NHL
Minnesota – Boston 3:2 (kon.) | Columbus – Toronto 1:4 (kon.) | New Jersey – Detroit 3:2 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Washington – Tampa 1:2 (1:2 po s.n.) | Carolina – NY Islanders 4:5 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 4:3 (po pr.) | Anaheim – Seattle 2:3 (kon.) | St. Louis – Chicago 7:5 (kon.)
Colorado – Arizona 4:1 (kon.) | Los Angeles – Calgary 5:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 7:4 (kon.)
Anaheim Ducks
2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Seattle Kraken
Neděle 24.12.2023, 02:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Ducks se nakonec prodloužení nedočkali, posledních 2,5 minuty Krakeni zahráli bravurně a můžou se tak radovat z bodů a udržení příčky právě před Ducks. Anaheim by ale neměl věšet hlavu. Za stavu 0:2 ukázal velkou bojovnost, přehrával soupeře a Lukáš Dostál ani za jednu branku příliš velkou vinu nenese. Hezký večer! (04:39:56)

Statistika
    Střely na bránu: 34 – 22 | Přesilová hra: 1/3 – 1/1 | Trestné minuty: 2 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
    Lukáš Dostál (Anaheim) – 19 zákroků, 3 OG, úspěšnost 86,4 %, odchytal 59:39
    Joey Daccord (Seattle) – 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,1 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Tomáš Tatar (Seattle) – 1+1, +2 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:32

59:52
    Trevor Zegras se dostal ke střele, tu má ale Daccord.

59:46
    Seattle podržel hru v rohu.

59:40
    Samozřejmě na ní i zůstává.

59:40
    Oddechový čas pro Anaheim Ducks. Dostál už je několik vteřin na střídačce.

59:39
    Ducks se nakonec dokázali utrhnout na zteč, Zegras ale trefil jen lapačku.

59:10
    Seattle už jen krouží a zdržuje hru. Dokonce hraje i malou domů s Daccordem.

59:01
    Poslední minuta třetiny.

58:42
    Alexander Wennberg se nenechal obrat o puk a zdržuje Dostála v brance.

58:00
    Už už startoval, ale zase se musel vrátit.

57:40
    Dostál čeká, kdy bude moci vystartovat z klece, zatím je to ale velký risk.

57:16
    Terry se nedostal k nějaké dobré akci, puk mu přeskakoval hokejku.

56:32
    LaCombe alespoň dobře zablokoval Tolvanenovu střelu, respektive ji srazil do ochranné sítě.

56:13
    Ducks by se potřebovali srovnat a začít hrát koordinovaně, je to teď dosti hlava nehlava.

55:02
    Joey Daccord okradl Leasona o prakticky jasný gól! Domácí hráč dostal z rohu přihrávku mezi kruhy, ale Daccord i přes to, že úplně nestíhal sledovat, co se děje, vytáhl luxusní zákrok lapačkou a zastavil puk letící na odkrytou levou tyč!
    54:01 Trevor ZEGRAS - 2:3

54:01
    6/6
    Anaheim právě vstřelil branku!

Ovšem to neznamená, že by připravil spoluhráče o branku! TREVOR ZEGRAS se totiž dostal s pukem za branku, viděl, že Joey Daccord neví, kam má koukat a zasadil mu michigana na pravý růžek! Asistence: Pavel Mintjukov a Troy Terry.
    Zegras T., Mintjukov P., Terry T., Dostál L., Killorn A., Vatrano F.
    Daccord J., Tolvanen E., Wennberg A., Bjorkstrand O., Evans R., Dunn V.

53:47
    Fowler přerušuje souhru Ducks, protože se zamotal do puku.

53:14
    Zegras se mezi kruhy dokázal otočit a zkusil vystřelit, nemělo to ale moc energie.

52:29
    Eberle z místa nad kruhem minul branku.

51:42
    Wennbergovo nahození Dostál jen korigoval.

51:32
    Domácím se nedaří najít klid v útočném pásmu.

50:22
    Troy Terry s Mintjukovem složitě protlačili puk k Daccordovi, už ale ne za něj.

49:48
    Dalším střelcem je Drysdale, puk se ale od Daccorda odrazil i s pomocí Borgena k levému kruhu. Gólman totiž střelu nemohl příliš vidět.

