Philadelphia – Washington 4:3 (2:1 po s.n.) | Toronto – Columbus 5:6 (po pr.) | Detroit – Carolina 1:2 (kon.)
Minnesota – Calgary 3:2 (2:1 po s.n.) | St. Louis – Ottawa 4:2 (kon.) | Edmonton – Tampa 4:7 (kon.)
Seattle – Chicago 7:1 (kon.) | Vancouver – Florida 4:0 (kon.)
Detroit Red Wings
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Carolina Hurricanes
Pátek 15.12.2023, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Přeji krásnou hokejovou noc a vítám Vás u sledování našeho textového přenosu ze zámořské NHL. Detroit bude v Little Caesars Aréně hostit Carolinu.

Detroit Red Wings: Husso (Lyon) – Seider, Gostisbehere, Walman, Chiarot (A), Holl, Petry, Määttä – P. Kane, Veleno, DeBrincat – Raymond, Copp (A), Fabbri – Sprong, Rasmussen, Berggren – Fischer, Czarnik.
    Trenér: Derek Lalonde

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – Burns, Slavin, Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov, DeAngelo – Jarvis, S. Aho II (A), Noesen – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Drury, Bunting.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: L'Ecuyer, MacPhee – Cherrey, Barton.

00:01

01:30
    Detroit začal opravdu silný tlakem, Kočetkov dokázal odolat.

02:26
    Carolina si zahraje přesilovou hru. DeBrincat je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

03:20
    Hurricanes kombinují v útočném pásmu, nedaří se jim zatím dostat do zakončení.

03:37
    Z pravého kruhu to zkoušel Teräväinen, Husso byl na správném místě.

04:26

04:48
    6/6
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté se prosazují krátce po skončení přesilové hry. JACK DRURY dostal přesný pas před branku a de facto pouze nastavil hůl, aby nasměroval puk za Hussa. Asistence: Stefan Noesen a Martin Nečas.
    Drury J., Noesen S., Nečas M., Burns B., Kočetkov P., Skjei B.
    Copp A., Rasmussen M., Husso V., Seider M., DeBrincat A., Walman J.
    04:48 Jack DRURY - 0:1

06:40
    Utkání má zatím velmi dobré tempo a hra se přelévá z jedné strany na druhou.

07:22
    Hurricanes se dopustili postavení mimo hru.

08:15
    Kotouč se odrazil do brankoviště a Husso musel přerušit hru.

08:33
    Petry se vydal do útočného pásma a z pravého kruhu trefil tyčku!

09:25
    Hosté se znovu dopustili postavení mimo hru.

10:27
    Po přečíslení dvou na jednoho střílel z pravého kruhu pohotově Aho. Husso se rychle přesunul a zabránil brance.

12:38
    Petry z modré čáry nahodil puk na branku a Kočetkov musel vytáhnout zákrok vyrážečkou.

13:17
    Gostisbehere se pokoušel dostat puk do brankoviště, jeho pas byl ale obranou Hurricanes zablokován.

14:13
    Husso musel zasahovat po nepřehledné situaci. Puk vyrazil do bezpečí levým betonem.

14:31
    A další solidní zákrok Hussa. Z levého kruhu střílel Jarvis, na finského brankáře ale nevyzrál.

14:49
    Na pravém kruhu dostal hodně prostoru Teräväinen, střelou přes hráče se ale neprosadil.

15:01
    Kane připravil střeleckou pozici pro Määttu, který od modré čáry napálil puk do lapačky Kočetkova.

16:30
    Red Wings se pokouší tlačit do útočného pásma, Carolina ale velmi dobře brání a rychle se dostává ke kotoučům.

17:24
    Berggren se pokusil o střelu z mezikruží, tu ale zablokoval holí jeden z obránců.

18:03
    Veleno ve vlastním pásmu nešikovností přišel o puk a ve vyložené šanci se ocitl Kotkaniemi, kterému se nepovedlo z mezikruží propálit Hussa. Finský brankář svůj tým výrazně podržel.

18:42
    Noesen se ve středním pásmu dopustil nedovoleného bránění a je vyloučen na dvě minuty. Detroit si zahraje přesilovou hru.

18:49
    Hurricanes se dokázali velmi rychle osvobodit.

19:23
    Veleno se před brankou neúspěšně snažil tečovat nahození Gostisbehera.

19:40
    Kotouč je znovu ve středním pásmu.

20:00

Po první třetině je spokojenější Carolina, která se zásluhou Druryho dokázala dostat do vedení. Hraje se nicméně vyrovnaný duel.

