Carolina – Edmonton 6:3 (kon.) | Columbus – Chicago 7:3 (kon.) | Detroit – New Jersey 4:0 (kon.)
Florida – Boston 1:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 0:1 (kon.) | Tampa – Winnipeg 2:3 (po pr.)
Washington – Buffalo 4:3 (po pr.) | NY Islanders – Philadelphia 3:2 (kon.) | Arizona – St. Louis 5:6 (kon.)
Nashville – Calgary 4:2 (kon.) | Dallas – Vegas 1:2 (po pr.) | Anaheim – Montreal 3:4 (kon.)
Seattle – San Jose 7:1 (kon.) | Colorado – Vancouver 5:2 (kon.)
Nashville Predators
4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Calgary Flames
Čtvrtek 23.11.2023, 03:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosu napočtenou! (06:19:00)

Statistika
    Střely na bránu: 45 – 26 | Přesilová hra: 1/7 – 0/6 | Trestné minuty: 18 – 20

Kdo se postavil do brankoviště?
    Juuse Saros (NSH) – 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 59:50
    Jacob Markström (CGY) – 41 zákroků, 4 OG, úspěšnost 91,1 %, odchytal 59:49

Česká a slovenská stopa
    Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 15:18

Dnešní utkání sledovalo 17 252 diváků!

Je dobojováno! V souboji dvou tabulkových konkurentů v Západní konferenci se z výhry raduje domácí Nashville. Predators si za výhrou šli od úvodní třetiny, střelecky byli aktivnější, ani jednou v zápase neprohrávali a těsný náskok dokázali ve třetí dvacetiminutovce navýšit. Slavnostní zápas na počest Davida Poilleho se tak Predators vydařil na jedničku!

Nashville se tak se svojí domácí sérií loučí vítězně, celkově Predators zaznamenali dnes už třetí výhru v řadě. Ve vítězné šnůře budou chtít pokračovat jistě i v dalším klání, ve kterém míří na led St. Louis Blues. Calgary naopak nenavázalo na výhru v Seattlu. Na prohru budou chtít Flames rychle zapomenout, šanci na reparát dostanou v noci z pátka na sobotu, kdy je vyzve Dallas.

59:15 Jegor ŠARANGOVIČ - 4:2

59:15
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté snižují v oslabení! JEGOR ŠARANGOVIČ využil ztráty kotouče na modré čáře a perfektně provedenou kličkou koriguje výsledek zápasu. Bez asistence.

58:21
    Trestné střílení sice využité nebylo, avšak při té samé situaci Weegar si podržel ještě svého protihráče, a tak usedá na trestnou lavici.

58:21
    Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    MacKenzie Weegar – 2 min., držení.

58:21
    Trestného střílení se ujal faulovaný Sherwood. Domácí útočník zvolil při zakončení střelu, avšak na Markströma vyzrát nedokázal!

58:21
    Domácí se řítii do dalšího přečíslení, Weegar už nemohl dostihnout svého protivníka, a tak využil nedovoleně svojí hůl. Je nařízeno trestné střílení!
    57:22 Juuso PÄRSSINEN - 4:1

57:22
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí přidávají pojistku na dnešní výhře! JUSSO PÄRSSINEN nastavil hůl a po nabídce od Tomasina přesnou tečí překonává počtvrté v zápase Markströma. Asistence: Phillip Tomasino a Ryan McDonagh.

55:36
    Situace se pro hosty ještě více komplikuje, Coleman usedá na trestnou lavici za držení a Predators čekají dvě minuty v početní výhodě.

55:36
    Blake Coleman – 2 min., držení.

55:00
    Pět minut do konce základní hrací doby, podaří se hostům ještě s nepříznivě se vyvíjejícím utkáním něco udělat?

54:35
    Forsberg je zpět na ledové ploše, oba týmy hrají zpět v plném počtu.

52:35
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Filip Forsberg – 2 min., podrážení.

51:56
    Walker Duehr – 2 min., zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva.

51:56
    Branka platí! Rozhodčí nenašli žádné provinění, a tak je branka regulérní a domácí vedou o dvě branky. Navíc díky neúspěšné trenérské výzvě čeká hosty další oslabení.

