K. Vary – Liberec 2:4 (kon.) | Sparta – Olomouc 1:4 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 4:5 (po pr.)
Třinec – Mountfield HK 7:2 (kon.) | Motor ČB – Vítkovice 3:4 (0:1 po s.n.) | Litvínov – Mladá Boleslav 6:1 (kon.)
Rytíři Kladno
4:5 (0:1, 3:2, 1:1 - 0:1)
HC Kometa Brno
Sobota 30.12.2023, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Rytíři se stále nacházejí na 13. místě v tabulce Tipsport extraligy s 27 body. Poslední Mladá Boleslav na Kladno ztrácí 3 body a Vítkovice jsou před Kladnem o 5 bodů.

Rytíři sehráli poslední domácí utkání před více jak třemi týdny, kdy nestačili na Karlovy Vary v samostatných nájezdech a prohráli 2:3. Naposledy zavítali Kladenští do Liberce, kde fanoušci neměli nouzi o vstřelené branky. Celkem jich v zápase padlo 12. Vždy, když šel jeden tým do vedení, druhý za chvíli vyrovnal. Až na konci druhé třetiny Kladenští odskočili o dvě branky a ve třetí dvacetiminutovce jen svoje vedení pojistili a vyhráli 8:4. Rozhodující branku vstřelil Václav Veber.

Nejproduktivnějším Rytířem je Jiří Ticháček (7+20), kterého doplňuje Jakub Klepiš (4+19) a Eduards Tralmaks (13+8). Jiří Ticháček je dokonce nejproduktivnějším obráncem celé extraligy!
    Do utkání proti Liberci naskočil mezi tři tyče Landon Bow, který si i navzdory výhře pohoršil statistiky. Za zápas si připsal pouze 18 zákroků a jeho úspěšnost byla 81,82 %. Celkově má nyní 86,87 %. Adam Brízgala má úspěšnost 90,05 %.

Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 4:8

Kometa se nachází na 8. místě v tabulce Tipsport extraligy se 41 body. 9. Karlovy Vary ztrácí na Brno 3 body.

Kometě se v posledních zápasech nedaří a na Kladně bude chtít zlomit prokletí. Prohrála už pět zápasů v řadě a bodovala jen v jednom z nich proti Karlovým Varům. Naposledy Brno hostilo na svém ledě hráče z Českých Budějovic, na které nestačilo a prohrálo 2:5. Za Kometu se prosadil Radek Kučeřík a Zdeněk Okál.

Nejproduktivnějšími hráči jsou Steve Moses (12+8) a Jakub Flek (6+14). Po třech inkasovaných brankách v posledním zápase byl Štěpán Lukeš v brance nahrazen Janem Kavanem. Pro osmnáctiletého brankáře se jednalo teprve o druhý zápas v extralize za jeho kariéru. Připsal si devět zásahů a jeden inkasovaný gól (druhý dali hosté do prázdné brány). Jeho úspěšnost tak celkem za oba odehrané zápasy činí 88,89 %. Štěpán Lukeš měl 17 zásahů a úspěšnost 85 % – celkově 88,31 %.

HC Kometa Brno – Banes Motor České Budějovice 2:5

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček – Sideroff, Tralmaks, Kusý – Jarůšek, Pytlík, Jágr – M. Procházka, Melka, Smoleňák (C) – Babka, Fronk, Bláha.

HC Kometa Brno: Jekel (Lukeš) – Ščotka (A), Kaňák, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Gazda – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Pospíšil, Marcinko (A), Kratochvíl – Kos, Kollár, Moses – Okál, Holík, Zbořil – Kohout.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování vyhráli domácí.

00:24
    6/6
    Kometa právě vstřelila branku! Brno otevírá po 24 vteřinách skóre utkání! LUKÁŠ CINGEL dostal přihrávku do útočného pásma a byl úplně sám proti Brízgalovi. Kladenského gólmana si vyvedl z branky a z ostrého úhlu se trefil ke vzdálenější tyčce. Asistence: Jan Ščotka, Lukáš Kaňák.
    Cingel L., Ščotka J., Kaňák L., Zaťovič M., Flek J., Jekel P.
    Brízgala A., Dotchin J., Hejda T., Sideroff D., Tralmaks E., Kusý D.

