7:6 (1:1, 2:4, 3:1 - 1:0)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Pátek 01.12.2023, 19:00 • SH Jižní Město • Livesport Superliga • 14. kolo

FAT PIPE Florbal Chodov – FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:6
    Branky a nahrávky: 15. V. Klápa (Ondrušek), 32. Kovářík (Skřivánek), 37. Petráň (Slunečko), 46. Kovářík (Petráň), 49. Vávra (Ondrušek), 50. Vávra (Ondrušek), 65. Komárek (Vávra) – 11. Vavruška (Štěrba), 22. Pekárek (Křenek), 28. Krajcigr (Seibert), 29. Pšenička (Trčka), 36. Vavruška (Pšenička), 60. Slaný (Štěrba). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 105. Zásahy brankářů: 18:28. Po třetinách: 1:1, 2:4, 3:1 – 1:0. (21:00:04)

Nejlepší hráči:
    Chodov: Filip Kovářík
    Česká Lípa: Jan Dvořák

Vítězem dnešního utkání se nakonec stává domácí Chodov. Česká Lípa si domů veze bod. Já Vám děkuji za pozornost a někdy zase u florbalu napočtenou.

64:03 Mikuláš KOMÁREK - 7:6

64:03
    Chodov právě vstřelil branku!
    V prodloužení jsme dlouho čekali na pořádnou šanci, tu si po rychlém založení útoku vypracovali domácí a vítězný gól si připisuje MIKULÁŠ KOMÁREK, který ranou z první překonal Dvořáka – 7:6! Asistence: Marek Vávra.

63:40
    Vavruška to zkusil z otočky, trefuje ale pouze domácí blok.

63:00
    S míčkem stále hosté v modrých dresech.

62:30
    Českolipští fanoušci zahanbili v dnešním utkání fanoušky domácích. Smekáme, neúnavně fandí od první minuty.

61:42
    Na balónku opět Lípa. Žádný z týmů nechce udělat chybu.

61:00
    Křenek zakončil českolipské snažení. Těsně ale minul bránu a poprvé tak hrají domácí.

60:35
    Hosté zatím v klidu kombinují.

60:04
    Buly pro Lípu.

60:01

Dnešní utkání je určitě jedním z těch nejlepších, které můžeme v české superlize vídat. Chodov třemi góly otočil vývoj utkání. V samotném závěru ale Lípa vyrovnala a o vítězi tak rozhodne prodloužení nebo samostatné nájezdy.

60:00

59:58
    V úplném závěru to ještě zkoušel Ondrušek, svou ranou ale neuspěl.

59:40
    Lípa na míčku, hosté budou s případnou remízou určitě spokojenější než domácí.

59:16
    Oddechový čas pro tým FAT PIPE Florbal Chodov.
    59:16 Štěpán SLANÝ - 6:6

59:16
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Tak tohle byla náramná dělovka! ŠTĚPÁN SLANÝ dostal nabito na půlící čáře, ze které vystřelil takovým spíše hokejovým úderem. Míček cestou nic netrefil a zapadl až za Dittrichova záda – 6:6! Asistence: Daniel Štěrba.

59:02
    Komárek trefil svým obloučkem horší síť, míček zůstal na brance. Uvidíme buly u brány hostí. Petráň ale sportovně odevzdává míček.

58:40
    Další šance domácích, Lípa se nemže dostat do tlaku.

58:02
    Vávra zhruba o pět centimetrů minul odkrytou bránu hostí.

57:50
    Hosté zatím pouze na své polovině.

57:15
    Lípa bez Dvořáka!

57:15
    Oddechový čas pro tým FBC 4CLEAN Česká Lípa.

57:08
    Petráň dostává důvěru i v závěru zápasu a dobře svým pohybem zaměstnává českolipské beky.

56:31
    Pískána malá domu, ve hře budou pokračovat domácí.

55:52
    Další ostrý zákrok, na míčku opět Lípa, ta ale míček rychle ztrácí.

