Nashville – NY Rangers 3:4 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:4 (kon.) | Montreal – Detroit 4:5 (po pr.)
Ottawa – Seattle 2:0 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (0:1 po s.n.) | Toronto – Boston 3:4 (po pr.)
Carolina – Buffalo 6:2 (kon.) | Arizona – St. Louis 4:1 (kon.) | Anaheim – Colorado 4:3 (1:0 po s.n.)
Vegas – Washington 4:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:4 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:1 (kon.)

2. Carter Verhaeghe (FLA) 1+1
    3. Ilja Sorokin (NYI) 43 zákroků (02:52:56)

Ještě těsně před sirénou zkoušel Montour jeden útok podél pravého mantinelu se střelou z pravého kruhu, ale Sorokin jeho pokus zastavil. A Islanders díky tomu vítězí na Floridě 4:3! Byla to neskutečně dramatická třetí třetina z vyhecovaným závěrem, a celkově dramatický celý zápas. Floridě ovšem nestačila ani obrovská střelecká převaha k tomu, aby Ostrovany dokázala přestřílet.

59:48
    Islanders znovu dostali kotouč mimo svou třetinu!

59:27
    Domácím ujel puk do středního pásma!

59:20
    Montourova střela od modré zaplula kolem pravé tyče do zadního mantinelu.

58:59
    Islanders odvrací útoky soupeře vyhazováním do neutrální zóny.

58:39
    Domácí se zmocnili puku a Stolarz opět peláší na střídačku!

58:21
    Icing Floridy! To je chyba. Stolarz musí zpátky do branky.

58:14
    A také nyní zažehnali Panthers hrozbu. Islanders hraje dobré protiútoky, zatím ale ani jednou nevystřelili.

57:42
    Po zblokované střele Montoura se povedlo Gauthierovi vyvézt puk po levém mantinelu až do útočného pásma Islanders, ale ani on se nedostal ke střele.

57:15
    Hosté dostali puk do středního pásma, ale nedostali se do zakončení. Musí se zase vracet do obrany.

56:52
    Stolarz už nyní odchází na střídačku!

56:52
    Ekblad se snažil zachytit vysoké vyhození svou rukou, ale puk srazil jen na vlastní střídačku.

56:26
    Hned po buly vystřelil Forsling z levé strany, Sorokin byl připraven a odvrací puk za branku.

56:22
    Mayfieldovo vyhození ve vlastním pásmu bylo protečováno do hlediště. Vhazuje se před Sorokinem.

56:11
    Icing domácího týmu. Rodrigues nebyl ve sprinterském souboji dostatečně rychlý.

55:58
    Stolarz zakročil proti ráně od modré čáry, ale puk se pak několikrát odrazil před brankovištěm a došlo ještě k dorážce. Brankář Floridy měl teď štěstí, že ho puk trefil a povedlo se mu přerušit hru.

55:46
    Obdobně nyní pronikl do útoku Horvat, jehož střela z levého kruhu skončila na zadním plexisklu a odrazila se mimo kluziště. Komerční pauza.

54:36
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Hostující Engvall útočil po levém křídle, ale netrefil branku Stolarze.

53:32
    A mohlo být zase pro Floridu zle! Pageauova střela byla tečována vedle branky a proskákala skrz brankoviště kolem pravé tyče!

52:58
    Tentokrát se vyhození Islanders obešlo bez zakázaného uvolnění.

52:25
    A zakázané uvolnění Ostrovanů.

52:14
    Florida se procpala zpět do útoku, Forsling ovšem neseřídil svá mířidla dobře.

51:47
    Teprve druhá a třetí střela na Stolarze ve třetí třetině. Nic snadného pro domácího brankáře, který po celou dobu chladne. S pokusy Engvalla a Romanova si ale poradil a povedlo se mu přerušit hru.

51:14
    Postavení mimo hru prozatím překazilo Floridě další útočné pokusy o vyrovnání.

50:54
    Hra je přerušena v pásmu Islanders, kde se hraje až na malé výjimky celou třetí třetinu. Komerční pauza.

