Liberec – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Poruba – Zlín 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 6:1 (kon.)
Plzeň – Tábor 14:3 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 1:2 (po pr.)
Pardubice – Jihlava 3:0 (kon.) | Třinec – Přerov 5:1 (kon.) | K. Vary – Slavia 1:3 (kon.)
Vítkovice – Kometa Brno 5:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Rytíři Kladno
Sobota 18.11.2023, 13:00 • ŠKO-ENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Extraliga dorostu • Skupina A

Dorostenci mohou mít s dosavadním průběhem ročníku spokojeni, nachází se na třetím místě extraligové tabulky. Na první Karlovy Vary ztrácí deset bodů, na druhou Slávii pouze bod. Hodně vstřelených branek, silná stránka Mladé Boleslavi, v první pětce nejproduktivnějších hráčů ligy se nachází hned dva hráči Mladé Boleslavi, jedná se o Vojtěch Berana (6+22), jenž se nachází na druhém místě, hned za ním následuje Adam Kurka (22+5).

Kdo naopak s dosavadním průběhem nemůže být spokojen je Kladno. Rytířům se stále nepodařilo poznat chuť vítězství, na svém kontě mají dva body, za dvě prohry v prodloužení. Kladno má nejméně vstřelených branek a nejméně inkasovaných, paradox je však ten, že po Slávii mají druhou nejlepší přesilovou hru v celé lize. Jejich nejproduktivnější hráč Dominik Pytlík (8+4) je až na 74. místě v produktivitě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

00:01

00:15
    Ihned po vhazování zajímavá příležitost, zaváhání Františka Kováře mohli využít Kladenští, jeden z nich se octl sám před odkrytou brankou, na poslední chvíli předvedl skvělý zákrok bránící hráč.

01:39
    Šance z protiútoku pro Mladou Boleslav! Vasiak vystřelil Šrámek kotouč vyrazil před sebe, dorážet se pokoušel jeden z jeho spoluhráčů, ale nebyl úspěšný.

02:49
    Střela Čermáka od pravého mantinelu Šrámek vyráží.

03:36
    Křížova střela zblokována mimo prostor tří tyčí.

04:05
    Rytíří opět ve velké příležitosti! Po nenápadné střele zvonila za Kovářem tyč.

05:18
    Vyhozený kotouč Kladenských, zakázané uvolnění se i přesto nepíská.

06:25
    Dobrý forčeking od mladoboleslavských hráčů, nakonec z jejich akce byla však pouze naprosto neškodná střela.

08:28
    Fantastický Kovář! Jeden z Rytířů vyslal kotouč před branku na svého spoluhráče, ten se nacházel ve skvělé příležitosti, ale Kovář byl proti a puk ukryl ve své výstroji.

09:00
    Mladá Boleslav se poprvé v zápase prosazuje, střelcem je IMRICH MAXIN, jenž zužitkoval přihrávku svého spoluhráče a efektně propálil Šrámka. Asistence: Filip Matějka.

10:37
    Puk na střídačce.

11:05
    Maxin mohl přidat i druhou branku, na středu k němu putoval kotouč, ale v poslední chvíli promáchl.

11:52
    Pokus Čermáka Šrámek vyráží mimo branku.

12:21
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Kryštof Hájek – 2 min., držení.

12:31
    Hanyšovi se podařilo zblokovat střelu od modré, puk tak končí v ochranné síti, vhazovat se bude po Kovářově levici.

13:24
    Vasiak teď předvedl svoji silnou stránku! Svoji rychlostí vytvořil tlak na obránce Kladna, ten v souboji ztratil puk, Vasiak poté puk efektně poslal na zcela volného spoluhráče na středu, tváří v tvář Šrámkovi neuspěl.

14:21

14:46
    Kladenští krátce po vypršení přesilové hry srovnávají, k puku se dostal JAN VALUŠEK, jenž po hezké přihrávce od svých spoluhráčů ze středu překonává Kováře. Asistence: Barnabáš Novák a David Dörfl

15:31
    Střelu Hanyše kryje Šrámek ve své výstroji.

