Chomutov – Příbram 5:1 (kon.) | Kopřivnice – Havířov 4:3 (3:1 po s.n.) | Nový Jičín – Šumperk 0:2 (kon.)
Val. Meziříčí – Opava 1:2 (kon.) | SHKM Hodonín – Vyškov 3:2 (po pr.) | Vel. Meziříčí – Žďár n/S 6:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Technika Brno 6:1 (kon.) | Benátky n/J – Vrchlabí 1:3 (kon.) | Ústí n/L – Letňany 2:5 (kon.)
Tábor – Kobra 6:1 (kon.) | Písek – Mostečtí Lvi 4:6 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Děčín 1:2 (kon.)
Řisuty – Cheb 4:5 (0:3 po s.n.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:5 (0:4, 1:1, 1:0)
HC Letci Letňany
Středa 29.11.2023, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • 2. liga skupina Západ • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V rámci 19. kola druhé hokejové ligy zavítá do Ústí nad Labem tým z hlavního města – Letci z Letňan. Letci sehráli poslední utkání na domácím ledě proti silné Příbrami, která vládne tabulce. Letci po vyrovnaném boji padli 3:4. Domácí Slovan v posledním zápase přivítal v derby Most. Mostečtí Lvi si vytvořili náskok tří branek a domácí Slovan snížil na rozdíl jedné branky minutu před koncem zápasu, ale vyrovnat se mu už nepovedlo a Most si tak odvezl výhru 2:3. Týmy se v probíhající sezóně utkaly v Praze a radovali se Letci z výhry 3:2 po prodloužení.

HC Slovan Ústí nad Labem: Štěpka (Stahl) – Funk, L. Sýkora, Gottfried, Trefný (C), V. Hynek, Kuchynka, Polata, Popela – Jouza, Kloz, Rudovský – Berčík, Roubík (A), M. Dubský – M. Bláha, Bernat, M. Simon – Krédl, Nedoma, J. Tůma.
    Trenér: Jiří Merta

HC Letci Letňany: Nečas (J. Němeček) – Z. Fiala, Háva, D. Němeček, Niko, Gurjevskij, Drtina, Kolářík – Š. Turek, Arnošt (C), Mrňa – Poppel, Sklenář (A), Korčák – Theimer, Mácha, Uhlík – Poul, Labuzík, Jobánek – Ducháč.
    Trenér: Jaroslav Nedvěd

Rozhodčí: Jílek – Toman, Hradil.

Oba tým včetně rozhodčích jsou připraveny na ledové ploše, utkání za malou chvíli začne. Já Vám přeji příjemné hokejové počtení.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování vyhrál Slovan a rozjíždí první útočnou akci.

00:24
    První střelu zápasu si připisuje Lukáš Sýkora.

00:55
    Štěpka měl plné ruce práce po střele Sklenáře a následně dorážce.

01:40
    Puk nyní mají na hokejkách domácí hráči, ale obrana je zastavila včas.

02:05
    Martin Bláha vyslal střelu zápěstím a Nečas jí ukryl ve výstroji.

02:15
    A opět Bláha, který se snažil zakončit z otočky.

02:35
    Hosté se hnali do přečíslení, ale Kuchynka skvěle zasáhl.

02:50
    Letňany právě vstřelily branku!
    Arnošt nalezl mezi kruhy volného VÁCLAVA KOLAŘÍKA, který se střelou nemýlil a otevírá skóre. Asistence: Dominik Arnošt.
    02:50 Václav KOLÁŘÍK - 0:1

03:30
    A hosté jsou při chuti a opět musel Štěpka hasit šanci Letců.

04:02
    Hosté jsou opět nastěhování před domácí brankou a snaží se něco vymyslet. Bude se vylučovat, hosté mají výhodu.

04:52
    Výhodu zakončila střela Jiřího Drtiny.

04:52
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem:
    Jakub Trefný – 2 min., hákování.

05:15
    Hosté museli začít od své branky a nyní jsou již usazeni v pásmu a kombinují.

05:44
    Domácí se osvobozují a oba týmy střídají. Letci začínají od své branky.

06:22
    Jouza vyslal puk ze třetiny a domácí střídají.

