Č. Budějovice – Olomouc 4:5 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 5:1 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.)
Pardubice – Přerov 5:2 (kon.) | Mountfield HK – HC Litvínov 2:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Dukla Jihlava
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 30.12.2023, 12:00 • Jihlava, Malá hala • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Konec zápasu. (14:39:58)
    David ŠINDELÁŘ - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav. Jediný úspěšný nájezd z devíti exekutorů provedl DAVID ŠINDELÁŘ, který zasunul puk mezi betony Cinky.
    Adam TOPOL

5. série
    0:1
    Adam Topol se střelou z kruhů neradoval. Daniel Forst chytil všech pět nájezdů a Mladá Boleslav bere výhru v nájezdech.
    Jan HURT

4. série
    0:1
    Jan Hurt hezkým zakončením Cinku nepřekvapil, gólmanovi Dukly možná pomohla i tyčka.
    Šimon BÁŤA

4. série
    0:1
    Ani Šimon Báťa v kličce nezvedl puk nad beton gólmana – 0:1.
    Jan KUČERA

3. série
    0:1
    Stejně si vedl i Jan Kučera, Cinka by připraven – 0:1.
    Hynek PEŠ

3. série
    0:1
    Hynek Peš nenašel mezeru mezi betony gólmana – 0:1.
    Matěj GARDOŇ

2. série
    0:1
    Matěj Gardoň nezasunul puk k pravé tyči Cinky, kterého rozhýbal. Přes jeho beton navíc upadl – 0:1.
    Matěj VILDOMEC

2. série
    0:1
    Matěj Vildomec forhendovou kličku nezvedl nad pravý beton Forsta – 0:1.
    David ŠINDELÁŘ

1. série
    0:1
    David Šindelář zasunul puk mezi betony Cinky – 0:1.
    Maxim BURKOV

1. série
    0:0
    Maxim Burkov bekhendem na Forsta znovu nevyzrál – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Hrací plocha je připravena, nájezdy začínají.

Samostatná nájezdy zahájí jako první tým HC Dukla Jihlava.

V prodlužení měly šance na rozhodnutí oba týmy, ale gólmani hráli prim a proto se jde do samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:33
    Rozhodnutí měl na holi Matěj Gardoň, jenž po chybě v jihlavské rozehrávce jel sám na Cinku, který si s jeho zakončením také výborně poradil.

64:23
    Adam Rauš vzal na levé straně odpovědnost na sebe, ovšem mířil vysoko nad.

63:28
    Maxim Burkov ujel po levé straně do samostatného úniku, při kterém v bekhendovém zakončení nezvedl puk nad beton Forsta.

62:36
    Jakub Hrouda si našel před brankou skákavý puk, ale nedokázal ho usměrnit mezi tři tyče. Následuje hra hostí vysokou holí při snaze opět sklepnout kotouč do sítě.

62:12
    Lépe se v tomto ohledu vedlo hostům.

62:06
    Kombinace hostí v útočném pásmu gólovou šancí neskončila. Cinka lapí puk a konečně se bude pokračovat hrou tři na tři. Bude důležité, kdo vyhraje buly.

61:12
    Vovsík obětavě padl do střely Tomáše Moravce, další rána stejného beka hostí mířila vedle. Toho času je již Dukla v pěti.

60:41
    Dukla se znovu osvobozuje a při hře čtyř proti třem vyváží puk ven z pásma Tomáš Vandas.

60:01

Ve třetí třetině branka nepadla. Více šancí měla Mladá Boleslav, ale nevyužila je. V závěru šli hosté do čtyřminutové přesilovky, ale dvě a tři čtvrtě minuty jsou z ní pryč.

60:00

59:55
    Vovsík má puk na holi a ještě jde do protiútoku.

59:33
    A přichází další vyhození Jihlavských.

59:01
    Střela hostí od modré šla jen do clonícího hráče Mladé Boleslavi. Dukla se poté osvobozuje.

58:43
    Lapačka Cinky po střele Hrušky z pravé strany máchla do prázdna, ale puk šel vedle.