Další třetina začne přibližně ve 2:30.

20:01

20:40
    DeBrincat si na vrcholu mezikruží sjel na přihrávku Kanea a pohotově vystřelil. Puk letěl přímo do Kočetkova.

20:42

20:52
    Kočetkov si během krátké chvíle připsal další dva zákroky.

20:59
    Rasmussen se provinil vysokou holí a je vyloučen na dvě minuty. Přesilovou hru si teďka zahraje Carolina.

21:34
    Po rychlé kombinaci pálil z mezikruží Jarvis, pokus to byl ale značně nepřesný.

22:07
    Aho to zkoušel z vrcholu levého kruhu, branku ale přestřelil.

22:20
    Nyní se domácím podařilo osvobodit, kotouč je u branky Kočetkova.

22:43
    Noesen se z levé strany natlačil před brankoviště a vystřelil. Puk letěl přímo do Hussa.

22:59

23:33
    Hurricanes zůstávají po přesilové hře nadále aktivní a kombinují v útočném pásmu. Chybí tomu ale střelba.

25:20
    6/6
    Detroit právě vstřelil branku!
    Red Wings se radují z vyrovnání! MICHAEL RASMUSSEN dostal puk na pravý kruh, odkud vystřelil opravdu nádhernou střelu a ta skončila pod břevnem. Asistence: Andrew Copp a Jonatan Berggren.
    Rasmussen M., Copp A., Berggren J., Husso V., Seider M., Walman J.
    Chatfield J., Pesce B., Kočetkov P., Kotkaniemi J., Teräväinen T., Nečas M.
    25:20 Michael RASMUSSEN - 1:1

25:46
    Rychle odpovědět na inkasovaný gól mohl Noesen, z mezikruží ale poslal puk pouze do Hussa.

25:59
    Holl nedokázal dlouhým pasem oslovit rozjetého Spronga a hra se vrátí před branku Detroitu.

26:39
    Z pravé strany nebezpečně střílel Raymond a Kočetkov musel vytáhnout pohotový zákrok vyrážečkou.

27:52
    Kočetkov při rozehrávce namazal přímo na hůl Kanea, který nedokázal tuhle chybu potrestat. Brankář Canes se vrátil do branky a zasáhl.

28:21
    Orlov dostal na pravém kruhu hodně prostoru a byla z toho střela zápěstím, která se zastavila v lapačce Hussa.

29:29
    Burns zachytil puk na modré čáře a okamžitě ho poslal na branku. Husso znovu vyslal do akce svoji lapačku.

30:39
    Sprong se po rychlém protiútoku snažil překonat Kočetkova z pravého kruhu, rána byla nepřesná.

30:55
    Jarvis dostal pas mezi obranu a jel sám na branku. Z předbrankového prostoru zakončil těsně vedle levé tyče.

31:49
    6/6
    Smolný okamžik Detroitu. Husso si neporadil s nahozením na zadní mantinel, kotouč se mu vrátil před branku a JORDAN STAAL doklepl puk do odkryté klece. Asistence: Brett Pesce.
    Staal J., Pesce B., Martinook J., Kočetkov P., Fast J., Skjei B.
    Holl J., Husso V., Gostisbehere S., Kane P., Veleno J., DeBrincat A.
    31:49 Jordan STAAL - 1:2

32:50
    Red Wings musí rázem znovu dohánět náskok svého soupeře. Budou úspěšní jako v předešlém průběhu utkání?

34:25
    Fast dostal na levý kruh přihrávku zpoza branky, ve výhodné pozici ale nezakončil přesně.

34:59
    DeBrincat zavezl puk do útočného pásma a našel na levém kruhu pod sebou Rasmussena, který se pohotovým zakončením podruhé v zápase neprosadil.

35:37
    DeBrincat měl hodně prostoru mezi kruhy a proto se nebál vystřelit. Prudká střela skončila těsně vedle branky.

36:00
    Red Wings se pomalu oklepali ze druhého inkasovaného gólu a tlačí se do útočného pásma.

37:06
    Z levého kruhu to zkoušel Kane, jeho pokus byl ale před brankou zablokován.

37:52
    Na druhé straně to od modré čáry zkoušel Chatfield, ani on ale nedokázal trefit branku.

38:26
    Pohledná akce Red Wings přinesla střelu DeBrincata, který zamířil pouze do hrudi Kočetkova.

38:39
    Pesce si v souboji s Raymondem pomohl držením a je vyloučen na dvě minuty. Přesilová hra pro Detroit.

