Columbus – Toronto 6:5 (po pr.) | Detroit – Nashville 5:4 (po pr.) | Florida – NY Rangers 4:3 (kon.)
Ottawa – New Jersey 2:6 (kon.) | NY Islanders – Washington 5:1 (kon.) | Dallas – Chicago 5:4 (po pr.)
St. Louis – Colorado 1:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 0:2 (kon.) | Seattle – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Winnipeg – Minnesota 4:2 (kon.) | Buffalo – Columbus 3:2 (po pr.)
Florida Panthers
4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
New York Rangers
Sobota 30.12.2023, 01:00 • Amerant Bank Arena, Sunrise • NHL

Dnešní utkání sledovalo 19,723 diváků. (04:00:25)

Statistika
    Střely na bránu: 32 – 34 | Přesilová hra: 1/3 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
    Sergej Bobrovskij (FLA) – 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,2 %, odchytal 60:00
    Jonathan Quick (NYR) – 28 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,5 %, odchytal 58:12

Česká a slovenská stopa
    Do zápasu bohužel žádný český ani slovenský hokejista nezasáhl.

Tři hvězdy utkání
    1. Sam Reinhart (FLA) 2+0
    2. Aleksander Barkov (FLA) 0+3
    3. Carter Verhaeghe (FLA) 1+1

Utkání je za námi, všechny tři body zůstávají na Floridě, které po dramatickém průběhu výhru v 54. minutě vystřelil osmadvacetiletý kanadský útočník Carter Verhaeghe, vítěz Stanleyova poháru z roku 2020. Svůj tým tak udržel na třetím místě Východní konference, ztráta na první Rangers se smrskla na pouhých pět bodů.

Vyrovnaný duel rozhodl mimořádně kvalitní výkon Bobrovského, který zvláště v první polovině zápasu předváděl neskutečné zákroky. Špatně nicméně rozhodně nechytal ani Quick a také Rangers, byť to jistě po dnešku nebude primární emoce, mohou být se svým výkonem víceméně spokojeni. Snad jediným hostí problematickým bodem byli přesilové hry. obě skončili nevyužité a bez větších ofenzivních příležitostí. Domácí musejí zase zapracovat na minimalizaci ztrát, samostatných úniků vinou propadnutí měli dnes hráči New Yorku rozhodně přes míru.

To už je za mě pro dnešek vše, každému fanouškovi elitního hokeje přeji top vstup do nového roku!

59:57
    Mikkola zachránil situaci blokem Panarinova pokusu!

59:43
    Eetu Luostarinen propadl ve středním pásmu.

59:24
    Alexis Lafrenière zasáhl svým pokusem pouze blokujícího Rodriguese.

59:01
    Hosté již nemají co ztratit a hrají bez svého gólmana.

59:01
    Oddechový čas pro tým New York Rangers.

58:15
    Barkov vyváží kotouč do středního pásma.

57:58
    Další velká šance Rangers na vyrovnání, Trocheck přestřelil!

56:06
    Panarinova střela švihem je snadnou kořistí pro Bobrovského.

55:43
    Ofsajd Floridy.

55:04
    Další tvrdý hit Rangers, tentokráte boduje Miller.

54:29
    Mikkolu posílá k zemi Trocheck.
    53:37 Carter VERHAEGHE - 4:3

53:37
    6/6
    Florida právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelné! Krátce po konci přesilové hry se Florida opět dostává do vedení, skóruje CARTER VERHAEGHE. Ten se dostal k odraženému kotouči v prostoru mezi kruhy a pohotovou střelou z otočky překonal Jonathana Quicka. Asistence: Gustav Forsling a Matthew Tkachuk.
    Verhaeghe C., Forsling G., Tkachuk M., Bennett S., Montour B., Bobrovskij S.
    Trouba J., Bonino N., Lafrenière A., Goodrow B., Lindgren R., Quick J.
    52:15 Mika ZIBANEJAD - 3:3

52:15
    5/6
    Rangers právě vstřelili branku!
    Neskutečné drama pokračuje! MIKA ZIBANEJAD dokázal proměnit v gól přečíslení svého týmu a navzdory oslabení vyrovnává skóre zápasu. Velký podíl má na této brance Chris Kreider, který přejel s kotoučem z obranného do útočného pásma a následně perfektně našel Zibanejada. Asistence: Chris Kreider.
    Zibanejad M., Kreider C., Trouba J., Lindgren R., Quick J.
    Bennett S., Reinhart S., Tkachuk M., Verhaeghe C., Montour B., Bobrovskij S.