16:32
    Hezkou individuální akci Maxina zastavuje ofsajd.

17:37
    Kovář svým hitem zastavuje Pytlík, který se předtím protáhl skrz jeho dva spoluhráče.

18:41
    Petr Hanyš – 2 min., napadení.

19:22
    Filip Matějka se proháčkoval k mezi dvěma hráči, k ničemu to však nevedlo.

19:40
    Filip Kříž – 2 min., hrubost.

19:55
    Excelentní Kovář, zákrokem ala Dominik Hašek vytáhl střelu z první proti na středu osamocenému hráče Rytířů.

20:00

Máme za sebou první část, k vidění bylo po jedné brance na každé straně. V závěru se Mladoboleslavští díky faulům Hanyše a Kříže dostali do tří, Rytíři tak budou ještě 40 sekund z druhé třetiny hrát přesilovku 5 na 3.

20:01

20:11
    Bruslaři ihned po vhazování vyhazují.

20:21
    Rozjíždějící se akci Kladenských zastavuje ofsajd.

20:40
    Domácí ve čtyřech.

21:39
    Pavel Hanyš zblokoval další střelu v oslabení.

21:40

22:20
    Zakázané uvolnění.

23:10
    Nepřesné vyhození má za následek pohlednou střelu Šilhavého, Šrámek však zasahuje.

23:38
    Další dvě střely, proti nimž Šrámek zasahuje.

24:15
    Zakázané uvolnění Kladna.

24:57
    Fink nyní dostal hodně prostoru a obraně hostí poměrně zavařil, z rohu poslal puku na Doležel, jenž vypálil dobře, ale jeho střela minula branku.

26:13
    Imrich Maxin – 2 min., nedovolené bránění.

26:54
    Nepřesnosti znemožňují Kladnu utábořit se v útočném pásmu.

27:55
    Opět parádní Kovář, nebezpečnou střelu po krosové střele vyrazil do ochranné sítě.

28:13

29:38
    Pokus o přihrávku za obranu Kladna nebyl úspěšný.

30:19
    Adam Kurka – 2 min., nedovolené bránění.

30:48
    Domácí se osvobozují.

31:44
    Další vyhození Bruslařů.

32:19

33:40
    Kurka mohl odčinit svůj trest a využít rychlý protiútok, do něhož se po přihrávce od svého spoluhráče dostal, ale na poslední chvíli mu do střely jeden z Kladenských strčil hůl.

34:26
    Zakázané uvolnění Bruslařů.

35:18
    Zajímavá série protiútoků, nejprve dopředu mířili Rytíři, avšak v útočném pásmu se srazili dva jejich hráči, poté se proto Bruslařům naskytl protiútok 5 na 3, ten nevyužili a hosté následně vyhodili na zakázané uvolnění.

35:38
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Jan Valuš – 2 min., podrážení.

36:55
    Série nepřesných přihrávek a zblokovaných střel znemožňuje domácím sehrát nějakou lepší akci.

40:00

Druhá třetina nám nabídla daleko méně příležitostí než třetina druhá. Pokud dnes chtějí Bruslaři uspět, měli by se vyvarovat faulům, v dosavadním průběhu Bruslaři totiž vyfasovali už 12 trestných minut, stejně jako v první třetině uvidíme v další části pokračující přesilovou hru Kladna, avšak namísto tří mužů na led Bruslaři pošlou muže čtyři.

40:01

40:37
    Nejistý zákrok nyní předvedl František Kovář, střelu od mantinelu nebezpečně vyrazil vedle sebe, z akce nic nebylo, protože puk napodruhé lapil.

41:50

43:45
    Kristek nyní vyslal dobrou přihrávku na Maxina, ten ale nevyužil.

44:57
    K vidění je velká obětavost hráčů Kladna, Hanyš s jeho spoluhráči se dostal na střed, ale proti jeho střele už si lehala dvojici Kladenských.

45:21
    Sviatoslav Vasiak – 2 min., faul kolenem.

