Č. Budějovice – Liberec 4:2 (kon.) | Litvínov – K. Vary 2:4 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 1:2 (kon.)
Pardubice – Vítkovice 6:0 (kon.) | Třinec – Jihlava 7:1 (kon.) | Sparta – Plzeň 4:1 (kon.)
Mountfield HK – Mladá Boleslav 5:6 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:2)
Mountfield HK
5:6 (1:3, 0:2, 4:0 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 16.11.2023, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5. místo, 34 bodů, skóre 60:57

Hradecká juniorka vstupuje do poslední čtvrtiny základní části z pátého místa, v našlapaném středu tabulky však budou muset bojovat o každý bod. Před reprezentační přestávkou absolvovali Lvi výjezdový víkend, když se utkali s pražskou Spartou a Býlími Tygry z Liberce. Pražané vyšli ze vzájemného střetnutí jako lepší celek po triumfu 4:2, v Liberci ale Východočeši šokovali lídra tabulky hubenou výhrou 0:1 a připsali si cenné tři body do tabulky.

Právě zápasy s malým počtem vstřelených branek charakterizují utkání Hradeckých v této sezoně. S 57 inkasovanými góly jsou po vedoucím Liberci druhou nejlepší defenzivou, zároveň jsou ale s 60 vstřelenými brankami vůbec nejhorší ofenzivou ligy. Na rozdíl od soupeře z Boleslavi zdobí Hradec vzorná disciplína. Společně se Spartou strávili na trestné lavici nejméně minut (170), což je méně než polovina odpykaných trestných minut Bruslařů (356).

2. místo, 39 bodů, skóre 81:61

Mladoboleslavští v posledním hracím víkendu na rozdíl od Hradce čekali pouze domácí duely a Středočeši si na domácím ledě vedli bezchybně. Výsledkem 6:3 nejprve hladce smetli budějovický Motor, pověstného bůra nadělili i o dva dny později poslednímu Litvínovu, který zdolali 5:1. Velké množství vstřelených branek provází Bruslaře celým průchodem základní částí, což z nich s 81 přesnými trefami činí nejlepší ofenzivu v lize.

Prvenství ale Mladé Boleslavi patří i v několika dalších metrikách. Středočeši jsou s 356 trestnými minutami (16 trestných minut na zápas) jednoznačně nejvylučovanějším družstvem, ve speciálních formacích ale Bruslaři dominují. Jak přesilovku, tak oslabení mají hráči z města automobilů procentuálně nejlepší a svou převahu v nerovném počtu hráčů na ledě se pokusí ukázat i při střetnutí s hradeckým Mountfieldem.

Mountfield HK: Mrázek (Tuček) – Š. Černý, Havlíček, J. Aschenbrenner, Pavelka, P. Fiala, Bezpalec, Pavič – A. Novotný, Mi. Beneš, Ma. Beneš – Prášek, T. Hora, Dommers – Mach, Matašovský (C), Jón – Vencl (A), Zámečník, Hrdlička.
    Trenér: Martin Vágner

BK Mladá Boleslav: D. Hora (Forst) – A. Vlasák, Ri. Kubíček, T. Moravec (A), Sypecký, Hrouda (C), J. Průšek – Kučera, Zvagulis, Gardoň – Půček, Malínek, Polák (A) – Hurt, Hruška, Teplý – Šindelář, Šachl, M. Vojáček – Vítek.
    Trenér: Marek Melenovský

Rozhodčí: Micka, Zeliska – Kotlík, Hlinka.

V sezoně se týmy dnes potkají již počtvrté. První duel se datuje až do srpna, kdy Bruslaři zvítězili výsledkem 4:1, v odvetě se lépe dařilo také Středočechům. V posledním vzájemném střetnutí ale hradečtí junioři překvapili a zvítězili 3:2. Podaří se jim úspěch zreplikovat i dnes?

Utkání odstartuje každou chvílí.

00:01

00:08
    Hradec ovládnul vhazování a rozehrává.

00:37
    Boleslav první útok přestála a sama vyrazila na útočnou steč, která končí v rohu hřiště.