58:31
    Dukla dvakrát po sobě vyhazuje puk z pásma ven.

58:12
    Rauš dobře napadal na modré a po jeho zákroku se puk odrazil od jihlavské střídačky. Hra je přerušena a zůstane se v pásmu Dukly.

57:59
    Na vrcholu pravého kruhu se ke střele dostal Matěj Gardoň, který využil toho, že Cinka neměl úplně dobrý výhled. I tak ale domácí muž v masce puk lapil a následovala další menší potyčka v jeho brankovišti.

56:17
    Puk po střele Hroudy a zákroku Cinky již směřoval za brankovou čáru, odkud ho vytáhl výborným obranným zákrokem útočník Robert Váňa.

55:58
    Po buly přišel nejen další zákrok Cinky, ale i další potyčka v brankovišti. Hostující střídačka se následně velmi zlobí, že je hra vyhnána do středního pásma.

55:44
    Cinka měl po střele z levé strany puk bezpečně ve své moci, přesto se před jeho brankou strhla menší potyčka. Bez vyloučení.

55:01
    Parádní a přímočará akce Mladé Boleslavi. Na pravé straně dostal puk do jízdy Kristers Zvagulis a najel si blíže k brance, jenže svou střelu poslal přesně do hrudi připraveného Cinky.

54:48
    Chlubna posílal zpoza branky přihrávku před Forsta, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k puku nedostal.

54:16
    Druhá část přesilovky se Dukle nepovedla a hosté jsou v pěti.

53:36
    Hosté i díky napadání sbírají v útočném pásmu cenné vteřinky.

53:04
    Burkov zavezl puk do pásma a předal ho na pravém kruhu Raušovi. Křižná přihrávka směřovala na druhou stranu pro Jeletze, který se z první opřel do rány a mířil na volnou část branky, ovšem střela mu nesedla.

52:43
    Hosté po buly vyhazují puk přes všechny čáry.

52:37
    Rauš dostal dobrý pas na pravý kruh a připravil si puk na střelu, ovšem na Forsta recept nenašel.

52:16
    Tady se hosté nemohou vůbec zlobit, jelikož kapitán Jakub Hrouda evidentně podrazil soupeře v rohu za brankou, který vyvážel puk ven z pásma.

51:42
    Jeletz i s troškou štěstí vyslal puk na spoluhráče směr útočné pásmo, ve kterém ale Dukla dlouho nepobyla.

50:41
    Utkání se přehouplo do poslední šestiny základní části. Třetí třetina se hraje, vyjma přesilovky Mladé Boleslavi, opravdu velmi opatrně.

49:46
    Za brankou Mladé Boleslavi leží obránce Šimon Němec. Nemůžu přiblížit, co se stalo, jelikož jsem viděl až ležícího hráče hostí.

Dle opakovaného záznamu spadl bek Mladé Boleslavi v souboji o puk a udeřil se do hlavy. Měl by ale být v pořádku.

49:21
    Číhal se nerozpakoval a poslal jednoduše puk po prknech do útočného pásma.

48:47
    Hra je přerušena pro úmyslný ofsajd Dukly. Nebo – chcete-li – ofsajd posouzený čárovým sudím jako úmyslný – jak připomínkuje kolega Zdeněk Drla.

47:33
    Chlubna si ve středním pásmu počkal na Teplého a trošku mu ukázal svou tvrdost.

46:56
    Již po návratu Číhala na led hosté opět sevřeli soupeře před jeho brankou. Ostrou střelu z levého kruhu vyslal Jiří Sypecký, ovšem Cinka opět velmi dobře zasáhl.

46:29
    Šindelářovi při zakončení sjel puk z hole a Dukla vyhazuje přes všechny čáry.

46:15
    Kristers Zvagulis si na pravém kruhu vyměnil puk s Moravcem, jehož dělovku Cinka viděl a vyrazil.

45:28
    Dukle se podařilo vyhodit puk, avšak hosté ho rychle zavezli do pásma. Připravenost Cinky prověřil z levého kruhu Matěj Gardoň, který mířil přesně na jeho hruď.