06:52

07:19
    Nahození od modré si Štěpka pohlídal. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

07:31
    Fialovo střelu našel Štěpka ve své lapačce. Následně menší strkanice, kdy domácí Funk dal jasně najevo, že dorážení do gólmana nehodlá tolerovat.

08:33
    Berčík byl mezi kruhy volný, ale střela mu vůbec nesedla.

09:04
    Ofsajd hostů.

09:20
    Kuchynka ač je útočník, tak dnes hraje v obraně, kde odvádí dobrou práci.

09:54
    Bláha pouze odevzdal puk a do útoku se ženou hosté, ale domácí obrana je zastavuje.

10:55
    Domácí se zatím marně snaží usadit v pásmu a tak jsou to opět hosté kdo zakládá útočnou akci.

11:35
    Fiala poslal takovou polostřelu na teč zřejmě a Štěpka měl plné betony práce.

12:24
    Domácí se pouze brání a nyní se dopouštějí zakázaného uvolnění.

13:07
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany:
    Oto Theimer – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

13:10
    Domácí vyhráli vhazování a mají tak možnost kombinace.

13:40
    Nahození Kloze vyráží Nečas mimo branku. Následně se domácí sami vyhnali z pásma.

14:06
    Hosté se po chybě dostali do přečíslení dva na jednoho a Pavel Mrňa nalezl před brankou PETRA POPPELA, který pouze doklepl puk do branky. Asistence: Pavel Mrňa.
    14:06 Petr POPPEL - 0:2

15:07

15:11
    A hosté se prosazují hned po konci oslabení! Jakub Sklenář přihrál na JIŘÍHO DRTINU, který se svojí pumelicí nemýlil a poslal puk do branky. Asistence: Jakub Sklenář,Matěj Poul.
    15:11 Jiří DRTINA - 0:4

15:36
    Michal Simon – 2 min., vražení na hrazení.

15:59
    Hosté kombinují v pásmu a nikam se neženou.

16:50
    Domácím se podařilo vyhodit a vystřelit.

17:29
    Štěpka bez šance. Před brankou byl zcela volný MATĚJ KORČÁK, který pouze nastavil hokejku a puk zapadl za bezmocného Štěpku. Asistence: Jakub Sklenář, Oto Theimer.
    17:29 Matěj KORČÁK - 0:4

18:20
    Domácí se nyní snažit něco udělat s výsledkem, ale hostujíc obrana je pozorná.

19:30
    Domácím se dnes nedaří pořádně zaútočit a obrana hostů opět zasahuje.

20:00

Je za námi dvacet minut hry a domácí jsou zralý na ručník. Hosté si vytvořili čtyř gólový náskok. Postupně skóroval Kolařík,Poppel, Drtina a Korčák.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:01

20:23
    První akce hostů ve druhé třetině končí gólem. ŠTĚPÁN TUREK dostal puk do branky. Asistence: Pavel Mrňa, Zoran Fiala.
    20:23 Štěpán TUREK - 0:5

20:23
    Střídání v týmu HC Slovan Ústí nad Labem:
    ze hřiště odchází Daniel Štěpka, přichází David Stahl.

21:44
    A domácí obrana opět zaspala. Stahl měl plné ruce práce.

22:10
    Hostům vedení zřejmě nestačí a ženou se do dalšího útoku, který domácí obrana zastavuje.

23:05
    Domácí opět špatně střídali a do úniku se dostal Turek a domácí Stahl měl co dělat, aby puk udržel před čarou.

23:36
    Jakub Trefný – 2 min., krosček.

24:01
    Domácím se podařilo získat puk a Berčík se snažil probít do pásma, ale zastavuje ho ofsajd.

24:22
    Mrňa zavezl puk do pásma a hosté se usadili v pásmu. Následnou střelu ukryl Stahl do lapačky.

24:58
    Drtinovou tvrdou střelu vyrazil Stahl do rohu a domácí následně puk poslali přes všechny čáry.

25:36

25:53
    Bláha se probíjel dopředu, ale hostující obránce se stihl rychle vrátit a dostat domácího hráče mimo dostřel branky.

26:30
    A hosté jsou opět nastěhováni před domácí brankou.

26:43
    Dominik Němeček – 2 min., hákování.

26:46
    Hosté vyhráli buly a hned puk posílají za domácí branku.

