Carolina – Philadelphia 1:3 (kon.) | Edmonton – Seattle 4:3 (po pr.) | Colorado – Anaheim 8:2 (kon.)
Vancouver – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Ottawa – Detroit 5:4 (po pr.)
Edmonton Oilers
4:3 (0:0, 1:3, 2:0 - 1:0)
Seattle Kraken
Čtvrtek 16.11.2023, 02:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Utkání je u konce a i když to měli hosté po dvou třetinách výborně rozehrané, tak výhra patří Edmontonu. Kanadský celek ve třetí třetině přidal na tlaku a i když dlouho narážel na dobrou obranu a někdy i na bezzubost v zakončení, přišly dva góly. V 54. minutě snížil Evander Kane a odstartoval finiš. Ten dospěl až do power-play, kdy se opět prosadil Evander Kane a dostal zápas do prodloužení. V něm měli domácí několik šancí, v nichž neuspěli McDavid a Nugent-Hopkins a tak duel nakonec rozhodl hrdina předchozích okamžiků Evander Kane a svým hattrickem se tak postaral o výsledek 4:3 po prodloužení. Edmonton je po tomto výsledku na sedmém místě Pacifické divize s 11 body, Seattle je ve stejné divizi pátý se 14 body.

Edmonton se v dalším utkání představí v sobotu od 22:00 na ledě Tampy Bay, Seattle bude hrát už v pátek od 4:00 doma proti NY Islanders.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobré ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:46:33)

Edmonton právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Domácí předvedli další výpad, využili volného prostoru u branky, kde se najednou vyloupli ve dvou proti jednomu, Hyman našel EVANDERA KANEA, ten ranou z první překonal přemisťujícího se Daccorda a svým sedmým hattrickem v NHL rozhodl o výhře domácích 4:3. Asistence: Zach Hyman, Evan Bouchard.

62:41
    Kane pouze promáchl a poté byl hosty sražen na led.

61:50
    Nugent-Hopkins v úniku. Mířil ovšem vedle Daccordovy branky.

61:39
    Zprava se do útočného pásma natlačil McDavid, mířil ale nad.

61:11
    Eberleho střela přes obránce byla sražena, dopředu už míří Edmonton.

60:24
    Nastavený čas zahájili lépe hosté, ti hned v úvodu vyslali na Skinnera dva střelecké pokusy.

60:01

60:00
    59:14 Evander KANE - 3:3

59:14
    Je srovnáno! Po vyhraném buly se domácí rozestavěli v útočném pásmu, předvedli jednoduchou kombinaci, Draisaitl přihrál před brankoviště, kde pyl připravený EVANDER KANE a ten nadvakrát překonal Daccorda – 3:3! Asistence: Leon Draisaitl, Ryan Nugent-Hopkins.

58:51
    Edmonton si bere oddechový čas.

58:47
    Už mohlo být po utkání, když domácí ztratili puk, ve středním pásmu ale předvedl Nurse obětavý zákrok a tělem zastavil střelu, mířící do prázdné branky.

58:18
    Skinner je na střídačce, je tu power-play Edmontonu!

58:03
    Rozhodnout mohl Tolvanen, když vystřelil zpoza kruhů zápěstím, Skinner si ale i přes ztížený výhled puk našel a předvedl zákrok lapačkou.

57:34
    Hraje se v pásmu před Skinnerem, domácí tak zatím ještě nemohou pomýšlet na případnou power-play.

56:41
    McDavid se k zakončení nedostal, byl totiž zastaven při svém pokusu o průnik okolo pravého mantinelu.

56:12
    Draisaitlova střela zápěstím byla sražena, puk se k Daccordovi nedostal.

55:25
    Hosté se vymanili z tlaku a sami se posunuli do útočného pásma. Wennberg ale skončil jen v rohu kluziště.