55:30
    V útoku po delší době domácí, místo střel ale radši aplikují držení balónku.

54:32
    Vavruška mohl vyrovnat. Zapomenutý střílel do protipohybu Dittricha, jeho ránu zastavila až branková konstrukce.

53:40
    Seibert nahazoval na Dittricha, ten byl trochu zaskočen, míček ale vyrazil do bezpečí.

52:20
    Křenek napřáhl a poslal tvrdou ránu směr Dittrich. Další dobrý blok domácích.

51:42
    Chodov si může dovolit vyčkávání, trochu teď tahá čas, což mu samozřejmě vyhovuje.

50:42
    Další tvrdý střed v rohu hřiště, míček přisouzen hostům.
    49:59 Marek VÁVRA - 6:5

49:59
    Chodov dnes poprvé ve vedení! Vávra s Ondruškem okoukali akci mladíků a do brány dopravili míček stejným způsobem, jako tomu bylo i při čtvrté brance, autorem branky je MAREK VÁVRA – 6:5! Asistence: Tom Ondrušek.

49:42
    Štěrba nabral rychlost a zkusil své štěstí. Trefil pouze dobře postavený blok soupeře.

49:30
    Po delší době kombinují také českolipští. Nevypadají, že by je soupeřovo dohnání ztráty nějak položilo.
    48:32 Marek VÁVRA - 5:5

48:32
    Náskok kompletně smazán, začínáme od nuly. Ondrušek vybídl přihrávkou vzduchem MARKA VÁVRU, který dokázal tento těžký míček trefit přesně a srovnává tak skóre utkání – 5:5! Asistence: Tom Ondrušek.

48:05
    Kovářík střílel z ostrého úhlu, bránu ale netrefil.

47:11
    Pražané budou rozehrávat z rohu. Do rychlého zakončení se ale neženou.

46:40
    Domácí dále v tlaku, čeká nás zajímavý zbytek utkání.
    45:20 Filip KOVÁŘÍK - 4:5

45:20
    A máme téměř vyrovnáno. Petráň svým pohybem za bránou oklamal celou obranu hostí, předložil na FILIPA KOVÁŘÍKA, který v pohodě zakončil mimo dosah Dvořáka – 4:5!. Asistence: Vojtěch Petráň.

45:11
    Petráně koncovka druhé třetiny hodně povzbudila, načíná další útočnou akci domácích.

44:50
    Komárek to zkoušel bekhendem. Úspěch se ale nedostavil. Na druhé straně z otočky Krajcigr trefil dobře postaveného Dittricha.

44:06
    Míček v zámezí, hrát bude Chodov.

43:25
    Oba celky již v plném počtu, na balónku domácí tým.

42:41
    Komárek se dostal k zakončení z veliké blízkosti. Nadvakrát nedokázal Dvořáka překonat.

41:55
    Dobrý pokus Vávry těsně minul pravou tyčku. Míček doputoval až na botu hlavního sudího, ten tak musí přerušit hru.

41:19
    Na míčku domácí, ti čekají na pátého hráče.

41:00
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa:
    Albert Kouba – 2 min., Špatné střídání.

40:47
    Štěrba pálil bez přípravy a Dittrich vytáhl parádní zákrok. Tygřím skokem zastavil Štěrbovu ránu.

40:04
    Buly pro hosty, ti se hned přesouvají na útočnou polovinu, kde pokračuje jejich přesilovka.

40:01

Hráči už jsou zpět v hale, budeme pokračovat.

Tohle byla o poznání gólovější třetina. Hosté se dvakrát dostali do tříbrankového vedení. Po dobrém výkonu domácích mladíků je stav po dvou třetinách 3:5. Poslední periodu začnou hosté v početní výhodě.

40:00

39:55
    Hosté dobře kombinovali, k zakončení se ale do sirény dostal nestihli.

39:23
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov:
    Matěj Netrefa – 2 min., Sekání.

