Liberec – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Poruba – Zlín 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 6:1 (kon.)
Plzeň – Tábor 14:3 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 1:2 (po pr.)
Pardubice – Jihlava 3:0 (kon.) | Třinec – Přerov 5:1 (kon.) | K. Vary – Slavia 1:3 (kon.)
Vítkovice – Kometa Brno 5:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
HC ZUBR Přerov
Sobota 18.11.2023, 16:30 • WERK Arena, Třinec • Extraliga dorostu • Skupina B

Oceláři nakonec v poklidu dokráčeli ke třem bodům. Pro dnešek je od nás z Třince vše. (18:36:26)

59:29
    Přerovský Filip Vlk mohl ještě korigovat skóre, avšak ani na dvakrát nedokázal dostat puk za třineckého brankáře.

58:26
    6/5
    Třinec právě vstřelil branku!
    Domácí přidávají další branku. Na 5:1 zvyšuje RADIM MRTKA.
    Asistence: Holub
    Hebar A., Mrtka R., Niemczyk P., Rybnikár M., Hrček J., Čelko D.
    Kováč M., Vyroubal S., Mozr M., Cífka T., Šejba R.

57:16
    Pokračovat se bude v pěti na obou stranách.

56:16
    Šejba má puk v lapače, další vhazování v útočném pásmu domácích.

55:50
    Vypadá to, že inkasovaná branka srazila Zubry definitivně na kolena. Ti už jsou opět bez nápadu.

55:23
    Spaskin mohl zkompletovat hattrick, ale Šejba byl proti!

54:39
    Teď jeli Oceláři tři na dva, avšak už první přihrávkou celou akci pokazili.

53:43
    Hostující obránce Mozr pálil z druhé vlny, teč přerovského spoluhráče ale vychýlila puk z dráhy letu na branku.

51:56
    6/6
    Oceláři dávají uklidňující branku. Byrtus narodil puk od modrá čáry, kde jej doklepl za záda přerovského brankáře MYROSLAV SPASKIN.
    Asistence: Byrtus, Blahuta
    Spaskin M., Byrtus D., Blahuta J., Trnka P., Hrček J., Čelko D.
    Kováč M., Kurial P., Došlík P., Mozr M., Pohanka A., Šejba R.

50:38
    Zubři přece jen cítí ještě šanci něco se zápasem udělat. Snaží se hrát aktivně do útoku.

49:39
    Hosté jsou v plných.

48:47
    Nedal! Dobřecký jel na Čelka velmi pomalu, třinecký brankář jeho pohyb celou dobu dobře četl. Oceláři tak stále vedou 3:1.

48:47
    Přerov pojede trestné střílení!

48:33
    Ani třinečtí toho zatím v přesilovce moc nevymysleli.

47:38
    Samuel Vyroubal – 2 min., hákování.

47:17
    Domácí jsou kompletní, toto oslabení přečkali bez úhony.

46:38
    Přihrávka rukou jednoho ze Zubrů. Hra je vykázala do středního pásma.

46:02
    A znovu. Tuhle početní převahu hraje zatím Přerov o třídu hůř než tu první.

45:33
    Domácí vyhazují.

45:17
    Andrej Hebar – 2 min., sekání.

44:51
    Domácí už nejsou tak dominantní, ale hrají dost na puku a v tuto chvíli kontrolují vývoj zápasu.

44:00
    Hebar ve velké šanci, na chvílí byl úplně sám před Šejbou. Ten ale stihl včas sklapnou betony.

43:37
    Na ledě je teď k vidění poměrně dost nepřesností. Icing Přerova,

42:27
    Domácí v tlaku, zdá se, že se hodlají vrátit ke své hře.

41:38
    Hosty vstřelená branka lehce nakopla, minimálně jsou teď vyrovnaným soupeřem.

40:34
    6/5
    Přerov právě vstřelil branku!
    Hosté využili přesilovku bleskově! Nejdříve poslal jeden z obránců puk do skrumáže, kde už byla jen otázka, kde se odrazí. Nakonec přistál puk na holi FILIPU FRNKOVI a ten snižuje.
    Asistence: Švejcar
    Frnka F., Švejcar V., Mátl L., Špičák J., Pala T., Šejba R.
    Byrtus D., Trnka P., Hladoník V., Richter A., Čelko D.

40:25
    Jakub Marek – 2 min., nedovolené bránění. Přerovský Adam Pohanka jel sportovně opravit výrok rozhodčího a odvolat faul na svou osobu, hlavní rozhodčí si ale stojí za svým a nechává Marka na trestné lavici. Minimálně zajímavý způsob, jak vést mladé hráče ke hře fair play.

40:01

Oceláři ve druhé třetině navýšili stav, který je aktuálně 3:0. Nutno říct, že především díky dobrému výkonu přerovského brankáře.

40:00

39:40
    Po dlouhé době v zakončení hosté, Čelko je však dneska prakticky bez práce. Domácí obrana zblokovala střelu do ochranné sítě.

38:40
    Další útočná vlna domácích končí na výstrojí Šejby. Oceláři ani trochu neubírají z tempa. Řekl bych, že hrají momentálně nejlepší hokej, který jsem osobně v dosavadním průběhu sezóny u nich viděl.

37:32
    Hosté už se snaží druhou třetinu vyloženě přežít.

36:39
    Teď zase Řípa střílel z velmi dobré pozice, lehce ale minul branku.

