TK Sparta Praha – TK Agrofert Prostějov 1:5 (kon.)
TK Sparta Praha – TK Agrofert Prostějov

1:5

Úterý 19.12.2023, 09:30Finále OSTRA Tenisové extraligy 2023

15:40
    A máme konec! Vít Kopřiva bere svému soupeři servis a vítězí v této strhující bitvě v poměru 6:3, 7:5! Díky tomuto výsledku se Prostějov potřetí v řadě stává mistrem Tenisové extraligy, když poráží Spartu Praha v celkovém výsledku 5:1! (15:40:37)

15:36
    Kopřiva dokázal odvrátit další čtyři brejkboly Bartoně a jde do vedení 6:5. Zápas baví, oba hráči se hodně hlasitě hecují a bojují o každý fiftýn. Neskutečná bitva.

15:27
    Hynek Bartoň servis udržel a máme srovnáno 5:5. Ve druhém setu nás bude čekat ještě pěkné drama.

15:25
    Tak to bylo něco! Hynek Bartoň využívá svůj pátý brejkbol a vrací se zpět do zápasu! Sparťanský hráč musel odvrátit i několik mečbolů, ale zabojoval a snížil na 4:5! Kopřiva se v tomto gemu dopustil čtyř dvojchyb. Hynek Bartoň půjde podávat na udržení se v zápase.

15:11
    Hynek Bartoň ztrácí svůj servis v osmé hře druhé sady a Prostějov je jeden gem od zisku extraligového titulu! Stačí jen, když Vít Kopřiva dokáže dopodávat tento zápas za stavu 6:3, 5:3!

15:01
    První větší zkouška pro Kopřivu při jeho servisu. Prostějovský hráč prohrával 15-40, a poté měl Bartoň i výhodu, ale Kopřiva všechny tři brejkboly odvrátil a dostal se do vedení 3:2!

14:46
    Oba hráči si na startu druhé sady udrželi svá podání v klidu. Stav je tedy 1:1 a na podání se chystá vítěz první sady Vít Kopřiva.

14:39
    Kopřiva bere svému soupeři další servis a čtvrtým vyhraným gemem v řadě končí tento set! Prostějov je pouhou jednu sadu od zisku trofeje!

14:36
    Kopřiva musel teď při svém servisu obracet skóre 0:30, ale zvládl to a je ve vedení 5:3.

14:31
    A máme tu první brejk tohoto zápasu! Vít Kopřiva bere svému soupeři servis, když parádně doběhl míček a prohodil Bartoně! Kopřiva vede 4:3!

14:24
    Hynek Bartoň dokázal udržet v páté hře prvního setu svůj servis, ale neměl to vůbec jednoduché. Musel totiž odvrátit několik brejkbolů, ale povedlo se. Bartoň vede 3:2 a na podání jde Kopřiva.

14:10
    Dalibor Svrčina naděluje svému soupeři v rozhodující sadě kanára a získává pro Prostějov čtvrtý bod! Pátý rozhodující bod může získat právě hrající Vít Kopřiva na kurtu 1, kde proti němu stojí Hyněk Bartoň!

14:07
    Na první kurtu se rozehrálo utkání mezi Vítem Kopřivou a Hynkem Bartoněm. Skóre po prvních dvou gemech je nerozhodné 1:1. Šanci na vedení měl Kopřiva, ten ale jedinou brejkbolovou šanci nevyužil.

14:04
    Dalibor Svrčina odskakuje ve třetí sadě na rozdíl dvou brejků a vede už 4:0! Čtvrtý bod Prostějova je hodně blízko!

13:51
    Dalibor Svrčina začal třetí sadu parádně. Hned v prvním gemu sebral svému soupeři servis a poté dokázal gem na svém servisu otočit ze skóre 15-40!

13:50
    Na kurtu číslo jedna se připravuje utkání ve kterém se střetne Vít Kopřiva (PRO) a Hyněk Bartoň(SPA).

13:43
    A na kurtu číslo jedna je konec! Jiří Lehečka vyhrává nad Michaelem Vrbenským v poměru 6:1 a 6:1! Prostějov se tak dostává do vedení 3:1!

13:38
    Dalibor Svrčina netrefil při setbolu trestuhodně kurt a Jakub Nicod tak vítězí ve druhém setu 6:4! O vítězi tohoto klání rozhodne třetí sada!