New Jersey – NY Islanders 5:4 (kon.) | Toronto – Florida 2:1 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Carolina 1:4 (kon.)
Minnesota – St. Louis 3:1 (kon.) | Nashville – Pittsburgh 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Dallas 0:2 (kon.)
Chicago – Seattle 4:3 (kon.) | Arizona – Tampa 3:1 (kon.) | Edmonton – Vegas 5:4 (2:0 po s.n.)
Vancouver – Anaheim 3:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
Toronto Maple Leafs
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Florida Panthers
Středa 29.11.2023, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Přeji krásnou hokejovou noc a vítám Vás u sledování textového přenosu ze zámořské NHL. V Torontu se odehraje zajímavý souboj, když Maple Leafs budou hostit Panthers. Kdo se bude radovat z vítězství?

Toronto Maple Leafs: Woll (Samsonov) – Brodie, Rielly (A), McCabe, Giordano, Timmins, Benoit – W. Nylander, Matthews (A), Knies – Marner, Tavares (C), Bertuzzi – Järnkrok, Domi, N. Robertson – Reaves, Kämpf, Gregor.
    Trenér: Sheldon Keefe

Florida Panthers: Stolarz (Bobrovskij) – Ekblad (A), Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov (C), Rodrigues – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Cousins, Lundell, Luostarinen – Lomberg, Stenlund, Gadjovich.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: L'Ecuyer, Pollock – Tobias, Brisebois.

00:01

00:55
    Barkov se pokoušel dostat do zakončení, což se mu i podařilo. Střela ale byla sražena vedle branky.

01:18
    První pokus Maple Leafs o útočnou akci končí zakázaným uvolněním.

01:55
    Stolarz se nyní opravdu nenudil a během jedné akce musel třikrát zasahovat. Ve všech případech si poradil a podržel svůj tým.

02:48
    Woll si na druhé straně musel poradit s nahozením od modré čáry.

03:24
    Tkachuk se před brankovištěm dostal k odraženému kotouči. Při následné kličce mu ale utekl do rohu kluziště.

04:20
    Tempo hry je v úvodu klání na vysoké úrovni. Oba týmy se střídají v držení kotouče.

05:11
    Střela Kulikova od modré čáry byla sražena vedle pravé tyče, Woll nemusel zasahovat.

06:05
    Lomberg vtrhl do útočného pásma a vystřelil z velkého úhlu. Puk se zastavil na boční síti.

07:44
    Ekblad byl hodně obětavý a před brankovištěm zablokoval tvrdou střelu.

07:58
    Stolarz zachytil nahození ze středního pásma do lapačky a raději přerušil hru.

09:35
    Nyní se hraje hodně kolem mantinelů a týmy se nedostávají do zakončení.

10:00
    Změnil to až nyní Gadjovich, který to zkoušel z mezikruží bekhendem. Woll si poradil.

10:54
    Bertuzzi z levého kruhu přihrával před branku na Marnera, ten ale nedokázal tečovat prudce letící kotouč.

11:50
    Rodrigues si vybruslil na pravý kruh a vystřelil zápěstím. Woll byl dobře postaven a puk dokonce udržel na svém těle.

12:08
    Smolná chvíle pro Marnera, který dostal kotoučem do obličeje. Z ledu zamířil rovnou do kabiny.

12:16
    Bennett šikovně tečoval před brankovištěm střelu od modré čáry a Woll musel zasahovat. Tohle rozhodně nebylo nic snadného.

13:50
    Florida je v posledních střídáních mírně aktivnějším týmem a pokouší se něco vymyslet.

14:07
    Toronto vyhodilo kotouč pouze na zakázané uvolnění.

14:40
    Verhaeghe střílel z otočky, branku ale minul.

15:29
    6/6
    Florida právě vstřelila branku!
    Panthers se dostávají do vedení! Čtvrtá formace Floridy byla v útočném pásmu hodně důrazná, po několika dorážkách se prosadil KEVIN STENLUND. Asistence: Jonah Gadjovich a Aaron Ekblad.
    Stenlund K., Gadjovich J., Ekblad A., Stolarz A., Ekman-Larsson O., Lomberg R.
    McCabe J., Knies M., Matthews A., Giordano M., Woll J., Nylander W.
    15:29 Kevin STENLUND - 0:1

15:59
    U branky Wolla bylo znovu hodně rušno, tentokrát brankář Maple Leafs svoji branku ustrážil.