50:45
    Ekman-Larsson se napřáhl v levém kruhu a jedovatou střelou vyzval své spoluhráče k dorážení. Nikdo se ale k odraženému puku od Sorokina nedostal.
    49:36 Carter VERHAEGHE - 3:4

49:36
    6/6
    Florida právě vstřelila branku!
    Islanders obří nápor nakonec neustáli! Forslingovu dělovku z nápřahu od modré dokázal za záda Sorokina dorazit z prostoru před brankovištěm CARTER VERHAEGHE. Asistence: Gustav Forsling, Aaron Ekblad.
    Ekblad A., Bennett S., Tkachuk M., Verhaeghe C., Stolarz A., Forsling G.
    Bolduc S., Pulock R., Engvall P., Palmieri K., Nelson B., Sorokin I.

49:10
    Florida vede na střely už 41-22. Sorokin zatím kanonádu zvládá více než obstojně. Tlak domácích se ale nadále stupňuje.

47:54
    A střela Kulikova vyletěla až do ochranné sítě, když byla nadražena ramenem brankáře hostů. Komerční pauza.

47:43
    Snaha o překvapivé zakončení z bekhendu po vyjetí zpoza branky. Lundell Sorokina ale nezaskočil.

47:16
    Další icing Islanders. Ti se poté, co dokázali vstřelit před pár minutami gól, opět byli přinuceni zatáhnout do defenzivy, stejně jako na začátku třetiny.

46:37
    Icing Islanders. Bolducova rozehrávka nenašla adresáta.

45:51
    Panthers se natlačili do útočného pásma. Napřed střílel Cousins z pravého kruhu do vyrážečky Sorokina, následně zkoušel štěstí Montour a od Sorokina se puk odráží do ochranné sítě.

44:45
    Útok Floridy je zastaven ofsajdem, vhazuje se ve středním pásmu.

44:12
    Luostarinenovi vyletěla střela až do ochranné sítě za brankou Islanders.
    43:43 Julien GAUTHIER - 2:4

43:43
    6/6
    Islanders právě vstřelili branku!
    To nejhorší, co se Floridě mohlo stát, se stává. Horvat vyhrál buly, JULIEN GAUTHIER vypálil z okraje pravého kruhu a trefil se pod víko Stolarzovy klece. Jak jednoduše strhnout psychickou převahu zase na svou stranu. Asistence: Bo Horvat.
    Dobson N., Horvat B., Gauthier J., Lee A., Romanov A., Sorokin I.
    Kulikov D., Lorentz S., Stolarz A., Stenlund K., Ekman-Larsson O., Lomberg R.

43:41
    Domácí se pokusili o rychlý přesun do útoku, ale končí to pouhým icingem.

43:09
    Stenlund při své střele z levého kruhu zlomil hokejku, před brankoviště se pak dostali Lomberg a Lorentz, oba se snažili dorážet, ale Sorokin i tentokrát odolal! Florida už stihla osm střel za tři minuty.

42:30
    Domácí pokračují v nátlakové hře, dostávají obranu soupeře i Sorokina do velkých problémů. Na branku létá jedna střela na druhou.

42:00
    Zatímco trest Cizikase vypršel, má Sorokin puk pod lapačkou a přerušuje hru.

41:38
    Lundell se procpal k brance soupeře po pravé straně, Sorokin musel rychle na led, podstřelit beton si nenechal ani z dorážky Rodriguese.

40:45
    Několik střel mířilo na Sorokina, Barkov dvakrát pálil z pravé strany, prozatím ale brankář Islanders drží těsné vedení svého týmu. A Islanders se osvobozují.

40:01

Další třetina začne přibližně v 01:57.

Islanders po dvou třetinách vedou nad Floridou 3:2, rozhodně ale nemají na růžích ustláno. Panthers mají střeleckou převahu, jsou v zakončení hodně nebezpeční a na začátku třetí třetiny budou hrát bez tří sekund dvouminutovou přesilovku.

40:00

39:57
    Dvě dělovky Floridy od modré čáry, Sorokin obě vytěsnil za branku. Bude se ovšem vylučovat na straně hostů. Nedovoleným bráněním se provinil Cizikas.

39:42
    Icing Islanders, ještě vhazování před Sorokinem.

39:31
    Forsling poslal od modré prudkou střelu zápěstím, jen do hrazení.

38:44
    Nakonec se to povedlo a okamžitě z toho byl protiútok Barkova, avšak zakončen jen střelou do mantinelu za brankou.

38:30
    Domácím se nedaří získat puk pod kontrolu, Islanders drží iniciativu.

38:08
    Horvat se napřáhl ke střele okamžitě po přejetí útočné modré čáry, Stolarz ramenem vytěsnil puk za branku.

36:54

36:42
    Stolarz musel skákat v brankovišti, jak rychle se měnily směry přihrávek, prudkou střelu Reillyho ale dokázal srazit do strany.

