Spišská N. Ves – Michalovce 7:4 (kon.) | Humenné – Košice 2:5 (kon.) | HC Slovan – Nitra 2:0 (kon.)
Nové Zámky – Trenčín 1:4 (kon.) | Zvolen – Poprad 1:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Banská Bystrica 5:2 (kon.)
HKM Zvolen
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
HK Poprad
sk Čtvrtek 28.12.2023, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 30. kolo

Poprad šiel od začiatku za víťazstvom. Strelil prvý gól, v závere prvej tretiny pridal šťastný druhý gól a to bol základ jeho dnešného víťazstva. V druhej tretine pridal tretí gól a tretiu tretinu už iba bránil vedenie. Zvolen oslabený o Viedenského a Kašlíka dnes bol slabším tímom a víťazstvo Popradu je absolútne zaslúžené. Ďakujem za pozornosť, dočítania nabudúce a všetko dobré do Nového roku... (20:21:33)

59:20
    Poprad dal gól! Rozhodnuté. Hostia na vlastnej modrej získali puk, chceli ho vyviesť, hráč bol podrazený. Následne vzal puk RYAN DMOWSKI, prešiel do útočnej tretiny, kľučkou opil dvojicu obrancov a krásne zaviezol puk do prázdnej brány – 1:4.
    Asistovali Tyler Coulter a Andrew Calof.

59:11
    Zuzinova strela z veľkého uhla, tečovaná a puk končí na ochrannej sieti.

58:44
    Oddychový čas pre tím HK Poprad.

58:33
    Zvolen dlho váha so strelami, chce to doviesť až do brány. Až teraz Rauhauserov pokus, ktorý Vay zbadal na poslednú chvíľu.

58:04
    Zverenci Todda Bjorkstranda pod tlakom vyhadzujú puk cez všetky čiary len na zakázané uvoľnenie. Malá výhoda pre Zvolen, lebo hostia nemôžu striedať.

57:34
    Zvolen v útočnej tretine, ale stále iba bojuje o puky a nevie sa usadiť.

56:22
    Vay skúšal gól cez celé ihrisko, ale Cole Hults ako posledný bek puk chytá.

56:01
    Kupsky odvolaný z brány, Zvolen v šestici a navyše vyhral buly.

56:01
    Oddychový čas pre tím HKM Zvolen.

56:01
    Zvolen sa teraz len veľmi ťažko dostáva do šancí, skôr sa bojuje o puky pri mantineloch.

Dnešné stretnutie sleduje 2086 divákov.

55:09
    Poprad iba pretečúva puky do útočnej tretiny a snaží sa hru držať čo najďalej od vlastnej brány. Rozumné a hlavne účinné. Navyše čo kľúčové, tak Popradu tento zámer aj vychádza.

54:01
    Zuzin ušiel po pravom krídle a pekne hľadal Mitcha Hultsa, tomu chýbalo viac pokoja a času v zakončení.

53:44
    Mudrákove nahodenie na bránu spoza červenej. Vay nemal komu rozohrať a tak nasleduje buly.

53:28
    Aktuálne na strely 29:23 a na buly dominujú hostia 16:26.

53:28
    Prerušená hra v strednom pásme, domáca nedovolená hra so zdvihnutou hokejkou.

53:18
    Po nepresnej rozohrávke Kamzíkov sa pískalo zakázané uvoľnenie a hra sa vracia do ich obranného pásma. Vhadzovať sa bude po pravici Adama Vaya.

53:11
    Poprad hrá už iba totálnu údržbu, nehrnie sa vôbec do útoku, má nahrané a bráni dvojgólové vedenie.

51:46
    Teraz mali Popradčania obrovské šťastie. Hecl posielal puk bekhendom po ľade pred bránu a Popradčan Brincko si ho korčuľou takmer tečoval do vlastnej siete.

50:30
    Vayovi pribúdajú zásahy v rýchlom tempe, výborná strela Šišku z ľavého krídla na betón Vaya. Maďarský gólman iba vyráža pred seba, akurát že Zvolen medzi kruhmi nemal nikoho na dorážku.

49:15
    Langkow hľadal pred bránou Muchu, ale ten bol ukážkovo prikrytý a k puku sa ani nedostal. Výborná defenzíva Popradu.

48:19
    Krásny výpad mudráka, v strednom pásme urobil peknú kľučku a v rýchlosti si to namieril do útočnej tretiny. Následne vystrelil, ale namieril nad bránu.

46:52
    Hra plynie rýchlo a hráme dlho bez prerušenia, Zvolen aktívnejší, ale žiadnu šancu sme posledné minúty nevideli.

