Atlético – Almería 2:1 (kon.) | Cádiz – Osasuna 1:1 (kon.) | Barcelona – Girona 2:4 (kon.)
FC Barcelona
2:4 (1:2)
Girona FC
Neděle 10.12.2023, 21:00 • Estadi Olímpic Lluís Companys, Barcelona • Španělská LaLiga • 16. kolo

Utkání je u konce a hostující Girona může slavit historický úspěch. Ve druhé půli přečkala tlak soupeře, několik střel na branku i mimo ni a v 80. minutě přišel úder. Po dlouhém výkopu od branky přišlo Stuaniho sklepnutí na Valeryho Fernándeze a hosté vedli o dva. Barcelona se ale nevzdala, stále se tlačila do útoku a ve druhé minutě nastavení snížil İlkay Gündoğan. Srovnání měl na hlavě Lewandowski, jenže nedal a za pár chvil si hosté pojistili vedení gólem Cristhiana Stuaniho. Ten byl posledním v tomto duelu, který tak skončil 2:4. Barcelona je po této porážce na čtvrté místě se 34 body, Girona poskočila do čela tabulky se 41 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:17:24)

Utkání sledovalo 42 848 diváků.

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 11:7. Střely mimo: 11:6. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:10.

90+9

90+8
    Ještě se zažlutilo na straně Barcelony, za zastavení brejku byl potrestán Ronald Araújo.

90+7
    Zápas ještě pokračuje, ale čeká se už hlavně na závěrečný hvizd sudího.

90+6
    Žlutou kartu za oslavy dostal hostující Cristhian Stuani.

90+5
    Girona právě vstřelila branku!
    Hosté si pojišťují náskok. Rozehráli přímý kop kousek od půlky, Barcelona zaspala a tak se k centru z pravé strany dostal Sávio, na zadní tyči našel zapomenutého CRISTHIANA STUANIHO a ten zblízka procpal míč za tyč – 2:4.

90+4
    Faul na Portua, hosté teď zajisté nebudou s rozehrávkou pospíchat.

90+3
    A další šance Barcelony. Nyní si na centr z pravé strany naskočil Lewandowski, ale hlavička mu nevyšla podle představ.

90+2
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Tak pozor, máme tu ještě drama. Domácí se pustili do útoku, Torres přiklepl do vápna na İLKAYE GÜNDOĞANA, ten se bleskově s míčem otočil kolem obránce a vyslal nechytatelnou ránu na Gazzanigovu pravačku – 2:3!

90
    Bude se přidávat pět minut.

90
    Domácí si mohli oddechnout, zakončení z vápna totiž letělo těsně nad Peñovu branku.

89
    Girona drží míč, teď se už nebude nikam zvlášť hnát.

88
    O akrobatický pokus z vápna se pokusil Fermín López, mířil ovšem nad branku.

87
    Střídání v týmu Girona FC:
    ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Jhon Solís.

86
    Koundého tvrdá střela se opřela o jednoho z obránců, míč se odrazil k půlce.

85
    Oblouček do šestnáctky si Gazzaniga pohlídal a okamžitě se vrhl po míči.

84
    Domácí teď kombinují u vápna, chtělo by to ale i nějaké zakončení.

Aleš Pur

Branky: 19. Lewandowski (Raphinha), 90+2. Gündoğan (F. Torres) – 12. Dovbyk (Cygankov), 40. Gutiérrez (I. Martín), 80. V. Fernández (Stuani), 90+5. Stuani (Sávio)

Karty:   90+8. Araújo (BAR) – 64. Blind (GIR), 90+6. Stuani (GIR)

FC Barcelona: I. Peña – Koundé, Araújo (C), Christensen (65. Balde), Cancelo – de Jong, Gündoğan, Pedri (80. F. López) – Raphinha (65. F. Torres), Lewandowski, Félix (65. Yamal).
    Náhradníci: Astralaga, Kochen – Roberto, Romeu, Cubarsí.

Trenér: Xavier Hernandez

Girona FC: Gazzaniga – E. García, Da. López, Blind – Couto (78. V. Fernández), I. Martín (87. Solís), A. García (C), Gutiérrez – Cygankov (78. Portu), Sávio – Dovbyk (73. Stuani).
    Náhradníci: Fuidias, Carlos – Juanpe, A. Martínez, Espinosa, Kebe.

Trenér: Míchel Sánchez

Rozhodčí: Díaz de Mera – Santaursula, Hernández