Přerov – Zlín 3:2 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Sokolov 4:1 (kon.) | Litoměřice – Frýdek-M. 0:4 (kon.)
Vsetín – Kolín 7:3 (kon.) | Pardubice B – Znojmo 3:0 (kon.) | Poruba 2011 – Prostějov 4:5 (kon.)
Slavia – Třebíč 1:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
HC Baník Sokolov
Pondělí 27.11.2023, 17:30 • Zimní stadion Pelhřimov • Chance liga • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemný hokejový podvečer z Pelhřimova!

Dnes je na programu 25. kolo Chance Ligy a do azylu Jihlavy, tedy Pelhřimova, zavítá Sokolov. Utkání začíná v 17:30.

Pět posledních vzájemných zápasů:

5.10.22 Dukla – Sokolov 2:3
    16.11.22 Sokolov – Dukla 1:2
    4.1.23 Dukla – Sokolov 4:3
    20.2.23 Sokolov – Dukla 1:2
    14.10.23 Sokolov – Dukla 1:3

Jihlava skoro v polovině odehraného ročníku Chance Ligy stále hledá formu. Z posledních pěti zápasů dokázala naplno bodovat pouze proti rezervě Pardubic v Chrudimi. Mimo to brala dva body proti Slavii za výhru v prodloužení a bod proti Litoměřicím za prohru v prodloužení. Po 24 kolech se nachází, v letos hodně vyrovnané tabulce, na devátém místě s 35 body.

Nejproduktivnějším hráčem Jihlavy je hrající legenda a kapitán Tomáš Čachotský, který za 23 zápasů nasbíral prozatímních 16 bodů (7+9).

Pět posledních utkání:

Dukla Jihlava – Litoměřice 3:4 pp
    Slavia Praha – Dukla Jihlava 4:5 pp
    Dukla Jihlava – Poruba 4:7
    Pardubice B – Dukla Jihlava 0:3
    Dukla Jihlava – Přerov 1:3

Sokolov je na tom oproti Jihlavě o něco málo lépe. Týmy sice dělí pouze čtyři body, v tabulce ale Sokolov obývá páté místo. V posledních pěti zápasech dokázali bodovat hráči Sokolova pouze jednou proti Přerovu, který padl po prodloužení.

Nejproduktivnějším hráčem Sokolova je Daniel Kružík, který ve 20 zápasech dokázal nasbírat 20 bodů (6+14).

Sokolov – Kolín 0:2
    Vsetín – Sokolov 4:0
    Sokolov – Litoměřice 2:4
    Přerov – Sokolov 1:2 pp
    Sokolov – Poruba 1:3

HC Dukla Jihlava: A. Beran (Maláč) – Bilčík, Kočí, Dundáček, D. Kolář (A), Ozols, Dvořák, Vala – Čachotský (C), D. Bartoš, Cachnín – Harkabus (A), T. Havránek, Jelínek – Štefančík, Menšík, Pořízek – Krajč, Handl, V. Brož.
    Trenér: Viktor Ujčík

HC Baník Sokolov: Hamalčík (Michajlov) – M. Rohan (A), Tureček, Mlčák, Weinhold, Benda, Klejna, Bulka – Osmík, Kverka (A), Kružík – Křemen, Vrdlovec, Csamango – V. Adamec, T. Rohan (C), D. Novotný – Rulík, M. Adámek, Šlechta.
    Trenér: Tomáš Mariška

Rozhodčí: Zavřel, Bejček – Maštalíř, Roischel.

00:01

00:05
    První třetina utkání začala, kotouče se jako první ujal Sokolov, který vyhrál zahajovací buly.

00:20
    Čachotský krouží s pukem v útočném pásmu a zakládá první útok domácích.

00:25
    Bilčík jako první prověřil Hamalčíka, který stráží branku Sokolova.

00:50
    Také Adam Beran si připisuje první zákrok v utkání po střele z modré čáry.

01:10
    Havránek našel na levém kruhu Harkabuse, který se mu nabídl a také sám vystřelil bez přípravy. Hamalčík vyráží puk do rohu.

02:00
    O puk se nyní bojuje za brankou Hamalčíka, hráči svádí souboje u mantinelu.

02:20
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune zpět před Hamalčíka.

02:45
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
    David Novotný – 2 min., hákování.

