Přerov – Zlín 3:2 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Sokolov 4:1 (kon.) | Litoměřice – Frýdek-M. 0:4 (kon.)
Vsetín – Kolín 7:3 (kon.) | Pardubice B – Znojmo 3:0 (kon.) | Poruba 2011 – Prostějov 4:5 (kon.)
Slavia – Třebíč 1:5 (kon.)
HC Dynamo Pardubice B
3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Pondělí 27.11.2023, 18:00 • Zimní stadion Chrudim (Chrudim) • Chance liga • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím u alšího zápasu Chance Ligy. Dnes se bude hrát 25. kolo a společně se zaměříme na zápas Pardubic B a Znojma.

Preview zápasu

Na chrudimském ledě proti sobě nastoupí 10. a 13. celek soutěže. Dynamo B má velmi nevyrovnané výsledky. Nedokáže se udržet na delší vlně výher. Má 34 bodů a stále hraje o přímý postup do play off. Východočeši zatím za 24 zápasů dali 61 gólů a 58 jich dostali. Na domácím ledě prohráli poslední zápas proti Jihlavě 0:3. Stejným výsledkem ale vyhráli 24. zápas ve Zlíně.

Znojmo je na tom v druhé nejvyšší české soutěži o dost hůře. Má 23 bodů a dostalo již 80 branek, což je nejhorší statistika z celé ligy. Orli se ale pomalu zvedají. Poslední dva zápasy prohráli, ale na stadionu první Poruby prohráli pouze 2:1. Ale i tak je Znojmo nejhorším celkem hrajícím na ledech soupeřů. V posledních 5 zápasech Orli nebrali z venkovního zápasu ani bod.

Tyto celky proti sobě odehrály jedno utkání, a to ve Znojmě. Vyhrálo ho Dynamo B po prodloužení 1:2.

HC Dynamo Pardubice B: Honzík (Vomáčka) – Nedbal, Tvrdík, Zdráhal, Voženílek, Bučko, Hrádek, Kaštánek – Kaut (C), Rouha, Zeman – J. Mikyska, Urban, Hrníčko – Rákos (A), Rohlík, Pochobradský – Žálčík (A), Lichtag, Herčík.
    Trenér: Tomáš Jirků

HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Durný) – Remta, Zahradníček, Tejnor (A), J. Jenáček, Bartko, Bukač, E. Mareš – L. Adámek, Masař, Čermák – T. Svoboda (C), Matuš (A), Hruška – Sklenář, Jenyš, Berka – Beránek, Berger.
    Trenér: Václav Baďouček

Rozhodčí: Micka, Svoboda – Kotlík, Polák.

Hokejisté jsou na ledě a zápas za chvíli započne.

00:01

00:20
    Po úvodní buly puk získali domácí, kteří se ale dopustili icingu.

00:30
    Pardubice vyhrály vhazování. Ale poté se k němu dostal Berka, který nekvalitní střelou vystřelil z otočky.

01:00
    Orli stále v útočném pásmu Dynama.

01:25
    Mikyska přichází o kotouč. Znojmo zatím dobře odebírá svému soupeři kotouče.

01:55
    Po vhazování se před Honzíka dostal Sklenář, který bekhendový blafák tlačil mezi nohy domácího brankáře.

02:10
    Dynamo stále v problémech. Honzík ale působí soustředěně.

03:00
    Hokejisté z východních Čech se konečně udrželi na kotouči a jsou v rohu v pásmu Znojma. Ale přichází útočný faul.

03:08
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice B:
    Jakub Lichtag – 2 min., vysoká hůl.

03:35
    Rákos jel s Hrníčkem 2 na 1 v oslabení. Rákos to myslel dobře. Naznačil střelu, ale poté se natáhl a posílal puk na druhou stranu. Hrníčko puk nedojel.

04:00
    Orli kombinují před Honzíkem. Ten ale zatím všechny pokusy hlídá..

