Jihlava – Poruba 2011 4:7 (kon.) | Prostějov – Kolín 5:2 (kon.) | Sokolov – Litoměřice 2:4 (kon.)
Frýdek-M. – Třebíč 2:4 (kon.) | Znojmo – Slavia 3:1 (kon.) | Pardubice B – Přerov 4:1 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
5:2 (4:0, 0:1, 1:1)
SC Marimex Kolín
Sobota 18.11.2023, 17:00 • Zimní stadion Prostějov, Prostějov • Chance liga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký sobotní večer u utkání dvacátého druhého kola Chance Ligy. Společně budeme sledovat duel mezi týmy LHK Jestřábi Prostějov a SC Marimex Kolín.

Domácí Jestřábi se v tabulce Chance Ligy po 21 odehraných zápasech nachází na 5.místě tabulky, které zajišťuje čtvrtfinále play-off druhé nejvyšší české ligy. Z posledních pěti utkání Prostějov získal 9 bodů. V posledním utkání na domácím ledě zničili Orly ze Znojma vysoko 7:3. Poprvé v sezoně se za Jestřáby trefil David Ostřížek a to hned dvakrát. Prostějov bude chtít na středeční vítězství proti Kozlům navázat!

Nejproduktivnější hráči:

Zdeněk Doležal 11+7
    Tomáš Hanousek 4+12
    Jakub Illéš 5+10

Kolínští jsou na tom podstatně hůře. Nachází se se ziskem 25 bodů na 11.místě tabulky, těsně pod postupovými pozicemi do play-off. Měli za sebou pětizápasovou sérii, ve které uhráli v každém utkání alespoň bod. V tom posledním jim jí ale přerušil poslední Frýdek-Místek, který na Zimním stadionu v Kolíně vyhrál 3:0. Utkání ovlivnila díra v ledu, která se objevila hned po začátku utkání v hostujícím brankovišti. Kozlové budou tedy chtít navázat na pondělní vítězství v Sokolově. Podaří se jim to?

Josef Skořepa 3+7
    Petr Koukal 5+2
    Kryštof Ouřada 3+4

Letošní vzájemné utkání:

Oba celky se v letošní sezóně Chance Ligy spolu utkaly pouze jednou. Kozlové na domácím ledě podlehli Jestřábům i přes gól v poslední vteřině, který nebyl uznaný 2:1. Hosté tak budou mít svému zítřejšímu soupeři co vracet!

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Šidlík, Hanousek, Drtil, Pěnčík, Forman, Krejčí, Poledna – Illéš, Hašek, Z. Doležal – Slanina, Ostřížek, V. Burian (A) – Fronk, Pitule, J. Veselý – Jiránek (A), Venkrbec (C), Maruna.
    Trenér: Martin Janeček

SC Marimex Kolín: Lukáš (Šatný) – Pinkas, Kolmann (A), Piegl, J. Šedivý, Hampl, Häusler – Ouřada, P. Moravec, Z. Král (A) – Dlouhý, Skořepa (C), K. Lang – Síla, Vrhel, Gajda.
    Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: Luděk Pilný, Václav Kosnar – Ondřej Malý, Jan Vašíček.

00:01

00:04
    Buly vyhrál domácí tým, první jeho akce ale skončila písknutým ofsajdem.

00:47
    O první střelu se pokusil domácí Illéš, ta však byla zblokována a odrazila se za branku.

01:16
    V souboji mezi Drtilem a Skořepou se puk odrazila na domácí střídačku. Vhazuje se ve středním pásmu.

01:40
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Prostějov ani ne po dvou minutách otevírá skóre dnešního utkání! Kličku Fronka před brankou zachytil bývalý kolínský hokejista JAN VESELÝ, obkroužil bránu a zasunul kotouč k levé tyči branky Jana Lukáše – 1:0! Asistence: Jiří Fronk a Tomáš Pitule
    01:40 Jan VESELÝ - 1:0

02:36
    Střela Pinkase od modré skončila v náruči brankáře Štipčáka.

03:01
    Před brankou Jestřábů se z ničeho nic uvolnil Josef Skořepa. Zakončení toho veterána dokázal Štipčák zachytit ještě před brankovou čarou!

03:45
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov:
    Tomáš Pitule – 2 min., držení.

03:55
    Hned po začátku přesilovky se do situace dva na jednoho dostali domácí. Jan Marina atakovaný jedním z kolínských hráčů výrazně branku neohrozil.

04:43
    Kozlové tlačí Jestřáby ve vlastním pásmu. Střelu Langa parádně vyrazil Štipčák. Až teď Prostějov vyhazuje.

05:46

06:22
    Parádní přihrávka Veselého přes celé útočné pásmo našla na levém kruhu Drtila, jeho tvrdou střelu vyrazil ramenem Lukáš do ochranné sítě. Následuje první komerční přestávka!

07:29
    Slanina objel celé útočné pásmo. Jeho střelu nakonec zblokoval Jakub Šedivý.