45:06
    Rostislav Nosek ukázal velkou bojovnost a oddanost, když padl do rány Tomáši Moravcovi od modré.

44:53
    Mladá Boleslav se po vyhraném buly dostává do kombinace.

44:50
    Lukáš Číhal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

43:42
    Číhal vystavil soupeři stopku ve středním pásmu dobrým blokem.

43:12
    Dukle se přesilová hra příliš nepovedla a hosté se v pohodě ubránili.

42:38
    Přetlačovanou za brankou Forsta vyhráli hosté a rychle šli do protiútoku, který zakončil střelou z levé strany Jakub Hrouda. Cinka vyrazil puk nad branku.

42:15
    Dukla se po vyhození soupeře rychle dostala do pásma a snaží se o kombinaci.

41:25
    Střelu od modré v podání Topola našel Forst ve své lapačce, na puk totiž dobře viděl.

41:12
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Kristers Zvagulis – 2 min., podrážení.

40:34
    Hosté rozehrávají jen na zakázané uvolnění, po přerušení hry se vracejí na led Gardoň s Modlem.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:42.

Ve druhé třetině byl k vidění neméně pohledný hokej. Domácí tým vyrovnal ve 23. minutě, když si Tomáš Vandas najel po pravé straně do pásma a propálil Forsta. Mladá Boleslav si ale vzala vedení zpět v času 27:15 využitou přesilovkou. Jakub Hruška v závaru před brankou doklepl do sítě střelu Gardoně. Jihlava nedlouho poté dostala výhodu dlouhé přesilovky pět na tři, kterou využila. Tomáš Vandas napřáhl z vrcholu pravého kruhu a zamířil přesně do šibenice nad pravé rameno brankáře – 2:2. Více branek už nepadlo a do třetí třetiny se proto půjde za otevřeného stavu.

40:00

39:35
    David Cinka na své levé tyči velmi dobře zasáhl betonem proti nepříjemné střele soupeře.

39:15
    Vandas nahodil puk z pravé strany před branku, kde se k dorážce hnal Klapica, ale v rozhodujícím momentu podklouzl a kotouč navíc zalehl. Vyšťourali ho hosté a jdou do protiútoku.

38:11
    Mladoboleslavský Matěj Gardoň a jeho jihlavský protějšek Jakub Modl se tak dlouho láskyplně zvali na silvestrovský dýchánek, až jím sudí jejich plány pro zítřejší poslední den roku přerušili a posílají je ven za hrubost.

37:06
    Brankář Mladé Boleslavi vyřešil dílčí zmatky před vlastním brankovištěm a jeho dobrý zákrok pomohl hostům do protiútoku, který ale skončil ofsajdem.

36:25
    Po zakázaném uvolnění se kotouč stěhuje před branku Forsta.

35:16
    David Cinka vyřešil závar před svou brankou, i tak ale bylo pískáno postavení útočícího hráče Mladé Boleslavi v brankovišti.

34:27
    Burkov chtěl rychle přesunout puk do středu útočného pásma, kde mu najížděl Rauš, jeho pas byl ovšem zblokován.

33:36
    Pohledný hokej pokračuje a tribuny se vskutku nenudí. Na každé straně byla v brankovišti jedna nepřehledná situace, po které branka ale nepadla.

31:21
    Hosté jsou v pěti.

31:08
    Nechybělo moc, aby se Hynek Peš středem kluziště proháčkoval až před branku Forsta, ale stopku mu vystavil poslední bek Mladé Boleslavi.
    30:31 Adam TOPOL - 2:2

30:31
    6/4
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dvě sekundy před návratem vyloučeného Moravce Dukla vyrovnává. ADAM TOPOL dostal kotouč od Vildomce na vrchol pravého kruhu a trefil se přesně do šibenice nad pravé rameno Forsta. Asistence: Matěj Vildomec, Šimon Báťa.
    Topol A., Vildomec M., Báťa Š., Rauš A., Burkov M., Cinka D.
    Forst D., Sypecký J., Němec Š., Gardoň M.