49:23
    To Fowler měl čistý prostor na pravém křídle a napálil Daccorda do hlavy.

48:42
    Henrique minul branku Daccorda.
    48:25 Tomáš TATAR - 1:3

48:25
    6/6
    Seattle právě vstřelil branku!

Hosté jsou o další krok blíže dnešní výhře! TOMÁŠ TATAR dlouho čekal, až se mu v zaplněném předbrankovém prostoru otevře prostor. Nakonec puk bekhendem nahazoval pomalu z brankové čáry, ale zase měl onen prostor naprosto čistý. Asistence: Vince Dunn a Matthew Beniers.
    Tatar T., Dunn V., Beniers M., Eberle J., Daccord J., Evans R.
    Dostál L., Fowler C., Leason B., Carrick S., Johnston R., LaCombe J.

48:14
    Daccord se proti střele Leasona pořádně vyšvihl, ale vyrazil ji.

47:39

47:39
    Zegras křižným passem přenechal střelu Killornovi, ten ji ale nečekal.

47:11
    Návrat domácích byl zastaven na útočné modré.

46:45
    Fowler od modré také a Seattle vyhazuje až za Dostála.

46:27
    Frank Vatrano ze slotu minul.

45:40
    Vatranovu střelu srazil Daccord do rohu.

45:39
    A bude se vylučovat. Borgen se dopustil nedovoleného bránění vůči Mintjukovovi.

45:22
    Oleksiak si neporadil s Dostálem.

44:55
    Gourde branku minul, u pravé tyče stál ale ještě hráč v modrobílém, který byl blízko dorážce do prázdné branky.

44:38
    Strome dvakrát minul prostor uvnitř tří tyčí.

44:13
    Urho Vaakanainen od modré trefil jen Taneva.

43:55
    Beniersovu střelu od mantinelu Dostál zachytil betonem a raději puk přikryl.

43:10
    Střelu Shora zablokoval Urho Vaakanainen.

42:45
    Kartye zblízka minul Dostálovu klec, respektive její otevřenou část.

42:20
    Oliver Bjorkstrand neprošel přes útočnou modrou.

41:33
    Alexander Wennberg pod tlakem zkusil střelu bekhendem, což nešlo mezi tři tyče.

41:13
    McTavish trefil před brankou něčí brusle.

41:08
    Seattle je v icingu. Tanev z toho nemá radost, ale icing to byl.

40:22
    Drysdale zablokoval střelu Benierse.

40:17
    Henrique chtěl nahodit puk z brankové čáry na Daccorda, ale to mu neprošlo.

40:01
    Puk mají domácí.

40:01

Ducks už kráčejí halou ke třetí třetině!

Dunn se ještě pošťuchuje s Jonesem kvůli posledním vteřinám, kdy oba sprintovali za pukem směřujícím na icing a domácí hráč Dunna tvrdě dohrál.
    To ale na skóre už nic nezmění a Ducks tak udělali jen jeden krok k smazání náskoku soupeře. Stejně jako Krakeni u první branky se podařilo Kačerům využít přesilovku a měli mnohem více šancí, než hosté.

40:00

39:49
    Na druhé straně se Max Jones ocitl v úmyslném ofsajdu.

39:41
    Brian Dumoulin vypálil mimo.

39:31
    Seattlu se poslední minuta moc hrát nechce, spíše šetří síly na důležité třetí dějství.

39:01

38:51
    McTavish neprošel přes Dunna.

38:08
    Tomáš Tatar se za odměnu mohl zkusit prodrat do zakončení, moc se mu to ale nepovedlo.

37:52
    Do Drysdalelovy střely vložil čepel Tatar a puk je v ochranné síti.

37:42
    Silfverbergovu střelu si po kontaktu s betony Daccord sklapl do lapačky.

37:11
    Domácí přečkali další uzamčení a vyhazují za útočnou modrou.

36:26
    Mason McTavish se dostal díky výhozu do samostatné akce, neměl ale vůbec energii, tak zvolil bekhendovou kličku mezi nohy, kam Daccord vložil vyrážečku!

36:05
    Kailer Yamamoto od modré ale trefil jen prvního hráče před sebou.

35:50
    Seattle zavřel Kačery před Dostálem.

34:55
    Fowler dobře přečetl hru a zastavil potenicální šanci na únik Yamamota.

