Chomutov – Cheb 6:2 (kon.) | Šumperk – Kopřivnice 4:2 (kon.) | Opava – Havířov 3:4 (kon.)
Nový Jičín – Val. Meziříčí 4:2 (kon.) | Žďár n/S – SHKM Hodonín 4:9 (kon.) | Vel. Meziříčí – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.)
Hronov – Kralupy n. Vltavou 5:1 (kon.) | Děčín – Benátky n/J 5:7 (kon.) | Letňany – Vrchlabí 2:3 (kon.)
Písek – Řisuty 1:4 (kon.) | Mostečtí Lvi – Tábor 1:3 (kon.) | Kobra – Příbram 2:6 (kon.)
Technika Brno – Vyškov 0:6 (kon.)
HC Letci Letňany
2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
HC Stadion Vrchlabí
Středa 06.12.2023, 18:002. liga skupina Západ • Skupina Západ

Děkuji za vaši pozornost, pěkný zbytek dne. (20:16:32)

Je tu konec zápasu. Domácím se nakonec nepodařilo dorovnat náskok hostů, kteří ve druhé třetině dali tři branky. Ač Letňany dvě třetiny vyhrály, na body to dneska nestačilo.

Autory branek jsou: 18. Poppel (Sklenář, Korčák), 52. Korčák (Sklenář) – 24. Kastner (Moník, Abraham), 25. Chrtek (P. Urban, Šlaicher), 37. Kastner (Kozák, Chrtek)

60:00

59:42
    Vrchlabí vytěsnilo puk za modrou čáru. To se jim hodí.

59:12
    A domácí jdou na led v šesti hráčích. Nečas zůstal na střídačce.

59:00
    Vrchlabí stále drží puk, ale nestřílí. Do konce zápasu zbývá minuta.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:05
    Domácím se podařilo vyhodit, potom si puk našel Zoran Fiala a po pravé straně se dostal až do zakončení. Překonat oporu Vrchlabí nezvládl.

56:55
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany:
    Dominik Němeček – 2 min., hákování.

56:50
    Vrchlabí se podařilo osvobodit, ale netrvalo dlouho a o puk zase přišlo.

56:04
    Letňany zkusily nahodit puk na branku, kam si sjížděl domácí útočník. Jeho pokus však po teči zamířil mimo hrací plochu.

55:30
    Další zákrok hostujícího golmana. Ten je teď pod palbou.

55:12

54:59
    Jiří Drtina ani jeho spoluhráč číhající před brankovištěm brankáře nepřekonali.

54:33
    Na hostech je vidět velká hladovost po srovnání. Při každém zmatku po střele se k brance sjede několik hráčů a snaží se puk vybojovat.

54:23
    Matěj Poul si po odpískání ještě chtěl něco vysvětlit s jedním z hostů, sudí ho v tom ale zastavili.

54:00
    Nepřesná střela také v podání Matěje Korčáka.

53:27
    Velká příležitost pro domácí dorovnat. První pokus se však ani Matějovi Poulovi, jenž stál před brankou, nepodařilo proměnit.

53:12
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí:
    Martin Kozák – 2 min., vysoká hůl.

53:03
    Radim Šlaicher vypálil na branku, Nečas připraven.
    51:57 Matěj KORČÁK - 2:3

51:57
    Letňany právě vstřelily branku!
    Autorem branky je MATĚJ KORČÁK. Asistence: Jakub Sklenář. A je tu snížení v pravý čas. Korčák chtěl nejprve přihrát na spoluhráče před brankou, ale do nahrávky mu lehnul protihráč. Puk si tak vzal zpátky k sobě a objel branku. Potom zkusil vystřelit. Brankáři kotouč propadl za čáru.

51:15
    Radim Šlaicher prověřil připravenost brankáře střelou do těla.

50:59
    Dva zákroky tmavomodrých na hranici pravidel, hra plyne pořád dál.