29:58
    Rána Vandase z levého kruhu šla do připraveného Forsta a poté hosté odpalují puk na jihlavskou střídaačku.

29:40
    Číhalova střela byla zblokována do ochranné sítě.

29:29
    Červenožlutí se po buly usadili v útočném pásmu.

Dukla má výhodu 72 sekund dlouhé přesilovky pět na tři.

29:21
    Adam Vlasák – 2 min., hákování.

29:21
    Rychlá akce Dukly po vyhození Mladé Boleslavi končí u Forsta, ovšem hosté se ubránili pouze za cenu nedovoleného zákroku.

28:33
    Na zimáčku jsou k vidění poměrně velké emoce. Tomáš Moravec za brankou zbytečně povalil Rostislava Noska, který neměl absolutně žádný zájem o případnou bitku. A protože mu Moravec trošku naložil, jde na dvě minuty ven.
    27:15 Jakub HRUŠKA - 1:2

27:15
    6/5
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Báťa vydržel na trestné lavici pouze chvilku. Matěj Gardoň vyslal z levého krutu tvrdou střelu, po které Cinka vyrazil kotouč před sebe. Ve velkém provozu před brankou se nejlépe zorientoval JAKUB HRUŠKA, který zblízka doklepl puk do sítě. Asistence: Matěj Gardoň, Jan Kučera.
    Hruška J., Gardoň M., Kučera J., Moravec T., Zvagulis K., Forst D.
    Cinka D., Modl J., Vovsík M., Klapica A., Jeletz D.

26:58
    Ačkoliv se Šimon Báťa celkem diví, sudí rozhodli, že soupeře vrazil na mantinel nedovoleně a jde na dvě minuty ven.

26:26
    Stoprocentní šance Mladé Boleslavi. Hrouda v situaci dva na jednoho vyslal do zakončení Jana Hurta, který zvedal puk do bližší šibenice, ovšem na Cinku tentokrát recept nenašel.

25:53
    Dvě akce Mladé Boleslavi. Po levé straně nemusel Cinka zasahovat po ostrém nahození. Následně vybruslil na levý kruh obránce Tomáš Moravec, jehož střelu zastavil dobrým a obětavým blokem Denis Jeletz.

25:09
    Hynek Peš z pravé strany posílal ostrý bekhendový pas před branku, kde na něj těsně nedosáhl zřejmě Tobias Chlubna.

24:37
    Puk se po střele domácích zastavil u jistého Forsta.

24:08
    Jakub Kristek si vybruslil kolem pravého kruhu a chtěl si hledat pozici ke střele, jenže o puk přišel a do útoku mířili Jihlavští.
    22:52 Tomáš VANDAS - 1:1

22:52
    6/6
    Jihlava srovnává nepříznivý stav zápasu. Báťa v obranném pásmu předal puk TOMÁŠI VANDASOVI, kterého nezastavil obránce Kubíček. Domácí bek si sjel blíže brance a poslal Forstovi navštívenku do šibenice na bližší tyč. Asistence: Šimon Báťa, Adam Rauš.
    Vandas T., Báťa Š., Rauš A., Číhal L., Burkov M., Cinka D.
    Forst D., Vojáček M., Teplý J., Kubíček Ri., Sypecký J., Šachl P.

21:16
    V rohu za brankou Dukly došlo k dílčímu problému s ochrannou sítí. Ledař Jan Světlík ukázal šikovné ruce a všechno rychle opravil.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:50.

Úvodní třetina před zraky legend a diváky, kteří do posledního místečka zaplnili malý zimáček, přinesla jednu branku, kterou vstřelil v deváté minutě Jan Hurt. Červenožlutí měli v dalším průběhu zápasu šance na srovnání, ovšem zatím nedokázali najít recept na Daniela Forsta, který v brance Mladé Boleslavi podává výborný výkon.

20:00

19:57
    Domácí ještě na závěr třetiny ohrozili branku Forsta, po střele Václava Kudrny puk z brankáře soupeře nevypadl a hosté tak první třetinu vyhrají.