54:30
    Rázem je domácích plný led a probudilo se i publikum.
    53:28 Evander KANE - 2:3

53:28
    Je sníženo a založeno na drama! Po přechodu do útoku předvedli domácí vířivou kombinaci, Bouchard naznačil střelu, čímž zmátl obranu, nahodil před branku, kde byl EVANDER KANE a ten svou tečí překonal Daccorda – 2:3. Asistence: Evan Bouchard, Mattias Ekholm.

52:57
    Edmonton se ubránil a je zase v plném počtu.

52:48
    Wennbergova střela z dálky byla sražena, domácí poté opět vyhodili.

52:27
    Seattle je sice v tlaku uvnitř útočného pásma, je to ale bez řádného střeleckého vyjádření.

51:42
    Edmonton po přečkání tlaku vyhazuje přes všechny čáry.
    50:57 Nedovolený zákrok na Bellemareho

50:57
    Hostující Bellemare se ocitl na ledě a ne vlastní vinou. Loktem jej totiž trefil Adam Erne a za tohle musel na trestnou lavici. Dvě minuty za nedovolený zásah do hlavy, nebo krku.

50:48
    Nahození od pravého mantinelu, akce domácích ale byla ukončena, když Kartye tento puk srazil do rohu.

49:25
    Zase se začalo více bojovat, vyložených šancí moc nevidíme obrany vládnou.

48:31
    Zakázané uvolnění domácích, vše se tak stěhuje před Stuarta Skinnera.

47:45
    Najednou se vše přesunulo na opačnou stranu, po vyhození a zpětné příhře od zadního mantinelu sklepával Schwartz, ale jen do Skinnerova postoje.

47:20
    Krátký tlak domácích v útočném pásmu, převážnou dobu však pouze honí puky po mantinelu.

46:20
    Hostující Oleksiak vyslal prudkou ránu kousek od modré, Skinnerovu branku však o slušný kus minul.

45:46
    Oba celky jsou zase po nějaké době v plném počtu.

45:42
    Daccord si poradil i s bombou Evana Boucharda od modré čáry, puk je v rohu.

44:54
    Zprava si do útočného pásma najel Draisaitl, vystřelil z kruhu, Daccord však jeho ránu vyrazil.

43:46
    Vzápětí se pískalo a dvě minuty za podrážení jde odpykat Jaden Schwartz.
    43:44 Domácí si dali málem vlastní gól

43:44
    Domácí si málem dali vlastní gól, když od mantinelu naslepo přihrával Desharnais a bekhendem trefil boční konstrukci branky!

43:29
    Vylučovat se bude i na straně Seattlu, domácí tým má zatím ponechanou výhodu.

42:59
    Beniersova střela od kruhů byla sražena, hosté pak neuspěli ani z dorážky.

42:30
    Další vyloučení na straně Edmontonu, dvě minuty za vysokou hůl si jde odsedět Zach Hyman.

41:35
    Vhazování v pásmu Seattlu, domácí se ale stále nemohou dostat do většího tempa a tlaku.

41:17
    Oba celky jsou v plném počtu.

40:30
    Hned v úvodu třetí třetiny tu máme vyloučení na obou stranách. Domácí Derek Ryan se dopustil krosčeku, hostující Oliver Bjorkstrand poté oplácel a vysloužil si dvě minuty za hrubost.

Trestné minuty: 6:4

Čtyřicet minut hry je za námi a k výhře mají lépe nakročeno hosté. Ti sice prohrávali od 26. minuty po gólu Connora McDavida, který zužitkoval své vysunutí od Draisaitla, ale poté už byl led plný hráčů Seattlu. Ve 28. minutě srovnal s trochou štěstí odrazem od své nohy Jared McCann, aby pak obrat dokonal ve 30. minutě Pierre-Édouard Bellemare. Ve 38. minutě navíc předvedl pěknou otočku před brankovištěm Alexander Wennberg a ten tak upravil na současných 1:3. V šatně Edmontonu tak mají rozhodně o čem přemýšlet.

40:00

39:50
    Úvod oslabení Edmontonu zatím vychází, drží puk a dokonce kombinuje v útočném pásmu.