04:45
    Pochobradský ujel a málem trefil levou šibenici. To snad byla ještě větší šance v oslabení, než ta předchozí.

05:08

05:55
    Špatný reverse pardubických hokejistů. Kotouč se po odrazu od mantinelu putoval před Honzíka, kde byl první borec hostů.

07:00
    Hra teď plyne. Puk putuje od jedné branky ke druhé.

07:30
    Znojmo špatně rozehrálo, ale teď znojemský centr dobře zakročil a získal puk pro jeho celek.

08:00
    Dynamo ztrácí mnoho puků v pásmu Znojma. Groh zatím neměl mnoho práce.

09:00
    Orli dobře odebírají kotouče a okamžitě hru otáčí, ale ve hře je velmi mnoho nepřesností.

10:00
    Mikyska dobře dojel kotouč a posílal jej na střed Urbanovi, ale ten byl od něj odstaven.

10:40
    Pochobradský v šanci před Grohem. Pardubický útočník chytře nadzvedl hůl Bartka. Ten v poslední chvíli zasáhl, ale nedovoleně.

10:42
    Vyloučení v týmu HC LERAM Orli Znojmo:
    Jan Bartko – 2 min., podrážení.

11:40
    Dynamo se zatím v pásmu Znojma neusadilo.

12:00
    Herčík projel z vlastního pásma až na Grohovo brankoviště. Po stahovačce pálil, ale vedle branky.

12:40
    Dynamo na puku u mantinelů.

12:42

13:10
    Voženílek nahodil puk na Groha, tam dobře operovali znojemští beci.

14:00
    Žálčík perfektně podržel puk. Nikam nespěchal a ve správnou chvíli vyjel doprostřed znojemské třetiny. Střelu Groh ale viděl.

15:00
    Orli teď hráli po delší době v útočném pásmu. Dynamo ale puk získává.

15:04
    6/6
    Pardubice B právě vstřelily branku!
    Autorem branky je TOMÁŠ URBAN. Asistence: Josef Mikyska.

Beci Znojma špatně střídali, čímž udělali Urbanovi hodně prostoru. Ten dostal puk od Mikysky a mašíroval si to na Groha. Zkusil střelu z nápřahu. Brankář hostů byl hodně vyjetý a možná také stál trochu mimo. Urban mířil dobře na bližší tyč.
    Urban T., Mikyska J., Pochobradský M., Zdráhal J., Hrádek M., Honzík D.
    Adámek L., Beránek P., Bukač D., Mareš E., Berger J., Groh D.
    15:04 Tomáš URBAN - 1:0

16:00
    Dynamo v dobrém tlaku. Kaut teď v dobré pozici.

17:00
    Znojmo se stále brání. Dynomo hraje na puku mnohem více.

17:44
    6/6
    Autorem branky je LUKÁŠ ŽÁLČÍK. Asistence: Daniel Herčík a Daniel Rákos.

Žálčík se schoval za obranu hostů. Herčík dobře vybídl ke střele Rákose. Jeho střela se k němu ale odrazil zpět a ve druhém pokusu už poslal puk Žálčíkovi, který to měl jednoduché.
    Žálčík L., Herčík D., Rákos D., Nedbal K., Bučko M., Honzík D.
    Groh D., Bartko J., Jenyš P., Berger J., Berka M., Zahradníček J.
    17:44 Lukáš ŽÁLČÍK - 2:0

18:30
    Pardubice stále na koni. Teď ale nepříjemně do zubů dostal kotoučem hostující Mareš.

18:39
    6/6
    Autorem branky je ONDŘEJ ROHLÍK. Asistence: Dominik Hrníčko a Tomáš Kaut.

Kaut parádně vyhrál buly. Puk po signálu skončil na holi Rohlíka, který se parádně trefil do prázdného místa znojemské branky.
    Rohlík O., Hrníčko D., Zdráhal J., Hrádek M., Kaut T., Honzík D.
    Sklenář D., Tejnor D., Remta J., Adámek L., Hruška J., Groh D.
    18:39 Ondřej ROHLÍK - 3:0

19:20
    Dynamo je opravdu při chuti, teď ale dohrává třetinu v pásmu hostů.