34:33
    Strome přenechal puk McTavishovi, který ale minul vzdálenější tyč.

34:16
    Na druhé straně si Lukáš Dostál pochutnal na Benniersovi.

33:49
    Urho Vaakanainen vypálil z kruhu jen do gólmana, Killorn měl ovšem před sebou úplně prázdnou bránu a nadvakrát nedokázal dostat puk do sítě!

32:18
    Začíná se hrát hodně do těla. Vidíme spoustu hitů.

31:43
    Brett Leason stál mezi kruhy, když se před ním zjevil puk. V kleče ho ale nedokázal procpat do sítě.

31:07
    Anaheim pokračuje v klidné hře a snaží se nikam bezhlavě nehonit.

30:19
    Terrymu ustřelil puk Alexander Wennberg.

29:47
    Anaheim se sanží zavést puk do třetiny, ale nedaří se mu v ní usadit.

29:14
    Dumolinovu střelu má v lapačce Dostál.

28:43
    Hned dvě Larssonovy střely zablokoval Vatrano a jeho noze se to vůbec nelíbilo. Na střídačce hodně trpí.

28:19

27:59
    A s Daccorovo pomocí i potřetí.

27:18
    A znovu.

27:16
    Jenomže kombinace v rohu se jim nepovedla a hosté vyhazují.

26:53
    Anaheim je trpělivý a využívá stále trvající přesilovku.
    26:18 Frank VATRANO - 1:2

26:18
    6/5

Už se to ale podařilo! FRANK VATRANO dostal puk na vrcholek kruhů a zamířil přesně nad vyrážečku Daccorda. Bez asistence.
    Vatrano F., Dostál L., Henrique A., Fowler C., Carrick S., Strome R.
    Daccord J., Borgen W., Dumoulin B., McCann J., Gourde Y.

26:10
    Strome z kruhu nahodil puk do brankoviště, kde se o několik dorážek snažil Sam Carrick. Nic ale neprošlo přes pravý beton Daccorda.

26:01
    Nakonec hru přerušuje Daccord, který zachytil střelu Drysdalela od modré.

25:42
    Alexander Wennberg je bez hole, ale přesto dokázal zablokovat dělovku Zegrase.

25:30
    Domácí se konečně usadili v pásmu.

25:15
    Drysdale nahrával Zegrasovi, ale minul.

24:37
    Terryho střelu zachytil Daccord a hosté vyhazují.

24:30
    A po přezkoumání videa to budou čtyři minuty pro Taneva!

24:30
    Jakob Silfverberg dostal při střetu u mantinelu do obličeje hokejkou Brandona Taneva, ten vzápětí dostal odpáleným pukem do hlavy. Hůře ale dopadl hráč Kačerů, protože ten má pořádně krvácející šrám na tváři.

23:48
    Na druhé straně se v samostatné akci ocitl Jordan Eberle. Snažil se umíchat Dostála, ale ten si kličku na levou nohu pohlídal, přilepil ji na led a Eberleho pokus o zasunutí k tyči neprošel.

23:32
    Tatarovu střelu zablokoval Pavel Mintjukov.

22:38
    Mason McTavish se snažil vyslat na zteč Terryho, ale ten vůbec neměl rychlost a nechal si klepnout do čepele s pukem.

22:03
    Evansovu střelu zablokoval Jackson LaCombe.

21:36
    Třetí výhoz Ducks ze třetiny už je dobrý a pětka tak může po minutě a půl jít střídat.

21:14
    Situace se opakuje.

21:00
    Adam Henrique nedohnal puk a je tak pískán icing.

20:45
    Tatar od modré trefil jen klečícího LaCombeho před sebou.

20:01

Jdeme na prostřední dějství!

První třetina vypadala dlouho vyrovnaně, nakonec ale končí lépe pro hosty. Ti se nejprve prosadili z brejku skvělou dělovkou Bjorkstranda, na sekundu přesně o tři minuty později pak, opět z brejku, předvedl Matthew Beniers dobrou inteligenci a přesnost přihrávky a naservíroval Dunnovi laskominku.

20:00

19:44
    Cam Fowler pálil od modré mimo, Daccord ale i tak do rány vložil špičku své hole.

19:27
    Puk lítá třetinou Krakenů, ale stále žádná střela.

19:01

18:55
    Za brankou Daccorda bylo divoko, ale žádná střela.

