NHL
Detroit – Boston 3:5 (kon.) | Ottawa – Buffalo 5:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:1 (kon.)
Tampa – Montreal 4:3 (kon.) | Anaheim – Edmonton 2:7 (kon.) | Calgary – Philadelphia 4:3 (kon.)
Colorado – San Jose 3:1 (kon.) | Dallas – Chicago 8:1 (kon.) | Seattle – Vegas 3:0 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
New York Islanders
Pondělí 01.01.2024, 00:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Pittsburgh dnes zaslouženě porazil hokejisty Islanders 3:1. Domácí hlavně ve druhé třetině byli jasně lepší a Ostrované dlouho hledali protihru. Dva góly dnes zaznamenal Lars Eller, avšak hlavním hrdinou byl Alex Nedeljkovic, který vytáhl několik výborných zákroků.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (02:56:04)

Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Bo Horvat – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
    59:17 Lars ELLER - 3:1

59:17
    6/6
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Islanders nedostali puk pryč z obranného pásma a nakonec inkasovali. Bekhendem posunul kotouč do prázdné branky LARS ELLER. 3:1. Bez asistence.
    Eller L., O'Connor D., Pettersson M., Nedeljkovic A., Letang K., Guentzel J.
    Dobson N., Barzal M., Horvat B., Palmieri K., Lee A., Nelson B.

58:41
    Ilja Sorokin míří na střídačku, tudíž hosté to zkouší v šesti.

58:20
    Ležící hokejka na ledě uchránila domácí před icingem. Pokračuje se tedy ve hře.

57:38
    Caseyho Cizikase trefil kotouč do obličeje. Nepříjemný moment. Ale útočník hostů bude v pořádku.

57:16
    V útočném pásmu hrají domácí, kteří by rádi pošetřili několik sekund.

56:41
    Anders Lee vyslal pohotovou střelu, která ale moc důrazná nebyla. Domácí gólman větší starosti neměl.

56:06
    Horvatova sražená přihrávka se odrazila od Barzala směrem na bránu. Alex Nedeljkovic zareagoval a vyrovnání nedopustil.

55:46
    Kyle Palmieri se nedostal do útočného pásma. Záhy dopředu vyrazil Jake Guentzel, jenž místo u přední tyče nenašel.

55:06
    Po poslední komerční pauze už pokračujeme ve hře. Islanders to zkusili nahozením.

54:35
    Uvidíme, jak Newyorčané zareagují na tuto vzpruhu, která přišla z ničeho nic.
    53:51 Samuel BOLDUC - 2:1

53:51
    6/6
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté poprvé skórovali! Vinnie Hinostroza před svou bránou napálil puk pouze do brusle spoluhráče, od které se černá guma odrazila na levý kruh, kde stál SAMUEL BOLDUC. Obránce Islanders to trefil výborně. 2:1. Bez asistence.
    Bolduc S., Barzal M., Horvat B., Mayfield S., Lee A., Sorokin I.
    Ruhwedel C., Ludvig J., Hinostroza V., Eller L., Nedeljkovic A., Carter J.

53:14
    Noel Acciari podržel puk u mantinelu, což jeho celku samozřejmě v těchto minutách vyhovuje.

52:40
    Pittsburgh stále poměrně vysoko napadá. I sedm minut před koncem drží dvoubrankové vedení.

51:52
    Další tvrdou ránu vyslal Karlsson, ale ani on klec Islanders netrefil. Penguins ale opět zatlačili.

51:38
    Drew O'Connor se probil mezi kruhy, odkud střílel mimo brankový prostor.

51:00
    Rickard Rakell se snažil tečovat Crosbyho pobídku, jenže lépe v danou chvíli zapracovali obránci.

50:19
    Anders Lee se hned po buly dostal k přízemní střele z otočky. Rána propadla kousek vedle brány.

50:07
    Kyle Palmieri zadovkou hledal lépe postaveného kolegu, ale přesný nebyl. Pittsburgh poté vyhodil na icing.

49:35
    Čtvrtá formace hostů je dnes nejaktivnější z jejich strany. Cal Clutterbuck s Martinem příkladně bojovali o puk v útočném pásmu.

48:59
    Kotouč byl sražen do ochranné sítě. Po krátkém přerušení se bude vhazovat před Sorokinem.

48:30
    Erik Karlsson si najížděl před bránu k zadní tyči, avšak přihrávka na hůl švédského šikuly nedoputovala.

47:59
    Tučňáci drží kotouč ve středním pásmu na svých hokejkách. Mezitím útočné formace střídají.

46:43
    Alex Nedeljkovic svému celku pomohl s rozehrávkou. Z poslední třetiny uběhlo už téměř sedm minut.

46:01
    Jevgenij Malkin se nebezpečně dostával před bránu soupeře, ale zakončit nestačil.

45:38
    Zakázané uvolnění domácích hokejistů. Znovu je hra přerušena, bude se vhazovat před Nedeljkovicem.

44:56
    Jake Guentzel si rukavicí zastavil puk a pak se dostal do skvělé pozice. Sorokin si proti němu vybruslil a vyrážečkou zakročil.