51:56
    Hostům se nelíbila situace předcházející brance, reklamují přihrávku rukou od Forsberga. Berou si tak trenérskou výzvu!
    51:56 Alexandre CARRIER - 3:1

51:56
    Predators navyšují vedení! První příležitost sice domácí nevyužili, avšak kotouč se dostal příhodně do jízdy k ALEXANDREMU CARRIEROVI, jenž přesnou ranou si otevírá svůj střelecký účet v této sezoně! Bez asistence.

48:36
    Velké zaváhání za brankou předvedl Markström, čehož se pokusil využít Evangelista, avšak hostující brankář svojí chybu odčinil ve velkém stylu! Parádním zákrokem podržel svůj celek!

48:16
    Po odrazu zpoza branky raději Saros přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

47:19
    Dva důležité zákroky si připsal Saros, který se musel činit proti střele Weegara i následné dorážce Dubého. Domácí brankář vytáhl pohotové zákroky a podržel svůj celek!

45:42
    Po obléhání domácí branky našel Lindholm na chvilku volného Šarangoviče mezi kruhy, rána hostujícího křídelníka končí v náručí Sarose.

45:00
    Icing pískán domácímu celku, což se nelíbí Filipu Forsbergovi, s verdiktem sudí však již domácí křídelník nic neudělá. Hra se stěhuje před Sarose.

44:39
    Trenin se hezkou kličkou dostal přes svého strážce, stopku mu však následně vystavil Hanifin, který ho čistě poslal k zemi.

43:43
    Gilbert je dnes ve strkanicích velmi aktivní, tentokráte se dostal do křížku se Sherwoodem, ale vážnější situace z toho nebyla.

43:36
    Domácí rychle posouvali kotouč podél mantinelů v útočné třetině, vše vyvrcholilo dělovkou Josiho, jež však skončila na blokujícím Gilbertovi.

43:10
    Řada nepřesností na obou stranách v úvodu třetí části, puk rychle mění svého majitele.

42:22
    Už to vypadalo, že Sherwood se dostane do samostatného úniku. Domácí útočník však těsně nedokázal dosáhnout na pas od spoluhráče!

41:04
    Hosté ještě dohrávali početní výhodu. Flames se sice usadili v útočné třetiny, z jejich kombinace však nevzešla nějaká nebezpečná situace. Carrier je zpět na ledové ploše.

40:01

Druhá část je minulostí. Branku jsme během druhé dvacetiminutovky neviděli. Aktivní tempo z první části trochu opadlo, avšak i tak byly k vidění zajímavé šance na obou stranách. Tato třetina však patřila brankářům, kteří za svá záda nepustili ani jeden kotouč. Do třetí periody si tak domácí Predators odnášejí jednobrankové vedení!

Počet střel na branku po 2. třetině: 30:17.

40:00

39:31
    Dvě rychlá vyhození domácích, Flames další početní výhoda opět moc nevychází.

39:04
    Carrier si za vlastní brankou pomohl držením proti Greerovi, za což odchází pykat na trestnou lavici. Na konci třetiny mohou hosté srovnat stav při přesilové hře.

39:04
    Alexandre Carrier – 2 min., držení.

37:37
    Coleman je zpět na ledě, hosté přečkali dašlí početní nevýhodu.

37:10
    Rána Forsberga končí pouze v bloku Hanifina, hosté se osvobozují.

36:50
    Forsberg našel krásnou nahrávkou Nyquista, který zachoval chladnou hlavu, pokusil se vytáhnout Markströma z branky a zasunout kotouč za něj. Jeho pokus mu však nevyšel dotáhnout do konce.

35:37
    Blake Coleman – 2 min., podrážení.

35:25
    Útočný faul od hostů, signalizovaná výhoda pro Preds.

34:27
    Dlouhá pasáž bez přerušení, řada nepřesností na obou stranách v posledních minutách.

31:39
    Backlund našel po rychlém přechodu do útočné třetiny najíždějícího Huberdeau, který měl dostatek prostoru na to, aby zvolil ideální řešení k zakončení. I přesto však hostující útočník v zakončení selhal, svojí ránu poslal z dobré pozice pouze do náruče Sarose.