44:59
    Zvolen posmelený gólom ožil a má momentálne trochu viac z hry, ale pochopiteľne v hre päť na päť sa šance rodia oveľa menej častejšie.

43:36
    Zvolen dal gól! MITCH HULTS to vyskúšal z rovnakého miesta z ľavého kruhu ešte raz a tentokrát sa už nemýlil a prestrelil Vaya na vyrážačku – 1:3.
    Asistovali: Peter Zuzin a Radovan Bondra.

42:54
    Až teraz zakončenie Zvolena, ale Mitch Hults triafa iba gólmana hostí.

42:17
    Vylúčenie v tíme HK Poprad:
    Coulter – 2 min., sekanie.

41:11
    Zvolen začal tretiu tretinu aktívnejšie, Zuzinova strela z pravého kruhu, ale nad bránu.

40:29
    Šanca Zvolena. Mudrák zadovkou spoza brány našiel pred bránou Hecla, ktorý aj z prvej zakončil. Nasledoval však úžasný Vayom semofor, krásne zákrok.

40:02
    Úvodné buly tretej tretiny vyhral domáci Mitch Hults.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:45.

Štatistiky po druhej tretine:
    Strely na bránu: 23-22
    Vhadzovania: 12-24
    Vylúčenia: 3-3
    Presilovky: 0-1
    Oslabenia: 0-0

Priebeh hry sa v podstate veľmi nezmenil ani v druhej časti hry. Zvolenské šance zostali nepremenené a hostia pridali ďalší gól Coulterom. Ak sa pozrieme na strelcov tak zistíme, že všetky góly Popradu dali legionári a práve tí sú rozdielovými hráčmi v zápase. Zatiaľčo v iných mužstvách týchto hráči strieľajú góly a rozhodujú zápasy, tak tí Zvolenskí sú aktuálne úplne bez formy.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:46
    Hain vytečoval krížnu prihrávku hostí na ich striedačku.

38:31
    Oborvská šanca Zvolena v prečíslení dvoch na jedného. Hecl si položil obrancu, ale jeho prihrávku Bondra poslal iba vedľa brány.

36:59
    Veľký tlak Popradu a z domácimi to teraz nevyzeralo dobre, nakoniec ale striedanie ustáli bez gólu. Celkovo ale okrem Zuzina je Zvolen dosť bezzubí. Ostatní hráči sú zatiaľ slabší ako súper.

36:15
    Veľká šanca Popradu, prihrávka z ľavého kruhu na nabehnutého Kotvana a jeho pokus končí na pravej tyčke!

34:48
    Zvolenu aktivitu nikto neberie, aj vedie na strely už zase, aktuálne 22:18, ale čo sa týka efektivity, tak tam sú domáci hráči dosť po zadu. Poprad kontroluje priebeh a drží si náskok.

33:55
    Naopak teraz Poprad takmer minútu držal Zvolenčanov v šachu a domáca lajna to ledva prežila.

32:34
    Zvolen zvyšuje početnosť streľby a je teraz aktívnejší, ale strely sú to také, no nie veľmi nebezpečné, tak ako teraz Hecl.

32:16
    Hostia v plnom počte.

31:42
    Zvolen v presilovke málo strieľa, kombinuje najmä krížnymi prihrávkami, ktoré ale k ničomu neviedli, nuž a keď už niekto vystrelí, Popradčania strely vždy stihnú zblokovať.

31:06
    Sledujeme asi najlepšiu presilovku Zvolena, ale zatiaľ sa domáci do vyloženej šance nedostali.

30:16
    McFadden – 2 min., nedovolené bránenie.

30:12
    Kolenič si aktívnym korčuľovaním vypýtal faul McFaddena. Nasleduje druhá presilovka Zvolena.

29:20
    Tlak Zvolena, Marcinekova strela od modrej, ale pred Vayom bola doslova diaľnica, cez ktorú krásne videl celú dráhu puku.

28:28
    M.Hults vyhral buly na brata Colea a jeho strela po teči pred bránou takmer skončila v sieti.

28:24
    Kolenič zaviezol puk do pásma a po zadnom mantineli puk dostal na modrú k Hainovi, jeho nahodenie od modrej ale Vay chytá.

27:54
    Rozohrávka zvolenských obrancov skončila zakázaným uvoľnením. Nasleduje buly pred Jakeom Kupskym.

27:28
    Rýchly Peresunko prešprintoval domáceho obrancu a strieľal po ľade, Kupsky vyráža.

26:12
    Šanca Popradu. Prečíslenie dvoch na jedného, Dmowski prihrával Kukučovi do prázdnej brány, ale Colte Hults jeho prihrávky vypichol.

26:08
    Aktuálne na strely 12:17.