50:15
    Zakázané uvolnění hostujících hokejistů. Vše se vrátí zpět před branku Vrchlabí.

49:50
    Domácím se trochu nelíbí způsob, jakým byl zastavený jejich útočník u modré lajny. Sudí však nechali hru plynout dál.

49:15
    Betonem Červinka vyráží ránu z jeho pravé strany.

49:00
    Petr Poppel se také nezapíše jako úspěšný střelec, alespoň prozatím. Jeho úprk a následnou střelu dobře přečetl brankář.

47:35
    Dominik Arnošt dostal skvělou přihrávku do středu hřiště do útočné třetiny. Dostal se i do zakončení, ale ač nebyl nikým v tu chvíli bráněn, nevystřelil ani mezi tři tyče.

46:58
    Nejistý zákrok brankáře Červinky dal domácím možnost ještě pokračovat v rozjeté akci. Po chvíli je však už odpískáno a bude se vhazovat před brankou Vrchlabí.

46:37
    Patrik Urban si hodil puk před sebe a vyrazil za ním. Brankář ho pak byl nucen zakrýt, aby náhodou nedošlo k úspěšnému zakončení hostujícího útočníka.

45:40
    Zakázané uvolnění hostů.

45:25
    Hostům se podařilo puk vyhodit, po chvíli i získat.

44:50
    Matěj Korčák vyvezl puk do obranného pásma Vrchlabí. Jeho tým teď může pokračovat v dobývání, které začal už v úvodu třetiny.

44:27
    Souboj o puk ve středním pásmu vyhráli hosté, ti se můžou asi poprvé ve třetině podívat s kotoučem na hokejkách na útočnou třetinu.

43:30
    Tentokrát musel přikrýt puk na ledě. Hosté zatím nechytli tempo Letců ve třetí třetině.

43:05
    Jakub Červinka je teď důležitým článkem týmu. Za posledních několik desítek vteřin musel několikrát zasahovat.

42:25
    Ani Jiří Uhlík, jenž dostal přihrávku zpoza branky od spoluhráče nedokázal z bezprostřední blízkosti brankáře překonat.

41:48
    Tvrdou ránu od modré čáry brankář vytěsnil do strany.

41:15
    Zmatek před hostující brankou se Letcům nepodařilo potrestat. Bude se pokračovat vhazováním před brankou Červinky.

40:50
    Letňany pokračují v přesilovce, která začala na konci druhé třetiny.

40:01

Druhá třetina skončila. Hostům se podařilo otočit vývoj zápasu a na koni jsou momentálně oni. Letňany mají k dispozici ještě ale třetí třetinu, kde mohou znovu dostat vedení na svou stranu. Za hosty se rychle po sobě prosadili Lukáš Kastner a Ondřej Chrtek, později pak ještě jednou Lukáš Kastner.

40:00

39:50
    Domácí budou hrát většinu této přesilovky až ve třetí třetině. Stále ale mají 10 sekund na to ohrozit branku Vrchlabí.

39:49
    Jakub Kynčl – 2 min., hákování.

39:45
    Bílí se snaží ještě rychle dostat na druhou stranu kluziště a přesně zakončit.

39:10
    Běží už poslední minuta druhé třetiny. U puku jsou hosté.

38:50
    Domácí pokračují v dobývání branky soupeře.

38:13
    Dominik Arnošt se obtočil okolo branky a přihrával na druhou stranu k tyčce hned na dva své spoluhráče. Ani jeden z nich však nedokázal v rychlosti puk zasunout pod betony brankáře. Pokračovat se teď bude vhazováním.

37:27
    Vrchlabí nikam nespěchá, a tak není problém si v klidu počkat za svou brankou, než spoluhráči vystřídají a poté pomalu vyjet dopředu.
    36:24 Lukáš KASTNER - 1:3

36:24
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Autorem branky je LUKÁŠ KASTNER. Asistence: Martin Kozák a Ondřej Chrtek. Hosté se dostali do dvoubrankového náskoku. Kastner pěkně nastavil hůl a Kozákova rána k němu tak změnila trajektorii do branky!

