Lazio – Celtic 2:0 (kon.) | Šachtar – Antverpy 1:0 (kon.) | AC Milán – Dortmund 1:3 (kon.)
Barcelona – Porto 2:1 (kon.) | Feyenoord – Atlético 1:3 (kon.) | Manchester City – RB Lipsko 3:2 (kon.)
PSG – Newcastle 1:1 (kon.) | Young Boys – CZ Bělehrad 2:0 (kon.)
Manchester City
3:2 (0:2)
RB Lipsko
Úterý 28.11.2023, 21:00 • Etihad Stadium, Manchester • Liga mistrů • Skupina G

Utkání je u konce a my se ve druhé půli dočkali velkého obratu Manchesteru. Ten po přestávce přidal na tempu a v 54. minutě přišlo snížení z kopačky Erlinga Haalanda. Lipsko dostalo varování, snažilo se dobře bránit, jenže v 70. minutě zakončoval po kombinaci střelou z vápna Phil Foden. A aby toho nebylo málo, tak v 87. minutě po přetrvávajícím tlaku střílel Julián Álvarez a jeho pokus zblízka byl pro Blaswicha nechytatelný. Manchester tak zvítězil 3:2 a s 15 body je již jistým vítězem skupiny G. Lipsko je s devíti body druhé.

To je z tohoto utkání vše, já vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:11:20)

Utkání sledovalo 51 402 diváků.

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 10:11.

90+7

90+7
    Centr před Ortegu nebyl vážný, míč je mimo pokutové území.

90+6
    Ještě jeden rohový kop pro Lipsko.

90+5
    Míč se dostal kousek za vápno, kde se do něj opřel Sergio Gómez, mířil ovšem vysoko nad.

90+5
    Roh Manchesteru, rozehrávka byla nakrátko.

90+4
    Tohle už vypadá, že domácí tým ukočíruje k tříbodovému zisku, Lipsko je teď zcela bezradné.

90+3
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Joško Gvardiol, přichází Sergio Gómez.

90+2
    Na lavičce Manchesteru se chystá ještě jedna změna.

90+1
    Domácí si hlídají míč, kombinují na útočné polovině.

90
    Bude se nastavovat šest minut.

89
    Jenže se hraje na polovině německého celku, Manchester teď vládne.

88
    Nyní je na hostech, aby přidali, pokud nechtějí z výborně rozehraného duelu odjet s prázdnou.

87
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Kevin Kampl.
    87. Julián ÁLVAREZ - 3:2

87
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Obrat je dokonán, domácí vedou! Po kombinaci u šestnáctky přišla přihrávka z levé strany, ve vápně si zpracoval JULIÁN ÁLVAREZ a zblízka se mu povedlo zamířit do míst, kde Blaswich nedosáhl – 3:2!

86
    Lipsko se u míče moc dlouho neohřálo, ztráta přišla hned na půlce.

Aleš Pur

Branky: 54. Haaland (Foden), 70. Foden (Gvardiol), 87. Álvarez (Foden) – 13. Openda (Blaswich), 33. Openda (Simons)

Karty:   21. Dias (MAC)

Manchester City: Ortega – Walker (C) (54. Álvarez), Akanji, Dias (46. Aké), Gvardiol (90+3. S. Gómez) – Rodri – Foden, Lewis, B. Silva, Grealish (54. Doku) – Haaland.
    Náhradníci: Ederson, Carson – K. Phillips, Stones, Bobb.

Trenér: Pep Guardiola

RB Lipsko: Blaswich – Klostermann, Simakan, Lukeba, Raum – Seiwald, Haidara (74. F. Carvalho), X. Schlager (87. Kampl) – Simons (74. Poulsen), Openda (60. Šeško), Forsberg (C) (60. Baumgartner).
    Náhradníci: Gulácsi – Lenz, Henrichs.

Trenér: Marco Rose

Rozhodčí: Nyberg – Beigi, Söderqvist (SWE)