01:10
    Hra přetéká středním pásmem a na první střelu na branku stále čekáme.

01:48
    Fiala narazil protihráče na mantinel, ve finále ho ale srážka pouze mírně přibrzdila.

02:20
    Bruslaři s pukem za domácí brankou nic nevymysleli a na druhé straně poprvé mezi tři tyče vypálil Hrdlička.

03:37
    Michal Beneš vystihnul rozehrávku hostů, je spoluhráč ale při přebírání přihrávky neměl dostatečnou rychlost.

04:28
    Polák se vytočil s pukem na osu hřiště a vypálil na vzdálenější tyč, tam lapil puk připravený Mrázek.

04:49
    Hradec sice vybojoval puk před modrou čarou, následně se ale rychle dopustil ofsajdu.

05:28
    Prášek shodil perfektně puk na střed, zpracování ale zklamalo jeho spoluhráče, který nedokázal poslat puk směrem na branku.

06:10
    Tvrdé souboje u mantinelu přerušují hru v pásmu domácích.

06:58
    Domácí se nemůžou prokousat skrz střední pásmo Středočechů a jejich ofenzivní činnost je tak minimální.

07:30
    Domácí namísto rozehry vyhazují na zakázané uvolnění.

07:49
    Hrdličkova klička byla příliš dlouhá a o kotouč proti přesile přichází.

08:29
    Hradec právě vstřelil branku!
    Parádní individuální akce hradecké hvězdy! ADAM NOVOTNÝ se s ničím nepáral a převzal veškerou odpovědnost na sebe, když rozjel své rychlé brusle na levém mantinelu. S lehkostí obkroužil statickou obranu Bruslařů a po naznačení přihrávky se obtočil kolem branky a poslal Hradec do vedení – 1:0. Asistence: Adam Bezpalec, Michal Beneš.

09:35
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslaři rychle vyrovnávají. Vynikající přehled na ledě teď ukázali Bruslaři, když výbornou týmovou prací přehráli hradecký blok. MATĚJ VOJÁČEK stál na konci nádherné kombinace hostů, která kompletně vyšachovala hradeckou obranu i brankáře Mrázka. Asistence: David Šindelář, Jakub Vítek.

13:00
    Hradečtí nejprve nevyužili obrovský tlak při početní výhodě, hned poté se sami nechali vyloučit.

13:26
    Hradečtí na rozdíl od domácích využívají přesilovku a obracejí stav zápasu. Klasické nedáš, dostaneš bylo teď použité v praxi, když se v početní výhodě prosadil JAN KUČERA přesnou střelou mimo dosah Mrázka. Asistence: Vojtěch Malínek, Adam Vlasák.

15:08
    Matašovský nahodil od mantinelu na přední tyči, tam skryl kotouč do lapačky připravený Hora.

15:37
    Buly v pásmu domácích putuje na hokejku Hradce.

16:08
    Havlíček vypálil zápěstím z úhlu do lapačky.

16:41
    Hosté navyšují své vedení po rychlé akci přes celou délku hřiště. Bruslaři po zisku kotouče vyrazili do útoku a rychlými přihrávkami si rozebrali obranu Hradce. VOJTĚCH POLÁK obdržel perfektní přihrávku od Vojtěch Malínka a před odkrytou sítí se už nemýlil. Asistence: Vojtěch Malínek, Tomáš Moravec.

19:22
    Domácí drží kotouč na hokejkách, chybí jim však potřebná kreativita na otevření obrany hostů.

19:50
    Poslední akce třetiny ztroskotala ve střední pásmu a brzy zazní první siréna.

20:00

První třetina je minulostí, hosté potvrzují roli favorita a vedou o dvě branky. Naději přitom vtiskl domácímu družstvu Adam Novotný po bezchybné individuální akci, hosté však vzápětí vyrovnali a začínalo se od znova. Hradec nevyužil velkého tlaku v přesilovce a navíc se sám nechal vyloučit, což tentokrát potrestáno bylo. Nejlepší přesilovka v lize potvrdila svou pověst a poprvé v zápase šli Bruslaři do vedení z hole Jana Kučery. V čase 16:41 navíc po rychlé akci navýšil vedení Vojtěch Polák a tak na kostce svítí skóre 1:3.

