky.

64:05
    Václav Raichl se dostal k dorážce své vlastní střely, ale oba pokusy dokázal zlikvidovat Eliáš Poustka.

63:43
    Peroutka z osy hřiště tvrdou ranou míjí branku.

63:33
    Velká možnost pro hosty rozhodnout utkání, ve zbytku prodloužení totiž mohou hrát početní výhodu čtyři na tři.

63:33
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Jiří Maxa – 2 min., hákování.

62:55
    Ben Reisnecker také zahrál na jistotu a raději s pukem zajel zpět ke své brance.

62:05
    Nadále se hraje hodně na jistotu, je vidět, že ani jeden celek se nechce dopustit osudové chyby.

61:38
    Jan Fodor posílal puk před branku, kam si najel Matěj Tománek, proti jeho kličce se ale na brankové čáře roztáhl Tobias Trejbal.

61:10
    Obě mužstva střídají, kotouč si znovu pro sebe uzmuli domácí, kteří ho drží za svou brankou.

60:59
    Hraje se zatím velmi opatrně, ani jeden z brankářů zatím zasahovat nemusel.

60:25
    Na začátku prodloužení drží puk domácí indiáni.

60:01

Hosté ve třetí třetině vstali z mrtvých a dvěma trefami poslali nakonec zápas do prodloužení. Dokonají tam velký obrat? To se dozvíme za pár minut.

60:00
    59:52 Marek PEROUTKA - 2:2

59:52
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Osm vteřin před koncem třetí třetiny je vyrovnáno. Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, Jakub Winkelhöfer předložil puk MARKOVI PEROUTKOVI, který z vrcholu kruhů prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jakub Winkelhöfer, Marek Peroutka.

59:47
    Závar před plzeňskou brankou, vyrovnání z něho ale nepřišlo. Následně Antonín Klatovský netrefil prázdnou bránu.

59:30
    Dobrých čtyřicet vteřin byl puk schovaný u mantinelu. Nakonec ho vyvezli přece jen hráči Litvínova, následná rána Peroutky ale skončila jen rukavici Poustky.

59:05
    Probíhá u mantinelu velká bitva o kotouč...

58:33
    David Slačík vyhodil puk jen na zakázané uvolnění.

58:24
    Tobias Trejbal zůstává na střídačce a Litvínov to zkouší v šesti.

58:24
    Oddechový čas pro tým HC Litvínov.

58:24
    Eliáš Poustka si našel puk ve své lapačce.

58:20

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:25
    Petr Kocek si vzal puk na lopatu a bleskově ho znovu vyhodil až k Trejbalovi.

57:00
    Hosté se dostali zpátky do pásma, ovšem díky špatné přihrávce o něj zase brzo přišli.

56:39
    David Slačík vyvezl kotouč až za branku Trejbala, kde domácí šetří cenné vteřiny.

56:20
    Matyáš Úbl – 2 min., podrážení.

56:06
    Po ráně Šulana dorážel puk z osy hřiště Jiří Maxa, bekhendem ale minul hostující klec.

55:36
    Trejbal raději pokryl puk pod svou lapačkou, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

55:06
    Plzeň si mohla vzít bleskově zpět dvoubrankový náskok, Trejbal ale litvínovské mužstvo nyní hodně podržel.
    53:43 Václav RAICHL - 2:1

53:43
    Že by nakonec přece jen drama? Jonáš Bednařík zavezl puk do pásma, následně našel před brankou volného VÁCLAVA RAICHLA, proti jehož ráně už byl Poustka bezradný. Asistence: Jonáš Bednařík.

53:05
    Marek Šulan – 2 min., nesportovní chování.

52:48
    Na druhé straně to vzal na sebe Jan Kurnat, z levého kruhu ale o hodně velký kus minul bránu.

52:23
    Po získání puku podnikla Škoda rychlý výpad do otevřené obrany, puk ale skončil těsně vedle brány.

50:55
    Další nebezpečnou ránu kryje plzeňský brankář Eliáš Poustka, jen díky němu je skóre zatím takové, jaké je.

50:04

49:54
    Trejbal vyrázil další plzeňský pokus od modré čáry.

49:18
    Na modré čáře dostal nabito Ben Reisnecker, té střele nic nechybělo, i když vlastně jedna věc ano, a to trefit bránu.

48:23
    Domácí to v útočném pásmu překombinovali a hosté zadarmo vyhazují kotouč přes všechny čáry.