30:13
    O'Reilly si našel odražený kotouč na levém kruhu a vypálil, rychlá rána domácího centra však byla zblokována Tanevem.

29:41
    Markström ukázal svojí práci s holí, vyjel si z branky a dobře rozjel akci svého týmu.

28:37
    Těsně po konci trestu se domácí hnali do přečíslení tři na dva, které zakončoval Josi. Markström vytáhl proti zakončení domácího kapitána pohotový zákrok a podržel svůj celek!

27:57
    Početní výhoda zatím hostům vůbec nevychází, Flames mají problém se na delší čas vůbec dostat do útočné třetiny.

26:28
    Lauzon poslal tvrdě k zemi Pospíšila, jehož se vrhla pomstít Zadorov. Vzájemné potyčka mezi zadáky obou mužstev vyzněla nakonec lépe pro toho hostujícího. Calgary si navíc zahraje přesilovou hru.

26:28
    Jérémy Lauzon – 2 min., podrážení + 5 min., bitka.

Nikita Zadorov – 5 min., bitka.

25:17
    Rychlý protiútok domácích podpořil obránce Barrie, který se po nabídce od spoluhráče dokonce dostal do zakončení. Jeho prudkou ránu zápěstím dokázal Markström při přesunu vyrazit do rohu.

24:19
    O'Reilly vyhrál vhazování v útočné třetině přímo do jízdy pro Nyquista, který z velké příležitosti už nedokázal přehodit beton Markströma.

22:45
    Druhá perioda začala opatrněji oproti úvodní části. Oba týmy se více soustředí na svojí defenzivu.

22:18
    Těžká situace pro Dubého, který v útočné třetině zůstal sám proti dvěma soupeřům. Vzrůstově menší útočník Flames srdnatě bojoval, avšak tlaku soupeřů nakonec odolat nedokázal a ztrácí kotouč.

21:29
    Trenin si dokázal dobře převzít přihrávku od Foudyho. Do jeho následné rány však stačil strčit hůl jeho krajan na straně soupeře Zadorov a kotouč tak končí mimo led.

21:17
    Lauzon si na modré čáře vylepšil pozici, dostal se přes svého strážce a vypálil. Rána zápěstím zadáka domácích končí v náručí Markströma.

20:01

Všichni aktéři zápasu jsou zpět na ledové ploše, za malou chvilku odstartuje druhá část dnešního klání!

Máme za sebou úvodní periodu zápasu, po které odchází do kabin spokojenější domácí. Predators začali duel skvěle, v oslabení poslal svůj celek do vedení Cody Sissons. Odpověď na straně kanadského celku přišla velmi rychle. Po rychlé kombinaci srovnal stav Noah Hanifin. Ve 12. minutě si však Nashville vzal vedení zpět, postaral se o to Ryan O'Reilly, jenž využil odrazu kotouče od zadního mantinelu a podruhé v zápase překonal Markströma. Během úvodních dvaceti minut jsme se rozhodně nenudili, kromě šancí jsme viděli i jednu potyčku a dalších několik strkanic. Od úvodu je vidět, že týmy mají mezi sebou nějakou vyhrocenou minulost a emoce jsou na ledě výrazné, což i do dalšího průběhu duelu slibuje zajímavou podívanou!

Počet střel na branku: 16:13.

20:00

19:41
    Další zákrok zapisuje po ráně Smitha Markström. Domácí útočník vyzkoušel jeho pozornost ranou po otočce, hostující strážce svatyně se zaskočit nenechal.

19:03
    Nahození od modré čáry tečoval v předbrankovém prostoru O'Reilly, kotouč však i s přispěním jeho teče prolétl jen těsně vedle branky.

18:52
    Dvě zakázaná uvolnění v rychlém sledu od Flames, domácí se tak stěhují před Markströma.

17:50
    Špatný přechod do útočného pásma od domácích, je pískán ofsajd. Hra se tak přesouvá do středního pásma.

16:05
    Po zakončení McCarrona se strhla potyčka mezi domácím útočníkem a hostujícím Gilbertem. Vyrovnanou a dlouhou bitku nakonec na svojí stranu překlopil domácí hráč, který dostal svého protivníka pod sebe na led, za což sklízí velký potlesk od domácích tribun!