39:17
    Už bylo odpískáno a na trestnou lavici míří Ryan Nugent-Hopkins. Obdržel dvě minuty za podrážení.

38:53
    Bude se opět vylučovat na straně domácích, Seattle má prozatím ponechanou výhodu.

38:32
    Nahození puku do pásma Edmontonu, hosté se opět dostávají do tlaku.
    37:21 Alexander WENNBERG - 1:3

37:21
    Seattle právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do dvoubrankového náskoku! Po tlaku v útočném pásmu se hra posunula od mantinelu před brankoviště, kde byl sice těsně bráněn ALEXANDER WENNBERG, ten ale vytáhl chytrou otočku, podél Skinnera dostal puk do sítě a svou první brankou v sezóně upravil na 1:3! Asistence: Eeli Tolvanen, Oliver Bjorkstrand.

36:24
    Draisaitl hledal Foegeleho, ten si najížděl mezi kruhy, ale nedokázal puk zpracovat natolik, aby z toho byla střela.

35:56
    Už i Seattle je v plném počtu.

35:20
    Edmonton je v plném počtu, začíná zkrácená přesilovka domácích.

35:02
    Trochu se nám přitvrzuje, přibývá zejména osobních soubojů ve středním pásmu.

34:35
    Krátký závar před Skinnerem, domácí jej zvládli vyřešit. Seattle se ovšem i nadále u puku.

33:56
    Na trestnou lavici zamířil Matthew Beniers, aby si odseděl dvě minuty za hákování. Síly na ledě se nám vyrovnaly.

33:54
    Ve vlastním oslabení se do kontru dostával Nugent-Hopkins a i když nevystřelil, tak vybojoval faul!

33:20
    Hosté si teď ale zahrají přesilovku, na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za držení míří Sam Gagner.

33:01
    Od pravého kruhu tlačil střelu na bližší tyčku Kartye, těsně ale branku Edmontonu minul.

32:05
    Seattle si dobře hlídá modrou obrannou čáru, soupeře nepouští do zakončení a sám pak vyráží do dalších útoků.

31:15
    Od modré vyslal dělovku Larsson, Skinner si nebyl vůbec jistý zákrokem a musel pak řešit závar při dorážkách.

30:45
    Hosté jsou dvěma góly hodně nabuzeni a už se zase cpou do útoku. Edmonton se v tuto chvíli jen brání.
    29:24 Pierre-Édouard BELLEMARE - 1:2

29:24
    Hosté už vedou! Dokázali si vybojovat puk v rohu útočného pásma, hra se přesunula k modré čáře, odkud nahodil Kartye a PIERRE-ÉDOUARD BELLEMARE skvěle tečoval. Skinner nestačil zareagovat a puk skončil za jeho zády – 1:2. Asistence: Tye Kartye, Vince Dunn.

28:56
    Na opačné straně vyslal prudkou ránu zápěstím Eberle, těsně minul a po odrazu od zadního mantinelu se o dorážku pokoušel McCann. Skinner se stihl přemístit a svou levou tyčku si pohlídat.

28:29
    Hyman se pokoušel o průnik levou stranou, byl ale hostující obranou vytlačen do rohu kluziště.
    27:20 Jared MCCANN - 1:1

27:20
    No vida, je srovnáno! Seattle se vydal do protiútoku středem ledové plochy, po příhře doprava střílel Eberle, Skinner puk pouze vyrazil před sebe a trefil JAREDA MCCANNA od nohy, od které se puk odrazil do branky – 1:1! Asistence: Jordan Eberle, Jamie Oleksiak.

27:11
    Trochu divočejší přechod domácích do útočného pásma, Foegele pak o puk přišel.

26:28
    Střelu si ale připisuje až Nurse. Jeho dělovka se odrazila ven z ledové plochy.