17:30
    Tolvanen nadvakrát minul Dostálovu klec.

17:06
    Leason zablokoval střelu Borgena.
    16:24 Vince DUNN - 0:2

16:24
    6/6

A pozor, Seattle přidává další trefu! Vypadalo to na první pohled docela nervózně, ale Tatar nakonec dostal do přečíslení Benierse, který si dobře počkal, až obránce půjde do lehu, a VINCE DUNNA, který po přihrávce už zakončoval do úplně odkryté brány. Asistence: Matthew Beniers a Tomáš Tatar.
    Dunn V., Beniers M., Tatar T., Larsson A., Eberle J., Daccord J.
    Dostál L., Drysdale J., Zegras T., Killorn A., Terry T., LaCombe J.

15:55
    Killonovu střelu vyrazil Daccord jen před sebe a musel hodně skákat do strany, aby zarazil bekhendovou dorážku Terryho.

14:45
    Kailer Yamamoto z dálky ozkoušel Dostálovu pravou nohu. Gólman poslal puk k mantinelu.

14:41
    Evans zkoušel být dalším na seznamu střelců, ale Dostál se nachytat nedal.
    13:24 Oliver BJORKSTRAND - 0:1

13:24
    6/5

Za to na druhé straně se síť rozvlnila a hosté otevírají skóre zápasu! OLIVER BJORKSTRAND se trefil ze slotu do bližšího růžku s takovou přesností a razancí, že puk vyletěl ven z branky a Lukáš Dostál vůbec nezaznamenal, že prošel do sítě. Asistence: Jared McCann a Vince Dunn.
    Bjorkstrand O., McCann J., Dunn V., Wennberg A., Daccord J., Yamamoto K.
    Dostál L., Fowler C., Henrique A., Ljubuškin I., Vatrano F.
    13:06 Neúspěšný únik Leasona

13:06
    Brett Leason se ovšem dostal do samostatného úniku! Hledal mezeru pod lapačkou, ale tam nebylo místo.

12:46
    A máme tu první vyloučení. Mason McTavish už toho měl asi dost a zbytečně poslal k ledu Jareda McCanna. Dvě minuty za nedovolené bránění.

12:30
    Vince Dunn zachytil rozehrávku Ducks a před brankou měl Eberleho. Ten už ale neměl dost prostoru na zakončení.

11:49
    Jackson LaCombe našel po lajně Masona McTavishe, který na nic nečekal a vypálil ze slotu neskutečnou dělovku. Joey Daccord ale nastavil své pravé rameno a srazil si puk do náruče.

10:47
    Tentokrát bylo v brance Daccorda divoko. Nejprve Brett Leason zkoušel změnit směr puku, který letěl skrz modrý oblouk, následně Urho Vaakanainen a Max Jones šli po puku tak důrazně, že druhý jmenovalý zalehl Daccorda.

Ross Johnston zkoušel bekhendem z téměř brankové čáry aspoň nachytat Daccorda, ale ten byl v pozoru.

09:32
    A Jackson LaCombe ze slotu trefil levý beton Daccorda.

09:20
    Alex Killorn nastřelil jen zadní hrazení.

08:34
    Tomáš Tatar s Jordanem Eberlem ujeli do přečíslení. Eberle vzal střelu na sebe, ale trefil jen horní tyč!

08:12
    Brett Leason se dobře zbavil obránce a pronikl za útočnou modrou, tam mu ale puk odskočil.

07:42
    Jared McCann tentokrát minul brankový prostor Dostála.

07:31
    Druhý Dunnův pokus srazil Lukáš Dostál do ochranné sítě a odjíždí se občerstvit na lavičku.

07:05
    Vince Dunn od modré nestřílel vůbec špatně, teč před brankou ale poslala puk mimo tři tyče.

06:53
    A po další Kartyeho střele Jakob Silfverberg posílá puk na icing.

06:30
    Brian Dumoulin a Tye Kartye zatím štěstí nemají.

06:15
    Pokračuje se ve hře nahoru dolů. Zatím mají oba týmy dostatek šancí.

05:33
    Zegras si dělal prostor na střelu, ale přišel o puk.

05:05
    Jamie Oleksiak zamířil na vzdálenější tyč, ale blízko k lapačce Dostála.