35:50
    David Chalupa trefil jen prostor za brankou.

35:15
    Vojtěch Kysela naštval dva protihráče během svého tahu na branku. Menší potyčku se podařilo sudím uklidnit za brankou a vyloučení tak nebylo potřeba.

34:37
    Dál už hosté nemůžou pokračovat, čárový sudí ukazoval ofsajd.

33:59
    Vrchlabí se dopouští zakázaného uvolnění.

33:02
    Ján Bendík udělal vzadu hrubku, ale sám si ji zvládl napravit, když soupeři vypíchnul puk od hokejky.

32:20
    Tvrdá rána Lukáše Kastnera zamířila jen do betonu brankáře.

31:49
    Zoran Fiala – 2 min., krosček. Patrik Urban měl s Fialou nějaký rozpor, domácí hráč byl vyloučen.

31:13
    Štěpán Matějček se snažil dorážet neúspěšnou ránu svého spoluhráče, sudí však hru zastavili, brankář měl puk pod kontrolou.

30:05
    Štěpán Turek si sebral puk a vyvezl ho dopředu. Netrvalo to však dlouho a kotouč se vrátil domácím na jejich stranu.

29:35
    Ofsajd hokejistů v modrém. Ti nejprve dobře odbránili akci Letňan, pak však sami chybovali přihrávkou do ofsajdu.

29:03
    Lukáš Abraham zakončil tvrdě na střed branky. Další zákrok brankáře Nečase.

29:01
    Zakázané uvolnění domácích.

28:54
    Střela od modré čáry z otočky brankáře nepřekvapila. Puk je v jeho lapačce.

28:25
    Poslední vteřiny přesilové hry, Vrchlabí je vepředu.

27:40
    Jakub Kynčl vyslal od modré jedovatou střelu směrem k levé tyčce, ale nikdo ze spoluhráčů puk nepřesměroval na branku.

27:08
    Domácím se podařilo vyhodit, pomoci s rozehrávkou musel i brankář Jakub Červinka.

26:31
    Lukáš Chalupa – 2 min., napadení. Chalupa ještě chtěl dořešit předešlý souboj o puk, ale použil k tomu nepřiměřenou sílu.

25:51
    Filip Ducháč prověřil připravenost brankáře Červinky, když na něj vypálil z pravé strany.

25:45
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Václav Kolářík si celou situaci ještě vysvětluje se sudím. Nic to nemění na tom, že se bude vhazovat před Nečasovou brankou.

25:10
    Štěpán Matějček pro tentokrát třetí branku týmu nepřidá. Kotouč už má Nečas bezpečně pod sebou.
    24:48 Ondřej CHRTEK - 1:2

24:48
    Autorem branky je ONDŘEJ CHRTEK. Asistence: Patrik Urban a Radim Šlaicher. Hostům se daří v krátkém časovém horizontu otočit vývoj zápasu. Urban jel po pravé straně a ve středu si všiml osamoceného spoluhráče Chrtka. Ten brankáře překonal.
    23:41 Lukáš KASTNER - 1:1

23:41
    Autorem branky je LUKÁŠ KASTNER. Asistence: Filip Moník a Lukáš Abraham. A je srovnáno. Moník najel do za branku soupeře a přihrál pod sebe na sjíždějícího Kastnera. Na poprvé to sice vypadalo, že golman puk zachytil, ale potom se najednou kotouč objevil za jeho zády za čárou.

22:45
    Letňany sice neudržely útočné pásmo, ale puk ano. Můžou to tak zkusit znovu.

22:27

21:30
    Nejistý zákrok Červinky mohl potrestat domácí hokejista, který se však netrefil v těžké pozici do puku a nestihl ho tak uklidit za záda brankáře včas.