26:09
    Domácí opět v útočném pásmu a zase je u toho aktivní McDavid.
    25:21 Connor MCDAVID - 1:0

25:21
    Konečně jsme se dočkali gólu! Hosté sice byli v útočném pásmu, jenže po sražení jejich střely vznikl rychlý kontr, Draisaitl vysunul do sóla CONNORA MCDAVIDA a ten překonal Daccorda dokonale provedeným bekhendovým blafákem – 1:0. Asistence: Leon Draisaitl, Evan Bouchard.

24:43
    Hosté byli chvíli u puku, kombinace mezi Oleksiakem a Eberlem ovšem skončila už u modré útočné čáry.

23:49
    Seattle je už v plném počtu, přesto se i v pěti musí bránit tlaku soupeře.

23:26
    Konečně vážnější okamžik, jenže Daccord se dokázal vypořádat i s tlakem u svého brankoviště a přes ztíženou viditelnost puk vyrazil.

22:50
    Nyní dokonce hosté vyhazují přes všechny čáry.

22:33
    Rychlá kombinace před Daccordovu branku, finální fáze ovšem Edmontonu vůbec nevyšla.

21:50
    Máme tu vyloučení na straně Seattlu, za zákrok u mantinelu je vyloučen Brian Dumoulin. Verdikt zní na dvě minuty za krosček.

20:40
    Od modré čáry zakončoval domácí Nurse, puk byl ale sražen nad Daccordovu branku.

Trestné minuty: 2:0

Je za námi první třetina, která přinesla několik zajímavých momentů a šancí na obou stranách, ale žádný gól. Aktivní byl zejména hostující Tanev, když se objevil v několika možnostech, jenže zatím vždy skončil na Skinnerovi, či ve své největší možnosti nedokázal sklepnout na poměrně odkrytou branku Edmontonu. A když v závěru nedokázal Kane na opačné straně překonat Daccorda, odeślo se do šaten za stavu 0:0.

20:00

19:40
    Daccord si připisuje ještě jeden zákrok. Po nahození zpoza branky sklepával Kane, ale byl moc blízko na to, aby se mu povedlo své zakončení lépe umístit.

19:17
    Ofsajd hostů, ten byl čárovým dlouho signalizován, nicméně hosty nezaregistrován.

18:38
    Po přechodu přes modrou čáru nenašel Bouchard odvahu na střelu přes obránce, nakonec z toho bylo jen posunutí k brance bez nebezpečného zakončení.

17:55
    Tanev v další možnosti, tentokrát jej vychytal pozorný Skinner. Poté se před brankou Edmontonu strhla menší strkanice, tu však sudí bleskově ukončili.

17:06
    Edmonton se ubránil a zase hraje v plném počtu.

16:42
    Hosté pokračují v útočném pásmu, nyní ovšem spíše ve formě přihrávek bez zakončení.

15:49
    Tvrdá Schwartzova rána od pravého kruhu, na tohle ale Skinner dobře viděl a puk skryl mezi svými chrániči.

15:16
    Beniersova střela byla sražena, Seattle ale zůstává v útočném pásmu.

15:06
    Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si zahraje Seattle. Brett Kulak vyhodil puk přes plexi a má to tak za dvě minuty za zdržování hry.

14:40
    Edmonton dostává hru ven ze svého pásma, na Daccordovo ohrožení to však zatím není.

13:53
    Bellemare posouval na Yamamota, ale ani jemu se nepovedlo se pořádně dostat do šance.
    12:45 Tanev promarnil šanci na otevření skóre

12:45
    Tanev prováhal obrovskou šanci na otevření skóre, když po rychlé kombinaci před brankou nezvládl sklepnout puk z bezprostřední blízkosti a pouze promáchl naprázdno.

12:13
    Hra se bleskově přemístila na opačnou stranu, kde se do zakončení z kruhu dostal Nugent-Hopkins, trefil ale jen Daccordův postoj.

12:03
    Další Skinnerův zákrok, nyní proti Eberlemu. Gólman Edmontonu se teď rozhodně nenudí.

11:11
    Tanev v šanci, když se před brankou dokázal dokázal dostat k poskakujícímu puku, ale z otočky zakončil mimo!