16:20
    Rodrigues dostal mezi kruhy hodně prostoru a byla z toho zajímavá střela, která skončila v lapačce Wolla.

16:33
    Další příležitost hostujícího týmu. Před brankovištěm zůstal volný Lundell, pohotovým zakončením poslal puk přímo do Wolla. Toronto není v obranném pásmu příliš důrazné.

17:21
    Tkachuk šikovně nahazoval puk na branku, puk nakonec bez teče proletěl vedle pravé tyče.

18:41
    První formace Floridy se znovu pohybuje v útočném pásmu a pokouší se navýšit vedení.

19:16
    Ekblad vystřelil na modré čáře z první, branku těsně minul. Solidní tlak Panthers pokračuje.

19:34
    Florida ale nyní špatně střídala a bude hrát oslabení. Trest odpyká Cousins.

19:50
    Puk je za brankou Wolla, v této třetině se pravděpodobně již nic nestane.

20:00

Florida byla v první třetině lepším týmem a zaslouženě se dostala do vedení, když se v šestnácté minutě prosadil Stenlund. Toronto bude muset zabrat.

Další třetina začne přibližně ve 2:02.

20:01

20:25
    Toronto se pokouší usadit v útočném pásmu, zatím neúspěšně.

20:43
    Florida znovu dostala puk do středního pásma.

21:00
    Matthews v pádu nahodil puk do brankoviště, k žádnému ohrožení branky ale nedošlo.

21:30
    Domiho střílený pas nikdo tečovat nedokázal. Puk se posléze odrazil do ochranné sítě.

21:34

21:56
    Domi je vyloučen na dvě minuty za krosček, který dal Tkachukovi. Přesilovou hru si zahraje nyní Florida. Následně Domi dostává ještě trest za hrubost.

22:07
    Závar u branky gólem neskončil. Woll si našel odražený puk a dostal ho pod lapačku.

22:43
    Montourova střela od modré čáry nebyla přesná.

23:01
    Toronto se dokázalo osvobodit a hosté musí zakládat nový útok od vlastní branky.

23:33
    Ekblad dostal na pravém kruhu hodně prostoru, střelou zápěstím branku těsně přestřelil.

23:50
    Obránce Floridy se dostal k další střele a tentokrát mířil lépe. Woll byl však připraven.

24:20
    Maple Leafs zvládají hru ve čtyřech velmi dobře, Florida si nic zásadního vytvořit nedokázala.

24:41
    Z levého kruhu nepřesně pálil Bennett.

25:19
    Tentokrát to z levého kruhu zkoušel Tkachuk, ani on však nezamířil nejpřesněji.

25:45
    V oslabení se do útoku vydal Nylander a málem se z velkého úhlu prosadil. Jeho bekhendová střela propadla za záda Stolarze, z brankové čáry puk do bezpečí odpálil Rodrigues.

25:56
    Marner hraje od druhé třetiny s košíkem!

26:39
    Lundell to zkoušel ze zajímavé pozice na levém kruhu, Woll nepřesvědčivě vyrazil puk vedle branky.

27:25
    Nylander se po šťastném odrazu dostal na pravém kruhu ke kotouči a z otočky trefil tyčku!

27:35
    Obrovská smůla švédského útočníka. Nyní Nylander pálil z mezikruží a trefil břevno.

27:53
    Za nedovolené bránění je vyloučen na dvě minuty Ekblad.

28:45
    Toronto je natlačeno v útočném pásmu, zatím tomu ale chybí střelba.

29:09
    Nyní se hostům podařilo osvobodit a bránící čtveřice může vystřídat.

29:48
    Domiho přihrávka před branku z pravé strany byla zablokována.

29:53

30:15
    Stolarz zastavil tečovanou střelu a rozhodl se přerušit hru.

31:11
    Rodrigues je v dnešním zápase hodně aktivní. Nyní se pokoušel prosadit střelou z levého kruhu, branku těsně minul.

31:19
    Zápas nyní okořenil pěstní souboj, do kterého se pustili Domi a Bennett. Oba si nyní posedí pět minut na trestné lavici.

32:07
    Lundell se těsně před brankovištěm dostal k dorážce, puk ale do branky nepropasíroval.

32:40
    Woll za vlastní brankou pokazil rozehrávku a měl štěstí, že toho Florida nevyužila.