27:30
    Domácí se snaží rozhodit hostující obranu, ale chybí tomu střelba. Následně puk v ochranné síti.

27:55
    Pokus Rudovského končí mimo.

28:12
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Kloz nalezl na druhé straně volného JANA RUDOVSKÉHO, který nedal Nečasovi šanci a poslal puk do odkryté branky. Asistence: Jan Kloz, Daniel Jouza.
    28:12 Jan RUDOVSKÝ - 1:5

29:00
    Tomáš Bernat – 2 min., sekání.

29:20
    Hosté kombinovali v pásmu, ale puk se odrazil na domácí hokejku a puk tak končí za brankou. hostů.

30:10
    Hosté kombinují nadále v pásmu a stíhají postupně vystřídat. Následná střela končí v ochranné síti.

30:40
    Niko poslal střelu zápěstím od modré a Stahl vyráží. Následně se Slovan osvobozuje.

31:00

31:32
    Hodně těsné, ale zakázané uvolněné hostů.

31:50
    Hostující obrana funguje skvěle. Hosté nepouští domácí do větší šance a v klidu kontrolují hru.

32:20
    Letci letí směr domácí branka, ale tentokrát domácí obrana zasáhla včas.

32:59
    Zoran Fiala – 2 min., držení.

33:20
    Rudovský vyslal tvrdou střelu, kterou Nečas vyrazil betonem.

33:50
    Jouza byl v dobré střelecké pozici, ale puk končí nad brankou.

34:13
    Sýkorovo ani Roubíkovo střely nejsou zatím úspěšné.

34:50
    Hosté se osvobozují.

34:59

35:20
    A hosté se hned po konci usadili v útočném pásmu a domácí obrana i Stahl musel zasahovat.

35:54
    Hynek si sjel po levé straně, ale nalezl pouze náruč Nečase.

36:10
    Korčák nyní dostal hodně prostoro ke střele a střela skončila těsně nad brankou.

36:45
    Theimer nyní krásně vybruslil před branku a nadělal Stahlovi nemálo problémů.

37:25
    Špatná rozehrávka domácích a ke střele se dostal jeden z hostů a domácí maskovaný muž ukryl puk v lapačce.

38:05
    Kloz dostal přihrávku, ale hostující obrana zasáhla ač možná s lehkým faulem. Následně se k dorážce dostal Rudovský, které se ještě snažil obtočit branku. Následných zmatků před brankou nedokázal z domácích využít.

38:42
    Hosté se dostali do přečíslení, ovšem střela mířila mimo a následně odpískáno postavené útočícího hráče v brankovišti.

39:05
    Martin Dubský – 2 min., podrážení.

39:15
    Hosté kombinují v pásmu a snaží se najít cestu k dalšímu gólu.

39:43
    Domácí se dostali do šance, ale střela Bláhy zblokována vysoko nad.

40:00

Je za námi čtyřicet minut hry, druhá třetina už nebyla tak divoká. Nejprve z první šance ve druhé třetině zvýšil Turek na 0:5. Za domácí se prosadil Rudovský v přesilové hře.

Další třetina začne přibližně v 19:36.

40:01

40:01
    Hosté vyhráli vhazování a ještě mají přes minutu výhodu přesilové hry.

40:28
    Po střele hostů končí puk v ochranné síti.

40:56
    Domácí Roubík se dostal k zajímavé střele, která minula pravou tyčku.

41:06

42:10
    Hosté měli puk na hokejkách, ale domácí obrana je vyhnala z pásma ven. Ale hosté se opět vrací do útoku.

42:59
    Oba týmy byly na ledě dlouho, tak Jiří Drtina vystřelil na Stahla, který puk ukryl a oba týmy střídají.

43:12
    Postavení útočícího hráče v brankovišti Slovanu.

43:30
    Jan Rudovský napřáhl až ke stropu a vyslal tvrdou střelu, kterou Nečas vyrazil před sebe a následná dorážka Sýkory skončila mimo branku.

44:20
    Obrovské šance domácích, kteří tlačí do branky, ale Dubský ani Roubík nebyli úspěšní.

45:12
    Bláha to zkusil z úhlu, ale jeho střela minula branku.

45:47
    Domácí jsou nyní jednoznačně lepším týmem na ledě, ale další gól nepřicházi.

