Švédsko – Německo 27:20 (kon.) | Dánsko – Č. Hora 26:24 (kon.)
Švédsko
27:20 (16:6)
Německo
Středa 13.12.2023, 17:30 • Jyske Bank Boxen, Herning • Mistrovství světa žen • Čtvrtfinále

Švédsko – Německo 27:20 (16:6)
    Nejvíce branek: Mellegaardová 5/2, Blohmová 5, Robertsová 5 – Bergerová 4, Grijseelsová 4/2, Leuchterová 4. Rozhodčí: Hansen – Madsen (DEN). Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 0:0. (18:59:56)

O výsledku dnešního čtvrtfinále rozhodlo prvních 15 minut, kde se Němky nedokázaly ani jednou prosadit, a tak prohrávaly už o 7 branek. Švédky ještě před poločasem navýšily své vedení na desetibrankový rozdíl. Trenér německé reprezentace zřejmě v šatně zvýšil hlas, takže se jeho svěřenkyně v druhém poločase zlepšily, v jeden moment prohrávaly už jen o 4 branky, ale Švédky žádné drama nedopustily, přidaly tři rychlé branky, čímž skóre navýšily na konečných 27:20.

Konec zápasu. (27:20)
    60
    V poslední minutě zápasu si Bergerová připsala další branku, ale na výhru to dnes stačit nebude. (27:20)
    59
    Gól vstřelil tým Švédsko (Jamina Caroline Robertsová). (27:19)
    58
    Leuchterová se trefila dělovkou z velké dálky. (26:19)
    58
    Gól vstřelil tým Švédsko (Nathalie Mari Hagmanová). (26:18)

57
    I podruhé za sebou Bergerová trefila jen tyč. (25:18)

57
    Na druhé straně jen zvoní tyč. (25:18)
    56
    Carlsonová zvyšuje rozdíl na sedm branek, o výsledku zápasu je rozhodnuto. (25:18)
    56
    Ale Švédky drama nechtějí dopustit, Hagmanová opět navyšuje náskok. (24:18)
    55
    Rychlá přihrávka na Blomovou, střela a branka, tak je to jednoduché. (23:18)
    54
    Stockschläderová se prosadila z levého křídla, je to jen o 4 branky a stále zbývá šest minut, možná ještě uvidíme drama. (22:18)

53
    Bergerová byla ve velké šanci, ale Bundsenová byla proti. Už to mohlo být jen o 4 branky a Němky by byly na dostřel. (22:17)
    53
    Po pěkné střele Grijseelsové je to jen o pět branek. (22:17)

53
    Oddechový čas pro tým Německo. (22:16)

52
    Brankářka Filterová, která přišla jen na tento 7m hod, dobře vyrazila střelu Mellegaardové. (22:16)