Druhá třetina začne přibližně v 18:46.

Hráči přijíždějí zpátky na led a prostřední část zanedlouho započne.

20:01

20:02
    I úvodní buly druhé třetiny putuje na hole domácích.

20:25
    Hradec se rychle proháčkoval obranou Bruslařů a vypálil směrem k brance Hory.

20:39
    Malínek se vyskočil na modré čáře na Michala Beneše a sklízí za čistý zákrok pochvalu ze střídačky Bruslařů.

21:44
    Marek Mach dostal kotouč před odkrytou klec, puk mu ale na poslední chvíli sjel z hokejky.

22:24
    Dommers čekal za obranou na přihrávku, kýžený pas ale nepřišel.

22:58
    Hrdlička a Zámečník kombinovali přes středním pásmo, druhému jmenovanému ale odskočil puk od brusle.

23:59
    Hrdlička vystřelil z úhlu na branku s domněnkou, že má brankář zakrytý výhled. Hora ale vykoukl zpoza clony a střelu chytil.

24:53
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění a čeká je buly ve vlastním pásmu.

25:14
    Michal Beneš dosprintoval pro nahozený puk a objel ležícího obránce, jeho přihrávka před prázdnou branku ale strefila pouze brusli jeho spoluhráče.

26:35
    Mach obětavě zblokoval puk vypálený od modré čáry.

27:27
    Pavič nahodil od modré zápěstím a gólman hostů nic neviděl, jeho projektil ale nenašel cestu mezi tři tyče.

27:45
    Velká šance z hole Bezpalce zůstává nevyužita.

28:18
    Velký blok předvedl Šindelář, který tak vysvobodil na pár sekund obranu hostů z hradeckého tlaku.

29:18
    Domácí vyvíjejí v ofenzivě více úsilí, ke gólu to ale nevede.

29:39
    Mladá Boleslav se dostala z tlaku a milimetrově přesnou střelou navyšuje své vedení na 3 branky. JAN KUČERA obdržel přihrávku od Matěje Gardoně mezi kruhy a perfektní střelou do pravého horního rohu rozvlnil síť za bezmocným Mrázkem. Asistence: Matěj Gardoň.

29:39
    Střídání v týmu Mountfield HK:
    ze hřiště odchází Vojtěch Mrázek, přichází Filip Tuček.

30:27
    Další rychlá akce hostů končí s pukem v hradecké síti. VOJTĚCH POLÁK ujel s Vojtěchem Malínkem do přečíslení dvou na jednoho a jednoduché nahrávce bezstarostně zatloukl puk do odkryté sítě. Asistence: Vojtěch Malínek.

31:57
    Jakub Hrouda – 2 min., sekání.

35:07
    Hradečtí stále čekají na druhou branku v tomto zápase, jejich mladoboleslavští kolegové naopak hrají s velkou lehkostí.

35:58
    Další neúspěšný protiútok Lvů, těm se v dnešním zápase do ofenzivy vůbec nedaří.

36:50
    Michal Beneš na poslední chvíli zneškodnil zakončujícího Kučera, ten mu to poté vrátil při odjezdu od mantinelu.

37:30
    Prášek byl ukázkově odzbrojen tělem a Bruslaři pokračují s pukem.

38:28
    Teč a následné nahození od modré způsobilo hradecké obraně velké problémy. Střela od modré trefila horní tyč a vynesla puk vysoko do vzduchu, brankář domácích si ale zajel do branky a dorážku vykryl.

39:48
    Domácí v posledních sekundách druhé části nahazují do pásma, pro puk si ale nikdo ze Lvů nejede.

40:00

Máme za sebou 40 minut hracího času a hosté přitvrdili ve své dominanci, teď už vedou výrazně 1:5. Hradečtí sice v první deseti minutách prostřední části byli aktivnějším týmem, smrtící protiútoky hostů však eliminovaly snahu domácích a rozšířili vedení Bruslařů. Nejprve svůj druhý gól v utkání přidal Jan Kučera, po střídání brankářů dopravil puk do branky podruhé v zápase také Vojtěch Polák. Hradec tak musí ukázat zázračný výkon, aby utkání poslal v poslední periodě aspoň do prodloužení.