39:11
    V útoku po delší době Lípa, Křenek ale neúspěšný.

38:31
    Petráň v podobné akci jako před chvílí, mířil na stejné místo, tentokrát ale těsně minul. Dobrá práce chodovských mladíků.

37:49
    Česká Lípa přidává na důrazu, v akci ale domácí, Slunéčko z dálky vyzkoušel pozornost Dvořáka.

37:03
    Potyčka mezi Pekárkem a Bauerem zakončila rychlý protiútok hostí.
    36:01 Vojtěch PETRÁŇ - 3:5

36:01
    Tak i druhý mladý debutant se dokázal prosadit a z pohledu Chodova je hned zase o něco lépe. VOJTĚCH PETRÁŇ dostal přihrávku na pravém mantinelu, zamířil a trefil přesně růžek Dvořákovy svatyně – 3:5! Asistence: Radim Slunečko.
    35:17 Václav VAVRUŠKA - 2:5

35:17
    Chodov nyní naprosto zamrzl v obraně, Pšenička se dostal k míčku za bránou domácích a předložil na také samotného VÁCLAVA VAVRUŠKU, který ranou z první prostřelil Dittricha – 2:5! Asistence: Tomáš Pšenička.

34:41
    Seibert se hnal do protiútoku, před Dittrichem zvolil střelu, která ale úspěšná nebyla.

34:08
    Hra se přiostřuje, Kovařík se dostal ke skryté střele, kterou musel Dvořák vyrazit mimo.

33:27
    Dobrá akce Lípy. Štěrba nahazoval před Dittricha, kde si nabíhal Vavruška. Ve skoku ale na míček nedosáhl.

32:52
    Na balónku po důrazné práci Ondruška domácí. Ondrušek se posléze dostal k zakončení, rána byla zablokována mimo.

32:05
    Tato trefa Chodov nakopla, hra opět nabírá na tempu.
    31:08 Filip KOVÁŘÍK - 2:4

31:08
    Domácí snižují a to zásluhou mladého FILIPA KOVÁŘÍKA, který měl poměrně snadnou práci po skvělém průniku Skřivánka – 2:4! Asistence: Martin Skřivánek.

30:30
    Českolipští fandové jsou ve skvělé náladě.

29:47
    Chodov naprosto ztratil tempo hry, na míčku se nyní drží hosté.
    28:27 Tomáš PŠENIČKA - 1:4

28:27
    No podívejme se, co se na Jižním Městě děje. Přesně po minutě zvyšuje Česká Lípa na rozdíl tří branek. Skvělou individuální akci zakončil střelou pod horní tyč TOMÁŠ PŠENIČKA – 1:4! Asistence: Vladimír Trčka.
    27:27 Radek KRAJCIGR - 1:3

27:27
    Lípa zůstala na balónku, ke střele se znovu dostal Seibert. Míček ale nabral směr RADEK KRAJCIGR, který ho dokázal odrazit za Dittricha – 1:3! Asistence: Jakub Seibert.

27:18
    Lípa v přečíslení tři na jednoho. Seibert ale trefil těsně vedle.

26:24
    Scénář nám zatím jasně připomíná první dějství. Po faulu Bauera na Vavrušku je hra přerušena.

25:32
    Mladá chodovská lajna si říká o slovo, dvě obrovské šance. První zastavila tyč, druhou skvělý Dvořák.

25:00
    Další tvrdý střet. Na první vyloučení stále čekáme, sudí jsou zatím velmi tolerantní.

24:31
    Ondrušek se dostal až před bránu hostí, položil si Dvořáka, ale překonat ho nedokázal.

23:49
    Ani Horký, ani Bauer, Dvořák je zatím v laufu.

23:15
    Vávra střílel nad.