00:24
    Kladenští si ještě vzali trenérskou výzvu kvůli přihrávce rukou, ale rozhodčí gól po prozkoumání uznali.

00:24
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    HL – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Denis Kusý.

00:24
    Střídání v týmu Rytíři Kladno:
    ze hřiště odchází Adam Brízgala, přichází Landon Bow.

00:24
    Brízgala se po pokusu o zákrok zranil a musel ho v brance vystřídat Landon Bow.

01:16
    Bow si připisuje první zákrok. Kollár střílel z ostrého úhlu, ale Bow další gól nedovolil.

01:40
    Sideroff se obětavě položil do brněnské střely.

02:50
    Zbořil mohl napodobit Cingela a nechat kladenské obránce za sebou, ale naštěstí pro Kladno se vrátili a puk mu vypíchli.

04:20
    Moses z otočky prověřil Bowa, ale ten zase dobře zakročil.

04:55
    Kladenská produktivita je zatím bídná a Brno jasně vede na střely.
    0–7

05:43
    Brno ujíždělo do přečíslení, ale Ticháček skvěle zablokoval Pospíšilovi hokejku.

06:25
    Jarůšek na druhé straně rozvlnil pouze vnější síť branky.

Kvůli díře v ledu se přestávka protáhla.

09:16
    Pospíšil prověřil Bowa střelou z bekhendu, ale i tentokrát Bow zasahuje a přerušuje hru.

09:46
    Kollár prošel ze svého pásma přes všechny kladenské hráče až do útočného pásma, ale Brněnští se nakonec ke střele nedostali.

10:15
    Hejda nebezpečně vystřelil a Kusý chtěl ještě dorážet, ale Jekel zasáhl.

10:26
    Po buly se ke střele dostal Smoleňák, ale trefil pouze vzdálenější tyčku.

11:02
    A na druhé straně opět musel zasahovat Bow, ale jeho lapačka byla připravená.

12:05
    Zakázané uvolnění vyvedlo Brněnské ke své brance. Kladenští však buly prohráli a kotouč je až v obranném pásmu domácích. Rytíři se však rychle dostali zpět a zakončili do ochranné sítě.

12:31
    Sideroffovo nahození skončilo jen v náručí Jekela.

13:25
    Gazda vystřelil od modrá branky, ale Veber byl dobře postavený před Bowem a kotouč sám zastavil.

15:20
    Sideroff dostal ve středním pásmu přihrávku od Dotchina, ale o kotouč hned přišel.

15:31
    Kladno se ale přeci jen dostalo ke střele. Kusý nechal zazářit Jekela, když sám proti gólmanovi zakončil z pravé strany a Jekel krásně zakročil lapačkou.

16:13
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Marek Ďaloga – 2 min., držení.

16:13
    Kladenští si na konci první třetiny zahrají přesilovou hru po zákroku Ďalogy na Tralmakse.

16:35
    Kladenští jsou však hned pryč z pásma a musí začínat až ze svého pásma.

17:02
    Bow navíc musel zasahovat po střele Cingela.

17:14
    A Brno opět po vhazování před Jekelem prohrálo vhazování a přesilová hra se Kladnu zatím vůbec nedaří.

18:14
    Kladenští strávili během přesilové hry v útočném pásmu pár vteřin.

20:00

Během prvních 24 vteřin utkání se sehrálo vše zajímavé z této třetiny. Brněnští se prosadili po střele Lukáše Cingela, který otevřel skóre utkání. Kladenští ještě nechali gól přezkoumat kvůli přihrávce rukou, ale po neúspěšné výzvě byli vyloučeni na 2 minuty. Navíc se při pokusu o zákrok zranil gólman Adam Brízgala a do branky musel naskočil Landon Bow. Ten po zbytek třetiny podržel svůj tým a nedopustil brněnské navýšení. Šance byly k vidění od Pospíšila, Hejdy a Smoleňák na druhé straně trefil tyčku, ale skóre se již neměnilo.