48:04
    Vyloučení v týmu HC Litvínov:
    Václav Raichl – 2 min., podrážení.

47:14
    Další plzeňskou akci zastavuje čárový rozhodčí – ofsajd.

46:50

46:03
    Hosté se po dlouhé době dostali k puku a ten bez rozmyslu podél mantinelu dokázali vyhodit.

45:44
    Ostrá rána Martina Černého od modré čáry, Trejbal si ale našel puk ve své lapačce.

45:08
    David Slačík byl sám na pravém kruhu, plzeňský útočník to zkusil pod horní tyčku, puk do sítě však nedostal.

44:50
    Marek Žák – 2 min., podrážení.

44:42
    Jan Trefný to netrefil, jeho pokus se nicméně olízl o horní tyčku brány.

43:53

43:43
    Peroutka dostal nabito uprostřed útočného pásma, i proti této ráně se plzeňský brankář stačil včas přesunout.

43:15
    A znovu černá guma až u brankáře hostů, Škoda se zatím brání velmi spolehlivě.

42:42
    Plzeň se dokázala osvobodit, s rozehrávkou pomáhá i brankář Trejbal.

42:09
    Ostrá rána Jakuba Winkelhöfera skončila jen uprostřed branky.

41:53
    Marek Šulan – 2 min., krosček.

41:13
    Jan Kurnat se drze natlačil až před strážce plzeňské branky, toho ale bekhendovou kličkou nepřekonal.

40:47
    Hosté se nastěhovali do útočné třetiny, Poustka ale zatím nemusel řešit nic hrozného před svou brankou.

40:01

Čtyřicet minut hry je minulostí, Škoda Plzeň stále vede nad svým soupeřem o dvě branky. Ve druhé třetině ale nebylo o šance pouze, avšak i ty stoprocentní oba brankáři dokázali pokrýt. Po čtvrthodinové přestávce je tu závěrečná dvacetiminutovka.

40:00

39:43
    A ještě jedna možnost pro Plzeň. Po dalším zakázaném uvolnění se znovu bude vhazovat u branky Litvínova. Udeří Škoda v závěru druhé periody?

39:13
    Zakázané uvolnění Litvínova, vhazovat se bude před brankou Trejbala.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:23
    Jonáš Bednařík se dostal k dorážce těsně před plzeňským brankářem, ten ale ani tentokrát puk za svá záda nepustil.

37:15
    Jan Fodor z osy hřiště vykouzlil zajímavou ránu, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.

36:57
    A další stoprocentní možnost indiánů. Matyáš Úbl dostal hezký pas od zadního mantinelu, z hranice brankoviště puk do sítě avšak nedostal.

36:41

35:30
    Matouš Mašek dostal hned puk, čímž se dostal do samostatného nájezdu, brankáře Trejbal si dobře rozhýbal, poté ale bekhendem poslal puk těsně vedle brány.

35:22
    Plzeň je již ve čtyřech.

34:58
    Litvínovu utekl kotouč od hokejek, toho se zmocnil Antonín Klatovský, který ho hned vyhodil přes všechny čáry.

34:41
    41 vteřin přesilové hry pět na tři pro hostující mužstvo!

34:41

34:17
    Škodovka stále hraje své oslabení velmi dobře, nyní držela dobrých dvacet vteřin sama kotouč a ten hostům vůbec nepůjčila.

33:40
    Plzeň zablokovala ránu Marka Peroutky, poté puk dostala až k brankáři Trejbalovi.

33:22
    Matouš Mašek – 2 min., nedovolené bránění.

33:20
    Václav Raichl měl na hokejce kontaktní branku, avšak puk mezi tyčkou a Poustkou do sítě nepropasíroval.

32:35
    Litvínov se usadil v pásmu, puk létal z hokejky na hokejku, ale plzeňský brankář nyní mohl zůstat v klidu.

31:47
    Jakub Petružálek vyprodukoval ránu z ostrého úhlu, i když si Poustka tentokrát nebyl příliš jistý, tak opět si hrací předmět přece jen našel.

31:07
    Jiří Maxa vystihl rozehrávku brankáře Trejbala, poté ale nepřesně předal puk na modrou čáru, domácí tým musí vyklidit útočnou třetinu.

30:01
    Utkání se nám přehouplo do své druhé poloviny, Plzeň je stále vepředu o dvě branky, jinak ale sledujeme vskutku vyrovnané utkání.