Třetí třetina začne přibližně v 19:28.

40:01

40:02
    Boleslav po buly získala puk a tvoří hru.

40:29
    Hradečtí se rychle prosazují a získávají aspoň špetku naděje. MATĚJ BENEŠ dostal 29 sekund po zahájení třetí části svižnou přihrávku od svého bratra a před prázdnou brankou dvakrát neváhal. Asistence: Michal Beneš, Jaroslav Prášek.

42:50
    Hradec bojuje o vstřelení dalšího gólu a tlačí hosty v pásmu.

43:05
    Matěj Havlíček – 2 min., držení.

43:05
    Nejlepší přesilovka v lize dostane další možnost předvést svá kouzla. Havlíček strhnul ujíždějícího hráče a i přes velkou nespokojenost domácího trenéra putuje na trestnou lavici.

43:20
    Dobrý blok domácích drží speciální formaci Bruslařů na uzdě.

44:18
    Poctivě odehrané oslabení Hradce vytlačilo Bruslaře z pásma.

45:05
    Hradečtí přečkali oslabení a mohou jít vystřídat.

45:27
    Středočeši vyhazují na zakázané uvolnění.

45:56
    Domácí se přibližují na rozdíl dvou branek! Michal Beneš chytrou nahrávkou na střed vybídnul ke skórování VALDISE DOMMERSE, jenž z první napálil puk za záda překvapeného Hory – 3:5. Asistence: Michal Beneš, David Pavič.

47:00
    Hradec má výhodu a hraje v šesti.

47:24
    Mach se dostal k dorážce, trestuhodně však zblízka napálil břevno.

48:26
    Hradečtí teď téměř dvě minuty drželi hosty v pásmu a nepůjčili jim kotouč, z obrovského tlaku ale díky střelecké neschopnosti a skvělým zákrokům Hory.

48:26
    Matěj Gardoň – 2 min., sekání.

49:12
    Matěj Beneš se pokusil zpracovat puk bruslí, touš mu však o dobré dva metry ujel.

49:33
    Michal Beneš střílí jedovatý projektil do vyrážečky.

50:03
    Bezpalec zabránil rychlému protiútoku vynikajícím defenzivním zákrokem.

50:41
    Dobře zahrané přesilovce Hradce chyběla finální tečka. Hra teď pokračuje právě v pásmu domácích.

51:08
    Zvagulis vyslal přízemní ránu k pravé tyči, Tuček vše vykryl hokejkou.

51:58
    Puk vyletěl mimo hrací plochu, hra bude pokračovat vhazováním v pásmu Boleslavi.

52:28
    Havlíček podržel puk za brankou a vybídl ke skórování Matěje Beneše, tomu ale při ambiciózní kličce ujel puk mimo nebezpečné území.

53:25
    Domácí jsou v třetí části lepším týmem, náskok hostů je ale možná příliš velký.

53:56
    Lvi se trápí při průjezdu středním pásmem a nedokáží si tvořit gólové příležitosti.

54:53
    Východočeši se dostávají na dostřel! DAVID PAVIČ se prokličkoval skrz tvrz boleslavských hokejek a před brankářem ideálně přizvednul puk nad beton Hory. Asistence: Valdis Dommers, Marek Matašovský.

55:34
    Prášek vyzkoušel své štěstí z úhlu, Hora projektil viděl a zakročil lapačkou.

56:04
    Hradečtí mají méně než 4 minuty na dotáhnutí hubeného vedení hostů.

56:47
    Jiří Sypecký – 2 min., vražení na hrazení.

56:47
    Hradec si v dramatické koncovce vyzkouší početní výhodu!

56:58
    Michal Beneš nebyl úspěšný při střeleckém pokusu zápěstím.

57:55
    Hora lapí střelu z mezikruží a přerušuje hru. Domácí si berou oddechový čas.

57:59
    Hradec hraje v šesti.

