Srbsko – Bulharsko 2:2 (kon.) | Maďarsko – Černá Hora 3:1 (kon.) | Švédsko – Estonsko 2:0 (kon.)
Belgie – Ázerbájdžán 5:0 (kon.) | Skotsko – Norsko 3:3 (kon.) | Španělsko – Gruzie 3:1 (kon.)
Lichtenštejnsko – Lucembursko 0:1 (kon.) | Bosna – Slovensko 1:2 (kon.) | Portugalsko – Island 2:0 (kon.)
Maďarsko
3:1 (0:1)
Černá Hora
Neděle 19.11.2023, 15:00 • Puskás Arena, Budapešť (HUN) • Kvalifikace ME • Skupina G

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdo na počtenou! (17:09:43)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 6:0. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:21.

Nakonec by Černé Hoře nestačila k postupu ani výhra, protože Srbové duel s Bulharskem vyrovnali a oba celky se rozešly za remízového stavu.

Je rozhodnuto! Černohorci se přímo na Mistrovství Evropy 2024 přímo nepodívají, jejich cesta může vést už jen přes kvalifikaci. Naopak Maďarsko si dnešními třemi body zajistilo první místo ve skupině.
    První poločas nabídl vyrovnaný zápas, který rozhodl svou pevné brankou v reprezentačním dresu stoper Slobodan Rubežić. V závěru prvního poločasu mohl vyrovnat Martin Ádám, avšak hlavičkoval jen do tyče.
    Druhý poločas domácí Maďaři svého soupeře přehrávali, avšak vyrovnat se svěřencům kouče Rossiho podařilo až v 66. minutě, když se po samostatné akci prosadil Dominik Szoboszlai. Záložník Liverpoolu pak o dvě minuty později obrat dokonal, když si vyměnil balon s Ádámem a s přehledem zakončil. Černohorci měli několik šancí na vyrovnání duelu, avšak v brance domácích celý druhý poločas doslova čaroval gólman Dibusz. Ve třetí nastavené minutě potom rozehrál standardku Szoboszlai, střídající brankář Djukič balon vyrazil jen k nohu Ádáma Nagyho, který definitivně rozhodl.

90+6

90+6
    Střídající Horváth fauluje Vujačiče, sudí Makkelie píská.

90+5
    Domácí zápas se snaží duel jen dohrát, o výsledku e už rozhodnuto.

90+4
    Střídání v týmu Maďarsko:
    ze hřiště odchází Ádám Nagy, přichází Soma Szuhodovszki.
    90+3. Ádám NAGY - 3:1

90+3
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Parádní ránu Szoboszlaie ze standardky vyrazil brankář Djukič jen na nohu ÁDAMA NAGYHO, který následně propálil vše, co mu stálo v cestě!

90+2
    Edvin Kuč doslova sejmul před šestnáctkou Černohorců Szoboszlaie a vidí zaslouženou žlutou kartu.

90+1
    Roh se bude po zákroku Szoboszlaie opakovat.

90+1
    Nagy odehrává raději na další rohový kop pro hosty.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Andrija Vukčević posouvá balon jen k Baloghovi, který míč odkopává co nejdál.

89
    Po souboji Nagyho s Radulovićem v pokutovém území spadl na zem černohorský fotbalista, sudí Makkelie však faul nepíská.

89
    Žlutá karta pro tým Maďarsko (Ádám Nagy).

88
    Střídající Miloš Raičković vidí žlutou kartu za nesportovní odkop balonu.

87
    Brankář Dibusz teď čaruje v brance domácích! Tentokrát si poradil s dvěma střelami Jovetiće, po kterých následovalo zakončení střídajícího Krstoviče, ani on však gólmana Maďarska nepřekonal!

Matěj Skula

Branky: 66. Szoboszlai (Á. Nagy), 68. Szoboszlai (Ádám), 90+3. Á. Nagy – 36. Rubežić (Jovetić)

Karty:   26. Szoboszlai (HUN), 35. Gazdag (HUN), 78. Dibusz (HUN), 86. Z. Nagy (HUN), 89. Á. Nagy (HUN) – 13. Camaj (CHO), 18. Savić (CHO), 34. Rubežić (CHO), 47. Vešović (CHO), 70. Vujačić (CHO), 88. Raičković (CHO), 90+2. Kuč (CHO)

Maďarsko: Dibusz – Balogh, Á. Lang, A. Szalai – Bolla (46. Négo), Á. Nagy (90+4. Szuhodovszki), Styles (64. Horváth), Z. Nagy – Gazdag (46. Kalmár), Szoboszlai (C) – Ádám (77. Németh).
    Náhradníci: Demjén, Szappanos – Mocsi, G. Szalai, Sallai, Botka, Csoboth.

Trenér: Marco Rossi

Černá Hora: Mijatović (58. Djukić) – Rubežić (76. Raičković), Savić, Vujačić – Vešović (55. M. Vukčević), Janković (70. Radulović), Kuč, Camaj (70. Krstović), A. Vukčević – Osmajić, Jovetić (C).
    Náhradníci: Ivezić – R. Radunović, Bakič, Djukanović, Tući, Lončar, Milović.

Trenér: Miodrag Radulović

Rozhodčí: Makkelie – Steegstra, de Vries