28:22
    Ze stejného místa nedlouho poté střílel i Marek Peroutka, skvěle zapracovala nyní obrana indiánů, která puk zablokovala.

27:30
    Václav Raichl se dostal s pukem do pásma na pravý kruh, bližší tyčku Poustkovy brány ovšem těsně minul.

26:54

26:37
    Znovu kotouč až u Postky. Hosté se zatím brání relativně v klidu.

26:05
    Hosté se konečně dostali k puku a ten rychle poslali na druhou stranu ledové plochy.

25:31
    Antonín Klatovský se parádně prodral s pukem až před Trejbala, toho se snažil překonat bekhendovou kličkou, tu však brankář Vervy přečetl.

24:54
    Václav Raichl – 2 min., nedovolené bránění.

24:07
    Jakub Petružálek byl znovu dobré příležitosti, tentokrát forvard Litvínova pálil osamocený z pravého kruhu, jeho ránu ovšem vykopl Poustka svým betonem.

23:44
    Matěj Tománek zachytil hostující rozehrávku, vystřelit poté ovšem nedokázal. Jenomže tomu se povedlo nedlouho poté, když byl sám před Trejbala, puk ale poslal jen do jeho chráničů.

23:12
    Jakub Petružálek spíše jen nahazoval kotouč na Poustku, ten se překvapit nenechal.

22:40
    Plzeň špatně rozehrála, jenomže hosté zpracovali puk už ve středním pásmu, správně tedy odpískaný ofsajd.

21:02
    Slačík nahazoval puk před branku, kde byl Matyáš Úbl, ten puk sice šikovně zasáhl, ten ovšem poté skončil vedle brány.

20:43

20:01

Je za námi první třetina, která nakonec přinesla dvě branky. Litvínov do utkání vstoupil s velkou vervou, měl plno šancí, ale skvěle chytající Eliáš Poustka domácí tým podržel. Naopak Škodovka mířila do černého. Nejprve Úbl připravil pozici pro Marka Šulana. Autor branky o chvilku později pálil od modré čáry a jeho ránu usměrnil mezi tři tyče Matěj Tománek. Nechme se překvapit co přinesou následující minuty.

20:00

19:20
    Jan Fodor se hezky uvolnil na levém kruhu, čímž se dostal sám před Trejbala, svižnou ránou ale minul těsně vzdálenější tyčku.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:43
    Jan Kurnat – 2 min., vražení na hrazení.

17:45
    A už to mohlo být o tři branky, po krásné kombinaci ale mířila rána z osy hřiště těsně vedle brány.
    16:28 Matěj TOMÁNEK - 2:0

16:28
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A rázem indiáni zdvojnásobují své vedení. Jan Fodor našel na modré čáře Marka Šulana, jehož ostrou ránu ideálně tečoval mezi kruhy MATĚJ TOMÁNEK. Asistence: Marek Šulan, Jan Fodor.

16:14
    Plzeň je vstřelenou brankou povzbuzená a nyní se hraje převážně před brankou Trejbala.
    14:38 Marek ŠULAN - 1:0

14:38
    Litvínov je od začátku lepším celkem, skóre ovšem otevírá domácí Škodovka. Matyáš Úbl se zmocnil kotouče ve středním pásmu, následně si s ním najel mezi kruhy, odkud vykouzlil skvělou přihrávku na MARKA ŠULANA, který posléze zakončoval do prázdné brány. Asistence: Matyáš Úbl, David Slačík.

13:51
    Jakub Winkelhöfer vyprodukoval další nebezpečnou ránu od modré čáry, Poustka zatím ale chytá fantasticky.

12:58
    Plzeň pomalu o sobě také dává vědět. Šimon Bělík si to vzal na paškál středem hřiště, brankář Litvínova byl v pozoru.

12:14
    Matyáš Úbl šikovně posílal puk od zadního mantinelu před branku, tam stál ukrytý Antonín Klatovský, neposedný kotouč avšak nezpracoval.

11:38
    Hosté stále lepší v tomto zápase, po dalším brejku znovu plzeňského brankáře zachránila branková konstrukce.

11:12
    Jakub Winkelhöfer vystřelil od modré čáry a po jeho ráně zazvonila pravá tyč.

09:49
    Jakub Petružálek byl také sám před plzeňským brankářem, je zatím k nevíře, co všechno dokáží hosté za šance zahodit.

