Finsko – Slovensko 5:1 (kon.) | Lotyšsko – Česko 3:4 (kon.)
Finsko
5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Slovensko
sk Úterý 19.12.2023, 18:30 • Halmstad aréna • Reprezentace do 20 let

V prvom prípravnom zápase slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala s fínskymi mladíkmi 1:5 a na konečnom výsledku sa evidentne prejavil kvalitatívny rozdiel medzi oboma tímami. Stále to však treba brať s rezervou, keďže naplno sa pôjde až na šampionáte a predtým ešte našu reprezentáciu čaká v piatok druhý prípravný zápas proti o veľa prijateľnejšiemu súperovi, ktorým bude Nemecko. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok večera! (20:38:29)

53:34
    Fínsko dalo gól! Kumpulainenovi sa podarilo vystihnúť puk v našom pásme a ponúkol piaty gól ako na podnose OIVE KESKINENOVI, ktorý ešte prikrášlil skóre z fínskeho pohľadu! Asistencia: Kumpulainen

44:12
    Fínsko dalo gól! A možno je o víťazstve Fínska definitívne rozhodnuté, keďže fínsky kapitán JERE LASSILA nechytateľne tečoval strieľanú prihrávku Kulonummiho a veľmi rýchlo potrestal Šotekove vylúčenie! Asistencia: Kulonummi

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine skóre otvoril fínsky kapitán Lassila a hoci sa nám rýchlo podarilo vyrovnať vďaka presnému zásahu Šoteka, tak zakrátko sme už prehrávali o dva góly, keďže ďalšie fínske góly v priebehu pol minúty pridali Hameenaho a Kaskimaki, preto Suomi vedú 3:1 a mieria za víťastvom. Tretia tretina sa začne približne o 20:06.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

27:51
    Fínsko dalo gól! Opäť naša defenzíva v predbránkovom priestore úplne zaspala, Suomi nás s ľahkosťou vyšachovali a ALEKSANTERI KASKIMAKI už nemal problém trafiť prázdnu bránku! Asistencia: Lassila

27:17
    Fínsko dalo gól! Suomi však opäť odskakujú do vedenia, keď po rýchlom protiútoku Urban vyrazil puk len pred seba a za jeho chrbát ho dorazil LENNI HAMEENAHO! Asistencie: Helenius, Naukkarinen

26:28
    Slovensko dalo gól! Veľmi rýchla slovenská odpoveď, keď od modrej čiary ALEX ŠOTEK tvrdou ranou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste! Bez asistencie

25:37
    Fínsko dalo gól! Halttunen spoza brány vymyslel peknú prihrávku na fínskeho kapitána JEREHO LASSILU, ktorý bol nikým nekrytý a s prehľadom gólovo zakončil! Asistencia: Halttunen

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Pozitívnou správou po úvodnej tretine je, že sme proti favorizovanému Fínsku neinkasovali a zatiaľ držíme nádejný bezgólový stav. Druhá tretina sa začne približne o 19:18.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Fínsko: Vali(Vinni) – Kulonummi, Pulkkinen, J. Vaisanen, V. Vaisanen, Salin, Pieniniemi, Karki, Kangas – Hameenaho, Helenius, Naukkarinen – Halttunen, Lassila(C), Kaskimaki – Nyman, Keskinen, Kumpulainen
    Tréner: A. Pennanen

Slovensko: Urban(Eliaš) – Štrbák, Baran, Kmec, Pišoja, Radivojevič, Nátny, Chromiak, Žabka – Mešár(C), Repčík, Honzek – Žlnka, Petrovský, Císar – Šotek, Suchý, Pekarčík – Masnica, Dej, Kukumberg
    Tréner: I. Feneš.

Z tohto zápasu Vám prinesieme informácie o zmenách stavu!

Vitajte pri sledovaní prvého prípravného zápasu slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov týždeň pred štartom šampionátu, v ktorom našim súperom bude silné Fínsko. Je tu priestor na to vyskúšať si posledné veci a doladiť detaily, pretože podstatnejšia pre trénera Ivana Feneša bude asi v tejto fáze prípravy predvedená hra ako samotný výsledok.

Filip Kosnáč

Branky a nahrávky: 26. Lassila (Halttunen), 28. Hameenaho (Helenius, Naukkarinen), 28. Kaskimaki (Lassila), 45. Lassila (Kulonummi), 54. Keskinen (Kumpulainen) – 27. Šotek

Finsko: Vali(Vinni) – Kulonummi, Pulkkinen, J. Vaisanen, V. Vaisanen, Salin, Pieniniemi, Karki, Kangas – Hameenaho, Helenius, Naukkarinen – Halttunen, Lassila(C), Kaskimaki – Nyman, Keskinen, Kumpulainen
    Trenér: A. Pennanen

Trenér: I. Feneš