22:51
    Chodov se ihned snažil odpovědět, v poslední chvíli ale sjel míček z domácích hokejek.
    21:58 Ladislav PEKÁREK - 1:2

21:58
    Opakuje se nám scénář z první třetiny, rychlou akci zakončuje po parádní přihrávce od Křenka LADISLAV PEKÁREK – 1:2! Asistence: Radim Křenek.

21:21
    Šmíd to zkoušel středem, střelu ale zablokovali hosté, kteří se hnali dopředu. Chodovští beci ale ukázali zodpovědný návrat.

20:45
    Domácí od úvodu aktivní, Dvořák ale zatím nemusel zasahovat.

20:04
    Balónek tentokrát pro Chodov, ten se hned cpe do útoku.

20:01

Brzy budeme pokračovat, jdeme na druhou třetinu.

První třetina nám nakonec nabídla velmi pohledný florbal. Do vedení šli hosté, domácí ale dokázali srovnat krok. Uvidíme, jak se bude utkání dál vyvíjet.

20:00

19:47
    Ondrušek to znovu zkoušel navést na střed hřiště, tentokrát byl proti blok hostujících obránců.

18:57
    Lípa teď podcenila rozehrávku, Chodov ale ani tuto chybu nepotrestal.

18:02
    Vávra střílel z ostrého úhlu, vůbec ale netrefil podle svých představ.

17:50
    Horký neproměňuje trestné střílení, Lípa proti němu vyslala Jukla, ten ale nakonec nemusel zasahovat.

17:37
    Ondrušek si dobře vyjel do středu hřiště, nakonec těsně minul bránu.

17:02
    Komárek se pokusil lobovat Dvořáka, ten ale chytá. Hra nabírá na tempu.

16:37
    Tvrdá srážka na půli, těžit z toho mohli hosté. Dittrich ale nyní zasahovat nemusel.

16:00
    Do vedení mohla jít opět Lípa. Seiberta ale skvěle vyčapal Dittrich.
    14:55 Vojtěch KLÁPA - 1:1

14:55
    Ondrušek střílel z dobrých patnácti metrů. Dvořákovi ale míček vypadl a svým důrazem se k němu dostal VOJTĚCH KLÁPA, pro kterého následně nebyl problém skórovat – 1:1! Asistence: Tom Ondrušek.

14:35
    Ztráta hostí, Šmíd vyslal dobrý projektil, Dvořák je ale na dnešní zápas dobře naladěný.

14:01
    Horký střílí z dálky, Vávra blokuje.

13:34
    Sám před Dvořákem se zjevil Komárek. Situaci ale neproměnil, Dvořák nemusel zasahovat.

13:17
    Vavruška odvádí dobrou práci za domácí bránou. Spoluhráči mu ale moc nepomohli, míčku se zmocnil soupeř a na druhé straně střílel Bauer. Jeho rána byla zablokována.

12:30
    Iniciativu opět přebírají domácí, Dvořáka ale neohrožují v takové intenzitě, jako před pár minutami.

11:11
    Chodov je z obdržené branky lehce opařený, na balónku Česká Lípa.
    10:04 Václav VAVRUŠKA - 0:1

10:04
    Hosté nyní z minima vytěžili maximum, VÁCLAV VAVRUŠKA se prosazuje hned v první českolipské gólové šanci, i to se ve sportu stává – 0:1! Asistence: Daniel Štěrba.

09:48
    Tak tady už měli hosté namále. Vávra poslal míček do brankoviště, kde ho Dvořák zuby nehty vytlačil mimo bránu.

09:29
    Petráň střílel z dobré pozice, Dvořák má teď plné ruce práce.

09:00
    Lípa stále kazí přechody na útočnou polovinu, tentokrát mohl trestat Skřivánek, Dvořák ale s klidem zasahuje.

08:15
    Balónek v zámezí, Klápa mířidla neseřídil.

07:46
    Vavruška Bauera na mantinelu nezastavil. Po chvíli se míček dostal na hůl Votavy, ten ale míček dobře nezpracoval.