25:45
    Tlak Zvolena, ďalšia Šiškova šanca, následne Hain strieľal od modrej, ale zlomil pri strele hokejku.

25:00
    Juraj Šiška sa ocitol v šanci sám pri ľavej tyčke, aj si položila Vaya, ale prekonať sa mu ho nepodarilo.

23:48
    Poprad dal gól! Dmowskiho prvý pokus ešte Sládok zblokoval, odrazený puk si ale dokorčuľoval voľný TYLER COULTER a zavesil ho do pravého horného rohu – 0:3.
    Asistovali Ryan Dmoskwi a Ben Betker.

23:02
    Šiškova kľučka na modrej čiare bola naviac, ofsajd.

21:50
    Tečovana Betkerova strela, Kupsky vyráža do rohu, no Poprad zastáva v držaní puku.

20:51
    Mudrák vysunul po ľavej strane Bondru, ktorý ale zakončuje nad bránu.

20:02
    Úvodné buly druhej tretiny vyhral domáci Mitch Hutls.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:55.

Štatistiky po prvej tretine:
    Strely na bránu: 12-13
    Vhadzovania: 7-11
    Vylúčenia: 3-2

Strelecky vyrovnaná tretina končí lepšie pre efektívnejších hostí. Skóre otvoril Dmowski v presilovke a druhý gól po šťastnom teči pridal Calof. Aj domáci mali nejaké šance, ale prekonať Vaya sa im zatiaľ nepodarilo. Po prvej tretine teda 0:2.

19:44
    Tak nakoniec sa ešte posudzuje či to nebude vyšší trest a na trestnej lavici tiež sedí Kukuča, fakt netuším. Musíme počkať na udelenie trestov.

19:35
    Dmowski zaviezol puk do pásma, udržal sa na puku proti domácej trojici a ešte niekde v akcii domáci aj faulovali, lebo hlavní rozhodcovia vylučujú domáceho Sládoka.

18:42
    Poprad dal gól! Zvolen zle vyhodil puk. Pred modrou ho Brincko zachytil a následne Urbánek ho okamžite vystrelil na bránu. Pred bránou puk do siete tečoval ANDREW CALOF – 0:2.
    Asistoval Jakub Urbánek.

18:31
    Po nepresnej rozohrávke Zvolenčanov sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme. Nasleduje buly po ľavici Jakea Kupskyho.

17:59
    Rýchly protiútok Zvolena, Mudrák síce dobre potiahol puk, ale akcia u Hecla skončila nepresnou prihrávkou do rohu.

16:11
    Naopak teraz je v tlaku Poprad a Daniel Brejčák vystrelil dve veľmi nebezpečné strely od modrej, z ktorých obe mohli byť gólové.

15:50
    Zvolen od začiatku na strely prehrával, ale po tomto striedaní ich už otočil a vedie už 12:10.

15:38
    Zrejme asi zatiaľ najväčší tlak domácich, hostia sa však dva krát hodili do prihrávky, respektívne ju vypichli. Na konci striedania zblokovaná strela Mudráka.

14:50
    Cole Hults pálil od modrej a Vay teraz puk vyložene iba trafil, vôbec ho totiž nevidel.

13:30
    Kotvanova nahodenie na bránu a keďže Matej Poločko pre bránou tienil, Kupsky takmer inkasoval.

12:35

12:21
    Pokus Mitchu Hultsa bol zblokovaný a následne Poprad puk vyhadzuje.

11:50
    Šanca HKM Zvolen. Hecl dostal prudkú prihrávku do Zuzina k ľavej tyčke, nepodarilo sa mu však vystreliť z prvej a následná strela už úspešná nebola, pretože Vay sa stihol presunúť.

11:05
    Zvolen si prihrávkami rozhýbal Popradskú obranu, nakoniec zakončoval Zuzin, Vay puk vyrazil pred seba a následne kryje aj domácu dorážku.

10:35
    Vay – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

10:35
    Domáci sa už už dostávali do brejku, Muchovi však na prihrávku chýbali nejaké centimetre. Každopádne Vay musel vykorčuľovať z brány a puk rozohrať. Žiaľ rozohral ho do hľadiska.

10:12
    Poprad vyhral buly v útočnom pásme a Kotvan okamžite pálil od modrej, ale mimo brány.

09:54
    Nebezpečné nahodenie Muchu od ľavého mantinelu, strela bola dobre mierená a aj prudká, ale Vay bol na mieste, kde mal byť.

09:02
    Poprad dal gól! Poprad využíva druhú poskytnutú presilovú hru. Odrazený puk sa z pravej strany dostal na ľavý kruh na hokejku RYANA DMOWSKIHO a ten strelou pod brvno na vyrážačku prestrelil presúvajúceho sa Kupskyhpo – 0:1.