36:15
    Domácí se ubránili menšímu tlaku soupeře s blokovanou střelou a tečí Leeho, která se odrazila od Stolarzova betonu, a dokonce vyrazili do přečíslení tří proti dvěma! Jenže jejich útok zastavilo postavení mimo hru...

35:33
    Domácí se osvobodili vyhozením. Formují obranu před dalším útokem soupeře.

35:06
    Dobsonova rána od modré se odráží od levé tyče Stolarzovy branky do strany!

34:54
    Přesilovku si Islanders zahrajou po komerční přestávce.

34:54
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Niko Mikkola – 2 min., držení.

34:41
    Nelson se po přerušení hry vydává na střídačku a odchází do kabiny. Kulhá, snad to nebude nic vážného.

33:48
    33:14 Matthew TKACHUK - 2:3

33:14
    6/6
    Domácí vsítili kontaktní gól! Bojovnost u zadního hrazení vynesla Verhaeghemu možnost přihrát do pravého kruhu na MATTHEWA TKACHUKA, který prudkou ránou na vzdálenější tyč překonal Sorokina! Asistence: Carter Verhaeghe, Niko Mikkola.
    Kulikov D., Bennett S., Tkachuk M., Verhaeghe C., Stolarz A., Ekman-Larsson O.
    Pulock R., Holmström S., Mayfield S., Wahlstrom O., Sorokin I., Pageau J.

31:30
    Nikdo si nevšímal puku ležícího zhruba metr od brankoviště Sorokina. Nikdo, až na Rodriguese, který se přiřítil až k němu, ale netrefil branku soupeře. Sorokin se jen ohlédl za křižnou střelou, která šla do zadního mantinelu.

30:59
    Přihrávka rukou domácího týmu je důvodem k přerušení hry. Vhazuje se u modré čáry Floridy.

30:28
    Po další střele Floridy je hra přerušena. Komerční pauza.

30:09
    Domácí vytvořili velký tlak do brankoviště Islanders, ale Sorokin nepropustil puk přes své betony. V rozkleku uhájil svůj post.
    29:12 Simon HOLMSTRÖM - 1:3

29:12
    6/6
    Panthers mají problém! Inkasují už potřetí a ztrácí dvě branky. Znovu se přitom hostům povedla úspěšně dorazit za záda Stolarze, který napřed vyrazil střelu z levého kruhu od Gauthiera, ale proti dorážce SIMONA HOLMSTROMA byl bez šance. Asistence: Julien Gauthier, Bo Horvat.
    Dobson N., Holmström S., Horvat B., Gauthier J., Romanov A., Sorokin I.
    Reinhart S., Barkov A., Rodrigues E., Stolarz A., Montour B., Mikkola N.

28:30
    Hraje se dlouho bez přerušení. Ekblad se dvakrát pokoušel o dlouhý pas na útočnou modrou, jeho spoluhráči toho ale v obou případech nevyužili.

27:42
    Verhaeghe si dobře tělem kryl kotouč při přejezdu před brankoviště, ale jak byl tísněn protihráčem, tak místo zakončení spadl, skončil v brankovišti a puk mu ujel do strany.

26:30
    Pasáž bez střel ukončil Dobson, který procpal puk až na Stolarze, jenž vyráží mimo brankoviště.

26:05
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z týmů si momentálně nedokáže vybojovat delší postavení v útočném pásmu.
    24:37 Pierre ENGVALL - 1:2

24:37
    6/6
    Domácím se nepovedlo odehrát puk ze svého pásma, v přetlačované u mantinelu neuspěli a jsou za to potrestáni! Zblokovaná střela Romanova propadla ke Stolarzovi, jenž puk vyrazil jen před sebe a PIERRE ENGVALL ho z prostoru před brankovištěm dorazil do sítě. Asistence: Alexandr Romanov, Brock Nelson.
    Dobson N., Engvall P., Palmieri K., Romanov A., Nelson B., Sorokin I.

23:04
    Cousins zachytil přihrávku na útočné modré a okamžitě vysunul mezi kruhy Luostarinena, který ale tváří v tvář Sorokinovi nedokázal uspět!

22:20
    Islanders se dostali do útoku. Pulockova střela je sražena Reinhartem do hlediště.

21:42
    Tkachuk puk za brankou sebral a rozehrál před kruhy na Ekblada, jehož pokus už drží Sorokin v lapačce.

