Č. Budějovice – Liberec 4:2 (kon.) | Litvínov – K. Vary 2:4 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 1:2 (kon.)
Pardubice – Vítkovice 6:0 (kon.) | Třinec – Jihlava 7:1 (kon.) | Sparta – Plzeň 4:1 (kon.)
Mountfield HK – Mladá Boleslav 5:6 (0:2 po s.n.)
HC Sparta Praha
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
HC Škoda Plzeň
Čtvrtek 16.11.2023, 18:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

Dnešní utkání končí s tříbrankovým vedením Sparty. Ve třetí třetině se nejprve prosadil Samson a do prázdné branky se poté trefil Senčák.

To je ode mě pro dnešek vše, přeji krásný zbytek večera. (20:13:24)

59:04 David SENČÁK - 4:1

59:04
    Sparta právě vstřelila branku!
    Nepřesnou přihrávku vystihli domácí hokejisté a DAVIDOVI SENČÁKOVI puk dojet a nasměrovat do branky. Asistence: František David a Ondřej Hrabík.

53:49
    Fábryho střela se odrazila od betonů plzeňského gólmana do vzniklého závaru před jeho brankou. Dorážet se pokusil Senčák, ale proměnit šanci se podařilo OLIVERU SAMSONOVI. Asistence: Ondřej Hrabík.

53:10
    Beran si vystřelil od modré, Vedral si jeho puk chytá do lapačky.

52:09
    Poláček trefil z pravého kruhu tyč!

50:58
    Ze závaru před brankou nakonec puk vyjel a ujmul se ho Samson, jeho střela však do branky nedojela.

49:45
    Hosté využili nepřesné přihrávky a vyhazují.

48:50
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Tomáš Pittr – 2 min., hákování.

48:00
    Pešek se dostal ke střele z ostrého úhlu, Vedral si ale puk vyrazil ramenem.

46:43
    Soukup vystřelil prudce od modré, jeho střelu ale zlikvidoval Vedral.

46:30
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Jan Krupička – 2 min., nedovolené bránění.

45:41
    Na plzeňského brankáře přiletěla střela z levého kruhu, puk se mu podařilo zneškodnit.

45:09
    Plzeňští vyhazují.

44:41
    Samsonova střela z mezikruží se odrazila od Lokajíčkových betonů. Na něj navázal Theimer z pravého kruhu, šanci se mu také proměnit nepodařilo.

44:28
    Marek Soukup – 2 min., vysoká hůl.

44:11
    Přihrávka domácích byla vyražena obranou do ochranné sítě.

44:01
    Tadeáš Koubek – 2 min., podrážení.

43:42
    Sledujeme hluchou pasáž, oba týmy hrají bez větších šancí.

42:06
    Zakázané uvolnění Plzně.

40:54
    Samson zkusil zakončit od modré, jeho puk se ale nakonec odráží od betonů.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:28.

Ve druhé třetině se podařilo hostům z Plzně snížit vedení domácích sparťanů. Gól se ze samostatného úniku podařilo vstřelit Aleši Mazancovi. Stav utkání po druhé třetině je tedy 2:1.

40:00

39:40
    Theimerova střela z pravého kruhu se odrazila od betonů Lokajíčka.

39:19
    Jan Skok – 2 min., krosček.
    37:40 Aleš MAZANEC - 2:1

37:40
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň snižuje vedení soupeřů. Do samostatného úniku ujel ALEŠ MAZANEC, který vymíchal Vedrala a prostřelil ho u levé tyčky. Bez asistence.

36:04

34:40
    Z prostoru před brankářem se dostal k dorážce Fábry, jeho střela však byla Lokajíčkem přizvednuta.

34:04
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jiří Matějka.

32:36
    Oba týmy se nyní střídají v šancích, žádnou se ale nedaří proměnit.

31:08
    Pittrův puk z ostrého úhlu si Vedral našel a vyráží ho.

30:05
    Houdek vystřelil z mezikruží, Vedralovu branku ale přes vrchní tyčku přestřelil.

29:18
    Hra rukou. Vhazuje se po pravici plzeňského brankáře.

28:18
    Vyrážečkou Lokajíček odrazil další Samsonův puk.

26:47
    Icing Plzně.

25:06

24:42
    Samsonova střela od modré se také odráží od betonů gólmana.

24:28
    Lokajíček si připisuje další zákrok.

23:32
    Hrabík vystřelil nejdříve z pokleku v prostoru levého kruhu, jeho střela se však odrazila od betonů brankáře hostů. Hrabík se dostal i na dorážku, jeho pokus skončil jako ten předchozí.

23:06
    Marek Soukup – 2 min., hákování.

22:46
    Sledujeme hluchou pasáž. Oběma týmům se nedaří udržet v útočném pásmu.

21:30
    Samson si dojel až k brankáři, Lokajíček si ale zákrokem branku ochránil.

20:28
    Po vhazovaní na začátku třetiny domácí hned střílí na Lokajíčka.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:44.

Úvodní dějství zápasu bylo o něco šťastnějším pro domácí hokejisty. Dvoubrankové vedení zajistili sparťanům reprezentanti David Senčák, který otevřel skóre utkání, a v závěru třetiny se trefil Oliver Samson.