02:45
    Dukla si jako první v utkání vyzkouší přesilovou hru.

02:50
    Sokolovu se po vyhraném buly podařilo vyhodit puk.

03:15
    Střela Harkabuse z levého kruhu skončila až v ochranné síti, bude se vhazovat po pravici Hamalčíka.

04:00
    Čachotský dokázal zavést puk do útočného pásma, tam však Dukla nic nevymyslela a rázem o pásmo přichází.

04:35
    Csamango dokázal vyhodit puk a ušetřit další drahocenné vteřiny pro Sokolov.

04:55
    Sokolov je již v plném počtu, Dukla stále pokračuje v té žalostné formě přesilových her.

05:45
    Pořízek se odhodlal ke střele z vrcholku pravého kruhu, střela ale skončila u prvního blokujícího hráče Sokolova.

06:50
    Čachotský se dostal s pukem do pásma, nic nevymýšlel a ihned směřoval kotouč na Hamalčíka. Ten ale se střelou neměl žádný problém a puk raději přikryl.

08:00
    Po delší době se do útočného pásma dostal také Sokolov, ale po nepřesné křižné přihrávce rychle o pásmo opět přichází.

08:45
    Kružík na nic nečekal a v šanci ihned poslal puk na Berana. Ten si na střelu počkal a kotouč přikryl lapačkou. Bude se vhazovat na levém kruhu před Beranem.

09:40
    Ofsajd přerušuje útočné snažení Sokolova.

09:45
    Csamango nyní inkasoval tvrdý hit od Dundáčka, který mu tím dává najevo, že to nebude mít v tomto zápase jednoduché.

10:00
    Hamalčík dokázal po závaru před jeho brankou najít vypadnutý kotouč a ihned ho přikrývá lapačkou.

11:20
    Čachotský vybídl ke střele Kočího, který si sjel na vrchol pravého kruhu a bez přípravy ihned vypálil na Hamalčíka.

12:00
    Jihlava musí zakládat další útok až od své vlastní klece.

12:18
    6/6
    Dukla právě vstřelila branku!
    Rychlá střela zápěstím po víko z pravého kruhu z hole RADKA POŘÍZKA a Dukla se ujímá vedení v utkání – 1:0. Asistence: Marcel Štefančík
    Pořízek R., Štefančík M., Menšík M., Vala D., Kolář D., Beran A.
    Rohan M., Tureček D., Křemen A., Vrdlovec D., Csamango Š., Hamalčík P.
    12:18 Radek POŘÍZEK - 1:0

13:25
    Jihlava po vstřeleném gólu ihned rozjíždí další útočnou akci.

13:50
    Havránek si nyní vyměnil puk s Harkabusem na levé straně útočného pásma, nepřesnosti však vyváží Duklu až do středního pásma.

14:20
    Ofsajd přerušuje útočné snažení Dukly.

15:10
    Po delší době se také Sokolov dostal k útočné šanci. Novotný prověřil Berana z pravého kruhu a právě jmenovaný gólman si připisuje další důležitý zákrok.

16:00
    Čachotský nabil na střelu Dundáčkovi na modrou čáru, ten na nic nečekal a tvrdě vypálil. Trefil ale pouze prvního blokujícího hráče.

16:59
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Tomáš Harkabus – 2 min., hákování.

17:40
    Fabien Kočí – 2 min., podrážení.

18:00
    Bartoš nyní ukrojil minimálně dvacet vteřin z oslabení 5 na 3, když se s pukem v útočném pásmu nalepil na mantinel a nechtěl ho nikomu jinému odevzdat.

18:50
    Na střelu z levého kruhu si Beran počíhal a vyráží puk do rohu.

19:40
    Dukla dokázala ustát oslabení 5 na 3 a je již v plném počtu.

20:00

Po první dvacetiminutovce jdou do kabin spokojenější hráči Dukly. Ve 13. minutě se dostal ke střele z pravého kruhu Radek Pořízek a vymetl všechny pavučiny v kleci, kterou stráží Hamalčík. Dukla byla ostatně více aktivnějším týmem a zaslouženě v utkání vede. V posledních dvou minutách Sokolov zavřel Duklu v pásmu, když si na trestné lavici odpykávali tresty Harkabus s Kočím. Dukla ale oslabení zvládla na jedničku také s velkým přispěním Adama Berana a jeho zákroky.