32:54
    6/6
    Toronto právě vstřelilo branku!
    V Torontu máme vyrovnáno! Kulikov na modré čáře nezachytil kotouč a využil toho rychlonohý NOAH GREGOR, který se z levé strany natlačil před branku a prostřelil Stolarze. Bez asistence.
    Gregor N., Timmins C., Rielly M., Woll J., Kämpf D., Reaves R.
    Kulikov D., Gadjovich J., Stolarz A., Stenlund K., Ekman-Larsson O., Lomberg R.
    32:54 Noah GREGOR - 1:1

33:29
    Reinhart hledal před branku najíždějícího Rodriguese, tomu ale puk přeskočil hůl.

34:00
    Za podrážení je vyloučen na dvě minuty Stenlund. Zbytečný faul v útočném pásmu.

35:00
    Torontu se zatím nedaří pořádně usadit v útočném pásmu a vytvořit si potřebný tlak.

36:00

36:40
    Maple Leafs zůstávají po přesilové hře aktivnějším týmem a pokouší se dostat do vedení.

36:59
    Marner to zkoušel z pravého kruhu, puk poslal přímo do Stolarze.

37:25
    Montour si sjel na vrchol levého kruhu a vystřelil. Woll měl naprosto luxusní výhled a střelu bez problémů zastavil.

38:20
    Florida je v závěru druhé části znovu aktivnějším týmem. Podaří se jí ještě dostat do vedení?

39:16
    Lundell dostal pas na levý kruh a pohotově pálil. Puk ale branku neohrozil.

40:00

Torontu se ve druhé části podařilo vyrovnat a o všem se bude rozhodovat až v posledních dvaceti minutách.

Další třetina začne přibližně ve 2:59.

40:01

40:43
    Maple Leafs odehráli úvodní střídání v této části v útočném pásmu, do zakončení se ale nedostali.

41:40
    Reinhart hledal pod pravým kruhem Rodriguese, tomu se ze složité pozice nepodařilo vystřelit.

41:49
    Toronto se dopustilo zakázaného uvolnění, hra se vrátí před branku Wolla.

43:23
    Bennett zkoušel z pravé strany přihrát před branku, to se ale nepodařilo.

43:46
    Tkachuk se z levé strany natlačil do brankoviště a nepřesně zakončil. Následně se srazil s Wollem a hra je přerušena.

44:44
    Toronto si u branky Stolarze vypracovalo solidní tlak, chybělo tomu ale přesné zakončení.

45:36
    Kämpf to zkoušel z těsné blízkosti, brankář Floridy byl ale připraven.

46:20
    Matthews se dokázal z levé strany natlačil před brankoviště a vystřelil po ledě. Stolarz si dokázal poradit a zasáhl betonem.

47:12
    Ve třetí části se hraje v naprosto parádním tempu, oba týmy dobře vědí, že následující gól může celý zápas rozhodnout.

47:58
    Tavares chtěl střílet z levého kruhu, puk mu ale přeskočil čepel hole.

48:37
    Tkachuk dostal přihrávku na pravý kruh a vystřelil zápěstím. Puk proletěl kolem vzdálenější tyče.

49:18
    Střelou přes hráče se prezentoval Montour, lapačka Wolla byla pohotová.

50:33
    Ekblad chtěl využít toho, že Woll nic nevidí a vypálil z modré čáry. Puk ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

50:38
    Barkov v rohu kluziště nešikovně podrazil svého soupeře a je vyloučen na dvě minuty. Obrovská šance pro Toronto!

51:02
    Toronto je usazeno v útočném pásmu a má solidní tlak.

51:18
    Rielly si sjel mezi kruhy, střelou z první ale na Stolarze nevyzrál.

51:30
    Floridě se podařilo dostat puk za branku Wolla.

52:10
    Maple Leafs vázne v útočném pásmu kombinaci, Panthers se brání naprosto jednoduše.

52:38

53:10
    Kotouč se odrazil do hlediště, hra je přerušena.

53:28
    Floridě se nezdařilo rychlé založení útoku a je odpískáno zakázané uvolnění.

54:04
    Cousins se před brankou dostal k odraženému kotouči a položil si i Wolla. Bekhendem ale netrefil vršek odkryté klece, to byla solidní šance.

54:47
    Woll se rozhodl přerušit tlak Floridy a po nahození podržel puk ve své lapačce.