04:29
    Pavel Mintjukov nadvakrát zkoušel pozornost Daccorda, ale ten pokaždé puk vyrazil.

03:30
    Krakeni ale neudrželi kotouč na hokejkách. Jordan Eberle se ještě snažil ho sebrat mezi kruhy, ale málem se skácel na led.

02:54
    Jakob Silfverberg sice protečoval puk do útočné třetiny, tam ho ale sebral Tatar.

02:27
    Johnstonova střela od modré našla jen Daccorda.

02:21
    Jakob Silfverberg taktéž našel jen Daccorda.

01:40
    Troy Terry zkoušel zaútočit zpoza pravé tyče, ale Joey Daccord mu nastavil do střílené přihrávky hůl.

00:37
    A teď to měl hodně těžké! Střelu od modré tečoval Jared McCann a Dostál vyrazil puk jen zpátky k němu. Naštěstí pro českého gólmana zamířil McCann do jeho zóny dosahu.

00:29
    A Lukáš Dostál si připisuje první zákrok.

00:20
    Krakeni začali lépe a zamkli domácí ve třetině.

00:01

Ačkoliv byl Radko Gudas uváděn v očekáváné soupisce, dnes ho na ledě neuvidíme. V minulém zápase si údajně přivodil zranění v dolní polovině těla.

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Fowler (A), Drysdale, Mintjukov, Ljubuškin, LaCombe, Vaakanainen – Killorn, Zegras, Terry – Vatrano, McTavish, R. Strome – Max Jones, Henrique (A), Leason – McGinn, Carrick, Silfverberg (A).
    Trenér: Greg Cronin

Seattle Kraken: Daccord (Driedger) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – Tatar, Beniers, Eberle (A) – McCann, Wennberg, B. Tanev – Tolvanen, Gourde (A), Bjorkstrand – Yamamoto, Shore, Kartye.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Rehman, Samuels-Thomas – Gawryletz, Gibbons.

To Krakeni brali alespoň bod z posledních pěti utkání pokaždé. Nejprve se jim podařilo přerušit hrůznou sérii osmi porážek výhrou 4:0 nad Floridou, následně doslova rozcupovali Blackhawks poměrem 7:1. Pak ale přišla dvě zaškobrtnutí. Nejprve v nájezdech nestačili 2:3 na LA, následně v prodloužení padli 3:4 s Dallasem. V posledním utkání nicméně Králům oplatili porážku a porazili je 2:1, tentokrát během 60 minut.

Kačeři nemají příliš veselou náladu. Z posledních pěti utkání bodovali jen dvakrát, a to proti Devils (5:1) a Red Wings (4:3). V posledním utkání ale doma hostili Plameny z Calgary a to nedopadlo příliš dobře. Hosté přestříleli americký tým téměř jednou tolik (44:25) a Lukáš Dostál lovil poprvé puk z branky už v polovině třetí minuty, druhý gól inkasoval v prostředním dějství a poslední třetí hřebíček v 58. minutě už sledoval jen ze střídačky poté, co byl odvolán. Naopak Jacob Markstrom všechny pokusy pochytal a připsal si první letošní nulu.

Hezké štědrodenní ráno, všechny formy života, vítejte u vánoční NHL! V Americe se samozřejmě slaví až zítra, takže dnes je den jako každý jiný a na západním pobřeží v Honda Center se dnes mezi sebou utkají za domácí Anaheim Ducks a za hosty Seattle Kraken!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 27. Vatrano, 55. Zegras (Mintjukov, Terry) – 14. Bjorkstrand (McCann, Dunn), 17. Dunn (Beniers, Tatar), 49. Tatar (Dunn, Beniers)

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Fowler (A), Drysdale, Mintjukov, Ljubuškin, LaCombe, Vaakanainen – Killorn, Zegras, Terry – Vatrano, McTavish, R. Strome – Max Jones, Henrique (A), Leason – McGinn, Carrick, Silfverberg (A) – R. Johnston.

Seattle Kraken: Daccord (Driedger) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz, R. Evans – Tatar, Beniers, Eberle (A) – McCann, Wennberg, B. Tanev – Tolvanen, Gourde (A), Bjorkstrand – Yamamoto, Shore, Kartye.

Rozhodčí: Rehman, Samuels-Thomas – Gawryletz, Gibbons

Diváci: 14 608