Liberec – K. Vary 3:4 (po pr.) | Mladá Boleslav – Sparta 4:3 (kon.) | Jihlava – Třinec 3:4 (po pr.)
Kometa Brno – Vítkovice 3:2 (po pr.)
Bílí Tygři Liberec
3:4 (0:0, 3:1, 0:2 - 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Středa 20.12.2023, 16:15 • Svijanská aréna, Liberec • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje! Středeční podvečer nabídne v Liberci střet domácích Bílých Tygrů s HC Energií Karlovy Vary. Úvodní buly dalšího duelu nadstavbové části padne v 16:15!

Svěřenci Valdemara Jiruše poměrně s přehledem ovládli západní tabulku juniorské extraligy, v nadstavbové části ale zatím střídají výhry a prohry. Navrch ale v tomto trendu mají výhry, které zaznamenali z pěti utkáních tři. S devíti získanými body tak nyní zaujímají čtvrtou příčku zajišťující účast ve čtvrtfinále play-off.

Naposledy tygří junioři vyjeli na slezský trip, kde se postupně utkali s Třincem a Vítkovicemi. Zatímco v klání s Oceláři odcházeli po prohře 2:4 bez bodu, v zápase hraném následující den si spravili chuť tříbodovou výhrou na ledě Ostravanů poměrem 4:1. Tu dirigoval talentovaný liberecký forvard Jaromír Pérez dvěma trefami a asistencí.

Nejproduktivnější hráči Liberce:
    Radek Janata (5+4)
    Jaromír Pérez (5+3)
    Mikuláš Jenčovský (2+6)

Západočeši skončili v základní části na třetím místě, tedy až za Tygry, stejně jako šelmy ale mají ve svém výsledkovém výčtu triumfy a porážky. Z pěti odehraných duelů vytěžili Karlovarští sedm bodů, a tak jsou aktuálně na čtvrté pozici nadstavbové tabulky části vítězů.

Energetici odehráli poslední dva zápasy na domácí půdě, a to proti Jihlavě a Brnu. Střetnutí s Duklou zvládli výborně výsledkem 6:0 jak v útoku tak v obraně, nicméně v následujícím utkání proti Kometě ztratili vedení 3:0 a museli hasit bodové zisky až v nájezdech, kde uchránili alespoň bod.

Nejproduktivnější hráči Karlových Varů:
    Vojtěch Čihař (4+4)
    David Varvařovský (4+1)
    Vít Záhejský (1+4)

Bílí Tygři Liberec: Hambálek (Macourek) – P. Průšek, A. Král, Hladík, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Rybář – Jenčovský (C), Janata (A), Handl – Pekař, Hois (A), S. Jansa – Prokůpek, Křížek, Vološín – Hrabčák, Kofroň, D. Pérez.
    Trenér: Valdemar Jiruš

HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Kašpar) – Dyk, Dorot (C), Krajčík (A), Pelikán, Holejšovský, M. Beran I – Adámek, M. Váňa, Varvařovský (A) – V. Váňa, Pastor, Steklý – Čihař, Záhejský, Galnor – P. Vojáček, M. Novotný, Šilhan.
    Trenér: Pavel Arnošt

Rozhodčí: Horák, Domský – Hradil, Juránek.

Na led již vjíždí sudí dnešního utkání mezi Libercem a Karlovými Vary.

Domácí tým právě vede na ledovou plochu i brankář Vojtěch Hambálek.

Adam Ebenstreit uvedl na kluziště také svůj celek, a tak začátku zápasu již mnoho nebrání.

00:01

00:10
    Po úvodním buly se kotouče zmocnili domácí, kteří chtěli založit rychlý útok, kvůli nepřesnému pasu z vlastní třetiny se ale nejednalo o pokus úspěšný.

00:27
    A pro zakázané uvolnění Adama Krále se nyní hra přesouvá před Vojtěcha Hambálka.

00:37
    Filipa Krajčíka chtěl rozhodit Mikuláš Jenčovský, hostující zadák se ale s kotoučem na holi nedal.

01:17
    A další icing na straně šelem. Buly se tak znovu přesouvá na domácí území.

01:23
    Samuel Jansa chtěl kupředu vyslat Daniela Pekaře, v cestě ale stála hůl soupeře. Následně se navíc Pekař dopustil nechtěně ofsajdu, a tak se znovu bude vhazovat, tentokrát ale ve středové třetině.

