Modré Krídla – Vlci Žilina 2:3 (po s.n.) | Trnava – Dubnica 5:1 (kon.) | Pov. Bystrica – Skalica 5:0 (kon.)
Prešov – Žiar nad Hronom 3:5 (kon.)
HC Prešov
3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
MŠK Žiar nad Hronom
sk Středa 06.12.2023, 18:00 • Zimný štadión Prešov • 1. liga (SR) • 22. kolo

Prešov odchádza na decembrovú prestávku v zlej forme, a tak má nad čím premýšľať a vylepšovať. Žiar si urobil pohodu a zaslúžene vezie z metropoly Šariša všetky body. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia. (20:12:23)

58:45
    Tím Prešov práve strelil gól! Šarišania si môžu spytovať svedomie za laxnosť počas power-play, za ktorú pykali. Ak by bol stav 3:4, mohlo to vyzerať inak. VLADISLAV LEŠČENKO prifrčal dopredu a rozvlnil sieť strelou okolo Petríkovej vyrážačky. Asistencia: Jakub Nemec.

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty stretnutia.

57:59
    Žiar nad Hronom dáva gól! Žiaru nad Hronom už dnešné tri body neuniknú. Úplná neschopnosť domácich vyjsť z vlastnej tretiny. Prázdnu bránu zasiahol kanonier MARTIN JAKÚBEK. Asistencie: Nicolas Gašpar a Viktor Fekiač.

57:12
    Prešov hrá power-play!

57:12
    Prešov oddychový čas!

56:24
    Tím Prešov práve strelil gól! Chybné striedanie Žiarčanov neostáva nepotrestané. Chalupa krásne našiel osamoteného SAMUELA HRABČÁKA pred bránkou, ktorý si vychutnal Petríka. Asistencie: Samuel Chalupa a Branislav Pavúk.

56:05
    Prešov hrá s piatimi hráčmi.

54:05
    Vylúčenie v tíme HC Prešov:
    Chalupa – 2 min., nedovolené bránenie.

53:56
    Chalupa mal tušenie, že Toma je v lepšom postavení, preto na neho preniesol hru. Bývalý útočník Martina však nevystrelil razantnejšie.

52:59
    Leščenko je mimoriadne silný na puku aj v rohoch klziska. Hostia ho dokázali zastaviť dôraznejšou hrou do tela, ale bolo to čisté. Nešlo o nedovolený zákrok.

51:01
    Richard Sabol sa nemôže sťažovať na deficit práce. V tejto chvíli ho zamestnal Martin Jakúbek. Hra je prerušená.

50:47
    Ťavoda zrýchlil, ale následný pas na útočnú modrú čiaru skončil korisťou hokejistov zo stredného Slovenska.

49:53
    Roman Petrík nahodený puk pohodlne presunul lapačkou za bránku, kde mal pripraveného spoluhráča.

49:16

48:59
    Suľovský si v tomto momente nevylepšil štatistiky. Prešovčania to dokázali ubrániť.

48:15
    Lukáš Lunter komfortne prenikol do útočného pásma a dokonca aj do streleckého pokusu z uhla. Sabol vytlačil zakončenie ramenom.

47:16

46:51
    Žiar nad Hronom dáva gól! Hostia udreli ako blesk z čistého neba. Perfektne to zahral Lunter so Šramatym. Dokonalo sa presadil MICHAL SUĽOVSKÝ strelou pod hornú žŕdku zaskočeného Sabola, pretože ten nevidel nič cez brániaceho Tomu. Asistencie: Lukáš Lunter a Marek Šramaty.

46:02
    Sabol si v tejto chvíli poradil s tečovaným pukom z medzikružia. Viktor Fekiač tak nenašiel recept na prešovského brankára.

45:30
    Žiar nad Hronom hrá s piatimi hráčmi.