21:35
    Tkachuk projel až téměř za levý kruh, Sorokin jeho střelu srazil za branku.

21:00
    Dobson nahodil na branku Stolarze od pravého mantinelu, pro brankáře domácích nebylo problémem puk odvrátit.

20:01

Další třetina začne přibližně v 01:06.

První třetina skončila nerozhodně 1:1. Na přesilovkovou trefu Anderse Leeho ze třinácté minuty dokázal odpovědět hned ve 14. minutě Sam Reinhart. Florida vede na střely 16-7.

20:00

19:59
    Těsně před závěrečnou sirénou ještě musel Stolarz řešit nepříjemnou vysokou střelu z bezprostřední blízkosti. Zvládl to.

19:49
    Islanders se snaží držet v závěru třetiny iniciativu. Domácí jen odvrací útoky.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:36
    Horvat ránou zpoza levého kruhu pořádně protáhl v brankovišti Floridy brankáře Stolarze. Tomu se povedlo střelu vykopnout betonem.

18:09
    Ekblad se napřáhl, přišla mu na modrou čáru přihrávka a jeho jedovka z voleje končí v lapačce Sorokina. Hostující brankář už má na kontě 15 zásahů.

17:03
    Islanders se dopustili přihrávky rukou. Hra je ve středním pásmu přerušena.

16:53

16:28
    Skvěle vykombinovaná akce, Tkachuk rychle přihrával na pravou stranu brankoviště do protipohybu Sorokina, ale Rodrigues trefuje jen pravou tyč! A Sorokin následně ukořistil puk pro sebe.

15:35
    Domácí se snažili ostřelovat branku Sorokina, Tkachuk ale dvakrát protečoval jen do zadního mantinelu. A nakonec se hosté osvobozují.

6/6
    A to se stává skutečností! Domácí pronikli až k brance Sorokina, rozjeli rychlý ťukec, na jehož konci SAM REINHART zakončoval z levé strany do odkryté branky. Sorokin vůbec nestíhal, stejně jako obrana Islanders. Asistence: Evan Rodrigues, Brandon Montour.
    Dobson N., Holmström S., Gauthier J., Mayfield S., Sorokin I., Pageau J.

13:27
    Domácí se poměrně důrazně tlačí do útoku a zakončení, touží po rychlém vyrovnání.

13:13
    Reinhart vysunuldo pravého kruhu Barkova, jehož střelu Sorokin srazil na zadní mantinel.
    12:35 Anders LEE - 0:1

12:35
    6/5
    Bleskově využitá přesilovka! ANDERS LEE zaujal postavení před brankovištěm a protečoval střelu Palmieriho z levé strany za záda Stolarze. Asistence: Kyle Palmieri, Brock Nelson.
    Dobson N., Horvat B., Palmieri K., Lee A., Nelson B., Sorokin I.
    Ekblad A., Luostarinen E., Stolarz A., Forsling G., Stenlund K.

12:29
    Až příliš byl Verhaeghe agresivní při forčekingu. Dostává dvě minuty za hákování.

12:18
    Přestože to nejhorší zvládli, i tak se Islanders dopouští opět zakázaného uvolnění.

11:50
    Rodrigues a po něm Reinhart se dostali do šancí před brankovištěm, Sorokin obě střely dokázal vyrazit. První opravdu horké chvilky pro brankáře hostů.

11:28
    Pro změnu icing Islanders, kteří přišli o útočné pásmo a návrat jim vůbec nevyšel.

11:14
    Buly v útočném pásmu využil Reilly, který se procpal k rychlé střele. Stolarz puk zastavuje a přerušuje hru.

11:09
    Icing Floridy. Nepřesný pas do středního pásma je toho viníkem.

10:07
    Islanders se konečně dokázali také usadit v útočném pásmu. Lee dobře protečovával mezi kruhy a Stolarz si zapsal první zásah v utkání. Další dvě střely byly zblokované a puk končí sražen do ochranné sítě. Komerční pauza.

09:12
    Hned po buly se ke střele dostal z levé strany Tkachuk, Sorokin připisuje svůj sedmý zákrok.

09:07
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

08:50
    Islanders jsou prozatím v utkání zcela bezzubí. Pouze se brání, byť úspěšně. Tři zblokované střely během tohoto úseku hry.

07:58
    Mikkola je zatím na začátku zápasu velmi střelecky aktivní. Jeho další pokus ovšem znovu likviduje Sorokin.