01:38
    A zakázané uvolnění si teď vyzkoušela také Energie, uvidíme tak první buly také ve třetině hostů.

02:00
    Tomáš Prokůpek byl málem vyslán kupředu Lukášem Meiselem, ani tato nahrávka si ale nenašla adresáta.

02:38
    Hrabčákův pokus po průjezdu do útočné třetiny byl pouze nadzvednut na plexisklo za Adamem Ebenstreitem.

03:07
    Mikuláš Jenčovský si rychle našel cestu na území Energie a zakončil spíše z nouze. I tak ale získal pro Tygry cenné vhazování v útočné třetině.

03:20
    Mikuláš Jenčovský hledal před karlovarskou kasou Radka Janatu, chytrý pas ale zachytil Matyáš Váňa.

03:55
    Pavel Průšek se dostal ke kotouči a ke střele jako dojíždějící ze druhé vlny, jeho pokus ale byl také vychýlen na zadní prkna.

05:15
    Tobiáš Pastor nahrával před odkrytou libereckou kasu na Vojtěcha Čihaře, ten ale na přihrávku jen tak tak nedosáhl!

05:55
    Filip Krajčík to zkusil na Hambálka z pravé strany, jeho střelu ale liberecký brankář poslal pravým betonem do rohu.

06:56
    Rána Matěje Novotného ze slotu jen prolétla okolo liberecké kasy až na zadní mantinel.

07:15
    A nepřesná rozehrávka z holí hostů nyní po kratší odmlce přináší další icing. Vhazovat se tak bude po levici Adama Ebenstreita.

07:35
    Matyáš Adámek nahodil kotouč na Hambálka až od modré čáry a hrací předmět prosvištěl jen tak tak vedle domácí branky!

07:55
    Filip Krajčík dostal dobře nabito do prostoru pravého kruhu a proti jeho střele musel tasit Vojtěch Hambálek svou lapačku.

08:40
    Vojtěch Hambálek si připsal další zákrok po pokusu zpoza jeho klece, znovu se tak vhazuje v jeho třetině.

09:00
    Damianu Hrabčákovi se málem podařilo vyslat kupředu Adama Kofroně, i tentokrát ale zasáhla dobře postavená hostující obrana.

09:37
    Mikuláš Jenčovský si dobře vybruslil od pravých prken až do slotu, odkud vypálil tahem. Jeho rána sice měla potřebnou razanci, chyběla jí ale přesnost.

09:50
    Za nahozením Adama Krále se mohl Adam Ebenstreit jen ohlédnout.

10:10
    Liberečtí teď tlačí svého soka ve třetině a Energii se nedaří vyhnat šelmy ze svého území pryč.

10:25
    A celý nápor končí pokusem Adama Krále, který ale Ebenstreit bezpečně zachytil a přerušil hru.

10:36
    Domácí druhá letka teď byla velmi důrazná na brankovišti, nic to ale nezměnilo na faktu, že touš měl v plné moci Adam Ebenstreit.

11:00
    Daniel Pekař dobře vybojoval puk za Ebenstreitem a Liberec z toho může těžit.

11:14
    Dopředu ale po krátké pauze vyrazila také třetí lajna Západočechů. Ránu Matyáše Váni musel Hambálek krotit velmi pečlivě.

11:34
    Rána od Filipa Křížka vypálená lehce nad ledem nenadělala Ebenstreitovi velké potíže, ačkoliv kotouč v letu mírně zaplachtil.

11:45
    Vojtěch Čihař chtěl poslat v úniku hrací předmět na volného Víta Záhejského do mezikruží, skvěle se ale vrátil Václav Rybář a přihrávku zhatil.

12:40
    Radek Janata se hbitě rozjel za dlouhou nahrávkou, která putovala až za karlovarskou klec, po kontaktu s jedním z bránících energetiků ale upadl na led.

13:30
    Jakub Hladík vybojoval nahození puku do útočného pásma, na jeho dojetí si ale netroufl a jal se střídat.

14:10
    A nahození Jarabka od modré čáry raději Ebenstreit zkontroloval lapačkou.

14:22
    Po snaze o rychlé vyklizení vlastní třetiny se nicméně hosté provinili icingem, a tak se hra chtě nechtě přesune znovu na jejich území.