51:50
    Hosté začínají úspěšným vyhozením puku.

51:23
    K velké nespokojenosti domácího publika i hráčů je nakonec udělen pouze dvouminutový trest.

51:23
    Po úderu ramenem do hlavy Barkova odchází ruský hokejista do šaten a sudí k videu, kde budou přezkoumávat případný vyšší trest.

51:23
    Vyloučení v týmu New York Rangers:
    Alexis Lafrenière – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

51:00
    Florida stále zůstává v útočné třetině a ačkoliv negeneruje příliš ofenzivního vzrušení, může být vzhledem k rychle ubíhajícímu času spokojená.

50:18
    Oliver Ekman-Larsson netrefil kotouč vůbec dobře a ten končí mimo hrací plochu.

50:08
    Carter Verhaeghe měl dvě nadějné střely, ani jedna však neprošla kompaktní obranou Rangers.

49:40
    Bobrovskij vychytal Troubu.

49:04
    Barkov ve středním pásmu svým presinkem přinutil k chybě Zibanejada, následně však Rodrigues svým střeleckým pokusem nepřekvapil Quicka.

48:27
    Lundellova rána z ostrého úhlu málem rezultovala v gól, Quick dokázal kotouč pouze vyrazit před Luostarinen, ten však nedokázal puk doťuknout do sítě.

47:43
    Troubův pokus zablokoval Ekblad.

47:28
    Foxova rána z ostrého úhlu je brankářem odražena za.

46:15
    Nyní byla střela Verhaegheho zastavena blokujícím Millerem.

46:05
    Carter Verhaeghe obdržel na zlatém podnose šanci na brankovou pojistku, nahození se od zadního mantinelu odrazilo přímo na jeho hokejku před branku hostí, Quick však jeho rychlý pokus zastavil.

45:30
    Tempo zápasu nám trochu opadá, což samozřejmě více vyhovuje vedoucí Floridě.

44:45
    Vincent Trocheck přinutil Bobrovského k dalšímu famóznímu zákroku, dnes tento gólman rozhodně patří mezi hvězdy duelu.

44:19
    Pokus o urychlení ofenzivy nahozením přes celé hřiště nevyšel, je tu icing Floridy.

44:10
    Domácí se stahují za vlastní branku.

43:55
    Další zblokovaná střela Montoura.

43:32
    Montourův pokus zastavila brusle Wheelera.

42:49
    Panarin našel volného Zibanejada, jeho pokus z prostoru mezikruží Bobrovskij vyrazil do bezpečné zóny.

42:25
    Reinhart zablokoval pokus Trouby.

42:11
    Bonino vrazil do Bobrovského a v důsledku toho sledujeme poměrně početnou, ale nijak zvlášť intenzivní strkanici.

41:37
    Bobrovskij opět drží svůj tým, před dotírajícím Foxem nevypustil z lapačky Panarinovu střelu.

40:46
    Individuální akci Forslinga zastavuje Quick.

40:28
    Barkovova rána byla zblokována Rodriguesem.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 3:00.

Také druhá třetina jednoho z klíčových zápasů letošní základní části je za námi, šlo o třetinu plnou zvratů, když ponejprv Reinhart zvýšil na 2:0, jenže vzápětí dvě hrubky domácích, kdy nejprve Forsling příliš brzy odjel pro ztracenou hokejku ve falešném domnění, že kotouč je již za modrou čárou, což potrestal Panarin a následně Cuylle dokázal potrestat propadnutí Panthers v útočném pásmu. Poslední slovo měli prozatím nicméně domácí, když Reinhart tečoval Barkovovu dělovku zcela nechytatelným způsobem a necelé tři minuty před koncem třetiny vrátil svému týmu vedení.