07:38
    Mikkolova jedovka z voleje od modré proletěla až k Sorokinovi, jemuž se ovšem povedlo přerušit dění na hřišti. Komerční pauza.

07:10
    Další icing hostů, nezachycená rozehrávka podél levého mantinelu.

06:42
    Icing hostujícího týmu.

06:25
    V útoku Islanders schází dnes Mathew Barzal, jehož trápí nemoc a na utkání se nepřipravil. Prozatím je to na hře hostů patrné, přeci jen nejproduktivnější hráč týmu umí tempo rozhýbat.

05:25
    Mikkolova dělovka zpoza levého kruhu se odráží od Sorokinovy vyrážečky. Islanders prozatím ještě nevystřelili na branku, Panthers už čtyřikrát.

04:33
    Rodrigues z levého kruhu zamířil na vzdálenější tyč, Sorokin svou lapačkou puk vyráží mimo nebezpečný prostor.

04:13
    Bennett nezachytil rozehrávku svého týmu a následuje další zakázané uvolnění.

04:02
    Dlouhou pasáž ukončil icing Floridy.

02:50
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba týmy se prohání po celé délce kluziště, kotouč létá ze strany na stranu a rychle střídá majitele.

01:50
    Hra se zase přesunula do pásma Islanders, kde se Ekblad opřel do střely z první, avšak Sorokin byl připraven.

01:09
    Také Ostrované si na začátku střetnutí zaútočili. Palmieri nicméně trefil jen bránícího Kulikova.

00:45
    Domácí se rychle vrhli do útoku. Stenlundovu střelu vyřešil Sorokin, Mikkolův pokus byl zblokovaný. Nakonec se Islanders osvobozují icingem.

00:01

Florida Panthers: Stolarz (Bobrovskij) – Forsling, Ekblad, Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Rodrigues, Barkov, Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk – Luostarinen, Lundell, Cousins – Lorentz, Stenlund, Lomberg.
    Trenér: Paul Maurice

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Romanov, Dobson, Reilly, Pulock, Bolduc, Mayfield – Lee, Horvat, Wahlstrom – Engvall, Nelson, Palmieri – Holmström, Pageau, Gauthier – Fasching, Cizikas, Clutterbuck.
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Nicholson, Lambert – Alphonso, Marquis.

Hlavní ofenzivní silou Floridy je Sam Reinhart, autor už 15 branek. K tomu přidal ještě 13 asistencí a patří k nejproduktivnějším hráčům ligy. Islanders tak významnou osobnost postrádá, přestože Mathew Barzal (7+16) a obránce Noah Dobson (5+16) nejsou vůbec špatné opory. S deseti góly je nejlepším střelcem Brock Nelson.

Hokejisté Floridy se pokusí navázat v noci na neděli na kvalitní výkon, který předvedli v utkání proti Montrealu Canadiens. V noci na pátek zvítězili suverénně 5:1 a napravili tím svou porážku z ledu Toronta, kterou zkraje týdne museli překousnout.

Panthers aktuálně náleží třetí místo ve Východní konferenci a po celou sezonu se prezentuje vcelku solidní defenzivou. Ne vždy to ale dokážou doplnit i dobrým útokem, který však po drtivou většinu odehraných zápasů mají dobrý.

Potvrdit to bude Florida chtít proti New Yorku Islanders, kterému se povedlo v noci na pátek přestřílet Carolinu a porazit ji 5:4 po prodloužení. Jednalo se o třetí vítězství z posledních pěti utkání, forma Ostrovanů je tedy celkově poměrně dobrá.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 14. Reinhart (Rodrigues, Montour), 34. M. Tkachuk (Verhaeghe, Mikkola), 50. Verhaeghe (Forsling, Ekblad) – 13. Lee (Palmieri, Nelson), 25. Engvall (Romanov, Nelson), 30. Holmström (Gauthier, Horvat), 44. Gauthier (Horvat)

Florida Panthers: Stolarz (Bobrovskij) – Forsling, Ekblad (A), Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Rodrigues, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Lundell, Cousins – Lorentz, Stenlund, Lomberg.

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Romanov, Dobson, Reilly, Pulock, Bolduc, Mayfield – Lee (C), Horvat, Wahlstrom – Engvall, Nelson (A), Palmieri – Holmström, Pageau, Gauthier – Fasching, Cizikas, Clutterbuck (A).

Rozhodčí: Nicholson, Lambert – Alphonso, Marquis

Diváci: 18721