14:33
    A o mnoho lepší nebylo ani nynější vyhození, které taktéž putovalo přes všechny čáry.

14:43
    Před nahozením od Pavla Průška sice projelo před Ebenstreitem pár těl obou barev, ten si kotouč ale i tak vyhlédl a pohotově zakročil.

14:58
    Damian Hrabčák teď obětavě v lehu dokázal kotouč vytlačit z vlastní třetiny a zažehnat možný rodící se tlak.

15:29
    A nyní uvidíme první přesilovou hru, a to na straně domácích. Vojtěch Čihař nedovoleně podrážel, a tak míří na trestnou lavici.

15:36
    Tygři sice vyhráli buly a ihned chtěli kotouč posílat na Adama Ebenstreita, nicméně zahráli následně vysokou holí, a tak jsou vykázáni s vhazováním do středové třetiny.

16:00
    Radim Handl velmi efektivně zavezl kotouč do pásma díky své šikovnosti.

16:20
    Velmi náročné chvilky teď musí trávit na ledě bránící hostující čtveřice! V krátkém rozmezí totiž pálili ostře Pavel Průšek a Mikuláš Jenčovský. Zatímco ránu libereckého beka schytal jeden z energetiků, ta od domácího kapitána si našla cestu až k Adamu Ebenstreitovi, který tasil další zákrok.

17:00
    Hostům se nakonec přece jen povedlo vyhodit, když na kotouč nedokázal dosáhnout na modré čáře Pavel Průšek.

17:20
    Energie je kompletní, sledovat budeme opět hru pěti proti pěti.

17:32
    Hosté jsou sice znovu v plném počtu, nedlouho po návratu Vojtěcha Čihaře ale hrací předmět vyhodili mimo hrací plochu. Naštěstí pro ně se tak ale stalo po teči, jinak by šli znovu do čtyř.

17:51
    Vojtěch Hambálek byl na druhé straně také prověřen zákrokem, jednalo se spíš ale o rutinní záležitost.

18:17
    Radim Handl vybízel pasem před branku ke sprintu Mikuláše Jenčovského, touš ale dříve doputoval do moci karlovarského brankáře.

18:18
    A liberecká dvacítka ale nyní putuje na trestnou lavici za nesportovní chování, kdy zabrzdil před Ebenstreitem příliš prudce a ohodil jej sněhovou nadílkou.

18:50
    Hosté kombinují s pukem na holi, svou přesilovkovou formaci mají pevně rozestavěnou.

19:00
    Po prudkém nahození od Ondřeje Dorota, které nicméně šlo nad horní tyčku Hambálkovy kasy, se strhla před libereckou brankou lehčí výměna názorů, ta se ale obešla bez nutnosti trestů.

19:17
    Šelmám se podařilo se úspěšně osvobodit vyhozením přes všechny pásma.

19:40
    Samuel Jansa náramně vyklekl střelu Filipa Krajčíka až do ochranné sítě.

20:00

Úvodní část utkání mezi Libercem a Karlovými Vary branku nepřinesla. Na obou stranách bylo k vidění po jedné přesilové hře, nicméně ani v ní ke změně předzápasového stavu 0:0 nedošlo. Obecně ale sledujeme poměrně opatrný hokej, který je bohatý na kvalitní defenzivní práci jak domácích tak hostujících juniorů.

Další třetina začne zhruba v 17:02.

A obě mužstva se pomalu trousí zpět na ledovou plochu pro začátek druhé dvacetiminutovky.

20:01

20:18
    Úvodní buly druhé části hosté sice vyhráli, ale zajeli za svoji branku, a tak si již mnoho ze své zbývající početní výhody neužili.

20:48
    Mikuláš Jenčovský chtěl dopředu vyslat Radka Janatu, nahrávka na něj ale byla příliš dlouhá.

21:18
    6/6
    Liberec právě vstřelil branku!
    A utkání má konečně svého prvního střelce! SAMUEL JANSA si s kotoučem najel do slotu, kde vypálil přes bránícího hráče Energie a puk prolétl mezi rukou a tělem Adama Ebenstreita. Asistence: Vojtěch Hois.
    Jansa S., Hois V., Handl R., Hambálek V., Hladík J., Pilíšek V.
    Ebenstreit A., Steklý V., Dorot O., Dyk K., Váňa V., Pastor T.
    21:18 Samuel JANSA - 1:0

22:00
    Karlovarští se inkasovanou brankou nechtějí nechat rozhodit a rvou se o kotouč v pásmu Liberce.