09:06
    David Slačík se dral za kotoučem na levé straně, nakonec byl u něho jako první, poté se o plzeňského útočníka ovšem postarala obrana Litvínova.

07:33
    Na druhé straně našel Tománek před brankou Jiřího Maxu, ten to zkoušel bekhendem mezi betony, ty ovšem k sobě sklaply včas.

06:44
    Hosté byli blízko tomu, aby jako první otevřeli skóre dnešního zápasu. Po rychlém přečíslení tří na jednoho byl sám na levém kruhu Václav Raichl, ten ovšem plzeňskou branku trestuhodně přestřelil.

05:45
    Litvínov vyhodil puk jen za cenu zakázaného uvolnění.

04:41
    Antonín Klatovský to zkusil individuální podél pravého mantinelu, proti trojnásobné přesile ale neměl moc šancí na úspěch.

04:03
    Hosté do dnešního zápasu nastoupili s velkou chutí, vůbec na nich není zdát, že prochází výsledkovou krizí.

03:16
    Po domácí chybě. v rozehrávce se dostal k puku Jan Kurnat, který následně střílel bekhendem, Poustka opět podržel své mužstvo.

03:00

02:26
    Škodovka se dostala do slibné šance ve vlastním oslabení. Jiří Maxa přiťukl puk pro rozjetého Matěje Tománka, ten už byl sám před hostujícím brankáře, avšak ani on skóre dnešního duelu neotevřel.

02:05
    Jan Trefný vystřelil krátce za modrou čárou, jeho pokus šel nicméně jen doprostřed brány, kde byl připravený Eliáš Poustka.

01:46
    Plzeň se konečně dostala ke kotouči a ten bleskově poslala až za branku Litvínova.

01:26
    Václav Raichl dostal nabito na pravém kruhu, jeho ostrý projektil ale dokázal včas zastavit plzeňský brankář.

01:00
    Martin Černý – 2 min., faul kolenem.

00:28
    Utkání nám začalo pěkně zostra, hned po pul minutě hry se pokoušel o kličku "Michigan" Jindřich Koky, ta mu ovšem nevyšla dle představ, Eliáš Poustka si našel kotouč.

00:01

Obě mužstva jsou již na ledové ploše, momentálně se zdraví na modrých čarách. Samotné utkání začne již za malý okamžik.

HC Škoda Plzeň: Poustka (Šátava) – M. Černý (A), Kocek (C), Šulan, Reisnecker, M. Mašek, Hanzlík – Slačík, Úbl, Klatovský (A) – Fodor, Maxa, Tománek – Fehér, Bělík, Slováček – Křepel, Pitter.
    Trenér: Michal Straka.

HC Litvínov: Trejbal (Udržal) – Honzík, Břenda, Žák, Uhlík, Winkelhöfer (C), Babka, Bozseník – L. Dostál, M. Peroutka (A), Raichl – Koky (A), Trefný, D. Sedláček – Kurnat, Bednařík, Petružálek.
    Trenér: Robert Kaše.

Rozhodčí: Turhobr – Charvát, Hošťálek.

Krásný čtvrtek z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanoušky u přenosu osmnáctého kola Extraligy dorostu, ve kterém se utká Škoda Plzeň s Litvínovem.

Indiáni momentálně drží čtvrté místo v tabulce a na svém kontě mají 32 bodů. Po reprezentační přestávce se v úterý utkala Plzeň s Kladnem a na hřišti soupeře vyhrála vysoko 10:4. Nejproduktivnějším hráčem plzeňského celku je Matyáš Úbl, který v 17 zápasech posbíral 21 bodů (9+12).

Hosté ze severu Čech jsou zatím na místě šestém, když posbírali celkem 21 bodů. Na páté postupové místo, které zatím drží České Budějovice ztrácí verva šest bodů, avšak Jihočeši mají ještě zápas k dobru. Litvínov má zatím nevyrovnané výkony, zrácí hlavně zbytečné body. Jako předevčírem, kdy měli na svém ledě dobře rozehraný duel s Táborem, avšak nakonec po prohře 2:3 nebrali ani bod.

Dámy a pánové, užijte si náš textový přenos, u kterého vás vítá Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 15. Šulan (Úbl, Slačík), 17. Tománek (Šulan, Fodor), rozh. náj. Bělík – 54. Raichl (Bednařík, Winkelhöfer), 60. M. Peroutka (Winkelhöfer, Raichl)