Vyrovnanost duelu stále prokazuje statistika střel, Florida aktuálně vede 25:24, převrátila se však statistika hitů, domácí ve druhé třetině v této herní činnost dominovali a nyní vedou 18:13.

Co se týče

40:00

39:56
    Alexis Lafrenière se pokoušel o gól s klaksonem, svou ránu však poslal o řádný kus vedle levé tyčky.

39:17
    Opět je puk pod hostujícím brankářem, tentokráte pálil Barkov.

38:48
    Po prudké ráně Lomberga tlumí Quick kotouč.

38:32
    Také následnou dorážku Panarina dokázal jeho ruský kolega zlikvidovat.

38:29
    Alexis Lafrenière se snažil zareagovat pohotovým bekhendem, Bobrovskij byl však připraven.
    37:07 Sam REINHART - 3:2

37:07
    6/5
    SAM REINHART tečuje ránu Aleksandra Barkova a vrací vedení na stranu Panthers. Prvním využitím přesilové hry v zápase tak domácí opět v závěru třetiny získávají výraznou psychickou převahu. Asistence: Aleksander Barkov a Matthew Tkachuk.
    Reinhart S., Barkov A., Tkachuk M., Bobrovskij S., Verhaeghe C., Montour B.
    Quick J., Trouba J., Bonino N., Goodrow B., Lindgren R.

36:52
    Zuřivý průnik Reinharta zpět dokázal Quick pohotovým zákrokem zastavit.

36:40
    Hosté úspěšně vyvážejí kotouč na druhou stranu.

36:27
    Lindgren zablokoval ránu Reinharta.

35:51
    Braden Schneider – 2 min., nedovolené bránění.

35:49
    Florida je vyrovnáním samozřejmě přinucena opět pořádně šlápnout na plyn, hned tři střelecké pokusy během čtvrt minuty musel teď řešit Jonathan Quick.

35:22
    Bobrovskij se otřepal a je zpátky mezi třemi tyčemi, nyní lapil pokus Jimmyho Veseye.
    34:36 Will CUYLLE - 2:2

34:36
    6/6
    A je tu další hrubá chyba Floridy v podobě ztráty. Tohle se nemůže stávat, rozhodně ne tak často, jako se to dnes stává domácím, ani Bobrovskij nedovede vyřešit vše. Po brance, kterou vsítil WILL CUYLLE, navíc došlo ke srážce gólmana s dojíždějícím Cousinsem, věřme, že Sergej bude v pořádku. Asistence: K'Andre Miller.
    Cuylle W., Miller K., Quick J., Trouba J., Bonino N., Brodzinski J.
    Bobrovskij S., Kulikov D., Lundell A., Cousins N., Luostarinen E., Ekman-Larsson O.
    33:23 Artěmij PANARIN - 2:1

33:23
    6/6
    ARTĚMIJ PANARIN dokázal proměnit v gól zaváhání v rozehrávce Panthers, když kotouč na modré čáře spadl přímo na hokejku Lindgrena a ten bleskovým pasem připravil nebráněné dvojici útočníků před soupeřovou brankou pohodlnou situaci. Asistence: Alexis Lafrenière a Ryan Lindgren.
    Panarin A., Lafrenière A., Lindgren R., Quick J., Schneider B., Trocheck V.
    Bobrovskij S., Ekblad A., Bennett S., Reinhart S., Verhaeghe C., Forsling G.

32:31
    Po ztrátě Millera zachránil situaci pro hosty Rodrigues, který zablokoval pokus Trouby.

31:40
    Barclay Goodrow o drahný kus přestřelil branku.

31:00
    Tato přesilová hra nepřinesla jediný střelecký pokus, s Rangers to dnes vypadá čím dál tím hůře.

30:52

30:35
    A další úspěšné vyhození ze strany domácích hokejistů.

