Vyškov – Šumperk 2:3 (0:1 po s.n.) | Mostečtí Lvi – Kralupy n. Vltavou 4:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Val. Meziříčí 2:3 (kon.)
Technika Brno – Nový Jičín 3:5 (kon.) | SHKM Hodonín – Kopřivnice 5:4 (kon.) | Písek – Hronov 4:5 (0:1 po s.n.)
Příbram – Vrchlabí 3:0 (kon.) | Žďár n/S – Havířov 1:4 (kon.) | Vel. Meziříčí – Opava 6:2 (kon.)
Chomutov – Letňany 7:3 (kon.) | Cheb – Ústí n/L 5:2 (kon.)
Piráti Chomutov
7:3 (3:1, 2:1, 2:1)
HC Letci Letňany
Sobota 18.11.2023, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • 2. liga skupina Západ • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký sobotní podvečer, vítejte u online přenosu z utkání druhé hokejové ligy mezi týmy Piráti Chomutov a HC Letci Letňany.

Piráti Chomutov aktuálně okupují třetí místo tabulky se ziskem 36 bodů. Na druhou Příbram ztrácí 4 body, ale Piráti mají odehráno o jedno utkání méně. Na první Tábor pak Chomutovští ztrácejí 5 bodů, Tábor má ale odehrány 2 zápasy navíc.

Piráti Chomutov odehráli poslední utkání na svém ledě proti Stadionu Vrchlabí a nedopustili ztrátu bodů. Ačkoliv hosté z Vrchlabí na začátku druhé periody vyrovnali na 1:1, Piráti jim poté nasázeli hned pět branek a utkání tak skončilo výhrou Chomutova 6:1.

HC Letci Letňany se nacházejí na čtvrtém místě tabulky, tedy hned za jejich dnešním soupeřem. Letňany mají odehráno 14 utkání, tedy stejně jako Chomutov a ztrácí na třetí místo 4 body. Případná výhra v dnešním utkání by je tak výrazně přiblížila k první trojce.

HC Letci Letňany odehráli poslední utkání před týdnem na ledě vedoucího Tábora, který obrali o všechny body. Ačkoliv Tábor vedl po první třetině 2:0, Pražané se nevzdali a ve druhé třetině vyrovnali, ve třetí třetině pak přidali další tři branky a vedoucí tým tabulky porazili 5:2.

Piráti Chomutov: Altrichter (A. Horák) – Kadeřávek, Březák, Seemann, Eliáš, Váchal, Záruba, Havel, D. Petrásek – Lukeš, Hübl, T. Svoboda – J. Svoboda, Eret, M. Tůma – Kostourek, Koblížek, Zajíček – Mála, Putz, Chrpa.
    Trenér: Martin Pešout

HC Letci Letňany: J. Němeček (Nečas) – L. Chalupa, D. Němeček, Kolářík, Z. Fiala, Drtina, Niko, Gurjevskij – Mrňa, Arnošt, Š. Turek – Korčák, Sklenář, Theimer – Pšenička, Mácha, Poppel – Uhlík, Labuzík, Poul – D. Straka.
    Trenér: Jaroslav Nedvěd

Rozhodčí: Domský – Tichý, Janíček.

00:01

00:29
    Svoboda přihrával na teč Hüblovi předf bránu, Němeček byl ale pozorný.

00:52
    Theimer se dostal do zakončení, ale Altrichter jeho pokus vyrazil.

01:19
    Hosté jeli tři na dva, ale jeden z obránců výborně vypíchl kotouč.

01:42
    Pšenička prověřil Altrichtera, ten jeho pokus vyrazil lapačkou nad bránu.

03:38
    Domácí vyhodili kotouč alespoň do středního pásma.

03:57
    A další vyhození, tentokrát až za hostující bránu.

04:29
    Obrovská šance domácích. Ti ujeli hned ve třech na jednoho, ale akci nakonec velmi překombinovali a ani nevystřelili na bránu.

Piráti právě vstřelili branku!
    Ihned po vyhraném buly šel kotouč na modrou čáru k VÍTU SEEMANNOVI, který dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Petr Eret.
    05:52 Vít SEEMANN - 1:0

06:30
    Pokračovat se bude po komerční přestávce.