45:16
    Poliaček zakončil do skrumáže pred súperovou bránkou. Petrík bol na všetko pripravený, čo potvrdil zákrokom, keď k nemu prišiel vypadnutý puk spod nôh Zyrjanova.

44:29
    Pavúk vypálil, ale iba do Tatára. Následne Petrík vymazal ľavým betónom Poliačeka, ktorý už potrebuje zápas, v ktorom by sa chytil.

43:50
    Nepríjemná strela do masky Romana Petríka! Žiarsky brankár hneď si pýtal prerušenie hry! Zasiahol ho zo švihu Zyrjanov!

Tretia tretina sa začne o 19:35.

Štvrťminútku z presilovky si prenesú Šarišania do tretej časti hry. Prešov už dokázal prekonať Petríka, ale Žiar mu odskočil na trojgólový rozdiel v úvode prostredného dejstva. Po dvoch tretinách domáci prehrávajú 1:3.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:16
    Pač – 2 min., držanie.

37:36

36:54
    Rais umiestnil svoj projektil do tela brániaceho Zyrjanova. Prešovský útočník zaviezol puk k Petríkovi a získal tak cenné sekundy pre Šarišanov.

35:36
    Ťavoda – 2 min., faul kolenom.

35:16
    Rajčan výborne vytiahol svoj celok, ktorý ťahal do domácej obrannej tretiny. Horšia bola následná prihrávka, ktorá nenašla pred bránkou hokejky Brumerčíka a Tatára.

34:06
    Kevin Gábor vošiel do domáceho medzikružia, kde boli dvaja Prešovčania. Napriek tomu sa mu takmer podarilo uspieť.

33:00
    Jakúbek prišiel presne do rany Pačovi, ktorý ideálne načasoval nahrávku. Sabolovi to preletelo okolo hlavy.

31:20
    Petrík zavaril svojmu tímu! Trest však nepriniesol pohotový Chalupa, ktorý zakončil do jeho betónov! Celému tomu ale predchádzala veľmi zlá rozohrávka a vybehnutie zo svätyne!

30:21
    Tomáš Klíma zdvihol zrak a zakombinoval s Jurajom Milým. Tomu absentovala jednak dobrá stabilita i výhodnejšia pozícia na ohrozenie Petríka.

29:52
    Ofsajd Žiaru nad Hronom. Hostí do tejto pozície vystavil Kuboš.

28:49
    Hosťom poriadne odľahlo! Zyrjanov sa pretláčal s posledným obrancom Žiaru, ktorý mu znepríjemňoval život! Nakoniec z jeho hokejky vyletel pokus, ktorý volal po druhom znížení!

27:39
    Dvojitý fantastický zákrok! Richard Sabol teraz úradoval oboma betónmi! Najprv pravým vyrazil delovku z príklepu a hneď na to aj dorážku Magdolena do otvorenej svätyne!

26:38
    Tím Prešov práve strelil gól! DÁVID KOHÚT si urobil slalom cez všetkých brániacich hráčov súpera. Roman Petrík nedokázal zabrániť tejto gólovej strele zápästím. Asistencia: Lukáš Toma.

26:01
    Žiarčania mohli udrieť vo vlastnom oslabení. Všetko to však zmaril zabudnutý puk, ktorý si nespracoval Magdolen.

25:35
    Kobolka – 2 min., podrazenie.

25:23
    Petríka nedokázal preveriť Branislav Pavúk. Nasadil zakončenie po premiešaní, ale letelo to nepresne.

24:29
    Sabol s problémami, ale chytil nepríjemný puk z hokejok hostí. Ohrozil ho Martin Šeliga, ktorý našiel na neho úspešný recept v 19. minúte.

23:28
    Žiar nad Hronom dáva gól! Elitná formácia Žiaru rozobrala domácu obranu na súčiastky. NICOLAS GAŠPAR si prišiel po nezištnú prihrávku od Jakúbeka a pohotovo zakončil do prázdnej bránky, keďže Sabol bol vytiahnutý. Asistencie: Viktor Fekiač a Martin Jakúbek.