30:15
    Ani nyní Rangers neprošli do útočné třetiny, toto je hodně utrápená přesilová hra.

29:50
    Pouze na chvíli se hosté dokázali prodrat do útočného pásma, Ekblad úspěšně odpaluje puk.

29:30
    Situace začíná opět lépe pro defenzivu, hra se odehrává ve středním pásmu.

28:52
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Anton Lundell – 2 min., hrubost.

28:50
    Jediný bek pronásledoval Brodzinského, Bobrovskij si vyjel z branky a situaci vyřešil. Rozhodčí nicméně signalizují, že se bude vylučovat.

28:30
    Další souboj Tkachuka s Quickem vyzněl opět ve prospěch druhého jmenovaného.

28:00
    Rodrigues je zpátky na lavičce domácího týmu, možná šlo jen o technický problém s výstrojí.

27:25
    Třetí gól Floridy nedokázal přidat Tkachuk, vychytal ho Quick.

27:12
    Branková situace odhalila, že je aktuálně mimo hru Evan Rodrigues, žádné bližší zprávy nejsou zatím známé.
    27:12 Sam REINHART - 2:0

27:12
    6/6
    Truchlivý příběh zápasu pro vedoucí tým Východní konference z New Yorku pokračuje, druhý hřebíček do rakve Rangers zatlouká SAM REINHART. Jen chvíle v útočném pásmu stačila k tomu, aby Barkov objel branku, našel připraveného Reinharta a ten doklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Aleksander Barkov a Carter Verhaeghe.
    Reinhart S., Barkov A., Verhaeghe C., Bobrovskij S., Montour B., Mikkola N.
    Quick J., Trouba J., Goodrow B., Vesey J., Pitlick T., Miller K.

26:24
    Nyní se mohla radovat naopak Florida, Barkov vypíchl soupeři puk těsně před brankou a následně trefil pravou tyč.
    24:50 Alexis Lafrenière trefuje břevno

24:50
    Další neskutečná šance hostí! Alexis Lafrenière se dostal ke kotouči přímo před brankou, svým bekhendem však trefil pouze břevno.

24:04
    Minuty maximální slávy Bobrovského pokračují, také samostatný únik Wheelera zakončený bekhendem do středu branky dokázal lapit! Defenziva Panthers teď v dobré formě opravdu není.

23:04
    A zase Bobrovskij! Samostatný únik Jimmyho Veseye pořádně otestoval schopnost ruského gólmana utěsnit betony, kotouč za brankovou čáru neprošel!

22:38
    Bobrovskij opět králem, zatím předvádí parádní výkon.

22:02
    Gustaffson i Bonino míjí branku.

21:52
    Barclay Goodrow vrazil do Bobrovského, ten však ani tak nezaváhal a lapil ránu Brodzinského a není tak třeba konzultovat situaci s videem, čemuž bychom se v případě branky pravděpodobně nevyhnuli.

21:42
    Rychlý přesun středním pásmem umožnil příležitost prvního výstřelu této třetiny Trocheckovi, jeho rána šla ale přímo do Bobrovského.

21:02
    A další ofsajd v neprospěch Floridy.

20:19
    Barkova zastavil ofsajd.

20:09
    Druhou třetinu zahajuje zakázané uvolnění Panthers.

20:01

Další třetina začne přibližně v 1:59.

Po první třetině jsou logicky spokojenější domácí hráči, kteří v samotném závěru úvodního dějství dokázali zásluhou trefy Evana Rodriguese naklonit skóre zápasu na svou stranu. Průběh zápasu je nicméně vyrovnaný, oba týmy prokázaly své ofenzivní dovednosti a nebýt několika famózních zákroků Bobrovského, mohlo skóre klidně svítit ve prospěch Rangers.

Co se statistik týče, vedou domácí na střely nejtěsnějším rozdílem 11:10, o jediný hit jsou hosté zase úspěšnější ve statistice bodyčeků (8:9).