20:00
    18:27 Oliver SAMSON - 2:0

18:27
    Daníček šikovně nahrál OLIVERU SAMSONOVI na modrou a ten pak prostřelil obranu, puk dostal nad Lokajíčkovo rameno. Asistence: Marek Daníček.

18:07
    Krupička využil nepřesné přihrávky soupeře, ale mezikruží bohužel přestřelil.

17:11
    Plzeňští se osvobozují.

16:40
    Hrabíkova střela ze slotu se odrazila od Lokajíčkova hrudníku.

16:25
    Marek Čančura – 2 min., podrážení.

16:17
    Sparťanům se přesilovky nepodařilo využít.

15:29
    Po střele Fábryho se dostal na puk Hrabík, jeho střelu ale šikovně vyráží Lokajíček a ochránil tak svou branku.

14:16
    Matyáš Cícha – 2 min., nedovolené bránění.

13:55
    Z kličky zpoza branky dostal přihrávku před Lokajíčka Bareš, jeho střela byla ale přizvednuta obranou.

12:40
    Hodinářovu střelu od modré čáry Vedral vyráží a sparťané teď vyráží s pukem ven.
    11:05 David SENČÁK - 1:0

11:05
    Za stavu 4 na 4 se nakonec do útoku probojovali domácí. Po střele Hrabíka ze slotu se dostal na puk DAVID SENČÁK, kterému se z vrcholku levého kruhu podařilo trefit šibenici Lokajíčkovy branky. Asistence: Ondřej Hrabík.

09:56
    Hra se odehrávala delší chvíli ve středním pásmu.

08:32
    Hodinářova střela z mezikruží se odrazila od Vedralových betonů.

07:53
    Žádné ze stran se zatím nedaří udržet v útočném pásmu.

06:00
    Od modré vystřelil Samson, jeho střela si ale našla jen betony plzeňského brankáře. O dorážku z pravého kruhu se pokusil Theimer, jeho střela ale také do branky nepadla.

05:03
    Matyáš Beran – 2 min., nedovolené bránění.

03:54
    Od modré trefil tyčku Dolhý! Z dorážky nakonec vznikla i další tyčka.

03:22
    Zakázané uvolnění Indiánů.

02:36
    Sparťanům se podařilo v oslabení vyrazit do útoku a Lokajíček si po střele Poláčka připisuje další zákrok.

02:13
    Albert Bareš – 2 min., sekání.

01:49
    Hra se nyní odehrává ve středním pásmu.

00:24
    První se do útoku dostali domácí a hned vyslali několik střel na Lokajíčka, všechny ale letěly mimo.

00:01

HC Sparta Praha: Vedral (Kalista) – J. Tůma, Culek, Samson, T. Bartoň, David (A), Höll, Mack – Krupička, Žmola, Daníček – Hrabík, Senčák, Fábry (C) – Theimer, Hamršmíd (A), Holeček – Bareš, Hrubý, Poláček.
    Trenér: Tomáš Netík

HC Škoda Plzeň: Lokajíček (D. Jansa) – Hodinář, Dolhý (C), Skok, M. Houdek (A), Čančura, Cícha, Prošek – Pešek, M. Soukup, J. Matějka – Mazanec (A), Koubek, Hála – Řehoř, Tchaliov, Sabiniok – Pittr, M. Beran II.
    Trenér: Petr Vojan

Rozhodčí: Valda, Hacaperka – Dědek, Figer.

Minulý vzájemný zápas se odehrál v Plzni s výsledkem 4:6 pro Spartu. Skóre utkání otevřeli domácí, ale ve druhé třetině se podařilo hostům vyrovnat a poté se i dostat do vedení. Dvě branky si připsal útočník Indiánů Adam Dvořák a hattrick si vstřelil sparťanský útočník Ondřej Hrabík.

Plzeňští junioři si drží sedmé místo v tabulce, mají nyní 27 bodů. Tým sehrál minulé utkání na svém domácím ledě s Českými Budějovicemi. Plzeňským se dařilo až do třetí třetiny držet dvoubrankové vedení díky Jakubu Šilerovi a Adamu Dolhému, u obou gólů asistoval Aleš Mazanec. V napínavém zápase ale nakonec v prodloužení padli. Nejproduktivnějším hráčem juniorky Západočechů je první zmíněný, Jakub Šiler, který má momentálně 19 (12+7) bodů.

Sparťanským juniorům se podařilo po těžším začátku probojovat až do vrchní poloviny tabulky skupiny Západ, se 34 body jsou na čtvrtém místě. Minulý zápas odehráli junioři s Karlovými Vary a to netradičně v Chebu, tři body ale zpět do Prahy nepřivezli. Jediným sparťanským střelcem tohoto utkání byl Oliver Samson (6+11), který je zároveň hned po Jakubu Tůmovi nejproduktivnějším obráncem Pražanů.

Vítáme vás po reprezentační pauze zpět u on – line přenosu, tentokrát z Prahy, kde se odehraje v 18:00 zápas mezi juniorkami HC Sparta Praha a HC Škoda Plzeň.

Lucie Citterbartová

Branky a nahrávky: 12. Senčák (Hrabík, Culek), 19. Samson (Daníček, Theimer), 54. Samson (Hrabík, Fábry), 60. Senčák (David, Hrabík) – 38. Mazanec (Hála)

Rozhodčí: Valda, Hacaperka – Dědek, Figer