Další třetina začne přibližně v 17:01.

20:01

21:27
    Rozhodčí přerušil hru po zákroku Bowa, který ale kotouč neměl pod kontrolou a puk zachytil ho kladenský hráč. Vhazovat se tak bude před Bowem a Kladenští vyrážejí dopředu.

22:06
    K ničemu se však domácí nedostali a na druhé straně opět musí zasahovat Bow po střele Kollára.

23:07
    Puk se zasekl u modré čáry u mantinelu a po vyšťourání puku se dopustili hosté faulu.

23:18
    Lukáš Kaňák – 2 min., podrážení.

23:26
    Kladenští začínají tuto přesilovou hru lépe a zůstávají v pásmu.

23:47
    6/5
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladenští využívají přesilovou hru a srovnávají na 1:1. DEVEN SIDEROFF dostal kotouč na vrchol levého kruhu, nabruslil si do jeho středu a trefil se k protější tyčce. Asistence: Jiří Ticháček, Jaromír Pytlík.
    Sideroff D., Ticháček J., Bow L., Pytlík J., Smoleňák R., Tralmaks E.
    Jekel P., Holland R., Okál Z., Zaťovič M., Kučeřík R.

24:42
    6/6
    Kladno právě vstřelilo branku! Po minutě jdou Kladenští do vedení 2:1. JAKE DOTCHIN tvrdou střelou od pravého mantinelu prostřelil všechno před sebou. Jedná se o jeho první gól v této sezoně. Asistence: Richard Jarůšek, Jaromír Jágr.
    Dotchin J., Jarůšek R., Jágr J., Bow L., Hejda T., Pytlík J.
    Jekel P., Marcinko T., Kaňák L., Ščotka J., Pospíšil K., Kratochvíl P.

24:45
    Martin Zaťovič – 2 min., vysoká hůl.

25:46
    Pytlík zkusil Jekela překvapit z ostrého úhlu, ale trefil pouze vnější síť.

26:27
    6/5
    Kladno právě vstřelilo branku! JAKE DOTCHIN dostal přihrávku do středu modré čáry, najel si do mezikruží a našel mezeru nad Jekelovým levým ramenem. Asistence: Denis Kusý.
    Dotchin J., Procházka M., Jágr J., Kusý D., Jarůšek R., Bow L.
    Jekel P., Ďaloga M., Flek J., Ščotka J., Marcinko T.

26:27
    Střídání v týmu HC Kometa Brno:
    ze hřiště odchází Pavel Jekel, přichází Štěpán Lukeš.

28:12
    Hezká souhra Jarůška s Pytlíkem byla pro Lukeše zkouškou, ten si musel i sednout, ale kotouč se objevil mimo branku a Kladenští nedokázali kotouč do branky prorvat.

29:37
    Kometě se nedaří dostat do pásma, až Kratochvílova střela mohla ohrozit Bowa, ale ten kotouč vyrazil a přihrál svému spoluhráči.

30:52
    Bow nebezpečně vyrazil odpálit kotouč až k modré čáře a risk se mu vyplatil. Vyndal puk pryč z ochranného pásma domácích.

31:46
    Jarůšek se probruslil pozadu do útočného pásma, ale jeho střela nebyla nebezpečná. A následný pokus Vebera skončil v ochranné síti.

32:46
    Kometa měla obrovskou příležitost, ale ve velkých šancích trefila dvakrát tyčku. Navíc si zahraje přesilovou hru po faulu Melky.

32:46
    Antonín Melka – 2 min., hrubost.

32:50
    Dotchin svůj tým osvobozuje.

33:16
    Gazda střílel z vrcholu levého kruhu, ale jeho pokus zastavil Bow.

33:30
    Brno se po vhazování drží v pásmu.