22:39
    6/6
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Vyrovnání ze strany Energie na sebe ale nenechalo dlouho čekat! VÍT ZÁHEJSKÝ dojel ke kotouči jako dorážející hráč a přes hutný provoz kotouč doputoval až za Hambálka. Asistence: Vojtěch Čihař.
    Záhejský V., Čihař V., Ebenstreit A., Galnor J., Pelikán M., Krajčík F.
    Hambálek V., Prokůpek T., Meisel L., Jarabko J., Vološín T., Křížek P.
    22:39 Vít ZÁHEJSKÝ - 1:1

23:10
    Petr Holejšovský to zkusil z levé strany do chumlu těl před Hambálkem, trefil ale jen bránící šelmy.

23:36
    David Varvařovský se sice náramně uvolnil ke střele z pravého kruhu, na jeho projektilu si ale domácí brankář pochutnal lapačkou.

23:55
    Pasáž nepřesností ve střední třetině teď zamezila jak tygrům tak Energii k vyjetí do pásma soupeře.

24:19
    6/6
    Tak to byla šlupka! RADIM HANDL si najel proti nahrávce od Mikuláše Jenčovského do slotu, vypálil z první a nekompromisní bombou vrátil vedení na stranu Liberce. Asistence: Mikuláš Jenčovský, Radek Janata.
    Handl R., Jenčovský M., Janata R., Průšek P., Král A., Hambálek V.
    Ebenstreit A., Adámek M., Váňa M., Varvařovský D., Dorot O., Dyk K.
    24:19 Radim HANDL - 2:1

24:46
    Vojtěch Váňa dorážel na Hambálka z bezprostřední blízkosti, liberecký gólman měl ale situaci pod kontrolou.

24:55
    A stejně efektivně si poradil domácí maskovaný muž i s pokusem Jakuba Galnora od pravých prken.

25:20
    Nepříjemný ale zdařilý zákrok Hambálka proti ráně Petra Holejšovského! Karlovarský bek vypálil do změti těl před libereckou brankou a Hambálek zakročil spíše reflexivním vyražením.

25:45
    Nahození po ledě od Kryštofa Dyka si našlo cestu až k Hambálkovým betonům, který je musel mít řádně přilepené k ledové ploše.

25:53
    A tentýž hostující borec se nyní snažil o střelu z levé strany, Patrik Křížek ale zasáhl dobrou obrannou prací.

26:17
    Rychlý přechod do pásma završil Petr Vojáček střelou z ostrého úhlu, kterou poslal Hambálek vyrážečkou do ochranné sítě.

26:40
    Karlovarští se teď zdatně usídlili v domácí třetině, kde Tygrům zatápí.

26:54
    Mikuláš Jenčovský vzal střelu na konci útočné akce na sebe, puk ale prosvištěl jen do rohu.

27:30
    Na ránu Petra Holejšovského se musel Hambálek natáhnout, i tak ale bez větších problémů dokázal pravým betonem kotouč zastavit.

28:00
    S ránou Patrika Křížka měl Adam Ebenstreit lehké potíže, protože mu letěla rovnou na masku. I přes počáteční potíže si s ní ale poradil a úspěšně zakročil.

28:20
    Jakub Galnor zkoušel puk propasírovat z pravé strany do slotu, Křížek byl ale ve své třetině pozorný a tento průchod nedopustil.

28:50
    Kryštof Dyk vypálil od modré čáry trochu nenápadnou střelou, Hambálkovi ale kotouč vypadl z lapačky. Naštěstí pro Liberec se u puku nenacházel žádný z hráčů hostujících barev.

29:37
    Matěj Novotný a David Šilhan dotírali na Hambálka a testovali jeho rychlost pokrytí kotouče. Domácí brankář byl v tomto minisouboji úspěšný.

29:37
    Hosté ale budou mít nyní také příležitost na srovnání poté, co putuje na trestnou lavici Jan Jarabko za hákování.

30:20
    Hostům se podařilo vyhrát buly a seskupit se v liberecké třetině do své přesilovkové formace, záhy poté se ale Liberci podařilo osvobodit.

31:06
    Filip Krajčík vypálil z prostoru levého kruhu, v oslabení ale dobře zapracoval opět Samuel Jansa.