55:15
    McCabe nebezpečně z levé strany nahodil puk na branku a Stolarz vyrazil puk pouze před sebe. K dorážce se nikdo nedostal.

56:33
    Na druhé straně dostal pas mezi kruhy Kulikov, pohotovým zakončením ale trefil pouze Wolla. Šance si nyní vytváří oba celky.

56:56
    Nepřehledná situace před brankou Stolarze nic nepřinesla, brankář Panthers ukryl puk pod svou výstroj.

56:56
    Tohle může být klíčový moment zápasu. Gadjovich trefil holí do obličeje Gregora a je vyloučen na čtyři minuty!

57:05
    Riellyho střelu z modré čáry dokázal Stolarz vyrazit do rohu.

57:48
    Florida nyní dvakrát dostala rychle kotouč ze svého pásma.

58:10
    Hostům se nyní podařilo držet kotouč v útočném pásmu.

58:40
    Střela Timminse od modré čáry byla sražena do ochranné sítě. Florida hraje v oslabení velmi dobře.

58:40
    Oddechový čas pro tým Toronto Maple Leafs.

59:00
    Hráči Panthers rychle dostupují k soupeřům a Maple Leafs se nemohou dostat do potřebného tlaku.

59:40
    Nylander vypálil z pravého kruhu opravdu tvrdě, Stolarz zasáhl betonem.

59:55
    Toronto špatně střídalo a je potrestáno. Síly na ledě se vyrovnají, v prodloužení si pak Panthers zahrají krátkou přesilovou hru.

60:00

Tři třetiny o vítězi zápasu nerozhodly, bude se tedy prodlužovat!

60:01

60:40
    Prodloužení začalo v poklidnějším tempu.

60:56

61:34
    Barkov vystřelil z první na pravém kruhu, ránu zablokoval obětavě jeden z obránců.

61:55

62:32
    Obrovský závar u branky Wolla rozhodnutí nepřinesl. Rodrigues z mezikruží brankáře Toronta nepřekonal.

63:16
    Nylander se šikovně uvolnil na levém kruhu, střelou po ledě se ale neprosadil.

64:08
    Tkachuk to zkoušel střelou z mezikruží, trefil ale pouze hráče před sebou.

64:48
    Z levého kruhu to zkoušel Reinhart, Woll dokázal zasáhnout vyrážečkou.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení se nerozhodlo, a tak musí na řadu přijít samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Nylander zkoušel kličku do bekhendu, branku ale netrefil.

1. série
    0:0
    Lundell se pokoušel o to stejné, ani on ale na brankáře nevyzrál.

2. série
    1:0
    Matthews rovněž zvolil kličku do bekhendu, po které poslal puk mezi betony Stolarze.

2. série
    1:0
    Barkov střelou bekhendem neuspěl. Lapačka Wolla byla na správném místě.

3. série
    1:0
    Marner si dokázal položit brankáře, při zakončení ale podklouzl.

3. série
    1:1
    Reinhart nic nevymýšlel a střelou nad lapačku se nemýlil.

4. série
    1:1
    Domi to zkoušel rovněž střelou, trefil ale spojnici.

4. série
    1:1
    Tkachukova střela byla hodně nepřesná. Nájezdy pokračují.

5. série
    1:1
    Robertson střílel mezi betony, Stolarz dokázal zasáhnout.

5. série
    1:1
    Rodrigues zvolil kličku do forhendu, po které procpal puk po ledě do branky. Nicméně se dotkl kotouče dvakrát a gól není uznaný.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.
    Autorem vítězné branky je EVAN RODRIGUES.
    65:00 Neuznaný nájezd Rodriguese!

6. série
    2:1
    Gregor vystřelil nad vyrážečku a Stolarz nedokázal zasáhnout.

6. série
    2:1
    Cousins zamířil do tyčky. Hráči Toronta se mohou radovat.

65:00
    1/1
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Toronto Maple Leafs.
    Střelcem vítězné branky je NOAH GREGOR.
    Gregor N.
    Stolarz A.
    65:00 Noah GREGOR - 2:1

Hokejisté Toronta se radují ze zisku dvou bodů. Vyrovnaný duel dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých se nakonec štěstí usmálo na Maple Leafs.

Dnešní utkání sledovalo 18 508 diváků.

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný středeční den. (04:22:31)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 33. Gregor, rozh. náj. Gregor – 16. Stenlund (Gadjovich, Ekblad)