39:11
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

40:00

Po druhé části vede Carolina těsně 2:1. Detroitu se nejdříve podařilo zásluhou Rasmussena vyrovnat, poté ale po chybě Hussa vrátil Hurricanes vedení Staal. Třetí třetina bude rozhodně zajímavá.

Další třetina začne přibližně ve 3:26.

40:01

40:26
    Střela Raymonda z pravé strany se až k brance nedostala a hosté se posléze osvobodili.

40:39

41:08
    Jarvis se po chybě Fischera dokázal propracovat před branku a zakončit. Husso si vše pohlídal a puk vyrazil.

42:12
    Hurricanes se dopustili zakázaného uvolnění. Hra se dostane před branku Kočetkova.

42:49
    Kotkaniemi se v útočném pásmu prokličoval až před branku, odkud poslal puk přímo do Hussa.

43:14
    Fabbri se pokoušel zakončit z otočky, puk ale proletěl jen brankovištěm.

44:59
    V další šanci se na levém kruhu ocitl Jarvis. Husso ale opět jeho velkou příležitost vyřešil.

45:34
    Kotouč se po nějakém odraze ocitl na střídačce, hra je přerušena.

46:55
    Domácí se zatím nemohou v útočném pásmu výrazněji prosadit, Carolina velmi dobře brání jednobrankové vedení.

47:48
    Po nahození Aha propadl kotouč až do brankoviště, Husso si puk našel a přerušil hru.

48:46
    Berggren si najel s pukem do útočného pásma a z levého kruhu poslal puk nad břevno.

49:48
    Po střele Burnse se kotouč odrazil od zadního mantinelu do ochranné sítě.

50:37
    Útočná akce Hurricanes je ukončena kvůli postavení mimo hru.

51:01
    Kočetkov si poradil s nahozením Seidera od pravého mantinelu.

51:30
    Detroitu se stále nedaří dostat se do nějakého soustavného tlaku.

51:56
    Naopak zasahovat musel Husso. Z levého kruhu tvrdě pálil Teräväinen.

52:27
    Czarnik smolně vyhodil kotouč z vlastního pásma do hlediště a je vyloučen na dvě minuty. Hurricanes dostávají velkou šanci přiblížit se k vítězství.

52:50
    Jarvis přihrával puk před branku, vleže vše zablokoval Seider.

53:14
    Nyní se domácím povedlo poslat puk až za branku Kočetkova.

53:39
    Z první pálil na levém kruhu Nečas, Husso zasáhl svým betonem.

54:00
    Signalizovaná výhoda pro Red Wings, kteří se pokouší ukrojit ze svého oslabení co nejvíce času.

54:16
    Za hákování je vyloučen na dvě minuty Nečas. Detroit bude hrát za pár okamžiků přesilovou hru.

54:27

55:00
    Kane parádním pasem oslovil na levém kruhu DeBrincata, který střelou z první trefil pouze Kočetkova.

55:22
    Detroit je s kotoučem ve středním pásmu a musí se vrátit k brance Hurricanes.

55:57
    Hurricanes se znovu osvobozují a tohle oslabení zřejmě zvládnout v poklidu dohrát.

56:16

56:26
    Nečas se po návratu na led dostal do šance, z pravé strany ale poslal puk pouze do Hussa.

57:07
    Copp fauloval v útočném pásmu a je vyloučen na dvě minuty za podrážení. Tohle se Red Wings rozhodně nehodí.

57:15
    Domácí se na začátku oslabení dokázali osvobodit.

57:50
    Carolině se nedaří usadit v útočném pásmu, čas ale utíká velmi rychle a to ji vyhovuje.

58:08
    Burns si sjel mezi kruhy, vystřelil zápěstím a nechal vyniknout lapačku Hussa.

58:33
    Kotouč je znovu u branky Hurricanes.

59:07

59:20
    Husso míří na střídačku, Detroit to zkouší s šesti hráči.

59:58
    Fabbri si našel u brankoviště odražený kotouč a vystřelil, Kočetkov si prostor u tyčky pohlídal.

Ve třetí třetině branka nepadla, a tak se Carolina raduje z těsného vítězství 2:1.

3. Jack Drury (CAR) – 1+0

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný páteční den. (04:14:30)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 26. Rasmussen (Copp, Berggren) – 5. Drury (Noesen, Nečas), 32. J. Staal (Pesce)

Rozhodčí: L'Ecuyer, MacPhee – Cherrey, Barton

Diváci: 19 515