44:42
    Bo Horvat vystřelil z poměrně ostrého úhlu. Jeho pokus zachytil domácí brankář na své hrudi.

44:14
    Alex Nedeljkovic si znovu vysloužil velký potlesk domácích fanoušků, když se natáhl na brankovišti.

43:26
    Nyní se ale do velké šance dostali hosté! Alex Nedeljkovic také potřetí v utkání skvěle vychytal Cizikase.

42:49
    Islanders se ve třetí třetině stále nemohou dostat do tempa. Skoro to vypadá, jak kdyby prohrával Pittsburgh.

42:29
    Kris Letang dvakrát za sebou nahazoval kotouč před bránu, kde ale bylo přehuštěno.

41:40
    Lars Eller vyslal rychlou ránu zápěstím. Kotouč zřejmě zazvonil o tyč.

41:21
    Také třetí třetinu začal Pittsburgh aktivně. Erik Karlsson pálil z voleje od modré čáry, hostující brankář ale na jeho pokus viděl.

40:33
    Sidney Crosby střílel z otočky docela pohotově, Ilja Sorokin vykopl pravý beton.

40:01

Za námi je druhá třetina. Pittsburgh své vedení ještě navýšil, když se ve 23. minutě prosadil Noel Acciari. V celé druhé periodě byli domácí lepší, a proto Islanders budou mít těžkou práci, jestli chtějí v dnešním utkání bodovat.

40:00

39:41
    Mathew Barzal se dostával dopředu po pravém křídle, domácí následně odpálili touš na icing.

39:04
    Rozběhla se nám poslední minuta druhé třetiny. Do útočného pásma míří Pittsburgh.

38:29

38:18
    Noel Acciari odvedl v oslabení velice dobrou práci. Jeho spoluhráči mohli zamířit na střídačku.

37:43
    Po rychlé souhře se u modré čáry objevil Noah Dobson. Ani elitní bek hostů přesně nezamířil.

37:02
    Nelson byl opět nebezpečný. Tentokrát si najel na střed a rychle vypálil. Bránu Penguins netrefil.

36:29
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    Drew O'Connor – 2 min., držení.

35:54
    Brock Nelson se otočil okolo brány a hned vypálil. Rána se zřejmě otřela o boční síť.

35:06
    Mathew Barzal získal kotouč za bránou. Následně přišla rychlá rána, se kterou si poradil Alex Nedeljkovic.

34:12
    Sidney Crosby přihrál Guentzelovi, který ještě našel Marcuse Petterssona. Ten z mezikruží poslal kotouč vedle brány.

33:24
    Jevgenij Malkin se vydal ve velké rychlosti dopředu, pokus ruského útočníka byl přizvednut nad bránu.

33:05
    Hosté hned po buly poslali kotouč na icing. Stále se ve druhé části nemohou dostat pořádně do hry.

32:50
    Drew O'Connor šikovnou přihrávkou hledal u zadní tyče Smithe, jehož zakončení ale moc důrazné nebylo. Sorokin neměl problém.

32:27
    Sebastian Aho nejprve uklidnil hru. Následná rozehrávka se ale zadákovi Islanders nepovedla.

31:58
    Alex Nedeljkovic zakročil ve svém brankovišti lapačkou, kotouč mu vlastně hned pod ní zavezl Noah Dobson.

31:27
    Julien Gauthier jen lehce postrčil kotouč ven z vlastního pásma.

30:34
    Brock Nelson vyvezl puk dopředu, jeho spoluhráči tedy mohli vystřídat.

29:58
    Už po skončení přesilovky má Pittsburgh velký tlak! V těchto minutách je jasně lepším mužstvem.

29:38
    Lars Eller se probil mezi kruhy. Jeho rána zapadla kousek vedle brány.

29:22

28:56
    Islanders teď hrají dostatečně daleko od své brány. Vypadá to, že toto oslabení přečkají.

28:34
    Rickard Rakell – 2 min., sekání.

Alexandr Romanov – 2 min., hrubost.

28:28
    Jake Guentzel zakončil perfektní křížnou přihrávku Malkina, Ilja Sorokin se ale stačil přemístit.

28:02
    Zatím se domácí pořádně nemohou usadit v útočném pásmu.

27:22
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Matt Martin.

27:18
    Reilly Smith si šikovně pohrál s obráncem, ale přihrávku na kolegu nepropasíroval.

26:56
    Hokejisté v černém nyní operují v útočné třetině, kde se tedy snaží něco vymyslet.

26:12
    Julien Gauthier se rychle dostal do útočného pásma a vystřelil. Alex Nedeljkovic dával pozor.

26:03
    Do kabin teď musel odjet Sidney Crosby. Uvidíme, jestli do dnešního utkání ještě zasáhne, to by byla velká komplikace pro Penguins.

25:58
    Jake Guentzel z levé strany útočného pásma vystřelil po ledě, Ilja Sorokin ale zasáhl.

25:24
    Kyle Palmieri se snažil prokličkovat až před bránu, ale rychle byl u něj Kris Letang.

