Carolina – Edmonton 6:3 (kon.) | Columbus – Chicago 7:3 (kon.) | Detroit – New Jersey 4:0 (kon.)
Florida – Boston 1:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 0:1 (kon.) | Tampa – Winnipeg 2:3 (po pr.)
Washington – Buffalo 4:3 (po pr.) | NY Islanders – Philadelphia 3:2 (kon.) | Arizona – St. Louis 5:6 (kon.)
Nashville – Calgary 4:2 (kon.) | Dallas – Vegas 1:2 (po pr.) | Anaheim – Montreal 3:4 (kon.)
Seattle – San Jose 7:1 (kon.) | Colorado – Vancouver 5:2 (kon.)
Nashville Predators
4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Calgary Flames
Čtvrtek 23.11.2023, 03:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosu napočtenou! (06:19:00)

Statistika
    Střely na bránu: 45 – 26 | Přesilová hra: 1/7 – 0/6 | Trestné minuty: 18 – 20

Kdo se postavil do brankoviště?
    Juuse Saros (NSH) – 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 59:50
    Jacob Markström (CGY) – 41 zákroků, 4 OG, úspěšnost 91,1 %, odchytal 59:49

Česká a slovenská stopa
    Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 15:18

Dnešní utkání sledovalo 17 252 diváků!

Je dobojováno! V souboji dvou tabulkových konkurentů v Západní konferenci se z výhry raduje domácí Nashville. Predators si za výhrou šli od úvodní třetiny, střelecky byli aktivnější, ani jednou v zápase neprohrávali a těsný náskok dokázali ve třetí dvacetiminutovce navýšit. Slavnostní zápas na počest Davida Poilleho se tak Predators vydařil na jedničku!

Nashville se tak se svojí domácí sérií loučí vítězně, celkově Predators zaznamenali dnes už třetí výhru v řadě. Ve vítězné šnůře budou chtít pokračovat jistě i v dalším klání, ve kterém míří na led St. Louis Blues. Calgary naopak nenavázalo na výhru v Seattlu. Na prohru budou chtít Flames rychle zapomenout, šanci na reparát dostanou v noci z pátka na sobotu, kdy je vyzve Dallas.

59:15 Jegor ŠARANGOVIČ - 4:2

59:15
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté snižují v oslabení! JEGOR ŠARANGOVIČ využil ztráty kotouče na modré čáře a perfektně provedenou kličkou koriguje výsledek zápasu. Bez asistence.

58:21
    Trestné střílení sice využité nebylo, avšak při té samé situaci Weegar si podržel ještě svého protihráče, a tak usedá na trestnou lavici.

58:21
    Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    MacKenzie Weegar – 2 min., držení.

58:21
    Trestného střílení se ujal faulovaný Sherwood. Domácí útočník zvolil při zakončení střelu, avšak na Markströma vyzrát nedokázal!

58:21
    Domácí se řítii do dalšího přečíslení, Weegar už nemohl dostihnout svého protivníka, a tak využil nedovoleně svojí hůl. Je nařízeno trestné střílení!
    57:22 Juuso PÄRSSINEN - 4:1

57:22
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí přidávají pojistku na dnešní výhře! JUSSO PÄRSSINEN nastavil hůl a po nabídce od Tomasina přesnou tečí překonává počtvrté v zápase Markströma. Asistence: Phillip Tomasino a Ryan McDonagh.

55:36
    Situace se pro hosty ještě více komplikuje, Coleman usedá na trestnou lavici za držení a Predators čekají dvě minuty v početní výhodě.

55:36
    Blake Coleman – 2 min., držení.

55:00
    Pět minut do konce základní hrací doby, podaří se hostům ještě s nepříznivě se vyvíjejícím utkáním něco udělat?

54:35
    Forsberg je zpět na ledové ploše, oba týmy hrají zpět v plném počtu.

52:35
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Filip Forsberg – 2 min., podrážení.

51:56
    Walker Duehr – 2 min., zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 3. Sissons (Josi, Co. Smith), 12. O'Reilly (McDonagh, Nyquist), 52. A. Carrier, 58. Pärssinen (Tomasino, McDonagh) – 5. Hanifin (Mangiapane, C. Tanev), 60. Šarangovič

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi (C), McDonagh, A. Carrier, Lauzon, Barrie, Stastney – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Pärssinen, Sherwood – Foudy, Sissons (A), Trenin – Tomasino, McCarron, Co. Smith.
    Trenér: Andrew Brunette

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson (A), Weegar, C. Tanev, Hanifin, Zadorov, Gilbert – Šarangovič, E. Lindholm, Mangiapane – Coleman, Backlund (C), Huberdeau (A) – Pospíšil, Kadri, Dubé – Duehr, Ružička, Greer.
    Trenér: Ryan Huska

Rozhodčí: O'Rourke, Beach – Baker, Fournier

Diváci: 17 252