Nové Veselí – Dukla 28:27 (kon.) | Strakonice – Karviná 25:29 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
28:27 (15:12)
HC Dukla Praha
Úterý 21.11.2023, 17:30 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 14. kolo

TJ Sokol Nové Veselí – HC Dukla Praha 28:27 (15:12)
    Nejvíce branek: Gregorovič 7, Halíček 5, Tomášek 4 – Josef 6, Sviták 3, Dokoupil 3. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 4:3. (19:06:44)

Házenkáři Nového Veselí přetlačili pražskou Duklu výsledkem 28:27 a potvrdili tak výbornou formu z posledních zápasů a týdnů!

Domácí celek dělal v prvním poločase soupeři problémy rychlým přechodem do útoku a vedl až o šest branek. Pražané ale skóre korigovali a do šaten šli s hratelným třígólovým mankem. V úvodu druhé půle pak byla o něco lepší Dukla, která dorovnala skóre a následně se dokonce dostala do vedení 21:19. Hráči Sokola však tento nástup včas zachytili a duel tak dospěl až do dramatické koncovky. Tu definitivně zlomil až zásah Jaroslava Honce, jenž na začátku poslední minuty zvýšil na 28:26. Hosté ještě snížili, ale na vyrovnání už neměli dostatek času a klidu.

Konec zápasu. (28:27)

60
    Hosté se sice ještě dostali k míči, ale Křístkovu dlouhou přihrávku vystihl Flajsar, který chytá míč. Je rozhodnuto! (28:27)

60
    Nějakých 13 sekund před koncem si berou domácí time-out. Nové Veselí bude mít míč. (28:27)
    60
    Jiří Rakouský ještě dává gól naděje. (28:27)
    60
    Přihrávku Flajsara do křídla zužitkoval Jaroslav Honc. Nové Veselí je blízko vítězství! (28:26)

59
    Domácí ale zachytili dlouhou přihrávku a budou mít další útok. (27:26)

59
    Tohle Tomáškovi ulétlo. Domácí hráč opravdu o hodně přestřelil. (27:26)

59
    Poslední dvě minuty. Domácí vedou o jediný gól. (27:26)

58
    Hosté už jsou v plném počtu. Nyní museli zakončovat při signalizované pasivitě a Josef minul branku! Útočí Nové Veselí. (27:26)
    57
    Robert Halíček se dostal do zakončení z pravého křídla a domácí o gól vedou! (27:26)
    56
    Jonáš Josef pronikl středem a i v oslabení srovnává. (26:26)
    56
    David Flajsar sedmičku proměnil a poslal domácí do vedení! Navíc přesilová hra pro Nové Veselí. (26:25)

56
    Vyloučení pro tým HC Dukla Praha (Martin Hrubý). (25:25)

56
    Domácí to dohráli do levého křídla. Hrubému byl odpískán faul na Honce a nařízena sedmička pro domácí. Hráči Dukly se hodně zlobí. Reklamují, že kontakt byl minimální. (25:25)
    55
    Michal Tonar dává a srovnává stav. (25:25)

55
    Hosté to dobře sehráli. Dokoupil byl při zakončení faulován a Dukla bude střílet sedmičku. (25:24)

54
    Šůstek se prodral silou do zakončení. Z levé strany však neprostřelil Jakuba Votavu. (25:24)