31:23
    A nepřesnost v rozehrávce hostů je nyní stojí buly ve vlastní třetině.

31:37
    Tygři jsou opět kompletní.

31:50
    A mohli se téměř ihned po návratu Jarabka vydat na útočný výlet, nicméně dotírající hosté jim to nedovolili.

32:25
    Oproti tomu na druhé straně si zajímavou palebnou pozici vytvořil Petr Vojáček, jeho střela ale zamířila přímo doprostřed tygřího loga, které má Hambálek na dresu.

32:37
    Radek Janata hledal před brankou zadovkou Radima Handla, ten byl ale již odvezený hostujícím bekem jinam.

33:32
    Střela od Davida Varvařovského si našla cestu jen za Hambálkovu branku.

34:12
    Hra přinesla další vyloučení, tentokrát ale pro změnu na straně hostů. Matyáš Beran jde pykat na dvě minuty za sekání.

34:34
    Pavel Průšek nestihl kotouč na útočné modré čáře, a tak budou muset Tygři začínat dobývaní hostujícího území od začátku.

35:14
    Rána od Radima Handla letěla mimo tři tyče, naopak ale nastartovala na druhé straně do brejku Víta Záhejského! Ten zkusil Hambálka oblafnout kličkou na bekhend a už to vypadalo, že mu puk zasune pod betonem do branky. Domácí brankář ale stihl svůj beton přiklopit na ledovou plochu včas a přimáčknout jím kotouč.

35:42
    Jakub Hladík se s ničím nerozpakoval a nedlouho po obdržení kotouče jej poslal na Adama Ebenstreita, jenž si jej ale vyhlídl a zakročil.

36:04
    Křižná nahrávka Adama Krále byla zbrzděná hostujícími holemi, i tak ale doputovala až k Patriku Křížkovi. Ten vystřelil po zpracování, učinil tak ale jen doprostřed Ebenstreitovy náruče.

36:12
    Hosté jsou opět v plném počtu.

36:49
    Ránu od Kryštofa Dyka, který si najel poměrně blízko Hambálkovi, nakonec liberecký brankář dostal do své moci a přerušil hru.

37:00
    Střelecký pokus z jízdy od Radima Handla prolétl jen pár centimetrů nad horní šibenicí karlovarské branky.

37:23
    6/6
    RADIMA HANDLA to ale moc mrzet nemusí, jelikož se raduje z branky nyní! Byl totiž na konci kombinace, kdy zakončoval již do prázdné hostující kasy. První pokus na střelu mu sice nevyšel a nasměroval jej do oblouku karlovarské branky, podruhé již ale byl úspěšný a navýšil vedení Liberce již na dvě branky. Asistence: Mikuláš Jenčovský, Radek Janata.
    Handl R., Jenčovský M., Janata R., Hambálek V., Průšek P., Král A.
    Ebenstreit A., Krajčík F., Galnor J., Pelikán M., Záhejský V., Čihař V.
    37:23 Radim HANDL - 3:1

38:50
    Snahu o přechod Energie do útoku hatí ofsajd, vhazuje se tak ve středovém pásmu.

39:02
    Střela Vojtěcha Steklého měla dobrý směr, pár centimetrů do horního Hambálkova vinglu jí ale chybělo.

39:28
    Radim Handl měl přes karlovarskou kasou dobře postaveného Radka Janatu, nakonec se ale z rohu rozhodl pro vlastní střelu. Tu si našel dobře umístěnou lapačkou Adam Ebenstreit.

39:40
    Hosté se derou do dalšího útoku, nicméně mají to u modré čáry těžké.

39:54
    Matěj Pelikán nahrával do slotu na volného Davida Varvařovského, ten ale pas, po kterém by se před ním otevřela odkrytý domácí svatyně, nedokázal zachytit!

40:00

V prostřední periodě začaly konečně padat branky, a to celkem čtyři, hned tři ale poté do karlovarské branky. Nejprve otevřel skóre utkání Samuel Jansa, na kterého dokázal poměrně rychle reagovat Vít Záhejský. Následně ale uzmul vedení zpět pro Tygry Radim Handl, který se posléze v závěru druhé třetiny trefil ještě jednou a stanovil skóre této fáze hry na 3:1.

Další třetina začne zhruba vv 17:50.