45:56
    Mladoboleslavští se osvobozují a pokusí se o puk zabojovat znovu za brankou Kladna.

47:07
    Matějka zcela sám upaloval vstříc Šrámkovi, jako zakončení zvolil střelu, nicméně Šrámek zkušeně lapil puk.

48:03
    Šilhavý si se svým pokusem z nulového úhlu na Šrámka nepřišel.

49:01
    Proti střele ze slotu od Hájka si hráči Kladna připisují další důležitý blok.

50:20
    Závar před Kovářem! Puk se nebezpečně motal kolem jeho pravé tyčky.

51:18
    Střelu Vasiaka Šrámek chytá.

51:44
    Píská se hra vysokou holí.

52:36
    Střela Borkovce končí na zadním mantinelu.

53:48
    Dělovka Maxina na druhé straně taktéž končí na zadním mantinelu.

54:49

55:27
    Před Šrámkem tečoval jeho spoluhráč Borkovec střelu od mantinelu, i přesto skončila v jeho lapačce.

56:42
    Na Šrámkovu branku směřovalo přečíslení 2 na 1, Vasiak v závěrečné fázi promáchl.

57:44
    Výjimečný zákrok Šrámka! Parádní přesun a přehled nyní předvedl Šrámek, který se přesunul proti vynikající krosové přihrávce domácích, jeho spoluhráči už následný závar vyřešili.

59:20
    Vynikající obranný zákrok Šilhavého, jenž znemožnil Rytířům dostat se do přečíslení 2 na 1.

59:58
    Dvě vteřiny před koncem Šrámek kryje puk.

60:00

60:01

Ve třetí třetině nebylo díky nepřesnostem na obou stranách k vidění velké množství šancí jako tomu bylo například v třetině první, avšak ve velké příležitosti se na konci třetí části objevil jeden z hráčů Mladé Boleslavi, proti byl Šrámek, brankář Kladna, jenž předvedl skvělý zákrok a i díky němu jde zápas do prodloužení

60:09
    Kotouče se v prodloužení ujímají domácí.

61:30
    První střela Kladna v prodloužení se hned ujímá a Kladno bere bonusový bod, KAREL MÜLLER dostal přihrávku od Denise Berana a propálil na vzdálenější tyč Kováře. Asistence: Denis Beran.

Utkání 18. kola Extraligy dorostu je minulostí. Kladenští Rytíři si na ledě ŠKOENERGO Arény vynutili prodloužení, které přesně po 90 vteřinách ukončil Karel Müller a pro svůj tým tak získal druhý bonusový bod.

Mladoboleslavští tak prohrávají podruhé v řadě, zatímco na straně hostí byla po závěrečné trefě velká euforie. Aby ne! Kladenští vyhráli teprve poprvé v sezoně, navíc dnes získali stejný počet bodů jako za zbylých 17 utkání dohromady.

Tím se s vámi z Mladé Boleslavi loučím a přeji vám hezký zbytek soboty. Těším se na vás u dalších přenosů z mládežnického hokeje. (15:38:42)

Vojtěch Červený

Branky a nahrávky: 9. I. Maxin (F. Matějka) – 15. Valuš (B. Novák, Dörfl), 62. Müller (D. Beran I)

BK Mladá Boleslav: F. Kovář (Sklenička) – Doležel, T. Čermák, Kříž, D. Kovář (A), Hora, R. Šilhavý – Ždanov, Vasiak, K. Hájek – Kristek (C), Fink, Hanyš (A) – Kurka, F. Matějka, Churáček – O. Hrouda, I. Maxin.
    Trenér: Martin Škaloud

Rytíři Kladno: D. Šrámek (Weber) – Borkovec, Hausner, Dörfl, Krása (A), Háž, Müller – Pytlík (C), Rambousek, Klempíř – Polášek, Kulich, D. Beran I (A) – B. Novák, V. Trojna, Valuš – Burger, Pěch.
    Trenér: Radek Hlavatý

Rozhodčí: Folk – Boček, Zahradníček