20:55
    Patrik Urban nerozehrál ideálně na svého spoluhráče vepředu. Ten se tak za modrou čárou jen otočil a jel vystřídat.

20:23
    Souboj o puk probíhá za brankou domácího týmu.

20:01

Zatím sledujeme vyrovnané utkání, ve kterém padla jediná branka. Hosté byli první třetinu o něco aktivnější, alespoň co se týče střel, ovšem Letňany byly první, kdo udeřil. Druhá třetina začíná již za chvíli.

20:00

19:42
    Střelu z levé strany Nečas vytěsnil betonem.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:57
    Teď jsou u puku hosté, kteří jsou za brankou soupeře.

18:20
    Branka bílé nabudila a znovu jsou v útočném pásmu.
    17:57 Petr POPPEL - 1:0

17:57
    Autorem branky je PETR POPPEL. Asistence: Jakub Sklenář a Matěj Korčák. Tak a je tu první branka. Sklenář od modré čáry bruslil po levé straně. Potom si všiml připraveného Poppela před brankou a nahrál. Pro něj už nebyl takový problém puk zakončit do horní části branky.

17:13
    Nahozený puk dopředu si zakryl na ledové ploše Nečas.

16:48
    Hostům se podařilo odrazit útok domácích Letců a vydávají se dopředu.

15:30
    Jakub Hladík dělal všechno proto, aby ještě kotouč zůstal za modrou čárou, ale útočník Letňan měl k puku blíž a nebyl pro něj problém ho vyvést.

14:58
    Nepřesná střela modrých, i přes to zůstává Vrchlabí v útočném pásmu.

14:45
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

14:35
    Ofsajd domácích píská čárový sudí.

13:50
    Střela na Nečase do sítě nedošla. Hlavní roli teď sehrála lapačka brankáře.

13:32
    Dominik Arnošt se dostával nebezpečně před branku, avšak byl zavčas ubráněn dvěma obránci.

13:06
    Po střele na Červinku, který puk vytěsnil mimo kluziště, se bude vhazovat v kruhu před hostujícím golmanem.

12:02
    Tvrdou ránu vypálil od modré také obránce Vrchlabí, Nečas byl připraven a lapačkou puk chytil.

11:40
    Červinka zachytil do dresu první regulérní střelu na branku. Pokračovat se bude vhazováním před jeho svatyní.

11:11
    Síly jsou znovu srovnané. U puku jsou domácí, kteří se snaží něco vymyslet za brankou soupeře.

10:31
    Nepřesná rozehrávka Filipa Moníka donutila Červinku zasáhnout.

09:30
    Patrik Urban si pěkně sjel pro puk a v rychlosti se tak dostal před brankáře Nečase. Toho se snažil backhendem překonat, ale mezi tři tyče se netrefil.

09:15
    Posunutá branka domácích. Nutné bude ji zasadit zpět na místo a pak se bude vhazovat ve středním pásmu.

09:07
    Štěpán Turek – 2 min., krosček.

08:51
    Dvě zblokované střely Vrchlabí, a potom následoval ofsajd. Pokračovat se bude vhazováním.

07:40
    Jakub Tatar a Štěpán Matějček šli do brejku, ještě ve vlastním oslabení. Finální přihrávka byla ale o něco rychlejší, než jakou Matějíček potřeboval, takže ke střele nedošlo.

07:25
    Na ledě zůstal ležet domácí hokejista, který krátce po vhazování nějakým způsobem zaškobrtnul o soupeře a upadl. Těžko říct, jestli nedostal hokejkou do citlivých míst, každopádně za potlesku a pomoci spoluhráčů teď Matěj Poul odjíždí na lavičku.

07:04
    Tmavomodrým se daří podruhé za sebou vyhodit puk přes celé kluziště.

06:50
    Letňany už jsou v přesilovkovém postavení na straně Vrchlabí.