Oba týmy si dokázaly poradit s jedním oslabením, výkony defenzivních speciálních formací působili velmi dobře, předváděli zkušenou kompaktní hru.

20:00

19:35
    Přečíslení 3 na 2 zastavuje po zakončení Trochecka opět až Sergej Bobrovskij.
    18:45 Evan RODRIGUES - 1:0

18:45
    6/6
    Prvním úspěšným střelcem dnešního zápasu se stává EVAN RODRIGUES! Skvělou spolupráci elitní formace Panterů zakončil nechytatelnou rychlou ranou do pravého horního rohu. Asistence: Aleksander Barkov a Niko Mikkola.
    Rodrigues E., Barkov A., Reinhart S., Mikkola N., Bobrovskij S., Montour B.
    Quick J., Wheeler B., Kreider C., Zibanejad M., Schneider B., Gustafsson E.

18:16
    A další razantní rána na Bobrovského, ani Cuylle si na něj nepřišel.

17:34
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

17:04
    Barkovův pokus blokuje Trouba.

16:28
    Dělová rána Lindgrena pořádně prověřila pevnost lapačky Sergeje Bobrovského.

16:03

15:53
    Rodriguesův pokus ze střední vzdálenosti Quick vyrazil, puk následně míří do ochranné sítě.

15:39
    Jonathan Quick tlumí kotouč, také hosté mohou zatím s prací v oslabení být velmi spokojení.

14:03
    Po komerční přestávce nás čeká dvouminutová přesilovka Floridy, Trocheckův faul v útočné třetiny byl rozhodně z ranku těch zbytečnějších.

14:03
    Vincent Trocheck – 2 min., hákování.

13:48
    Icing Floridy.

13:08
    Tkachuk šel dopředu příliš intenzivně, je pískán ofsajd.

13:00
    Schneider vyrazil Reinhartovu ránu do ochranné sítě.

12:34
    Stenlundův pokus zablokoval Gustafsson.

11:51
    Kotouč končí v ochranné síti, je přerušeno.

11:30
    Bobrovskij opět čaruje, tentokráte zastavil svižný pokus Vincenta Trochecka.

11:14
    Mač se nám rozjel takřka neuvěřitelným tempem, nyní si však chvíli počkáme, jelikož se hosté dopustili zakázaného uvolnění.

10:11
    Chris Kreider jel sám na Bobrovského! Ruský gólman skvělým zákrokem po zásluze vyvolává povzbudivé skandování domácího publika!

09:35
    Parádní individuální akci předvedl Ryan Lomberg! Nejprve srazil tvrdým hitem beka hostujícího týmu Adama Foxe, následně přebruslil celou třetinu během chvilky a přinutil Quicka k reflexivnímu zákroku.

09:08
    Na druhé straně se vpřed hnal Artěmij Panarin, Mikkolův blok chrání floridskou klec.

08:30
    Oliver Ekman-Larsson navázal na výborně ubráněné oslabení sympatickým střeleckým pokusem.

08:10

07:40
    Ránu Blakea Wheelera ze střední vzdálenosti Bobrovskij bez problémů viděl a pohotově zakročil.

07:15
    Zaváhání Zibanejada na modré čáře umožnilo Floridě si na dvě desítky vteřin oddychnout.

06:45
    Děsivý zámek Rangers dosud nerezultoval v žádný střelecký pokus.

06:10
    Kevin Stenlund – 2 min., podrážení.

05:25
    První jasná gólovka! Po Cousinsově střele zápěstím se kotouč odrazil příhodně k Loustarinenovi, jenže zdánlivě překonaný Jonathan Quick dokázal luxusním zákrokem betonem situaci zachránit!

05:00
    Jeho kolegům se ovšem na dobrý zisk navázat nepodařilo.

04:40
    Miller na ofenzivní modré čáře dobře vybojoval puk a nahodil do ofenzivy.

04:00
    Ani jedné ze stran se aktuálně nedaří získat jasnější převahu, sledujeme prozatím relativně rozvážný boj o střední pásmo.