16:05
    Michael McCarron – 5 min., bitka.

Dennis Gilbert – 5 min., bitka.

16:05
    McCarron se hezky proháčkoval přes protihráče až do zakončení po objetí branky. Markström měl však u přední tyče beton, a tak nebyl prostor k zakončení.

14:58
    Po vyhraném vhazování se ke kotouči dostal Mangiapane, téměř vpádu zamířil svoji ránu pouze do betonu Sarose.

14:55
    Hra je přerušena, na ledě zůstává domácí zadák Lauzon, který si vyžádal i ošetření. Snad to nebude nic vážného.

14:10
    Rychlou kombinaci v útočné třetině předvedli Flames, dobrou defenzivní práci však odvedl Ryan O'Reilly, jenž na poslední chvíli nadzvedl hůl Backlundovi a zabránil jeho zakončení!

13:36
    Dostatek prostoru k ráně od modré dostal McDonagh. Tvrdá dělovka domácího zadáka končí v náruči Markströma.

12:01
    Odpověď mohla být opět bleskurychlá! Kadri vystihl rozehrávku domácích a po jeho ráně zvoní tyč za Sarosem!
    11:23 Ryan O'REILLY - 2:1

11:23
    Predators si berou zpět vedení! Rána od modré čáry se od zadního mantinelu výhodně odrazila před Markströma, kde se perfektně zorientoval RYAN O'REILLY a vrací domácímu celku vedení! Asistence: Ryan McDonagh a Gustav Nyquist.

10:51
    Dobrou práci s holí předvedl Saros. Domácí brankář si povyjel z branky a přesnou rozehrávkou rozjel další útočnou akci svého celku.

09:18
    Domácí od startu zápasu vytahují své napadání, což dělá Flames velké problémy. Ke kotouči se tentokráte díky tomu dostal Foudy, který na nic nečekal a téměř z nulového úhlu prověřil Markströma. Hostující brankář se zaskočit nenechal a vyráží do bezpečí.

08:57
    Dostatek prostoru k zakončení dostal Gilbert, jeho prudká rána zápěstím však končí pouze v náručí Sarose, jenž přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.

08:21
    Slovenský útočník v barvách Flames je zpět na ledové ploše, hosté své první oslabení dokázali přečkat.

07:50
    Mela se strhla před Markströmem, který vyrazil ránu od modré pouze před sebe, kde kotouč se pokoušel zasunout Sherwood. Ani nadvakrát však domácí útočník nedokázal uspět.

06:21
    Martn Pospíšil podrazil v obranné třetině Josiho, což nemohlo zůstat bez povšimnutí. První početní výhodu si zahrají i domácí.

06:21
    Martin Pospíšil – 2 min., podrážení.
    04:46 Noah HANIFIN - 1:1

04:46
    Je srovnáno! Na konci rychlé kombinace hostů stál NOAH HANIFIN, který zužitkoval parádní přihrávku od Mangiapaneho a rychle srovnává stav! Asistence: Andrew Mangiapane a Christopher Tanev.
    02:33 Colton SISSONS - 1:0

02:33
    Domácí se prosazují v oslabení! Predators se dostali do přečíslení v oslabení, které skvěle vyřešil Roman Josi. Domácí kapitán zadovkou ještě našel najíždějícího CODY SISSONSE, jenž tvrdou dělovkou otevírá skóre dnešního klání! Asistence: Roman Josi a Cole Smith.

02:15
    Flames zatím početní výhoda vůbec nevychází, Lauzon vyhazuje přes všechny čáry.

01:51
    Na úvod početní výhodu hostů však přišlo ohrožení na druhé straně, pálil Trenin. Rána ruského útočníka ve službách Preds byla sražena mimo led, a tak domácí útočník pro svůj tým získal drahocenné sekundy v útočném pásmu.

01:38
    Po nahození od modré čáry vznikl před Sarosem zmatek, který řešil faulem Spencer Stastney. Jeho zákrok nezůstal bez povšimnutí sudí, a tak si Flames hned zkraje zápasu zahrají početní výhodu.

01:38
    Spencer Stastney – 2 min., držení hole.