40:01

40:20
    Radim Handl se dostal s pukem na holi do hostující třetiny a i když to tak zpočátku nevypadalo, nakonec zkrotil kotouč i ke střele. Ta letěla přímo na Ebenstreita a karlovarský brankář měl co dělat, aby puk dokázal zachytit.

41:37
    Vojtěch Steklý se málem dostal do souboje jeden na jednoho s Hambálkem, včas jej ale dokázal od puku odtlačit Vojtěch Pilíšek.

42:08
    Střelu Jana Jarabka z jízdy musel Ebenstreit sklepnout vyrážečkou v úrovni hlavy.

42:35
    A od téhož libereckého borce si Ebenstreit našel nahození obloučkem.

43:30
    Kotouč na chvíli zmizel v liberecké třetině z dohledu, nakonec ale vyplul do pozice výhodnější pro domácí.

43:50
    Matyáš Adámek a jeho rána nenadělala domácímu gólmanovi větší obtíže.

44:44
    Rána Damiana Hrabčáka byla zblokována hostující obranou, a tak k Ebenstreitovi kotouč ani nedoputoval.

45:26
    Střílené nahození Mikuláše Jenčovského Ebenstreitovi sice nejprve vypadlo, nicméně karlovarský brankář puk napodruhé zachytil a přerušil probíhající hru.

45:36
    6/6
    A hosté snižují! Lahůdkovou kombinaci do prázdné liberecké branky zakončil VOJTĚCH ČIHAŘ, který zužitkoval přesný pas od Davida Varvařovského a poslal touš za bezmocného Vojtěcha Hambálka. Asistence: David Varvařovský, Vít Záhejský.
    Čihař V., Varvařovský D., Záhejský V., Ebenstreit A., Pelikán M., Krajčík F.
    Hambálek V., Jansa S., Král A., Průšek P., Hois V., Pekař D.
    45:36 Vojtěch ČIHAŘ - 3:2

46:02
    A na druhé straně mohl rychle kontrovat Liberec po ráně Tomáše Prokůpka, ten nicméně neměl dobře seřízená mířidla.

46:57
    A icing Tygrů nyní přesouvá hru před Hambálka, kde se bude vhazovat.

47:35
    Hosté se sice na chvíli usadili v pásmu šelem, ti ale naopak vyjeli kupředu! Konkrétně vyjeli do protiútoku Daniel Pekař a Samuel Jansa, přičemž druhému jmenovanému projel kotouč pod čepelí, a tak nemohl plnohodnotně zakončit.

48:15
    A snaha o rychlé přenesení hry končí karlovarským zakázaným uvolněním.

48:33
    Rána Mikuláše Jenčovského po jeho bleskovém průjezdu do pásma prolétla kousek nad horním růžkem karlovarské branky.

49:05
    Průšek se před Ebenstreitem natahoval po pasu od Radima Handla, byl však dobře pokrytý, a tak mu nebylo umožněno hůl posunout vstříc puku.

49:50
    Zakázaným uvolněním se provinili také Liberečtí, buly se tak znovu podívá před Hambálka.

50:20
    Patrik Křížek vyjel dopředu po vybídnutí z vlastní třetiny, souboj o puk v rohu karlovarského pásma ale prohrál.

50:37
    Filip Krajčík se sice dokázal dostat až k zakončení z Hambálkovy bezprostřední blízkosti, ten měl ale prostor u své pravé tyčky dostatečně pokrytý.

51:00
    A naopak na druhou stranu se rozehnal Radek Janata, který obdržel nahrávku od Průška, která byla značně riskantní, nicméně vyšla. Janata ale byl posléze odklizen do rohu, odkud nebylo kudy rozehrát dále.

52:18
    Spoluhráči Jakuba Hladíka uhnuli svému obrannému kolegovi z cesty, protože viděli jeho mohutný nápřah. K němu také opravdu došlo a puk prošel až k Ebenstreitovi, ten nicméně dokázal včas sklapnout své betony.

53:16
    Tomáš Prokůpek se provinil na Filipu Krajčíkovi vysokou holí, a tak míří na trestnou lavici.

53:25
    Radek Janata kotouč úspěšně poslal přes všechny čáry.

53:41
    A témuž libereckému borci se podařilo vyhodit i podruhé, a tak může jeho bránící čtveřice jít střídat.