08:38
    Mucha – 2 min., nedovolené bránenie.

08:38
    Tlak Zvolena, Mudrákova strela od modrej, domáci zostali na puku a následne prišiel útočný faul.

07:48
    Domáci v plnom počte.

07:03
    Kotvanovi na modrej ušiel puk do stredného pásma, Poprad môže začať všetko odznovu.

06:25
    Coulter si prevzal pri pravej tyčke, potiahol ho pred bránu a vystrelil na opačnú tyčku, Kupsky vyráža.

05:48
    Veľmi prísne vylúčenie, zrejme to ani nebol faul.

05:48
    Hain – 2 min., podrazenie.

05:37
    Brinckove nahodenie, Kupsky puk iba vyrazil pred seba, ale Česánek v dorážke neuspel.

05:10
    Ďalšie domáce zakončenie. Langkow vletel do pásma a keďže všetci spoluhráči boli obsadení skúsil to švihom spoza obrany hostí. Vay puk kryje v rozkľaku.

04:18
    Zuzin zaviezol puk do pásma, poslal puk na ľavé krídlo Šiškovi a jeho strela švihom končí vo Vayovej lapačke.

02:51
    Calof zadovkou poslal puk pred bránu Urbánkovi a ten práve zahodil čistú tutovku a zrejme Kupskyho zákrok, bola to neprehľadná situácia.

01:58
    Až teraz prvý pokus na bránu, ale Zuzin atakovaný iba ľahko nahodil puk na bránu.

01:20
    Domácim sa v rozcvičke zranil Kašlík, na jeho mieste hrá Miroslav Mucha.

01:05
    Klasika, opatrný úvod, rýchle striedania. Teraz domáca hra so zdvihnutou hokejkou.

00:02
    Úvodné buly stretnutia vyhral Urbánek.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Nasleduje hymna SR a po nej sa nám zápas začne. Prajem Vám príjemný športový zážitok Vážení športoví priatelia...

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka (A), Sládok, Hain, Haborák – R. Bondra, M. Hults, Kašlík – Zuzin (C), Šiška, Marcinek – Hecl, Langkow (A), Kolenič – Csányi, V. Fekiač, Mucha
    Tréner: Norbert Javorčík

HK Poprad: Vay (Rabčan) – McFadden, Turan, Kotvan (A), Brincko, Betker, D. Brejčák (C) – Dmowski (A), Coulter, Kukuča – Calof, Urbánek, P. Svitana – Melcher, Matej Paločko, Peresunko – Przygodski, M. Halama, Česánek – Bodnár
    Tréner: Todd Bjorkstrand

Rozhodca: Novák, Fridrich – Bogdaň, Ordzovenský (video – Jonák).

Príjemný podvečer zo Zvolena...

Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítame pri sledovaní 30.kola Tipos extraligy HKM Zvolen – HK Poprad. My vám zo stretnutia pod Pustým hradom opäť prinášame textový prenos, vďaka ktorému vám určite neunikne nič podstatné. Ako vždy vás od modrej čiary zdraví Števo Lasab.

Zvolen sa v utorkom Štefanskom kole síce vytrápil s Liptovským Mikulášom, ale nakoniec ho zdolal 2:1 a pripísal si tri dôležité body. Drží teda krok s prvou šestkou a i keď je na šiestom mieste na tretie Košice stráca iba jediný bod, tak je to na vrchu tabuľky tesné. Dnes čaká Rytierov ďalší "šesťbodový" zápas s Popradom, po ktorom sa už HKM môže posunúť v tabuľke konečne hore. Otázny je štart domáceho kapitána Mareka Viedenského, ktorý nedohral utorkové stretnutie.

Poprad mal v utorok dobre našliapnuté na výhru. Doma viedol s Banskou Bystricou po prvej tretine 2:0. Nakoniec ale o vedenie prišiel a v predĺžení inkasoval gól na 2:3. Poprad zatiaľ v prebiehajúcej sezóne Zvolen zdolal v oboch stretnutiach. Naposledy práve na Zvolenskom ľade 26.novembra 1:5, to však bolo v čase asi najväčšej Zvolenskej krízy, ktorá je aspoň čo sa týka, výsledkov už preč.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 44. M. Hults (Zuzin, R. Bondra) – 10. Dmowski (Peresunko, Kotvan), 19. Calof (Urbánek, Brincko), 24. Coluter (Dmowski, Betker), 60. Dmowski (Coulter, Calof)

Trenér: Norbert Javorčík

Trenér: Todd Bjorkstrand

Rozhodčí: Novák, Fridrich – Bogdaň, Ordzovenský (video – Jonák)