06:34
    Lípa ztratila další balónek na středu hřiště, v další akci kazí ale i Chodov.

05:42
    Dobrá kombinace domácích, Vošta byl sám před bránou, nedokázal ale trefit přesně. Míček mají hosté.

05:01
    Seibert u první českolipské útočné akce, Dittrich měl první práci v brankovišti.

04:15
    Dvořák radši uklidňuje situaci, Chodov stále tlačí. V další příležitosti byl nyní Vošta.

03:29
    Zajímavá kombinace domácích k ohrožení branky nevedla.

03:00
    Lípa se zatím nemůže dostat přes půlicí čáru, úvod utkání patří Chodovu.

02:01
    Slunečko měl hodně prostoru, jeho střela ale letěla pouze do středu branky.

01:20
    Hostující Českou Lípu vyrazilo podpořit několik fanoušků, kteří zatím vládnou hale.

00:35
    Komárek střílel z dálky, minul ale tři tyče. Na balónku Chodov hrající v bílém.

00:04
    Vhazování pro Českou Lípu, ta dnes hraje v modré variantě dresů.

00:01

Vítám Vás ještě jednou u dnešní utkání, hráči již nastupují na palubovku, zápas brzy začne. Přeji příjemnou zábavu.

FAT PIPE Florbal Chodov: Dittrich (Fridrich) – J. Bauer, Horký, Sýkora, M. Šmíd, Slunečko, Matoušek – Komárek, Votava, Vávra – Vošta, Ondrušek (C), V. Klápa – Skřivánek, Kovářík, Petráň – Netrefa, Eremiáš, J. Dufek.
    Trenér: Podhráský

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Dvořák (Jukl) – Seibert, Křenek, Štěrba, Slaný, F. Šedivý, Stárek – Kopič, Pekárek, Krajcigr (C) – Vavruška, Pšenička, Trčka – Jirsa, , Mlejnek, Kouba – Dzierža.
    Trenér: Trčka

Rozhodčí: Čížek, Laštovička.

Vítám Vás u utkání čtrnáctého kola Livesport superligy florbalu. Sportovní hala Jižní město bude hostit duel mezi Chodovem a Českou Lípou.
    Domácí se po třinácti odehraných zápasech drží na průběžném čtvrtém místě ligové tabulky. Na svém kontě mají Pražané zatím 27 bodů. V posledních pěti zápasech se ale Chodovu příliš nedařilo, vyhrál pouze dvakrát.
    Hosté z České Lípy mají podobnou formu, z posledních pěti zápasů vyhráli shodně dva duely. S patnácti body se nacházejí na deváté pozici, tedy na příčce zaručující předkolo playoff.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Jan Koudelka

Branky a nahrávky: 15. V. Klápa (Ondrušek), 32. Kovářík (Skřivánek), 37. V. Petráň (Slunečko), 46. Kovářík (V. Petráň), 49. Vávra (Ondrušek), 50. Vávra (Ondrušek), 65. Komárek (Vávra) – 11. Vavruška (Štěrba), 22. Pekárek (Křenek), 28. Krajcigr (Seibert), 29. Pšenička (Trčka), 36. Vavruška (Pšenička), 60. Slaný (Štěrba)

Využití: 0:0. Zásahy brankářů: 18:28.
    FAT PIPE Florbal Chodov: Dittrich (Fridrich) – J. Bauer, Horký, Sýkora, M. Šmíd, Slunečko, Matoušek – Komárek, Votava, Vávra, Vošta, Ondrušek (C), V. Klápa, Skřivánek, Netrefa, Eremiáš, J. Dufek, Kovářík, Petráň.

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Dvořák (Jukl) – Seibert, Křenek, Slaný, F. Šedivý, Stárek, Mlejnek – Štěrba, Kopič, Pekárek, Krajcigr (C), Vavruška, Pšenička, Trčka, Jirsa, Kouba, Dzierža.

Rozhodčí: Čížek, Laštovička