Gruzie – Skotsko 2:2 (kon.) | Kypr – Španělsko 1:3 (kon.) | Ázerbájdžán – Švédsko 3:0 (kon.)
Estonsko – Rakousko 0:2 (kon.) | Bulharsko – Maďarsko 2:2 (kon.) | Černá Hora – Litva 2:0 (kon.)
Lichtenštejnsko – Portugalsko 0:2 (kon.) | Lucembursko – Bosna 4:1 (kon.) | Slovensko – Island 4:2 (kon.)
Bulharsko
2:2 (1:1)
Maďarsko
Čtvrtek 16.11.2023, 18:00 • Natsionalen Stadion Vasil Levski, Sofie (BUL) • Kvalifikace ME • Skupina G

Ode mě je to pro dnešní večer opravdu vše, přeji příjemné prožití zítřejšího státního svátku a třeba zase někdy na počtenou! (20:13:11)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:10. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:14.

Celý duel měl velmi zajímavý průběh, první branka totiž padla už v 10. minutě, a vsítil ji po standardní situaci Martin Ádám. Na jeho trefu však ještě v první půli odpověděl na druhé straně Spas Delev. V 36. minutě však Bulhary oslabil Valentin Antov, který si nechal udělí velmi zbytečnou druhou žlutou kartu a zamířil tedy předčasně do sprch. O chvíli později navíc další červenou kartu zrušil Grujevovi ofsajd faulovaného hráče.
    Zápas nedohrál ani hostující Miloš Kerkez, který také dostal v 57. minutě druhou žlutou a napodobil tak bulharského obránce. Maďarsko z role favorita sice drželo míč více, avšak pronikajícího Despodova zastavil až faulem čtvrtý obránce Szalai a penalta byla na světě. Balon si vzal sám faulovaný kapitán Kiril Despodov a proměnil. V bláznivém závěru pak výhru domácím sebral vlastní gól zadáka Alexe Petkova, který si sedmé nastavené minutě smolně srazil Szoboszlaiův centr do branky. Záasp tak skončil 2:2 a Maďarsko mohlo oslavovat postup na Euro za rok v Německu.

Je konec! Hosté z Maďarska definitivně zpečetili remízou 2:2 v Bulharsku svůj postup na Mistrovství Evropy, které se odehraje příští rok v Německu! Obrovská radost na straně hostů.

90+8
    90+7. Alex PETKOV - 2:2

90+7
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    Tak Maďaři přeci jen vyrovnávají a také velmi pravděpodobně pečetí svůj postup na Euro! Po rozehrávce Szoboszlaie balon velmi nešťastně za záda vlastního brankáře Naumova prodloužil ALEX PETKOV, který si tak střílí vlastní branku.

90+7
    Szoboszlai navíc faulovaný, uvidíme další standardku.

90+6
    Přímo z rohu hosté branku neohrozili, budou však pokračovat altovým vhazováním.

90+6
    Následuje rohový kop pro Maďarsko.

90+5
    Szolt Nagy zastaven na půli hřiště, rozehrávají hosté.

90+4
    Domácí brankář si navíc vyžádal ošetření.

90+4
    Avšak remízu teď mohl zařídit po samostatné akci Dominik Szoboszlai, jako již několikrát v dnešním duelu ale ztroskotal na brankáři Naumovovi!

90+3
    Hosté pod tlakem jen odkopávají, Bulhaři jsou velmi blízko překvapivým třem bodům.

90+2
    Po centru z levé strany si faulem pomohl András Neméth, hra je tedy znovu přerušena.

90+1
    První akci nastavení přerušuje nedovolený zákrok na Atanasova, Bulhaři tak mohou ušetřit další drahocenný čas.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Viktor Popov alespoň trochu zdržel rozehrávajícího Stylese.

Matěj Skula

Branky: 24. Delev (Despodov), 78. Despodov (pen.) – 10. Ádám (Szoboszlai), 90+7. A. Petkov (Szoboszlai) (vla.)

Karty:   8. Antov (BUL), 81. Atanasov (BUL), 86. Kolev (BUL) – 42. Botka (HUN), 44. Kerkez (HUN)   36. Antov (BUL) – 57. Kerkez (HUN)

Bulharsko: Naumov – V. Popov, A. Petkov, Antov, Nedjalkov – F. Krastev, Čočev (43. Atanasov), Grujev – Despodov (C) (83. Rusev), Minčev (72. Kolev), Delev (83. Ivanov).
    Náhradníci: Mitov, Djulgerov – S. Petrov, Jankov, Turicov, I. Iliev, Ivanov, Ljaskov.

Trenér: Ilian Iliev

Maďarsko: Dibusz – Botka (82. Kalmár), Á. Lang, A. Szalai – Négo (82. Gazdag), Á. Nagy, Szoboszlai (C), Styles, Kerkez – Ádám (74. Németh), Csoboth (59. Z. Nagy).
    Náhradníci: Demjén, Szappanos – Mocsi, Balogh, G. Szalai, Bolla, Horváth, Kata.

Trenér: Marco Rossi

Rozhodčí: Stefanski – Golis, Obukowicz