08:04
    Síla se pokusil vystřelit, před brankou bylo hodně těl, Štipčák nemusel zasahovat.

08:40
    Na druhé straně z ostrého úhlu zkusil vystřelit domácí Venkrbec, jeho střela skončila v ochranné síti. Vhazuje se v útočném pásmu Jestřábů.

09:11
    Střela Skořepy od modré čáry nebyla příliš povedená.

09:44
    Jestřábi z Prostějova vedou o dvě branky! Jan Lukáš rozehrál kotouč pro Petra Kolmanna, který následně v obranném pásmu ztratil kotouč a dva na brankáře se řítili Hašek s DOLEŽALEM. První jmenovaný nahrával a druhý jmenovaný už měl před sebou odkrytou branku – 2:0! Asistence: Petr Hašek
    09:44 Zdeněk DOLEŽAL - 2:0

10:09
    Další závar před brankou Kozlů! Jan Lukáš tentokrát vše uhasil a drží kotouč ve své lapačce.

11:32
    Fronk si před Pinkasem stáhl kotouč a dokázal nakonec i vystřelit. Pro Jana Lukáše to ale byla lahůdka.

11:50
    V Prostějově se schyluje k debaklu! Přihrávka Illéše přes půlku hřiště našla volného ZDEŇKA DOLEŽALA, který se štěstím procpal puk do kolínské branky – 3:0! Asistence: Jakub Illéš a Aleš Poledna
    11:50 Zdeněk DOLEŽAL - 3:0

13:09
    Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
    Kryštof Lang – 2 min., sekání.

13:27
    První přesilovku v utkání domácí využívají a netrvalo to dlouho! Přihrávka od modré na levý kruh našla ZDEŇKA DOLEŽALA, který ranou do šibenice kompletuje už v první třetině hattrick – 4:0! Asistence: Tomáš Hanousek a Tomáš Jiránek
    13:27 Zdeněk DOLEŽAL - 4:0

14:29
    Velká šance Kozlů! Přihrávku před odkrytou branku dostal Petr Moravec, jemu ale bohužel pro něj jeden z domácích stihl nadzvednout hokejku a Moravec tak zakončit nedokázal!

15:58
    Do přečíslení se dostali znovu Jestřábi. Přihrávka přes celé útočné pásmo ale nevyšla.

17:12
    Jan Veselý – 2 min., hákování.

17:48
    Nádherná individuální akce Stanislava Vrhela první kolínský gól nepřinesla.

18:20
    Kozlům přesilovka zatím hrubě nevychází!

18:58
    Nahození Pinkase úspěch nemělo.

19:14

19:44
    Po uklouznutí Doležala se píská postavení mimo hru.

20:00

První třetina je u konce! A hostující Kozlové na ni budou chtít rychle zapomenout. Po minutě a dvaceti vteřinách se trefil bývalý kolíňák Jan Veselý. Poprvé se trefil Zdeněk Doležal a Prostějov vedl o dva góly, ten se v první třetině trefil poté ještě dvakrát a zkompletoval hattrick. Uvidíme, zda přijdou ještě další góly Prostějova nebo jestli Kolín ještě zkusí zdramatizovat utkání.

20:01

20:09
    První vhazování ve druhé třetině vyhráli hosté! V šanci se objevil Ouřada, ale minul.

20:36
    Obrovskou šanci měl Illéš, mezi kruhy byl úplně sám před Lukášem. Jeho střela ale letěla vysoko nad brankou.

21:05
    Střela Jakuba Šedivého letěla přesně doprostřed branky!

21:47
    V přečíslení tří proti dvou se objevili Kozlové, přihrávka Dlouhého našla Reného Piegla, jeho nebezpečnou střelu vyrazil brankář Štipčák.

22:41
    Král nahozením za branku trefil Polednu. Od něj se puk odrazil na hostující střídačku.

23:11
    Kolínští opět v šanci! Přihrávka Ouřady našla Krále, který ještě zadovkou posílal kotouč před branku, kde byl Petr Moravec. Tomu gól z hole na poslední chvíli ukradl Pěnčík.

24:30
    Kolínští uzamčeni ve svém obranném pásmu. Střela Formana skončila v rukou brankáře Lukáše.

24:55
    Nadvakrát zpracovával kotouč před Štipčákem Vrhel. Zkusil vystřelit a střela to byla nebezpečná, bohužel pro kolínského útočníka ji ale betonem Štipčák vyrazil do rohu kluziště.

25:41
    Posunutá branka, kterou stráží pro tuhle třetinu Jan Lukáš.

26:04
    Petr Krejčí špatně rozehrál. Píská se zakázané uvolnění Jestřábů.

26:09
    Střela Reného Piegla byla zablokována, puk se odrazil do ochranné sítě.

26:44
    Střela na teč pro Buriana nevyšla.