06:13
    Patrik Urban se dostal do brejku, když získal puk po vhazování. Než však přebruslil celé kluziště, byl už u něj obránce Letňan, který mu v zakončení zabránil.

05:54
    Martin Kozák – 2 min., hákování.

05:28
    Špatnou přihrávkou se však vyhnali. Během jejich pobytu vepředu nepřišla střela na branku.

04:55
    Modří se snaží udržet útočné pásmo.

04:20
    Lukáš Kastner a Václav Kolářík bojovali o puk u mantinelu, lépe z toho nakonec vyšel tým Kastnera, který se puku zmocnil.

03:11
    Bílí zkoušeli nahodit puk dopředu podél mantinelu, ale u útočné modré čáry jim ho zbrzdil jeden z obránců Vrchlabí.

02:30
    Další zakázané uvolnění domácích. Pokračovat se bude vhazováním před brankou Nečase.

02:05
    Nepovedená přihrávka za brankou a hosté se dostali do prvního zakončení. Střela šla ale vedle, brankář nemusel zasahovat.

01:40
    Hra je pozastavena. Patrik Urban a jeden z domácích se srazili. Oba odjeli po svých na střídačku.

00:35
    Po krátkém boji o puk se k němu dostali bezpečně domácí. Ti se však hned svým prvním útokem dopustili zakázaného uvolnění.

00:01

Týmy už jsou na ledové ploše. Domácí oblékli bílé dresy, hosté tmavě modré dresy.

HC Letci Letňany: Nečas (Wajtr) – Z. Fiala, L. Chalupa, D. Němeček, Niko, Gurjevskij, Drtina, Háva, Kolářík – Š. Turek, Arnošt (C), Kysela – Poppel, Sklenář (A), Korčák – Poul, Labuzík, Uhlík – Theimer, Mácha, Ducháč.
    Trenér: Jaroslav Nedvěd

HC Stadion Vrchlabí: Červinka (Vacek) – D. Sýkora, Abraham, Bendík (A), Boukal, Kynčl, Hladík, P. Fiala – Šlaicher, Kastner, Chrtek – D. Chalupa, P. Urban (C), Krsek – Tatar, Matějček, Moník – Cerman, Kozák, Jirků.
    Trenér: David Chalupa

Rozhodčí: Kamil Hlinka – Adam Kurtin, Pavel Beneš.

HC Letci Letňany – HC Stadion Vrchlabí

Letňany doma přivítají sedmý celek tabulky. Letci jsou momentálně na páté příčce a mají 38 bodů. Jejich soupeř z Vrchlabí je o osm bodů pozadu. Z posledních pěti zápasů Letňany dvakrát vyhrály a třikrát prohrály. Poslední zápas odehrály na ledě Kobry Praha, tam, ač po druhé třetině vedly, prohrály 4:2. Prohrály také poslední domácí zápas, ve třetí třetině rozhodl o vítězství Příbrami Bednařík.

Vrchlabí vyhrálo tři zápasy z posledních pěti. Poslední vítězství si připsalo proti Chebu. V zápase byli hráči z Vrchlabí vždy ve vedení, ale Cheb dorovnával. Na finálních 3:2 pro Vrchlabí se podepsal Tatar ve spolupráci s Šlaicherem a Sýkorou.

Poslední vzájemná utkání

Poslední čtyři utkání mezi celky skončila lépe pro Letňany. Z toho tři zápasy skončily už po třetí třetině, v jednom případě se rozhodovalo na nájezdy. Poslední vítězství Vrchlabí nad Letňany bylo v březnu, domácí tehdy vyhráli 6:5 po základní hrací době.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Matěj Šoba

Branky a nahrávky: 18. Poppel (Sklenář, Korčák), 52. Korčák (Sklenář) – 24. Kastner (Moník, Abraham), 25. Chrtek (P. Urban, Šlaicher), 37. Kastner (Kozák, Chrtek)

Rozhodčí: Kamil Hlinka – Adam Kurtin, Pavel Beneš