22:49
    Ján Ťavoda plánoval adresovať výzvu na teč pred bránku. V ponuke bol Samuel Chalupa, ktorý nastavoval hokejku, lenže Magdolen dostal puk do korčúľ.

22:04
    Jednoduchými žabkami prešli východniari za modrú čiaru. Tomáš Klíma sa k puku postavil tak, aby nezavinil ofsajd. Petrík si s jeho strelou poradil.

21:07
    Vladislav Leščenko na seba veľa naložil. Už si to dávno pýtalo nahrávku, čím by rodiaca sa akcia Prešova pokračovala. Nakoniec spadol a stratil puk.

20:01
    Prešovčan Jakub Nemec napokon nepoputoval na trestnú lavicu za to previnenie voči hosťujúcemu Čulíkovi.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne o 18:47.

Slabý zápas nám ponúkla úvodná tretina pod prešovskou Kalváriou. Efektivita je však na strane hostí, ktorí zaslúžene vyhrávajú.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:58
    Jakub Nemec si vytvoril peknú šancu! Roman Petrík podržal Žiar nad Hronom vo vyloženej príležitosti! Prešovský obranca by mal ísť na trestnú lavicu v druhej tretine, pretože uštedril úder do tváre Čulíka!

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:41
    Žiar nad Hronom dáva gól! Indiáni zveľaďujú svoj náskok. MARTIN ŠELIGA sa presunul medzi kruhy a nekompromisne zakončil do brány bezmocného Richarda Sabola. Asistencie: Martin Magdolen a Kevin Gábor.

17:30
    Divákov rozčaroval zákrok Viktora Fekiača na Vaculíka v strednom pásme, ktorý ostal bez odozvy arbitrov. Žiar sa tak poľahky dostal do útočnej tretiny. Sabola preveril kvalitnou ranou Kuboš.

16:49
    Nicolas Gašpar sa zastreľoval. Nepotykal si s presnosťou koncovky.

16:14
    Hostia nahodili puk do pásma, pretože potrebovali striedať. Sabol vyrazil na Nicolasa Gašpara, ktorý bol však sledovaný prešovským obrancom.

14:43
    Toma vyvinul aktivitu smerom do ofenzívy. Spoliehal sa na výpomoc od Pavúka, ku ktorému sa však puk z jeho čepele nedostal.

13:46
    Kohútovi teraz jednoznačne chýbal nejaký pravák, pretože táto šanca si to jednoducho vyžadovala. Napriek tomu pokúšal šťastie, no Bystroň má hokejku na druhú stranu, a tak spred Petríka nedostal šancu na zakončenie.

12:08
    Gábor bol plný sebavedomia. Postupne prechádzal z hĺbky vlastného obranného pásma. Zradila ho ale posledná kľučka na útočnej modrej čiare. Koňare otočili hru, ale Kevin Jendroľ sa nepresadil strelou po ľade.

10:49
    Toma uplatnil kvalitnú hru do tela za súperovou bránkou. Získať puk tak nebolo náročné, ale z jeho následnej snahy neprofitoval Chalupa ani Poliaček.

09:59
    Riskantná kľučka vo vlastnej tretine, ktorá nakoniec slávila úspech. Určite si to uvedomil samotný Kobolka, no Indiáni zvládli presun do prešovskej obrannej tretiny.

08:32
    Šarišania sa vytiahli na opačnú stranu ľadovej plochy, ale po katastrofálnej prihrávke im začalo prihárať! Magdolen nebol úspešný zoči-voči Sabolovi!

07:44
    Hostia zamkli ofenzívnu zónu. Veľký podiel na tom mal Marek Šramaty, ktorý je citeľný od prvej minúty.