27:28
    Veselý opět našel na levé straně útočného pásma Drtila, jeho střela zasáhla Lukáše do masky! Puk ale skončil v jeho moci. První komerční přestávka druhé třetiny.

28:16
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Přeci jen přichází snížení kolínského týmu! Prvním gólem v této sezoně se prosazuje JAKUB ŠEDIVÝ. Přihrávka do útočného pásma od Langa našla právě zmiňovaného Šedivého a ten po stahovačce trefil šibenici branky Štipčáka – 4:1! Asistence: Kryštof Lang a René Piegl
    28:16 Jakub ŠEDIVÝ - 4:1

30:09
    Veselý nadvakrát nebezpečně zakončoval! Obě střely Lukáš naštěstí pro svůj tým dokázal vyrazit.

30:47
    Od modré znovu střílel Forman.

30:58
    Střela Hanouska od modré našla hokejku Doležala, který nebezpečně tečoval kotouč. Zaskvěl se ale znovu Jan Lukáš!

32:10
    Kolínští opět ve středním pásmu ztratili touš a z levé strany se sám na Lukáše řítil Ostřížek, ten ale branku netrefil.

33:24
    Matouš Venkrbec – 2 min., hákování.

34:14
    Kozlové se ještě v přesilovce v útočném pásmu neusadili.

35:15
    Ouřada střílel z první, beton Štipčáka byl ale proti vstřelení branky Kozlů.

36:57
    Veselý bojuje o puk za bránou Kozlů.

37:41
    Lukáš Forman – 2 min., sekání.

37:50
    Buly vyhráli domácí a hned vyhodili puk přes celé hřiště.

39:13
    Kolínští v přesilovce nic moc neudělali.

40:00

Druha třetina končí! Kolínští dokázali snížit zásluhou Šedivého skóre na 1:4 z jejich pohledu a to zaslouženě! Hosté ve druhé třetině byli lepším týmem.

40:01

41:08
    Pieglova střela od modré čáry byla zblokována Janem Veselým.

41:36
    Josef Skořepa nechtěně narazil do Jana Veselého. Hra musela být přerušena.

42:05
    Hanouskova střela vypadla Lukášovi z lapačky.

42:15
    Matouš Venkrbec – 2 min., podrážení.

43:20
    Kolínští dramatizují utkání! Ze zblokované rány Ouřady se puk dostal ke Stanislavu Vrhelovi, který posunul puk před prázdnou branku JOSEFU SKOŘEPOVI a ten se již nemýlil – 4:2! Asistence: Stanislav Vrhel a Kryštof Ouřada
    43:20 Josef SKOŘEPA - 4:2

45:11
    Prostějov se objevil v další velké šanci! Jan Veselý střílel z mezikruží, Lukáš byl připraven.

46:38
    Po dalším přerušení následuje komerční přestávka.

46:42
    Střelu Pinkase zastavil v lapačce Štipčák.

47:00
    Petr Šidlík – 2 min., krosček.

48:15
    Obrovský tlak Kolína v přesilovce! Střela Ouřady z voleje do protipohybu Štipčáka neuspěla.

48:33
    Do zakončení se na brankovišti dostal Adam Dlouhý. Štipčák ale stále svému týmu drží dvoubrankové vedení!

49:00

49:19
    Rána Veselého vyskočila Lukášovi z lapačky, ten ale dokázal puk i napodruhé chytit.

50:21
    Jan Hampl – 2 min., sekání.

51:55
    Hanousek nebezpečnou střelou minul kolínskou branku.

52:17
    Tentokrát si Hanousek vybral Illéše, jeho střela také skončila vedle branky.

52:21

53:08
    Velká šance Jestřábů brankou neskončila.

54:01
    René Piegl – 2 min., podrážení.

54:39
    Střela Doležala skončila v ochranné síti.

55:34
    Slanina tečoval puk před brankou Lukáše, jeho pokus ale kolínský brankář přečetl.

56:01

56:15
    Je rozhodnuto! Jiránek po přihrávce Venkrbce před brankou dotlačil kotouč až za záda Jana Lukáše – 5:2! Asistence: Matouš Venkrbec a Jan Maruna
    56:15 Tomáš JIRÁNEK - 5:2

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

Ve třetí třetině se oba týmy prosadily pouze jednou. Kolín v Prostějově prohrál 5:2. Děkujeme za pozornost a hezký zbytek dne.

Dnešní utkání sledovalo 1373 diváků. (19:56:47)

Matyáš Hampl

Branky a nahrávky: 2. J. Veselý (Fronk, Pitule), 10. Z. Doležal (Hašek), 12. Z. Doležal (Illéš, Poledna), 14. Z. Doležal (Hanousek, Jiránek), 57. Jiránek (Venkrbec, Maruna) – 29. J. Šedivý (K. Lang, Piegl), 44. Skořepa (Vrhel, Ouřada)

Rozhodčí: Luděk Pilný, Václav Kosnar – Ondřej Malý, Jan Vašíček