19 27 26
Jastrzębski Węgiel
3
25 29 28
Úterý 28.11.2023, 17:10 • Sportovní hala, České Budějovice • Liga mistrů • Skupina D

Polské Jastrzębski i ve druhém utkání Ligy mistrů potvrdilo roli velkého favorita, v hale českobudějovického Jihostroje zvítězilo ve třech setech.

Úvodní dějství polský mistr kontroloval a vyhrál jej šestibodovým náskokem, ovšem ve zbylých dvou sadách měl s houževnatě hrajícím soupeřem pořádné starosti. V té druhé favorit odvrátil tři setboly, aby nakonec využil ten druhý a ještě více měl namále v posledním setu, v němž dotáhl manko 22:24, smazal i další dva setboly a sám proměnil hned první vybojovaný mečbol.

Jastrzębski po dvou utkáních disponuje plným počtem šesti bodů a vyšvihlo se do čela tabulky skupiny D. Českobudějovický Jihostroj zůstává navzdory velmi dobrému výkonu poslední a bez vyhraného setu. (18:54:17)

Konec zápasu
    Hosté využili hned první setbol zásluhou Sclatera

26:28
    Je konec! Fornal pokryl střelu soupeře, doprava potom dostal nahrávku Ryan Sclater a ránou po pravé lajně ukončil utkání.

26:27
    Tomasz Fornal zapisuje eso a Jastrzębski disponuje premiérovým mečbolem!

26:26
    Balabanov poslal podání do zámezí.

26:25
    Libero Michálek poslal vysokou nahrávku Balabanovovi, jemuž se povedlo balón otřít o blokaře. Čtvrtý setbol.

25:25
    Velká chyba na českobudějovické straně, když soupeř vracel míč zadarmo, ale Rodríguez se mizerně domluvil s Carísiem, balón spadl k zemi.

25:24
    Oddechový čas pro tým Jastrzębski Węgiel.

25:24
    Znovu nad sítí dobře pracovaly hostující bloky, ale nakonec je Balabanov dokázal vytlouct! Třetí setbol pro domácí.

24:24
    Bohužel, ani druhý setbol není úspěšný, střelu Parkse středem zblokoval Tomasz Fornal!

24:23
    Oddechový čas pro tým VK Jihostroj Č. Budějovice.

24:23
    Třetí set ještě pokračuje. Tomasz Fornal sice útočil do zámezí, ale s přispěním blokujícího Carísia.

24:22
    Dva setboly! Od Carísia dostal výbornou nahrávku do středu Oliver Sedláček a uspěl střelou k pravé čáře.