06:41
    Hosté vyhráli buly ve svém pásmu, ale kotouč velmi špatně odehráli. Ke kotouči se dostal mezi kruhy JAKUB CHRPA, který prostřeluje Němečka. Asistence: František Mála.
    06:41 Jakub CHRPA - 2:0

07:47
    Hosté se snažili dostat do brejku, ale Straka nedosáhl na rychlý kotouč.

08:57
    Pšenička uzmul kotouč na vrcholu kruhů, ale než stihl vystřelit, jeden z Pirátů mu černou gumu sebral.

09:37
    Piráti jsou stále na kotouči, hosté se zatím k ničemu většímu nezmohli.

10:04
    Kolářík prověřil pozornost Altrichtera ranou ze středního pásma.

10:43
    Březák velmi nebezpečně motal kotouč před Altrichterem, až se k němu dostal jeden z Letců. Naštěstí pro domácí z toho nebylo ohrožení branky.

11:13
    Seemann míjí od modré bránu.

11:32
    Krásná individuální akce PETRA ERETA. Ten se zmocnil v útočném pásmu puku, obehrál protihráče a střelou zápěstím přesně umístil kotouč pod horní tyč. Asistence: Tomáš Koblížek.
    11:32 Petr ERET - 3:0

11:32
    Střídání v týmu HC Letci Letňany:
    ze hřiště odchází Josef Němeček, přichází Vojtěch Nečas.

12:17
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany:
    Matěj Poul – 2 min., nedovolené bránění.

12:32
    Obrovská chyba v domácí obraně. Jeden z obránců namazal kotouč přímo na hůl dorážejícímu útočníkovi, ten ale ještě hledal spoluhráče a z šance sešlo.

13:36
    Tato přesilovka se domácím opravdu nedaří. Nyní je pískán icing Pirátů.

13:58
    Letňany právě vstřelily branku!
    O tento gól si Piráti vyloženě říkali. Byli v přesilové hře ve všem velmi laxní. PETR POPPEL dostal kotouč do jízdy v útočném pásmu a střelou zápěstím prostřeluje Atrichtera. Asistence: Pavel Mrňa, Lukáš Chalupa.
    13:58 Petr POPPEL - 3:1

14:51
    Mála ve velmi dobré šanci nechal vyniknout Němce zákrokem lapačkou.

15:19
    Zakázané uvolnění Letců. Na ledě byly k vidění dva sporné okamžiky, ale rozhodčí zatím nevylučuje.

15:46
    Lukeš dostal velmi dobrou přihrávku, ale střelu poslal vysoko nad bránu.

16:20
    Arnošt byl sám před odkrytou bránou, ale netrefil kotouč.

16:30
    Vít Seemann – 2 min., krosček.

17:16
    Tůma v oslabení vystřelil na Němce, ten ale neinkasuje.

17:54
    Drtina nahazoval od modré, nikdo z jeho spoluhráčů ale kotouč netečoval.

18:30

18:39
    Prvního ofsajdu v utkání se dopouštějí Letci.

18:39
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jan Svoboda.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:19
    Po střele od modré čáry se kotouč vynořil vedle tyče domácí brány.

20:00

V první třetině viděli diváci v ROCKNET ARÉNĚ hned čtyři branky. O první tři se postarali domácí hráči, skóre pak v oslabení korigoval Petr Poppel. Druhá třetina začne přibližně v 18:23.

20:01

20:32
    Hosté se hned zkraje třetiny usadili v útočném pásmu, ale Altrichtera neprověřili.

20:39

21:05
    Poul bekhendem jen těsně míjí bránu.

21:48
    jan Svoboda v úniku dva na jednoho ještě hledal Ereta, tomu však kotouč přeskočil hokejku.

21:48
    Gurjevskij to zkusil od modré, bránu však minul.

23:23
    Zakázané uvolnění Letňan.

23:28
    Mála to zkusil hned po buly, střela ale letěla mimo bránu,

24:20
    Nyní je k vidění svižný hokej, více ze hry mají možná o kousek hosté, kteří se budou snažit vstřelit kontaktní gól.

24:47
    Ofsajd Pirátů.

