Atalanta BC – Salernitana 4:1 (kon.)
Atalanta Bergamo
4:1 (0:1)
US Salernitana 1919
Pondělí 18.12.2023, 20:45 • Gewiss Stadium, Bergamo • Italská Serie A • 16. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 10:7. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:11. (22:49:56)

Fotbalisté Atalanty vítězí nad Salernitanou 4:1 díky výrazně zlepšenému výkonu ve druhém poločase.

Po tom prvním domácí prohrávali, když se už v 10. minutě prosadil po standardce Lorenzo Pirola. Domácí naopak ve svých šancích mířili jen do brankáře Costila. Po změně stran Atalanta útočila proti svému kotli a i to možná pomohlo. V 52. minutě už favorit zápasu vedl. Nejprve se krásným volejem prosadil Luis Muriel a poté zakončil po přihrávce Lookmana mezi nohama obránce Mario Pašalić. Hosté se ještě nevzdali a mohli i vyrovnat. Nejblíže byl Dia, který však nastřelil pouze tyč. V 83. minutě tak naděje posledního celku tabulky na body definitivně utnul střídající Charles de Ketelaere a po něm pak ještě uzavřel skóre další žolík Alexej Mirančuk.

90+4

90+4
    Kotel za bránou, kterou hájí po změně stran hostující Costil, je nadšený. Atalanta dohrává zápas v jeho blízkosti. Ještě bude mít standardku.

90+2
    Brankář Costil našel špatným odkopem jen protihráče, který posunul míč na Alexeje Mirančuka. Ten se mohl zapsat podruhé v krátké době mezi střelce, orazítkoval však vzdálenější tyč!

90+1
    Utkání bude nastaveno ještě o čtyři minuty. O tříbodovém zisku pro Atalantu už ale není pochyb.
    89. Alexej MIRANČUK - 4:1

89
    Atalanta právě vstřelila branku!
    Celek z Bergama přidává další gól! Charles De Ketelaere vyvezl míč k pokutovému území a vymyslel hezkou přihrávku na před bránu nabíhajícího ALEXEJE MIRANČUKA, který prostřelil Costila mezi nohama – 4:1.

89
    Hostující snaha po třetím obdrženém gólu uvadla. Atalanta kontroluje hru a míč.

87
    Příležitost Atalanty na vstřelení čtvrtého gólu. Alexej Mirančuk zakončoval mezi nohy Costila, ale zároveň také vedle brány!

86
    Střídání v týmu US Salernitana 1919:
    ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Jovane Cabral.

85
    Střídání v týmu Atalanta Bergamo:
    ze hřiště odchází Teun Koopmeiners, přichází Michel Ndary Adopo,
    ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Alexej Mirančuk.
    83. Charles De Ketelaere - 3:1

83
    Domácí dost možná pečetí tříbodový zisk! Hráči Atalanty získali míč na útočné polovině dobrým napadáním. Konkrétně Giorgio Scalvini, který ho sebral Gyömbérovi. Pak s ním doběhl k šestnáctce, předal ho CHARLESOVI DE KETELAEREOVI a ten přízemní střelou k levé tyči zvyšuje na 3:1.

82
    Hosté nyní sice drží míč, ale je to daleko od brány soupeře.

81
    Domácí kouč Gasperini ukazuje svým hráčům směrem dopředu. Evidentně nechce, aby se jeho svěřenci příliš zatáhli.

79
    Zahrozili domácí! Před bránu si naběhl Ademola Lookman. Ten však míč jen posunul do náruče Costila.

77
    Matteo Ruggeri při napadání přišlápl nohu Łęgowského a vysloužil si žlutou kartu.

76
    ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Hans Hateboer.

Martin Augustin

Branky: 47. Muriel, 52. Pašalić (Lookman), 83. De Ketelaere (Scalvini), 89. Mirančuk (De Ketelaere) – 10. Pirola (Candreva)

Karty:   56. Gasperini (trenér) (ABC), 77. M. Ruggeri (ABC) – 40. Pirola (SAI), 65. Maggiore (SAI)

Atalanta Bergamo: Carnesecchi – de Roon (C), Djimsiti, Scalvini – Zappacosta (76. Hateboer), Pašalić, Éderson (66. Kolašinac), M. Ruggeri – Koopmeiners (85. Adopo) – Muriel (66. De Ketelaere), Lookman (85. Mirančuk).
    Náhradníci: Rossi, Musso – Holm, Zortea, Bonfanti, Bakker, M. Cissé.

Trenér: Gian Piero Gasperini

US Salernitana 1919: Costil – Daniliuc (60. Bradarić), Gyömbér, Pirola, Mazzocchi – Maggiore (67. Łęgowski), L. Coulibaly, Martegani (67. Ikwuemesi) – Candreva (C), Tchaouna (60. Kastanos) – Dia (86. Cabral).
    Náhradníci: Fiorillo, Salvati – Bohinen, Simy, Botheim, Sambia, Lovato.

Trenér: Filippo Inzaghi

Rozhodčí: Feliciani – Rossi, Cipressa