Philadelphia – Washington 4:3 (2:1 po s.n.) | Toronto – Columbus 5:6 (po pr.) | Detroit – Carolina 1:2 (kon.)
Minnesota – Calgary 3:2 (2:1 po s.n.) | St. Louis – Ottawa 4:2 (kon.) | Edmonton – Tampa 4:7 (kon.)
Seattle – Chicago 7:1 (kon.) | Vancouver – Florida 4:0 (kon.)
Detroit Red Wings
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Carolina Hurricanes
Pátek 15.12.2023, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný páteční den. (04:14:30)

Dnešní utkání sledovalo 19 515 diváků.

Ve třetí třetině branka nepadla, a tak se Carolina raduje z těsného vítězství 2:1.

59:58
    Fabbri si našel u brankoviště odražený kotouč a vystřelil, Kočetkov si prostor u tyčky pohlídal.

59:20
    Husso míří na střídačku, Detroit to zkouší s šesti hráči.

59:07

58:33
    Kotouč je znovu u branky Hurricanes.

58:08
    Burns si sjel mezi kruhy, vystřelil zápěstím a nechal vyniknout lapačku Hussa.

57:50
    Carolině se nedaří usadit v útočném pásmu, čas ale utíká velmi rychle a to ji vyhovuje.

57:15
    Domácí se na začátku oslabení dokázali osvobodit.

57:07
    Copp fauloval v útočném pásmu a je vyloučen na dvě minuty za podrážení. Tohle se Red Wings rozhodně nehodí.

56:26
    Nečas se po návratu na led dostal do šance, z pravé strany ale poslal puk pouze do Hussa.

56:16

55:57
    Hurricanes se znovu osvobozují a tohle oslabení zřejmě zvládnout v poklidu dohrát.

55:22
    Detroit je s kotoučem ve středním pásmu a musí se vrátit k brance Hurricanes.

55:00
    Kane parádním pasem oslovil na levém kruhu DeBrincata, který střelou z první trefil pouze Kočetkova.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 26. Rasmussen (Copp, Berggren) – 5. Drury (Noesen, Nečas), 32. J. Staal (Pesce)

Detroit Red Wings: Husso (Lyon) – Seider, Gostisbehere, Walman, Chiarot (A), Holl, Petry, Määttä – P. Kane, Veleno, DeBrincat – Raymond, Copp (A), Fabbri – Sprong, Rasmussen, Berggren – Fischer, Czarnik.
    Trenér: Derek Lalonde

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – Burns, Slavin, Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov, DeAngelo – Jarvis, S. Aho II (A), Noesen – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Drury, Bunting.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: L'Ecuyer, MacPhee – Cherrey, Barton

Diváci: 19 515