20:00

Dynamo se v prvních minutách hledalo, ale jeho tlak šel nahoru. Vyústilo to do stavu 3:0, když se prosadili Urban, Žálčík a Rohlík. I když je to 9:10 na střely, tak Groh měl mnohem více práce než Honzík.

Další třetina začne přibližně v 18:55.

20:00
    Střídání brankářů v týmu HC LERAM Orli Znojmo:
    ze hřiště odchází Dominik Groh, přichází Roman Durný.

20:01

20:10
    Dynamo chce i nadále tvořit, ale pískal se ofsajd domácího celku.

20:45
    Berka ve velké rychlosti. Střela po zemi ale nebyla vůbec nebezpečná.

21:10
    Mikyska se protlačil do úniku. Zbavil se hráče na zádech zasekávačkou. Nahrál do ruhé vlny Herčíkovi, ale ten ještě hledal někoho až do kuchyně, ale už to bylo přehrané až moc.

21:30
    Buly před Durným.

22:00
    Když už se Orli dostanou dopředu, tak i pardubická obrana dnes funguje výborně.

22:45
    Hrádkovi při rozehrávce utekl puk, ale nerozhodní hosté si jej asi nechtěli vzít. Pardubice tak tuto situaci zvládly.

23:30
    Dynamo má mnohem lepší pohyb než Znojmo. Bučko teď dostal nabito, ale střela mu nesedla.

24:20
    Herčík se teď zkoušel protlačit před Durného.

26:00
    Hokejisté obou celků bojují o kotouč podél mantinelů.

26:10
    Remta střílel, ale Hrníčko zblokoval střelu a ihned obrátil hru na druhou stranu hřiště.

27:00
    Berka opět v plné rychlosti proklozl do pardubické třetiny, ale od puku byl odstaven.

28:00
    Orli zjednodušili hru a začali kotouče nahazovat do pardubického pásma. Hra je teď velmi přímočará.

28:10
    Adámek se málem dostal do samostatného úniku.

28:34
    Daniel Herčík – 2 min., sekání.

29:00
    Dobře sehraná situace před Honzíkem. Ten ukázal svou mrštnost.

29:30
    Bukač dobře pálil z vrcholu modré čáry, ale Jenyš si do trajektorie střely stoupnul.

30:10
    Dynamo teď mířilo v oslabení opět před znojemskou branku. Durný nakonec musel zasahovat.

30:34

31:20
    Čermák vyvezl puk do pardubické třetiny. Tam o něj ale přišel.

32:10
    Teď je to hokej nahoru a dolů, ale bez větších šancí.

33:00
    Dynamo už nikam nespěchá, přičemž analyzuje chyby Znojma. Pokud taková přijde, tak ji domácí využijí k získání kotouče. Hostům ale dnes hru tvořit moc nejde.

34:00
    Lichtag nahazoval z bekhendu puk na Durného. Tomu kotouč vypadl a dorážel Zeman, ale možnost nezužitkoval.

34:15
    Honzík měl teď co dělat, aby neinkasoval. Nejdříve rozehrával, přičemž mu mohl útočící hráč Znojma puk vzít. Následně si musel pohlídat i další situaci.

34:45
    Znojmo teď má více ze hry.

35:30
    Rohlík parádně rozjel akci. V rychlosti si narazil puk s Kautem a poté hledal z pravé strany na levou Hrníčka, kterému puk před prázdnou brankou přeskočil lopatu.

36:10
    Dynamo stále v pásmu Orlů.

37:00
    Durný chytá střelu od modré čáry. Betony musel přitlačit hodně k ledu.

37:33
    Daniel Herčík – 2 min., držení.

38:00
    Hruška udělal pásmo pro Znojmo.

38:15
    Pardubice puk vyhazují přes všechny čáry.