19:38
    Dukla hraje v pěti, Vildomec je na ledě.

19:00
    V ohlášené poslední minutě první třetiny jsou hosté nastěhováni před brankou Cinky.

18:34
    Tomáš Moravec na modré čekal až příliš dlouho. Střelu sice vyslal, ale domácí ji stihli zblokovat.

17:45
    Dukle se přes Tomáše Moravce, číhajícího na modré a čekajícího na vyhozený puk, podařilo dostat kotouč z pásma až napodruhé.

17:38
    Matěj Vildomec – 2 min., nedovolené bránění.

16:48
    Topol po vyhraném buly poslal puk napříč modrou pro Matěje Vildomce, jehož ránu z první opět zlikvidoval Daniel Forst.

16:14
    Číhal byl opět v akci, tentokrát zkoušel střelu z levého kruhu, ale rychle se k němu přiblížil soupeř a jeho pokus zblokoval.

Sudí nyní vysvětlují trenéru hostí Marku Melenovskému, proč vyhodnotili hit "Mladého Čigose" jako čistý a trestat se nebude.

Zatímco se čtveřice rozhodčích radí mezi sebou, zda budou trestat a pokud ano, tak jak, právě Jakub Hruška jede s pomocí spoluhráče za sudími a ukazuje krvavý obličej. Krev mu teče z nosu.

15:39
    Lukáš Číhal nejprve vyslal od modré pořádnou pumelici. Forst opět dobře zasáhl a poté se důrazný bek Dukly rozjel do souboje o odražený puk, po kterém uplatnil neúmyslně svojí výšku a pořádně zboural soupeře. Hra je přerušena i kvůli tomu, že Jakub Hruška leží na ledové ploše.

15:01
    Rána Matěje Vovsíka od modré neměla potřebnou přesnost a krátce poté se hosté osvobozují.

14:29
    Jihlava sice buly vyhrála, ale krátce po něm ztrácí kotouč.

14:17
    Matěj Gardoň – 2 min., sekání.

13:44
    Denis Jeletz sice není výškou žádný velikán, nyní ale ukázal soupeři pořádně velkou jedličku, která vyrostla uprostřed jihlavského zimáčku.

13:04
    Jihlava se dlouho dostávala z vlastního obranného pásma do útoku. Nakonec se jí povedlo vyvézt puk, ale do pásma se přes ofsajd nedostala.

12:10
    V akci byl znovu Lukáš Číhal. Po dobrém napadání soupeře se dostal na levém kruhu ke kotouči a vypálil, ovšem Forsta znovu nepřekvapil.

11:46
    Hezká jihlavská kombinace vedla ke střele Číhala z vrcholu pravého kruhu. Forst ale na puk viděl a stihl zasáhnout.

10:22
    Další akci Mladoboleslavských ruší ofsajd.

10:12
    Následuje přerušení hry pro postavení mladoboleslavského hráče v brankovišti Dukly.

08:25
    Dukla odpověděla velkým závarem před brankou Forsta, po kterém udržel gólman hostí puk před brankovou čárou.
    08:07 Jan HURT - 0:1

08:07
    6/6
    Nyní již jdou Mladoboleslavští do vedení. David Šindelář dal kotouč vysokým obloučkem přes obránce přesně do jízdy JANU HURTOVI, který si sjel blíže k brance a tváří v tvář překonal Cinku. Asistence: David Šindelář.
    Hurt J., Šindelář D., Sypecký J., Křivánek M., Hrouda J., Forst D.
    Cinka D., Chlubna T., Jeletz D., Číhal L., Peš H., Kudrna V.

07:29
    Mladá Boleslav má zatím častěji kotouč na holi, ale k výrazným šancím se nedostává.

04:43
    Jihlavská mrazivá aréna je zaplněná do posledního místa, mezi diváky je i několik legend Dukly a československého a českého hokeje. Ti zatím sledují boj bez gólových šancí.