36:11
    Pohlednou kombinaci Oceláři zakončil střelou z onetimeru Rybnikár, ale Šejba fantasticky vytasil lapačku!

35:34
    Hladoník pálil z otočky, o pár decimetrů minul klec.

34:46
    Až na konci přesilovky se dostal do velké šance Řípa. Nezasáhl puk ideálně, což ale bylo pro hostujícího brankáře o to těžší. Podivná střela nakonec skončila na tyči.

33:34
    Téměř minutu mačkali Oceláři v útočné třetině, ale bez pořádné střelby. Nakonec se pokusili o pohlednou kombinaci, kterou soupeř na poslední chvíli zmařil.

32:42
    Lukáš Mátl – 2 min., podrážení.

32:09
    Morcinek hezky tečoval kotouč před Šejbou, ten však stihl na jeho záměr zareagovat.

31:28
    Na ledě zůstal s bolestivou grimasou ve tváři ležet jeden z hostujících hráčů. Číslo dresu se mi rozpoznat nepodařilo. Za pomoci spoluhráčů nakonec dokulhal na střídačku.

30:57
    Přečíslení dva na jednoho zastavila hostující obrana doslova na poslední chvíli.

29:53
    Po delší době Přerov v útočném pásmu. Ale než se jeden z jejich útočníků dostal k zakončení, bez zavinění soupeře upadl. Tak nějak to vystihuje dnešní výkon Zubrů.

29:22
    Ofsajdů jsme dnes zatím moc neviděli. Jeden z nich ale teď zahráli třinečtí.

28:14
    Radim Byrtus se protáhl z rohu útočné třetiny až k bekhendovému zakončení, ale zamířil příliš vysoko.

27:05
    Stále se hraje výhradně v útočné třetině domácích. Skoro, jakoby se hrála přesilovka.

26:14
    A další, na ledě je teď jen jedno družstvo.

26:11
    Šejba si dnes skutečně zachytá, zapisuje do statistik další zákrok.

25:48
    Třinečtí pokračují ve své nadvládě. Andrej Hebar mohl krátce po sobě přidat další branku, Šejba jeho pokus z bezprostřední blízkosti vyrazil do ochranné sítě.

24:35
    6/6
    Staré otřepané pravidlo nedáš – dostaneš opět funguje. Domácí udeřili hned z protiútoku, na 3:0 zvyšuje ANDREJ HEBAR.
    Asistence: Rybnikár
    Hebar A., Rybnikár M., Hrček J., Mrtka R., Niemczyk P., Čelko D.
    Ryšavý M., Dobřecký A., Došlík P., Mozr M., Holubář Š., Šejba R.

24:05
    Kurial byl sám před Čelkem, to jsme dneska ještě neviděli. Třinecký brankář byl ale pozorný.

23:54
    Po delší době domácí nevěděli co s pukem, tak jej poslali jen na zakázané uvolnění.

22:54
    Přerovským se nejde upřít snaha, ve všech soubojích jsou však o krok pozadu.

22:20
    Spaskin je dneska při chuti, málem přidal i druhou branku. Šejba však jeho objetí branky vystihnul.

21:14
    Oceláři se snaží napadat soupeřovu rozehrávkou už v jejím zárodku. Na Přerov zatím tato zbraň velmi dobře funguje.

20:33
    Aktivněji vstoupil do druhé třetiny Přerov, ale znovu nic zajímavého v útočném pásmu nevymyslel.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:11.

Třinečtí mladící začali velmi dobře, od prvních minut byli na svém ledě jasným pánem. Svou převahu korunovali na začátku šesté minuty, kdy se po krásné individuální akci prosadil Myroslav Spaskin. Domácí nadále diktovali tempo hry, byla jen otázka času, kdy se jim podaří vstřelit druhý gól.

To se jim podařilo v polovině sedmnácté minuty, když na brankovišti doklepl kotouč za záda přerovského brankáře Filip Morcinek. Hosté se v úvodním dějství dostávali do šance velmi zřídka. A když už, nedokázali své akce dotáhnout.

20:00

19:48
    V situace dva na jednoho zakončoval hostující Koudela, jenomže nedokázal přesně zasáhnout puk.

18:38
    Hosté si užívají zatím asi nejdelší pobyt v útočném pásmu. Nic kloudného ale nedokáží vymyslet.

17:36
    6/6
    Snaha domácích nese nadále ovoce. Napříč brankovištěm se kotouč dostal k FILIPU MORCINKOVI a ten jej už jen zametl do sítě.
    Morcinek F., Holub D., Marek J., Hrček J., Čelko D., Richter A.
    Vlk F., Dobřecký A., Koudela F., Špičák J., Pala T., Šejba R.

16:56
    Domácí Řípa kličkoval, kličkoval, až v útočném pásmu nakonec ztratil kotouč.

15:05
    Znovu přerovský brankář v pohotovostním režimu. Na druhé straně útoky Zubrů troskotají už ve středním pásmu. Domácí zatím diktují tempo hry.

14:02
    Zubři se dostali do situace dva na jednoho, avšak opět chyběla přesná finální přihrávka.

13:20
    Naproti si domácí s kotoučem rozumí mnohem víc. Šejba musel opět krotit další pokus.

12:09
    Po delší době se dostal do tlaku Přerov, ale kotouč zatím hostující útočníky příliš neposlouchá.

11:40
    Šejba musel být hodně pozorný před dotírajícími domácími hráči. Nakonec si ale z nepřehlednou situací v brankovišti poradil.