00:50
    Markström se na úvod rozhodně nenudí, po dalším pokusu od modré končí kotouč v jeho lapačce. Vhazovat se bude po levici hostujícího strážce svatyně.

00:29
    První zákrok musel vytáhnout Markström v hostující brance, pohotovou ránu dokázal švédský brankář zneškodnit levým betonem.

00:19
    První kontakt hostů s kotoučem nekončí valně, je pískáno zakázané uvolnění Flames a hra se přesouvá před Markströma.

00:01
    Úvodní buly dnešního klání vyznělo lépe pro domácí, kteří se okamžitě vrhají kupředu.

00:01

Všechny formality již máme konečně za sebou a můžeme jít na to!

Po závěrečném proslovu Davida Poileho je již vše nachystáno na start utkání, ještě nesmí chybět oficiální úvod zápasu v podobě státních hymen Kanady a USA!

Celému utkání předchází ještě oceňování vůbec prvního manažera Predators Davida Poileho, jehož jméno již stoupá ke stropu Bridgestone Areny.

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi (C), McDonagh, A. Carrier, Lauzon, Barrie, Stastney – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Pärssinen, Sherwood – Foudy, Sissons (A), Trenin – Tomasino, McCarron, Co. Smith.
    Trenér: Andrew Brunette

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson (A), Weegar, C. Tanev, Hanifin, Zadorov, Gilbert – Šarangovič, E. Lindholm, Mangiapane – Coleman, Backlund (C), Huberdeau (A) – Pospíšil, Kadri, Dubé – Duehr, Ružička, Greer.
    Trenér: Ryan Huska

Rozhodčí: O'Rourke, Beach – Baker, Fournier.

CALGARY FLAMES
    Co zaznělo o Nashvillu, tak to se dá říci i o Calgary. I Flames střídají v úvodu sezony světlé a hořké momenty. Aktuálně Calgary během osmnácti duelů dokázalo nasbírat sedmnáct bodů, drží tak tříbodový náskok na svého nadcházejícího soupeře. Léto bylo v kanadském celku vcelku poklidné, kádr neprošel žádnými velkými úpravami. Všichni tak očekávali, že si mužstvo ještě více sedne dohromady, což však úvod úplně neukázal. Postupně se však výsledky Flames zlepšují, z posledních pěti zápasů dokázal kanadský celek bodovat čtyřikrát, naposledy se radoval na půdě Seattlu. Naváže na toto vítězství Calgary i proti Nashvillu?

NASHVILLE PREDATORS
    Výsledky jako na houpačce má v dosavadním průběhu sezony Nashville. Predators prožili krušné léto, kádr doznal několika výraznějších změn. Genereální manažer Barry Trotz dokázal do týmu zlákat jména jako Ryan O'Reilly, Luke Schenn, Gustav Nyquist či Denis Gurianov. Naopak tým opustila známé tváře Matt Duchene či Ryan Johansen. I tak byli fanoušci Preds natěšeni na nový celek a očekávali zlepšující se výkony oproti předešlé sezony. Nashville po sedmnácti duelech však okupuje až dvanáctou příčku Západní konference, výsledky týmu jsou velmi rozkolísané. Po čtyřech porážkách se však aktuálně Preds vezou na vítězné vlně. Zvládli dva zápasy po sobě a třetí budou chtít přidat v souboji s tabulkovým konkurentem z Calgary. Nashville tímto duelem zakončuje svojí šňůru pěti zápasů v domácí Bridgestone Areně, zakončí jí úspěšně?

Thomas Novak – 12 bodů, 6+6

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky! Nejslavnější hokejová soutěže na světe pokračuje na plné obrátky. Všechny celky se již blíží k pokoření první dvacítky duelů. Dnes se společně budeme věnovat vzájemnému souboji dvou tabulkových konkurentů na západě, Nashville hostí Calgary.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 3. Sissons (Josi, Co. Smith), 12. O'Reilly (McDonagh, Nyquist), 52. A. Carrier, 58. Pärssinen (Tomasino, McDonagh) – 5. Hanifin (Mangiapane, C. Tanev), 60. Šarangovič

Rozhodčí: O'Rourke, Beach – Baker, Fournier

Diváci: 17 252