Carolina – Washington 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Anaheim 1:5 (kon.) | Vegas – Ottawa 6:3 (kon.)

Martin Nečas (CAR) – 0+0, -1 účast, 6 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 22:08
    Martin Fehérváry (WSH) – 1+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 23:34

Tři hvězdy utkání
    1. Martin Fehérváry (WSH) 1+0
    2. Darcy Kuemper (WSH) 28 zákroků
    3. Sebastian Aho (CAR) 1+0 (03:00:50)

Washington zvítězil na ledě Caroliny 2:1 po nájezdech, když jediným úspěšným autorem trestného střílení byl Jevgenij Kuzněcov. Capitals se z vítězství radují po dvou porážkách, Hurricanes naopak prohráli podruhé za sebou.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
    Autorem vítězné branky je JEVGENIJ KUZNĚCOV.
    Seth JARVIS

3. série
    0:1
    Seth Jarvis přestřelil Kuemperovu bránku a je rozhodnuto, Washington vítězí!
    John CARLSON

2. série
    0:1
    Na druhé straně se neprosadil John Carlson, jehož střelu srazil do strany svým betonem Kočetkov.
    Teuvo TERÄVÄINEN

2. série
    0:1
    Naopak Teuvo Teravainen při míření k levé tyči trefil vyrážečku Kuempera!
    Jevgenij KUZNĚCOV

1. série
    0:1
    Velmi pomalý a rozvážný nájezd Jevgenije Kuzněcova, jenž tak trochu uspal Kočetkova. A trefil se k levé tyči!
    Sebastian AHO

1. série
    0:0
    Nájezdy zahájil Sebastian Aho, který před brankovištěm takřka zastavil, zkusil se dostat ke střele z forhendu, ale neprosadil se.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:35
    Přečíslení Washingtonu, Strome při kličce do bekhendu před brankou nedokázal obhodit ležícího Kočetkova.

64:15
    Aho se po přejetí do útoku nechal doplnit spoluhráči, pak vystřelil jen do zadního mantinelu.

63:58
    Tak až Wilson vystřelil z pravé strany. Nečas svou holí srazil puk mimo kluziště. Tohle byly nejzbytečnější tři minuty, které mohly v hokeji být k vidění.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 28. S. Aho II (Jarvis) – 32. Fehérváry (Wilson, D. Strome), rozh. náj. Kuzněcov