46:15
    Nyní se na obou stranách bojuje o puk převážně v rohu kluziště.

46:44
    Hosté opět posílají puk za domácí branku a je z toho tak zakázané uvolnění.

47:16
    Domácím se nyní nedá snaha s výsledkem opravdu něco udělat, ale hostující obrana je velmi pozorná.

48:20
    Boj o puk v rohu kluziště vyhráli hosté a rozjíždí útočnou akci.

48:56
    Domácí obrana střídala a hosté se dostali do přečíslení, ale Turek nedokázal vystřelit.

49:23
    Hosté musí začínat od své branky, ale domácí obrana jejich útok zastavuje.

50:00
    Zakázané uvolnění domácích.

50:02
    Hned po buly se ke střele dostal Theimer a Stahl měl velmi na pilno.

50:40
    Domácí zasypali nyní během chvilky hostující branku střelami, ale ani jedna nebyla úspěšná. Funk nejprve vystřelil a brankář vyrazil na hůl Funka, který to zkusil z dorážky. Následné dorážky byly mimo branku.

51:19
    V další šanci Trefný, který se snažil propálit vše co bylo v cestě, ale Nečas si puk našel ve své výstroji.

51:35
    Další střela Slovanu, Bláha nic nevymýšlel a z pravého kruhu poslal puk na branku, kterou minul.

51:57
    Do šance se dostali hosté, ale Stahl byl pozorný.

52:19
    Korčák to nyní zkusil šikovnou střelou nahoru přes obránce, ale Stahl vše pohlídal. Následuje komerční přestávka.

52:30
    Dnešní utkání sleduje 425 diváků.

53:10
    Domácí začínají od své branky, ale obrana hostů útok zastavuje a otáčí hru.

53:32
    Uhlík se dostal k zajímavé střele, ale Stahl opět pozorný.

53:58
    Kloz byl faulován v samostatném úniku. Nařízeno trestné střílení.

53:58
    Nařízeno TS.

53:58
    Jan Kloz se rozjel na branku a nic moc nevymýšlel, ale střelou našel pouze Nečasovo betony.

54:19
    Ani další pokusy nekončí brankou domácích.

55:13
    Nyní skrumáž před domácí brankou, která končí mimo své postavení.

56:01
    Hosté se snažili dostat do přečíslení tři na jednoho, ale Polata skvěle zasáhl.

56:54
    Nikovo střelu zblokoval Nedoma, ale hosté jsou nadále v tlaku.

57:15
    Snažení hostů o další gól ukončuje Stahlovo lapačka.

57:40
    Hraje se převážně ve středním pásmu a utkání se dohrává.

57:59
    Slovan se přeci jen dočkal, po střele Daniela Jouzy se puk odrazil na hokejku JANA KLOZE, který puk protlačil do branky. Asistence: Daniel Jouza, Ladislav Funk.
    57:59 Jan KLOZ - 2:5

58:20
    Hosté se dostali do přečíslení, ale střela Sklenáře mířila mimo.

59:03
    Fiala dostal nabito od svého spoluhráče mezi kruhy, ale jeho střela těsně minula branku.

59:40
    Utkání se dohrává ve středním pásmu.

Ve třetí třetině Slovan předvedl zlepšenou hru, ale více jak jeden gól se nepodařilo vsítit. Posledním střelcem zápasu se stal Jan Kloz. Letňany si tak po výborné první třetině odváží tři body.

Já Vám děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:13:18)

Lukáš Kimmel

Branky a nahrávky: 29. Rudovský (Kloz, Jouza), 58. Kloz (Jouza, Funk) – 3. Kolářík (Arnošt), 15. Poppel (Mrňa), 16. Drtina (Sklenář, Poul), 18. Korčák (Sklenář, Theimer), 21. Š. Turek (Mrňa, Z. Fiala)

HC Slovan Ústí nad Labem: Štěpka (21. Stahl) – Funk, L. Sýkora, Gottfried, Trefný (C), V. Hynek, Kuchynka, Polata, Popela – Jouza, Kloz, Rudovský – Berčík, Roubík (A), M. Dubský – M. Bláha, Bernat, M. Simon – Krédl, Nedoma, J. Tůma.

Rozhodčí: Jílek – Toman, Hradil