10:27
    Ve velké šanci nyní byli hosté po rychlém průniku do útočného pásma, Skinner se však na brankovišti bleskově přemístil a Wennbergův pokus kontroloval.

09:12
    Okolo obrany hostů se jako vítr prohnal Ceci a z pravého kruhu vystřelil. Daccord se stihl postavit a vytáhnout proti jeho pokusu úspěšný zákrok rozklekem.

08:16
    Podobně dopadla i akce, kterou táhl Tolvanen. Přesto lze říci, že v posledních okamžicích přebírá iniciativu hostující Seattle.

07:32
    Tanev posouval na Gourdeho, společně ale skončili u zadního mantinelu, Skinner mohl být pro tuto chvíli v klidu.

06:46
    Zatím to není utkání bohaté na nebezpečné situace před brankami, obrany si dávají velký pozor.

05:23
    Nabito na modrou dostal Desharnais, jeho prudký golfák byl sražen mimo ledovou plochu.

04:51
    Krátký závar domácích před Daccordem, nebyla z toho ale žádná nebezpečná střela. Hosté poté dostali hru k červené čáře.

03:47
    Rána hostů od modré čáry, Skinner neměl nejlepší výhled, přesto si zvládl celou situaci pohlídat.

03:34
    Skinner máchl lapačkou a skryl tak prudký pokus Taneva z levého kruhu.

02:35
    Před Daccordem se objevil McLeod, který tečoval nahození od levého mantinelu. Brankář Seattlu si už také připsal úspěšný zákrok.

01:57
    Gólman Edmontonu musel za svou branku, aby spoluhráčům pomohl s rozehrávkou, ale trochu se tam s pukem zamotal. Nakonec se mu však povedlo hru posunout do lepších pozic.

01:12
    Zleva zakončoval Bjorkstrand, Skinner má první úspěšný zákrok.

00:44
    Sledujeme aktivní úvod ze strany Seattlu, hosté se snaží o co nejrychlejší průnik a střelu.

00:01

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Gagner, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Hyman, Draisaitl (A), Kane – Ryan, R. McLeod, Foegele – Lavoie, Hamblin, Erne.
    Trenér: Kris Knoblauch

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle, Beniers, McCann – B. Tanev, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Yamamoto, Bellemare, Kartye.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: O'Rourke, Kozari – Apperson, Galloway.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Rogers Place začne ve 2:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Lídři kanadského bodování

Jaden Schwartz 14 (8+6)
    Vince Dunn 14 (2+12)
    Oliver Bjorkstrand 12 (6+6)

Hosté jsou na tom v Pacifické divizi o něco lépe, na pátém místě mají 13 bodů. Na čtvrtý flek už ale ztrácí pět bodů. Seattle se naposledy představil doma proti Coloradu a i když po první třetině vedl, tak nakonec padl vysoko 1:5. O jedinou branku se postaral Brandon Tanev. Celkově to byla pro klub druhá porážka v řadě.

Evander Kane 12 (4+8)

Domácí tým neměl nejlepší vstup do nového ročníku a momentálně mu patří až sedmá příčka v Pacifické divizi s devíti body. Nicméně poslední dva duely už byly lepší a po výhře 4:1 v Seattlu vyhrál stejným poměrem na svém ledě i NY Islanders. V tomto utkání rozhodla třetí třetina a gólově se prosadili Draisaitl, Hyman, McDavid a také Kane.

Edmonton – Nashville 2:5
    Vancouver – Edmonton 6:2
    San Jose – Edmonton 3:2
    Edmonton – NY Islanders 4:1

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Edmonton Oilers a Seattle Kraken.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 26. McDavid (Draisaitl, Bouchard), 54. Kane (Bouchard, Ekholm), 60. Kane (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 63. Kane (Hyman, Bouchard) – 28. McCann (Eberle, Oleksiak), 30. Bellemare (Kartye, Dunn), 38. Wennberg (Tolvanen, Bjorkstrand)

Rozhodčí: O'Rourke, Kozari – Apperson, Galloway

Diváci: 18 347