Druhá třetina začne zhruba v 18:20.

20:01

20:05
    Zahajovací buly druhé třetiny ovládla Jihlava a ihned se s pukem žene do útočného pásma.

20:20
    Pokus Kočího z modré čáry branku neohrozil, puk zamířil pouze do rohu.

21:10
    Puk zamířil mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou Hamalčíka.

21:30
    Havránek našel rozjetého Harkabuse a ten bez přípravy vyslal puk ihned na Hamalčíka. Gólman Sokolova vyráží puk do rohu.

22:17
    6/6
    Matouš Menšík skvěle přenechal puk na středu hřiště MARCELU ŠTEFANČÍKOVI a ten střelou k levé tyči posílá Duklu do dvoubrankového vedení! Asistence: Matouš Menšík, Radek Pořízek
    Štefančík M., Menšík M., Pořízek R., Dvořák A., Ozols P., Beran A.
    Benda V., Klejna F., Novotný D., Adamec V., Rohan T., Hamalčík P.
    22:17 Marcel ŠTEFANČÍK - 2:0

23:00
    Nahození na Adama Berana si jihlavský gólman dokázal pohlídat a raději přerušuje hru přikrytím lapačkou.

23:35
    Další zákrok Adama Berana, tentokrát po střele z pravé strany hřiště. Beran vyráží puk do rohu.

24:00

25:00
    Jihlava zvládla přechod přes střední pásmo a snaží se usadit před brankou Hamalčíka.

25:54
    6/6
    Baník právě vstřelil branku!
    Smolně odražený puk z pravého kruhu za brankou Jihlavy se dostal až za záda Adama Berana a Sokolov snižuje na 2:1. Autorem branky je MARTIN OSMÍK. Asistence: Jaromír Kverka.
    Kverka J., Osmík M., Kružík D., Rohan M., Tureček D., Hamalčík P.
    Bartoš D., Čachotský T., Cachnín R., Dundáček F., Kolář D., Beran A.
    25:54 Martin OSMÍK - 2:1

27:30
    Pořízek se dostal do podobné situace jako v první třetině a snažil se o podobné zakončení. To mu však zmařil bránící hráč.

27:46
    Současné vyloučení:
    Fabien Kočí – 5 min., bitka.

Adam Rulík – 5 min., bitka.

28:40
    Sokolov se drží v útočném pásmu a tlačí Jihlavu, která má nyní slabší chvilku v zápase.

29:10
    Bulka se dostal k tvrdé střele z modré čáry, Adam Beran si na střelu počíhal a vyráží puk do rohu.

30:00
    Rohan to zkusil individuálně přes střed hřiště. Obrana Dukly ho ale dostala do sevření a o kotouč ho připravuje.

30:50
    Nepříjemná teč před brankou Adama Berana a jihlavský gólman pouze se štěstím a dobrým odrazem dokázal najít puk a následně ho přikrýt a přerušit hru!

32:15
    Vítězslav Brož se po najetí do útočného pásma ihned odhodlal ke střele, ta zamířila ale pouze za branku Hamalčíka, který nemusel zasahovat.

33:10
    Havránek dokázal prověřit z pravého kruhu Hamalčíka, který v posledních minutách neměl tolik práce jako třeba v první třetině.

34:00
    Dvořák se odhodlal ke střele z modré čáry, ta ale končí na prvním blokujícím hráči.

35:20
    Kočí je již zpět ve hře po odpykaných pěti minutách za bitku s Rulíkem a ihned prověřil Hamalčíka z modré čáry.

36:50
    Jihlava se nyní usadila v útočném pásmu a ostřeluje branku skvělého Hamalčíka.

37:00
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune zpět pře gólmana Sokolova.

37:50
    Dvě minuty do konce druhé dvacetiminutovky Sokolov operuje s kotoučem v útočném pásmu, na Adama Berana zatím však žádný pokus nezamířil.

39:20
    Cachnín hledal nikým nehlídaného Bartoše před brankou Hamalčíka, tomu ale puk utekl o pár centimetrů a k ohrožení klece nakonec nedošlo.

40:00

Ve druhé třetině se prosadily oba celky. Marcel Štefančík dokázal Duklu ve 23. minutě poslat do dvoubrankového vedení po skvělé spolupráci s Matoušem Menšíkem a přesné trefě k levé tyči. O tři minuty později se Sokolov dostal opět na dostřel jediné branky po trefě Jaromíra Kverky, který dobře nastavil hůl před brankou Adama Berana a dostal ho se štěstím za jeho záda.

