AC Milán – Monza 3:0 (kon.) | Fiorentina – Hellas Verona 1:0 (kon.) | Udinese – Sassuolo 2:2 (kon.)
Bologna – AS Řím 2:0 (kon.) | Lazio – Inter 0:2 (kon.)
AC Milán
3:0 (2:0)
AC Monza
Neděle 17.12.2023, 12:30 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán • Italská Serie A • 16. kolo

To je pro dnešek úplně vše! Užijte si zbytek nedělního dne a u dalších textových přenosů naviděnou. (14:34:20)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 5:11. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:8.

Utkání 16.kola Serie A mezi AC Milán a AC Monza je u svého konce! Jednoznačné vítězství 3:0 zaznamenal na San Siru milánský celek. Již ve 3.minutě přišel pro hosty šok, když skóre otevřel po perfektním průniku Reijnders. Následně přišla totální dominance domácích, kterou druhou brankou využil debutant Simić. Do kabin se šlo za stavu 2:0, a tak domácí AC hrálo ve druhé půli ze zabezpečené obrany, ze které i tak skóroval v 76.minutě Okafor a pojistil tři body pro červenočerné barvy.

90+4

90+4
    Hostující hráči dokázal ubránit centr Reijnderse, který letěl na přední tyč.

90+3
    Roberto Gagliardini zcela zbytečně ke konci zápasu sestřelil Hernándeze a vidí zaslouženě žlutou kartu.

90+2
    Pedro Pereira se odvážil k dlouhé přihrávce za obranu. Jenomže vše přečetl Maignan a chytá do rukavic.

90+1
    Monza se snaží se ctí dohrát dnešní duel, když kombinuje před vápnem domácích.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Olivier Giroud se hnal po odvráceném rohu do pokutového území, jenže jeho střela na zadní tyč je zblokována.

89
    Tak i na závěr se standardky ujmou hostující hráči. Simič si vedl nedovoleně.

88
    Mike Maignan poprvé v zápase zaváhal. Jenže jeho chybičku domácí stoper hlavou nepotrestal, když míří mimo.

87
    Monza je stále při chuti a to potvrdil i rychle rozehraný roh, který se bude vracet.

86
    Patrick Ciurria se opět odvážil ke střele z hranice vápna. Tentokrát jeho střela letí jen kousek nad břevnem.

85
    Theo Hernández zavelel k rychlému brejku, po kterém byl čistě odstaven v pokutovém území.

84
    Monza posílala ostrý centr z levé strany. Na roh ho dokázal dopravit Caldirola.

83
    Po rohovém kopu domácího AC také padl k zemi Giroud. Ani tady se na penaltový puntík nebude ukazovat.

82
    Penalta se kopat nebude! Videorozhodčí viděl situaci jako povolenou v souladu s pravidly.