Česko – Španělsko 30:22 (kon.)
Česko
30:22 (13:9)
Španělsko
Pátek 08.12.2023, 18:00 • Arena Nord, Fredrikshavn • Mistrovství světa žen • Skupina 4

Česko – Španělsko 30:22 (13:9)
    Nejvíce branek: Jeřábková 9, Cholevová 8, Malá 7 – Pérezová 6/4, S. Lópezová 4, M. Lópezová 3. Rozhodčí: Hansen, Madsen (DEN). Sedmimetrové hody: 0 – 6/5. Vyloučení: 2:0. (19:38:59)

České házenkářky jsou tedy poměrně blízko postupu do čtvrtfinále MS. Pokud dosud výborné Nizozemky porazí Španělky, bude Češkám stačit i těsná porážka v závěrečném souboji s Brazilkami.

Dnes to byl ze strany svěřenkyň kouče Benta Dahla po všech stránkách výborný zápas. Vše začínalo u vynikající brankářky Petry Kudláčkové, pokračovalo výbornou obranou a dařilo se také tradičním ofenzivním oporám Markétě Jeřábkové, Charlotte Cholevové a Veronice Malé. České hráčky si v podstatě od začátku udržovaly dvougólový náskok. Před přestávkou pak využily série chyb nervózních soupeřek a navýšily rozdíl ve skóre až na pět branek. Vydařil se pak také samotný vstup do druhého dějství. Španělky pak ještě naznačily nápor a stáhly své manko na čtyři góly, ovšem posledních patnáct minut už patřilo Češkám. Závěr pak mohly nečekaně dohrát v naprostém klidu a euforii, jelikož bylo o jejich vítězství již rozhodnuto.

Nejlepší hráčkou utkání je vyhlášena brankářka Petra Kudláčková. Ta dnes chytala opravdu skvěle.

České házenkářky zvládly utkání proti Španělsku fantasticky! Tým, který hrál na posledních dvou světových šampionátech vždy alespoň semifinále, přehrály jasně 30:22 a na úkor soupeřek se posouvají v tabulce skupiny na postupové druhé místo!

Konec zápasu. (30:22)

60
    Petra Kudláčková slaví s širokým úsměvem další výborný zákrok proti Gassamaové. Chytá skvěle. (30:22)
    59
    A třicátý český gól! Trefuje se také Julie Franková. Tohle je už euforie! (30:22)
    59
    Soledad Lópezová upravuje skóre. (29:22)

59
    Poslední dvě minuty zápasu. Je to k nevíře, ale o vítězství Česka je rozhodnuto! (29:21)
    58
    To ale vůbec nevadí, protože se z brankoviště prosazuje Charlotte Cholevová! (29:21)
    58
    Kaba Gassamaová přetlačila na brankovišti Julii Frankovou a prosadila se. (28:21)
    57
    Markéta Jeřábková propálila gólmanku. Neskutečné! (28:20)
    56
    Marta Lópezová z pravého křídla přehodila Kudláčkovou. (27:20)
    56
    Veronika Malá si u brankoviště vyměnila míč se spoluhráčkou a je to o osm gólů! (27:19)

55
    Chyba Španělek v útoku. Soledad Lópezová nezpracovala zadovku spoluhráčky. (26:19)
    55
    Franková uvolnila Markétu Jeřábkovou, která se prosadila do zakončení zleva. Přidala svůj osmý gól a Španělsko si bere oddechový čas. Tady se už ale bude dohánět sedmigólové manko těžko! (26:19)

55
    Český tým vyhrál oslabení 1:0 a je v plném počtu. (25:19)
    54
    Markéta Jeřábková si našla odražený míč po vlastní střele a napodruhé skórovala! Vypadá to dobře... (25:19)