58:13
    Hradec v šíleném závěru vyrovnává a nejspíše nás čeká prodloužení! Štěpán Černý zkusil své štěstí od modré a puk šikovně tečoval ADAM NOVOTNÝ, který způsobil, že touš zapadnul přesně mezi betony zmateného Hory – 5:5. Asistence: Štěpán Černý.

58:26
    Boleslav hraje na kotouči a snaží se shodit nervozitu po promrhaném vedení.

59:03
    Držení kotouče na holích Lvů dlouho netrvalo.

60:00

Hradec dokázal nemožné a dotáhnul čtyřbrankové vedení Bruslařů. O bod navíc zabojuje v prodloužení a pokusí se využít nové zápletky v dnešním duelu.

Prodloužení je před námi a Hradec chce dokonat obrat z 1:5.

60:01

60:18
    Michal Beneš po zakončení nestihl zabrzdit a srazil se s brankářem Horou. Hra je okamžitě přerušena.

60:30
    Michal Beneš bez problémů projel obranou hostů a sám před brankářem vystřelil mezi betony, skvělý Hora ovšem chytá.

60:47
    Lvi drží puk na hokejkách a nesnaží se hru zbytečně urychlit.

61:17
    Po buly mají kotouč Bruslaři a vyjíždí směrem k hradecké svatyni.

62:19
    Hradec ustál protiútok a snaží se najít skulinku v boleslavské obraně.

63:01
    Dommers nadvakrát vsadil na sebe a zkusil se proháčkovat až do brankoviště, v obou případech byl ale neúspěšný.

64:15
    Konzervativní hra obou týmů nasvědčuje, že dnes uvidíme i samostatné nájezdy.

65:00
    Kristers Zvagulis – 2 min., nedovolené bránění.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Dnešní utkání se rozhodne v samostatných nájezdech!

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Matašovský zvolil střelu mezi betony, bez úspěchu.

1. série
    0:1
    David Šindelář rozhodil rychlou kličkou Tučka a forhendem posílá puk do odkryté sítě.

2. série
    0:1
    Matěj Beneš se pokusil zasunout touš mezi nohy brankáře, Hora byl ovšem připraven.

2. série
    0:1
    Vojtěch Polák předvedl další střelu mezi nohy brankáře, ten však hbitě stáhnul betony a pokus lapí.

3. série
    0:1
    Michal Beneš naznačil a udělal kličku do bekhendu, Hora jeho zakončení vykryl betonem.

3. série
    0:2
    Vojtěch Malínek si rychlou kličkou roztáhnul Tučka a zametl puk mezi betony.

4. série
    0:2
    Novotný si stáhnul puk a vystřelil na lapačku, gólman Hora ale rychle zareagoval a přisuzuje extra bod Bruslařům.

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
    Autorem vítězné branky je DAVID ŠINDELÁŘ.

Šílené utkání je u konce, bod navíc si bere Mladá Boleslav za výhru 5:6 po prodloužení. Po druhé třetině to v hradecké ČPP Aréně vypadalo na debakl, jelikož Lvi prohrávali 1:5, hned na začátku třetí periody ovšem skórovali a od té chvíle se hladově hnali za vyrovnáním. To zázračně přišlo v čase 58:13 z hole Adama Novotného, další šance už ale Východočeši v gól nepřetavili. Bruslaři naopak dvakrát uspěli při samostatných nájezdech a po dramatické zápletce si nakonec odvážejí z hradeckého ledu dva body.

To je pro dnešní utkání z mé strany vše, přeji vám příjemný zbytek čtvrtečního večera a na počtenou. (20:45:53)

Dominik Jarka

Branky a nahrávky: 9. A. Novotný (Bezpalec, Mi. Beneš), 41. Ma. Beneš (Mi. Beneš, Prášek), 46. Dommers (Mi. Beneš, Pavič), 55. Pavič (Dommers, Matašovský), 59. A. Novotný (Š. Černý) – 10. M. Vojáček (Šindelář, Vítek), 14. Kučera (Malínek, A. Vlasák), 17. Polák (Malínek, T. Moravec), 30. Kučera (Gardoň), 31. Polák (Malínek), rozh. náj. Šindelář