Třetí třetina začne zhruba v 19:10.

40:01

40:05
    První buly třetí třetiny ovládla Dukla a Cachnín ihned nahazoval puk do pásma.

40:10
    Ukvapené vyhození puku vyústilo pouze v zakázané uvolnění a hra se přesně zpět před Hamalčíka.

41:16
    Adam Rulík – 2 min., napadení.

41:30
    Jihlava se sama obírá o útočné pásmo po nepřesné rozehrávce z levé strany.

42:10
    Hráči Sokolova dokázali kotouč vyhodit až k brance Berana.

43:20
    Hosté jsou již v plném počtu. Jihlava si nevylepší procentuální úspěšnost přesilových her ani tentokrát.

44:20
    Handl našel skvěle rozjetého Krajče přes brankou Hamalčíka, který se dostal ke střele, ale Hamalčík byl proti!

44:50
    Přihrávka rukou přerušuje hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:00
    Hra se nyní odehrává spíše uprostřed hřiště, kdy se ani jeden z celků nedokáže na delší dobu usadit v útočném pásmu.

46:30
    Jelínek vybídl ke střele Havránka z pravého kruhu, Hamalčík zasahuje a vyráží puk do rohu.

47:30
    Štefančík ukazuje, že dnes má chuť hrát a zaváží puk do útočného pásma po pravé straně.

48:20
    Vítězslav Brož zkusil obelstít Hamalčíka bekhendovým blafákem, gólman Sokolova ale jeho úmysly přečetl a vyloženou šanci Dukly nuluje!

49:57
    6/6
    Dukla opět odskakuje na rozdíl dvou branek. Do prostoru mezi kruhy si najel FILIP DUNDÁČEK, obdržel přesnou přihrávku od Havránka a ránou po víko navyšuje na 3:1. Asistence: Tomáš Havránek, Šimon Jelínek
    Dundáček F., Havránek T., Jelínek Š., Harkabus T., Kolář D., Beran A.
    Rohan M., Tureček D., Kružík D., Kverka J., Osmík M., Hamalčík P.
    49:57 Filip DUNDÁČEK - 3:1

52:00
    Dukla začíná kontrolovat hru po třetím vstřeleném gólu.

53:00
    Dukla stále drží puk v útočném pásmu a nechce hostům dovolit dostat se zpět do utkání.

54:20
    Mířená střela zápěstím z hole Menšíka zamířila pouze do výstroje Hamalčíka.

54:40
    Krajč se pokusil vyhrát buly směrem dopředu před brankou Hamalčíka a ihned se dostat ke střele. Vhazování se mu podařilo vyhrát, ale následně se dostal do sevření dvou beků Sokolova, kteří střelu na branku nedovolili.

55:50
    Rychlý přechod přes střední pásmo Dukle nevyšel, je pískán ofsajd.

56:50
    Kružíkovo nahození na branku Beranovi neudělalo žádný problém a připisuje si další zákrok.

56:57
    Sokolov si bere oddechový čas a bude zkoušet hru 6 na 5.

57:30
    Dundáček se pokoušel trefit prázdnou branku přes celé hřiště, je pískáno zakázané uvolnění.

57:55
    Další zakázané uvolnění Jihlavy.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny, Sokolov stále v šesti s Hamalčíkem na lavičce.

59:31
    6/6
    Domácí Dukla stvrzuje vítězstvím gólem do prázdné branky. Z obranného pásma se trefil TOMÁŠ HARKABUS. Bez asistence
    Harkabus T., Brož V., Havránek T., Kočí F., Bilčík V., Beran A.
    Kružík D., Vrdlovec D., Kverka J., Osmík M., Csamango Š., Weinhold M.
    59:31 Tomáš HARKABUS - 4:1

Konec zápasu. (19:42:04)

Milan Horák

Branky a nahrávky: 13. Pořízek (Štefančík), 23. Štefančík (Menšík, Pořízek), 50. Dundáček (T. Havránek, Jelínek), 60. Harkabus – 26. Osmík (Kverka)

Rozhodčí: Zavřel, Bejček – Maštalíř, Roischel