06:27
    Petrík zmenšil strelecký uhol prešovskému hráčovi. Spoza pravého kruhu skúšal šťastie obranca Bystroň. Puk sa odrazil od brankárovej hokejky na ochrannú sieť.

05:03
    Prešov zo začiatku nechal otvorenú obranu. Žiarčania bez váhania až s tromi hráčmi prišli útočiť. Domácemu celku napokon pomohol obranným zásahom Toma.

04:09
    Tomáš Klíma si našiel priestor na strelecký pokus, ktorý bol však zablokovaný vlastnými spoluhráčmi. Šancu na repete už nezískal.

03:33
    Zákrok hosťujúceho brankára Romana Petríka. Dávid Kohút o mantinel poslal puk na modrú čiaru, z ktorej vypálil Ťavoda. Prerušená hra.

02:17
    Žiar nad Hronom dáva gól! Skvelý prienik do pásma ukázal Šramaty. Sabol jeho strelu zastavil ramenom a hostia mohli pokračovať v aktivite. KEVIN GÁBOR si následne pohodlne nakorčuľoval pred bránku a z bekhendu prekonal gólmana Šarišanov. Asistencia: Marek Šramaty.

01:11
    Prešovský brankár Richard Sabol chcel zasahovať tzv. semaforom. Pohyb lapačkou vyzeral sľubne, no nezapadol do neho razantný pokus Čulíka.

01:01
    Pulščák – 2 min., podrazenie.

00:27
    Prešovčania sa dostali do útočnej tretiny zásluhou Lukáša Tomu. Ten istý hráč dokázal aj vystreliť, ale privysoko.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Prešov: Sabol – Pulščák, Pavúk, Ťavoda, Bystroň, J. Nemec, Putala, I. Greš, L. Greš – Leščenko, D. Kohút, Zyrjanov – Chalupa, Toma, Poliaček – Hrabčák, T. Klíma, Milý – K. Jendroľ, Frič, Vaculík.

Tréner: Tibor Tartaľ.

MŠK Žiar nad Hronom: Petrík – Kuboš, Kobolka, Rais, Čulík, Pač, M. Šeliga, Zubák – Jakúbek, V. Fekiač, N. Gašpar – Suľovský, M. Šramaty, L. Lunter – K. Gábor, Brumerčík, Magdolen – Rajčan, P. Halama, Tatár – Jamrich.

Tréner: Jerguš Bača.

Rozhodca: Rojík, Čahoj – Staššák, Riš.

Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní zápasu 22. kola TIPOS SHL medzi Prešovom a Žiarom nad Hronom.

HC Prešov

Prešovskí hokejisti nemajú najlepšiu formu, ale držia si druhé miesto za Žilinou, na ktorú už majú štrnásťbodovú stratu. A práve pod Dubňom uhrali naposledy bod za prehru po predĺžení, hoci dlhšie viedli 2:1. Na zisk troch to však nestačilo. Prešovčania budú na stredu nabudení, pretože v Žiari utrpeli doposiaľ najvyššiu prehru sezóny 1:6.

Žiarčania zvládli posledné tri kolá. Postupne zdolali Dubnicu, Rimavskú Sobotu aj Šťuky z Popradu a priblížili sa prvej šestke. Na túto priečku strácajú šesť bodov, hneď za sebou majú Dubničanov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Ivan Harčár

Branky a nahrávky: 27. D. Kohút (Toma), 57. Hrabčák (Chalupa, Pavúk), 59. Leščenko (J. Nemec) – 3. K. Gábor (M. Šramaty), 19. M. Šeliga (Magdolen, K. Gábor), 24. N. Gašpar (Fekiač, Jakúbek), 47. Suľovský (L. Lunter, M. Šramaty), 58. Jakúbek (N. Gašpar, V. Fekiač)

Trenér: Tibor Tartaľ.

Trenér: Jerguš Bača.

Rozhodčí: Rojík, Čahoj – Staššák, Riš.