03:13
    Maxim Burkov je známý svou rychlostí. Po pravé straně se rychle prosmýkl do pásma, ale k zakončení se nedostal.

02:23
    Na ledě zatím žádné gólové šance k vidění nejsou, takže se zdravíme i s Tomášem Mejzlíkem, toho času extraligovým rozhodčím. Prý je pod tlakem na každém zápase, říká s úsměvem.

01:28
    Zatímco proběhlo buly před Cinkou, přes lavici trestoměřičů prošla další legenda – bývalý trenér Dukly a nesmlouvavý útočník československé reprezentace Petr Vlk. Přání hezkého nového roku jsme samozřejmě s hrdostí opětovali.

01:08
    Také David Cinka si již sáhl na puk, zahřál se po střele z pravé strany.

00:39
    Dukla naopak první útok zakončila, gólman Forst puk přikryl ve své výstroji po střele z pravého kruhu.

00:12
    První útok Mladé Boleslavi je přerušen kvůli ofsajdu.
    Ślavnostní úvodní buly

00:01

Úvodní buly vhodil Milan Chalupa, legendární obránce Dukly a bývalý bek Detroitu Red Wings. V ochozech malého zimáčku byl k vidění třeba i Oldřich Válek.

HC Dukla Jihlava: Cinka (Sigmund) – Vovsík (C), Jeletz, Číhal (A), Vandas, Topol, Vildomec, Löffler – Burkov, Báťa (A), Rauš – R. Váňa, Modl, Nosek – Chlubna, Peš, Kudrna – Já. Jungwirth, Niederhafner, Klapica.
    Trenér: Michal Broš

BK Mladá Boleslav: Forst (D. Hora) – T. Moravec (A), J. Průšek, A. Vlasák, Š. Němec, Sypecký, Ri. Kubíček, Křivánek – Kristek, Zvagulis, Gardoň – Vítek, Kučera, Hruška (A) – M. Vojáček, Šachl, Teplý – Hurt, Hrouda (C), Šindelář.
    Trenér: Marek Melenovský

Rozhodčí: Tomáš Batěk, Jakub Zeliska – Jakub Dědek, Jakub Figer.
    Jihlavští junioři se chystají na Retro zápas

BK Mladá Boleslav:
    Mladoboleslavští junioři naopak museli bojovat o postup do vyšší nadstavby bojovat do posledního kola, ale podařilo se jim to a nakonec skončili druzí za suverénním Libercem. Ve vyšší nadstavbě to už ale taková sláva není a svěřenci ex-jihlavského trenéra Marka Melenovského jsou na předposledním sedmém místě, kam je po pátečním kole sesunula právě Jihlava. Mladá Boleslav zatím získala devět bodů za dvě výhry, výhru za dva body a porážku za bod. K tomu třikrát prohrála a v celé vyšší nadstavbě zatím nastřílela nejméně branek – 19.

HC Dukla Jihlava:
    Čtvrtý tým uplynulého ročníku si zajistil vyšší nadstavbu a jistotu záchrany již pár kol před koncem základní části. Dukla pro nadstavbu posunula několik hráčů do A-týmu a potýká se také se zdravotními problémy svých hráčů. I tak stihla zapsat v nadstavbě tři výhry a jednu porážku za bod. Čtyřikrát naopak odešla z ledu poražena. V posledním utkání zdolala Jihlava 3:2 celek Liberce a dle trenéra Michala Broše šlo o jeden z nejlepších výkonů jihlavských juniorů v sezoně.
    Pro Duklu bude utkání proti Mladé Boleslavi RETROZÁPASEM

Dobrý den, ještě jednou vítejte u posledního kola DHL extraligy juniorů v tomto roce. V nadstavbové skupině o umístění pro play off vyzve HC Dukla Jihlava na malém zimáčku v Jihlavě od 12 hodin celek BK Mladá Boleslav.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 23. Vandas (Báťa, Rauš), 31. Topol (Vildomec, Báťa) – 9. Hurt (Šindelář), 28. Hruška (Gardoň, Kučera), rozh. náj. Šindelář