02:45
    Alexis Lafrenière svou svižnou střelou ze střední vzdálenosti rovněž branku nezasáhl.

02:27
    Luostaren tečoval ránu od modré čáry, puk minul levou tyč.

01:48
    Chyba v rozehrávce Trouby dostala do zajímavé příležitosti Sama Bennetta, jeho bekhendový pokus však Quickovi pomohl vyřešit blok Lindgrena.

01:30
    Panteři se nicméně rychle osvobozují a vyvážejí kotouč do bezpečné zóny.

01:15
    Rangers zavírají Floridu v pásmu.

00:46
    Sam Reinhart prokázal své fyzické dovednosti tvrdým hitem na Troubu.

00:25
    První střelu zápasu vyslal domácí Ekblad, odrazila se však od brusle jednoho z beků.

00:01

Již za malou chvíli by mělo dojít k úvodnímu vhazování a ostře sledovaná bitva konečně vypukne!

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekblad (A), Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Rodrigues, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Lundell, Cousins – Lomberg, Stenlund, Lockwood.
    Trenér: Paul Maurice

New York Rangers: Quick (Šesťorkin) – R. Lindgren, Fox (A), K. Miller, Trouba (C), E. Gustafsson, Schneider – Kreider, Zibanejad (A), Wheeler – Panarin, Trocheck, Cuylle – Lafrenière, Bonino, Brodzinski – Vesey, Goodrow, Pitlick.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Pollock, Blandina –⁠ Kelly, Baker.

Mimo hru tentokráte podle všeho bohužel zůstane český reprezentant Filip Chytil, kterého trápí zranění v horní části těla. Naopak zranění v dolní části těla pak do akce nepustí dvojku draftu z roku 2019 Kaapa Kakka, který stejně jako Chytil patří Rangers. Panthers by podle předběžných odhadů měl chybět pouze Jonah Gadjovich, jeho zranění navíc není dlouhodobějšího charakteru.

Také poslední dny roku 2023 si díky našim onlajnům můžete zpříjemnit nejkvalitnější hokejovou soutěží na světě, v noci z pátka na sobotu své předposlední zápasy v kalendářním roce odehrají Panteři z Floridy a Rangeři z New Yorku – jejich název je odvozen od jména zakladatele klubu Texe Rickarda, které ve 20. letech 20. století evokovalo novinářům spojení se slavnou policejní jednotkou Tex(as) Rangers. Čekat by na nás mělo nadmíru atraktivní utkání, jde o střet třetího a prvního celku Východní konference.

Hosté s Floridy sází letos především na defenzivu, průměr inkasovaných branek 2,62 na druhé místo v konferenci, o jedinou setinku lepší jsou pouze bostonští Bruins. Směrem dopředu už to taková sláva není, průměr 2,91 je mírně podprůměrný. Nejúspěšnějším hráčem týmu je Kanaďan Sam Reinhart, který je na 12. příčce v pořadí produktivity.

New York zatím válí, na 49 bodů dosáhli spolu s ním pouze Canucks z Vancouveru, ty však měli na tento počin dva zápasy k dobru. Také aktuální forma v podobě jediné prohry v posledních šesti zápasech rozhodně nasvědčuje tomu, že sledujeme jednoho z hlavních favoritů na zisk Stanleyova poháru. Tým, jehož hlavním tahounem je čtvrtý nejlepší hráč celkového kanadského bodování Artěmij Panarin, poznal hořkost porážky zatím pouze devětkrát a na čele Metropolitní divize má na lokální rivaly Islanders náskok osmi bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tadeáš Rulf

Branky a nahrávky: 19. Rodrigues (Barkov, Mikkola), 28. Reinhart (Barkov, Verhaeghe), 38. Reinhart (Barkov, M. Tkachuk), 54. Verhaeghe (Forsling, M. Tkachuk) – 34. Panarin (Lafrenière, R. Lindgren), 35. Cuylle (K. Miller), 53. Zibanejad (Kreider)

Rozhodčí: Pollock, Blandina –⁠ Kelly, Baker

Diváci: 19,723