39:00
    Orli postavili deštník, ale Bukač neudržel útočné pásmo. Znojmu nic nevychází.

39:20
    Bartko měl největší šanci přesilovky, když se mu otevřel prostor ke střele.

39:33

39:40
    Rohlík vystartoval do útoku na jednoho znojemské obránce. Puk si stáhl pod nohy a poté vystřelil. Durný si ale střelu našel.

39:52
    Daniel Rákos – 2 min., hrubost.

40:00

Druhá perioda byla bezbranková. V ní i tak hráli lépe domácí hokejisté, ale i Orli svou hru zlepšili. Durný dodal svým spoluhráčům sebevědomí, ale i tak domácí vedou 3:0.

Další třetina začne přibližně v 19:45.

40:01

40:20
    Orli pokračují v přesilové hře. Kombinují v pásmu.

40:30
    Hruška pálil z pravého kruhu, ale Honzík mezírku mezi rukou a tělem rychle zavřel.

41:00
    Další možnost Pardubic v oslabení.

41:52

42:45
    Herčík číhal na dorážku, ale Durný byl pozorný.

44:00
    Dynamo hraje výborně na puku v této části hry. Pokud chce Znojmo se zápasem ještě něco udělat, tak bude muset zabrat.

44:35
    Hrníčko nabral rychlost a projel skrze znojemskou obranu do útočné třetiny. Tam si vybojoval faul.

44:54
    Petr Beránek – 2 min., sekání.

45:20
    Pardubice se vyhnaly po hře vysokou holí do středního pásma.

46:00
    Nepřesný projektil Mikysky se odrazil od plexi daleko k Honzíkovi.

46:54

47:15
    Durný po oslabení puk pokryl a nechal svůj tým zformovat.

48:00
    Lichtag s Rohlíkem si vyměňovali puk v pásmu Znojma, čímž posbírali dobrou minutu.

48:25
    Moravané se teď nemohou dostat do většího tlaku. Pardubice jsou stále aktivnější.

49:00
    Sklenář teď vyvezl puk a připravil dobrou možnost pro Čermáka, který Honzíka ani nadvakrát nepřekonal.

49:15
    Rákos z protiútoku střílel razantně, avšak mimo tři tyče.

50:00
    Znojmo se usadilo na delší dobu v pardubické třetině, ale netrvalo dlouho a Dynamo obrátilo hru.

51:00
    Domácí hráči hrají chytře. Když nemůžou kombinovat, pošlou puk dobře tak, aby to nebyl icing.

51:30
    Orlům velmi rychle utíká čas, to domácím hokejistům nevadí. To určitě dělá radost i 335 divákům, kteří se dostavili na chrudimský zimák.

53:00
    Teď to zkusil Čermák. Od vlastní branky se dostal až k Honzíkovi, ale zakončení nemělo parametry. Honzík se totiž nalepil na tyč. Tam nebylo kudy.

54:00
    První zámek Znojma před Honzíkem. Ale bez sebemenší šance na snížení.

54:45
    Rohlík chtěl překvapit Durného z úhlu. Jeho pokus ale skončil na tyči.

55:40
    Dynamo se už nikam nežene, navíc se mu daří nepouštět Znojmo do střeleckých pozic.

55:53
    Michal Rouha – 2 min., sekání.

56:20
    Ke Svobodovi se dostal odražený kotouč. Možná byl až tak v šoku, že ho nedokázal nasměřovat do pardubické klece.

57:10
    Teď velký závar Znojma. Honzík nejdříve vykopl střelu švihem od modřé čáry. Poté přišlo pět dorážek, které šly ale po ledě. Honzík vše pokryl. To bylo pro domácí důležité.

57:40
    Na hrací ploše leží domácí hráč, který byl nešťastně podražen.

57:40
    Jan Berger – 2 min., podrážení.

57:53
    Domácí v plném počtu. Ti budou dohrávat zápas v početní výhodě.