25:11
    Piráti se opět snažili o kombinaci až do prázdné brány, finální přihrávka se jim ale nepovedla.

25:42
    Matěj Poul – 2 min., podrážení.

26:00
    Němec raději pokryl kotouč, který jel mimo jeho bránu.

26:41
    Piráti se na chvilku usadili v útočném pásmu, ale vzápětí přišli o kotouč.

27:41
    Eret trefuje tyč, zívala na něj zcela prázdná brána.

27:54
    Ofsajd Pirátů, pokračovat se bude po komerční přestávce.

28:45
    Na ledě se nyní trošku přiostřilo, ale zdá se, že v rámci pravidel.

29:24
    Pšenička se dostla ke kotouči na půlicí čáře, ale svou následnou střelou nepřekvapil Altrichtera.

30:03
    Jan Svoboda nyní krásně prošel postupně přes oba obránce, ale finální bekhend lapil Němec.

30:56
    Hosté nyní zrychlili hru a snaží se procpat do útočného pásma.

31:12
    Jan Svoboda – 2 min., sekání.

31:57
    Domácí vyhazují až za Němce.

32:26
    Hosté se snaží útočit, ale pirátská obrana je při oslabení velmi dobrá.

32:37
    Dominik Arnošt – 2 min., držení hole.

33:12

33:29
    Piráti se usadili v pásmu, ale zatím tam pouze krouží s pukem na holi.

33:50
    Lukeš tvrdou ranou našel Němce.

34:08
    Nyní se domácí ale dočkávají. Kotouč se v přesilovce dostal na modrou na hůl PATRIKA KADEŘÁVKA, který ho umístil přesně. Asistence: František Lukeš.
    34:08 Patrik KADEŘÁVEK - 4:1

34:32
    Velmi aktivní Jan Svoboda opět zkusil prostřelit Němce, ten si ale prostor u tyče pohlídal.

35:09
    Mrňa ujel po levé straně, ale jeho střelu lapil lapačkou Altrichter.

35:20
    Niko svou střelu od modré poslal mimo tři tyče.

36:13
    Niko nyní chytil pod krkem Zajíčka a bude vyloučen.

36:13
    Ján Niko – 2 min., hrubost.

36:36
    Velmi rychlá akce Pirátů končí pátou brankou a stadionem zní Zuzana Navarová. Lukeš proskočil mezi obránci na modré čáře, poté zadovkou předfal kotouč na volného VIKTORA HÜBLA, který procedil kotouč mezi betony. Asistence: František Lukeš, Patrik Kadeřávek.
    36:36 Viktor HÜBL - 5:1

36:54
    Hosté ale velmi rychle odpovídají. Zpoza branky se kotouč dostal na zcela volného PETRA POPPELA, který prostřeluje domácího brankáře. Asistence: Adam Mácha, Tomáš Pšenička.
    36:54 Petr POPPEL - 5:2

37:45
    Velký závar před hostující bránou, ale nikdo z Pirátů nedoklepl kotouč do brány. Následně se Letňany osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

38:17
    Zdá se, že hostům docházejí síly, nyní jen stojí ve svém pásmu a nenapadají.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:18
    Teď ale hosté zahrozili. Velmi aktivní Poppel se prosmýkl před Altrichtera, ale kotouč měl na dlouhou hůl, a tak se mu zakončení nepovedlo.

40:00

Druhou třetinu tohoto utkání opět zvládli lépe Piráti. Ti se dostali do vedení 5:1 po brankách Kadeřávka a Hübla, ve 37. minutě ale opět korigoval stav svou druhopu brankou v utkání Petr Poppel. Třetí třetina začne přibližně v 19:15.

40:01

40:53
    Piráti rozjížděli útočnou akci, ale zastavil je ofsajd.

41:35
    Nyní se v pásmu na chvilku usadily Letňany, ale Altrichtera neohrozily.

41:57
    Váchal nahodil od vlastní modré čáry a Němec raději drží kotouč v lapačce.

42:25
    Poul protečoval do útočného pásma a šel střídat.

43:02
    Seemann se snažil kotouč dostat z pásma, ale trefil jen napadajícího Uhlíka. Ten se ale nezorientoval dobře a přišel o kotouč.