34:14
    6/5
    Kometa právě vstřelila branku! I Brněnští se prosazují v přesilové hře. JAKUB FLEK se z pravého kruhu trefil k protější tyčce. Asistence: Jan Ščotka.
    Lukeš Š., Flek J., Ščotka J., Zaťovič M., Moses S., Gazda D.
    Bow L., Bláha O., Pytlík J., Hejda T., Dotchin J.

34:28
    6/6
    Kometa právě vstřelila branku! A po 14 vteřinách se Brno opět prosazuje a vyrovnává na 3:3. PETR KRATOCHVÍL dostal přihrávku zpoza branky a Bow se nestihl zorientovat. Asistence: Tomáš Marcinko.
    Kratochvíl P., Marcinko T., Lukeš Š., Kučeřík R., Holland R., Pospíšil K.
    Bow L., Ticháček J., Martenet C., Tralmaks E., Kusý D., Sideroff D.

36:09
    Kometa je na koni a zůstává dál v pásmu Kladna.

36:36
    Kladenští přestali hrát a další Kučeříkova střela končí v náručí Bowa.

36:55
    A střela Ďalogy hned po vhazování je v lapačce Bowa.

Dotchin je podpírán a míří do kabiny.

39:05
    Až teď po inkasovaném gólu se Kladenští na delší chvíli drželi v útočném pásmu.

40:00

Během druhé třetiny jsme viděli celkem 5 gólů. Ve 24. minutě se prosadil v přesilové hře Deven Sideroff, kterého po necelé minutě doplnil trefou Jake Dotchin. A Kladenští se prosadili znovu a střelcem byl opět Dotchin. Po tomto gólu vystřídal v brance Pavla Jekela Štěpán Lukeš. Brněnští se však nezalekli a do konce dvacetiminutovky srovnali. Nejprve se prosadil v přesilové hře Jakub Flek a po 14 vteřinách Petr Kratochvíl. Poslední třetina tak začne za stavu 3:3.

Další třetina začne přibližně v 17:58.

40:01

40:35
    Puk se odrazil na brněnskou střídačku a vhazovat se bude před Lukešem.

40:54
    Ale hra se odehrává před Bowem.

Dotchin se vrátil na střídačku, ale velmi bolestivě. Uvidíme, zda do třetí třetiny zasáhne.

42:32
    Bláha mohl ujíždět na branku, ale zapomněl puk za sebou.

43:46
    Bow se musel roztáhnout přes celé brankoviště, aby se Mosesova střela neodrazilo do branky.

46:02
    Flekova střela z bezprostřední blízkosti skončila na horní tyčce!

47:41
    Babka na modré trefil pouze bránícího hráče před sebou a přišel tak o pásmo. Následně alespoň nahodil kotouč za brněnskou branku.

48:46
    Po delší době měli Kladenští tlak, ale nezužitkovali ho. Po dalším pokusu o průnik do pásma Pytlík špatně nahrál a kotouč skončil na hokejkách hostů. Ani ti ale před Bowem nic nevymysleli.

50:07
    Pospíšilova střela z mezikruží končí v lapačce Bowa.

52:10
    Holíkova střela letěla jen mimo klec a následný tlak Komety gólem neskončil.

52:42
    Je odpískána přihrávka rukou a hra je přerušena.

52:48
    Bow po buly hned musí zasahovat.

53:20
    Martenetova střela od modré čáry končí v ochranné síti.

53:52
    Rhett Holland – 2 min., krosček.

53:54
    Puk je až v pásmu Kladna.

54:23
    A opět je kotouč pryč z pásma. Kladenští se nedokážou dostat před Lukeše.

55:31
    Jarůškova střela letí jen mimo klec.

55:44
    Až když se do hry zapojil Jaromír Jágr, Kladenští se do pásma dokázali dostat.

55:50
    6/5
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno využívá přesilovou hru. RICHARD JARŮŠEK přijal přihrávku od Jágra na levý kruh a trefil se k bližší tyči. Asistence: Jaromír Jágr, Martin Procházka.
    Jarůšek R., Jágr J., Procházka M., Bow L., Kusý D., Slováček O.
    Ďaloga M., Flek J., Kučeřík R., Marcinko T., Lukeš Š.

