Velká cena Kataru - Moto3 Vítěz: J. Masià (ESP) (kon.) | Velká cena Kataru - Moto2 Vítěz: F. Aldeguer (ESP) (kon.) | Velká cena Kataru - MotoGP Vítěz: F. Di Giannantonio (ITA) (kon.)

10. Celestino Vietti (ITA/Kalex) 116 b
    11. Filip Salač (CZE/Kalex) 110 b (17:15:05)
    Manuel González si vyjel premiérové stupně vítězů.

Fermín Aldeguer ukázal i v Kataru, že má momentálně z jezdců třídy Moto2 nejlepší formu! Na okruhu Losail si připsal třetí triumf v řadě.

Začátek přitom nebyl pro Aldeguera nejlepší. V nájezdu do druhého kola byl dlouhý a propadl se až na deváté místo. Poté ale jezdil skvěle, postupně se probojovával dopředu a v 9. kole se už dostal do vedení, kde poté už bez problémů vydržel. Druhý končí Manuel Gónzalez. Ten zdolal Aróna Caneta a v závěru pak těsně odolal jeho útoku, když byl v cíli před Canetem o pouhých 9 tisícín sekundy. Již jistý mistr světa Pedro Acosta skončil osmý.

Do závodu bohužel vůbec neodstartoval Filip Salač. Český jezdec dostal po kvalifikaci nový motor, ale také ten selhal, což Salač zjistil poté, co vyjel z boxů, aby najel na startovní rošt. Doufejme, že alespoň ve Valencii bude za týden vše v pořádku a Filip dostane možnost se důstojně rozloučit s touto sezónou a týmem Gresini.

Konec závodu.
    Arón Canet útočil v poslední zatáčce, ovšem manuel González byl v cíli druhý o 9 tisícin sekundy.

Cíl
    Fermín Aldeguer vítězí ve třetím závodě v řadě! Za ním to ale bylo ještě hodně dramatické. Arón Canet to totiž do poslední zatáčky zkusil a byl chvíli druhý. Manuel González měl ale lepší výjezd a na cílové čáře porazil Caneta o 9 tisícín sekundy! Čtvrtý pak dojel Aj Ogura a pátý Jake Dixon.

18
    Canet to zkusil na druhé místo, ale byl delší a soupeř se dostal zpátky před něho! Aj Ogura před Dixonem.

18
    Fermín Aldeguer najel do posledního kola s náskokem 1,7 sekundy. Manuel González brání druhé místo před Arónem Canetem. Čtvrtý zase Jake Dixon.

17
    Aj Ogura se dokonce posunul před Brita a je čtvrtý.

17
    Předposlední kolo. Arón Canet by ještě chtěl druhé místo a je nalepen na Gónzaleze. Ogura podobně obtěžuje čtvrtého Jakea Dixona.

16
    Zajímavé souboje se ještě odehrávají kolem šestého místa. Tam se nyní posunul Somkiat Chantra. Sedmý je Vietti a na osmou pozici klesl López.

16
    V závěru závodu se ještě zrychluje! Aj Ogura přebírá nejrychlejší kolo. Japonský jezdec je pátý.

15
    Vypadá to, že na čele se už bude bojovat jen o druhé místo. Arón Canet se stále drží Manuela Gónzaleze. Čtvrtý Jake Dixon ztrácí na třetího Caneta 1,3 sekundy.

14
    Bodovanou patnáctku uzavírá Sergio García, který má v kapse titul nováček roku.

14
    Pořadí: Aldeguer, Gónzalez, Canet, Dixon, Oqura, López...

14
    Aldeguerův náskok na Aróna Caneta se zvýšil na 1,7 sekundy. A teď už není druhý Canet. Předjel ho Manuel González.

13
    Aj Ogura se posunul před Lópeze na páté místo.

13
    Fermín Aldeguer zajíždí jedno nejrychlejší kolo za druhým a jede si pro třetí vítězství v řadě. V závěru sezóny má tento jezdec nejlepší formu v této třídě.

12
    Až jedenáctý je Tony Arbolino. Ten by se měl také pohybovat výše.

12
    Fermín Aldeguer zase vylepšil nejrychlejší kolo závodu. Náskok na druhého Caneta navýšil na 1,2 sekundy.