54:15
    Rána Jakuba Galnora byla Radimem Handlem pečlivě zblokována a puk tak dolétl jen na plexisklo za Hambálkem.

55:00
    Ostrý pokus od Jakuba Galnora trefil bránícího Radima Handla, který se neubránil bolestivým grimasám.

55:16
    Liberečtí přečkali krušné chvilky ve své třetině a stále drží svůj hubený náskok.

55:48
    Matyáš Adámek si s pukem na holi dovolil obkroužit půlku liberecké třetiny a po vyjetí zpět do slotu se také rozhodl pro střelu. Tu ale umístil jen hodně mimo.

56:35
    6/6
    V početní výhodě to nevyšlo, po jejím konci ale již ano! MATYÁŠ VÁŇA nebyl dostatečně pokrytý před Hambálkem, a tak měl dostatek prostoru k tomu, aby uklidil Adámkovu pobídku do odkryté liberecké klece. Asistence: Matyáš Adámek, David Varvařovský.
    Váňa M., Adámek M., Ebenstreit A., Varvařovský D., Dorot O., Dyk K.
    Hambálek V., Jansa S., Hladík J., Prokůpek T., Meisel L., Hois V.
    56:35 Matyáš VÁŇA - 3:3

57:10
    Liberečtí jsou s pukem na holi v pásmu Karlových Varů, zde ale není kudy kam poslat puk na energetickou kasu.

58:00
    Ostrý pokus od Radima Handla z pravé strany musel kontrolovat Ebenstreit vyrážečkou do rohu!

58:43
    Rána Matyáše Váni Hambálkovi vypadla a díky tomu, že se v blízkosti nacházel Jan Jarabko, tak dokázal kotouč odklidit do bezpečí dříve, než k němu přijeli Karlovarští.

59:02
    Liberečtí se osvobozují, ovšem pouze za cenu icingu.

59:10
    A stejnou taktiku volí i nyní, a tak se hra znovu vrací před jejich branku.

59:33
    Janata vytvořil palebnou pozici pro Pavla Průška, kterému kotouč přenechal do tandemu. Pokus libereckého beka ale skončil jen na vyrážečce hostujícího brankáře.

59:49
    Domácí vyhodili touš přes všechny čáry pro zakázané uvolnění. Karlovarští si zase berou před tímto buly před Hambálkem oddechový čas.

59:55
    Kotouč se vznášel v libereckém slotu ve výšce, nicméně naštěstí pro domácí nedošlo k jeho vypálení na Vojtěcha Hambálka.

60:00

Ve třetí časti se z branek radovali pouze Energetici, kteří se díky trefám Vojtěcha Čihaře a Matyáše Váni dotáhli ve skóre na 3:3. Po krátké pauze tak následuje pětiminutové prodloužení.

60:01

60:10
    Buly vyhrála domácí trojice, která se ale následně srazila ve středovém bodu pro vhazování.

60:20
    Dopředu tak vyjeli hosté, pas na Vojtěcha Váňu ale nevyšel.

60:25
    4/4
    A je rozhodnuto! DAVID VARVAŘOVSKÝ dokázal propálit Vojtěcha Hambálka spíše stříleným nahozením z hranice slotu s využitím clony, a tak berou Západočeši bonusový bod. Asistence: Ondřej Dorot.
    Varvařovský D., Dorot O., Čihař V., Ebenstreit A.
    Hambálek V., Průšek P., Jenčovský M., Janata R.
    60:25 David VARVAŘOVSKÝ - 3:4

Tygři měli utkání rozehráno solidně, nicméně v prodloužení stačilo k rozhodnutí pouhých pětadvacet sekund a bylo rozhodnuto, ovšem ve prospěch hostů. David Varvařovský dokázal kotouč poslat přes projíždějící hráče na Hambálkovu klec a kotouč proplul až za jeho záda. Dva body si tak Energie odváží s sebou.

To je ode mě vše a přeji pěkný zbytek večera, na počtenou! (18:42:30)

Jan Kordík

Branky a nahrávky: 22. S. Jansa (Hois, Handl), 25. Handl (Jenčovský, Janata), 38. Handl (Jenčovský, Janata) – 23. Záhejský (Čihař), 46. Čihař (Varvařovský, Záhejský), 57. M. Váňa (Adámek, Varvařovský), 61. Varvařovský (Dorot)

Rozhodčí: Horák, Domský – Hradil, Juránek