56:41
    6/6
    Kometa právě vstřelila branku! Brno mělo výhodu po kladenském faulu a využilo ji. Pospíšil přihrál křižnou přihrávku na Gazdu, který ještě před brankou našel STEPHENA MOSESE. Ten kotouč z bezprostřední blízkosti trefil až za Bowa. Asistence: Daniel Gazda, Kristián Pospíšil.
    Moses S., Gazda D., Pospíšil K., Cingel L., Ďaloga M., Flek J.
    Bow L., Bláha O., Martenet C., Tralmaks E., Fronk J., Ticháček J.

56:41
    Rozhodčí ještě zkoumají gól kvůli kopnutí.

Gól platí.

58:15
    Tralmaks ve středním pásmu špatně nahrál a u puku jsou opět hosté, kteří jsou po gólu při chuti.

60:00

Hosté byli v poslední dvacetiminutovce lepší a zásadně Kladno přestříleli. Do vedení šli však Kladenští po trefě Richarda Jarůška, který využil přihrávky od Jágra a prosadil se z přesilovky. Kladenské vedení ale netrvalo ani minutu a radovali se hosté. Ti zásluhou Stephena Mosese srovnali a zápas musí jít do prodloužení.

Dnešní utkání sleduje 4683 diváků.

60:01

60:46
    Kometa krouží ve svém pásmu, ale Flek přihrál ve středním pásmu na hůl Kladnu.

61:30
    Ve velké šanci byl následně Jarůšek, ale na Lukeše nevyzrál.

62:13
    Brněnští se dopustili ofsajdu.

62:15
    Domácí vyhráli vhazování a vyrážejí dopředu.

62:41
    Pytlíkova střela skončila jen na horní tyčce a v ochranném pásmu.

62:42
    Vhazování vyhráli tentokrát hosté, kteří míří na druhou stranu. Bow musel zasahovat a Kladno vyhodilo kotouč jen na zakázané uvolnění.

63:41
    4/4
    Kometa právě vstřelila branku! A Brněnští si odvážejí z Kladna 2 body. Kusý nechal ujet MARKA ĎALOGU, který sám proti Bowovi uspěl. Asistence: Tomáš Marcinko, Štěpán Lukeš.
    Ďaloga M., Lukeš Š., Marcinko T., Flek J.
    Bow L., Kusý D., Slováček O., Sideroff D.

Prodloužení začalo na hokejkách hostů, ale za chvíli byli vidět hlavně domácí, kteří ale v největší šanci trefili pouze tyčku. Utkání rozhodl Marek Ďaloga, který dojel kotouč jako první a Bow proti němu neměl šanci.

Nejlepší hráči utkání: Landon Bow (KLA) a Jan Ščotka (KOM).

Přeji hezký zbytek večera. (19:03:59)

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 24. Sideroff (Ticháček, Pytlík), 25. Dotchin (Jarůšek, Jágr), 27. Dotchin (Kusý), 56. Jarůšek (Jágr, M. Procházka) – 1. Cingel (Ščotka, Kaňák), 35. Flek (Ščotka), 35. Kratochvíl (Marcinko), 57. Moses (Gazda, Pospíšil), 64. Ďaloga (Marcinko, Lukeš)

Rytíři Kladno: Brízgala (1. Bow) – Dotchin (A), Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček – Sideroff, Tralmaks, Kusý – Jarůšek, Pytlík, Jágr – M. Procházka, Melka, Smoleňák (C) – Babka, Fronk, Bláha.
    Trenér: Otakar Vejvoda

HC Kometa Brno: Jekel (27. Lukeš) – Ščotka (A), Kaňák, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Gazda – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Pospíšil, Marcinko (A), Kratochvíl – Kos, Kollár, Moses – Okál, Holík, Zbořil – Kohout.
    Trenér: Jaroslav Modrý

Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Hynek, Špůr