24:56
    Přihrávku dostal zpoza brány na levý kruh Marcus Pettersson, jehož dělovka nebyla přesná.

24:33
    Vinnie Hinostroza si najížděl mezi kruhy. Prudkou přihrávku ale promáchl.

24:04
    Malkin posílal kotouč mezi kruhy, kde ale bylo obsazeno. Nejlépe si počínali hostující beci.

23:39
    Dlouhá přihrávka byla sražena do ochranné sítě za brankou Islanders.

22:56
    Prudká střela z levého kruhu v podání hostů zapadla na zadní mantinel.
    22:20 Noel ACCIARI - 2:0

22:20
    6/6
    Také třetí minuta druhé části patří domácím! Drew O'Connor poslal puk před bránu, kde se velice šikovnou tečí prezentoval NOEL ACCIARI. Hrací předmět propadl Sorokinovi mezi betony. 2:0. Asistence: Drew O'Connor.
    O'Connor D., Smith R., Graves R., Nedeljkovic A., Acciari N., Karlsson E.
    Bolduc S., Fasching H., Palmieri K., Mayfield S., Nelson B., Sorokin I.

21:54
    Brock Nelson už po skončení oslabení objel bránu a zakončil. Alex Nedeljkovic zasáhl.

21:04
    Sražená střela Crosbyho se odrazila před Jakea Guentzela, který měl před sebou poloprázdnou klec. Byl před ním už jen beton, který sice přehodil, ale pravděpodobně zazvonila tyč.

20:43
    Teď už jsou Islanders ve čtyřech, ale stále nejsou z nejhoršího venku.

20:22
    Hosté ještě byli ve třech, když pálil od modré čáry Malkin. Kotouč se ale odrazil zpět.

20:01

Je za námi první třetina, ve které skórovali pouze domácí. Ty poslal do vedení už ve 3. minutě Lars Eller. Více gólových možností asi měli hosté, ale Alex Nedeljkovic vytáhl skvělé zákroky. Na začátku druhé periody bude Pittsburgh dohrávat přesilovku pět na tři.

20:00

19:54
    Precizně to nyní domácí sehráli, ale rána z první z levého kruhu přesná nebyla.

19:33
    Simon Holmström – 2 min., podrážení.

19:23
    Hosté se osvobozují, s rozehrávkou musel domácím pomoct Alex Nedeljkovic.

18:26
    Bo Horvat – 2 min., držení.

18:26
    Do kontru vyrazili domácí. Malkinovu šikovnou zadovku napodobil Drew O'Connor, který vyzval Smithe. Posledně jmenovaný nechal vyniknout Sorokina.

18:16
    Alexandr Romanov po přihrávce Nelsona tvrdě pálil z první, Alex Nedeljkovic ale předvedl další jistý zákrok.

17:34
    Ilja Sorokin toho při střele od modré čáry mnoho neviděl. Nakonec měl štěstí, že jej černá guma trefila do ramene.

17:19
    Kotouč se odrazil před Sorokina, který dával pozor.

16:56
    Cal Clutterbuck dostával přihrávku do jízdy, ale puk si nezpracoval úplně nejlépe.

16:08
    Mike Reilly dostal nabito na modrou čáru. Defenzivně laděný zadák pálil po ledě, Alex Nedeljkovic touš vyrazil.

15:39
    Útočnou akci Penguins zastavil ofsajd. Vhazování bude obstaráno v neutrální zóně.

14:55
    Karlsson nahodil od modré čáry, před Sorokinem došlo k teči. Kotouč zapadl asi čtyřicet centimetrů nad břevno.

14:33
    Po třetí reklamní pauze této periody pokračujeme ve hře. Dopředu pádí hosté.

14:09
    Domácí znovu nepředvedli ideální rozehrávku, ale dopadlo to pro ně nakonec dobře.

13:31

13:17
    Anders Lee tečoval nahození těsně před brankovištěm, kotouč zapadl vedle přední tyče. Následně domácí vyhodili.
    12:52 Vynikající zákroky domácího brankáře

12:52
    Alex Nedeljkovic předvedl několik vynikajících zákroků, po kterých si vysloužil ovace ve stoje celého stadionu! Nejprve vychytal střelu Nelsona, pak dorážku Horvata. Třetí zákrok byl ze všech nejlepší, to gólman Pens znovu vyrazil pokus Nelsona.

12:01
    Noah Dobson střílel zápěstím od modré čáry. Jeho projektil propadl kousek vedle tyče.

11:31
    Sidney Crosby – 2 min., sekání.

11:06
    Jeden z hostujících obránců poslal kotouč z pásma tak šikovně, že se icing nemusel pískat.

10:29
    Harkins střílel skoro z brankové čáry, jeho ránu zápěstím Sorokin vyrazil.

09:46
    Nyní jsme viděli ve středním pásmu několik nepřesností na obou stranách.

09:08
    Mike Reilly před sebou neměl varianty k přihrávce, a proto pouze nahodil puk do útočného pásma.

08:30
    Bo Horvat se dostával do útočného pásma, ale křídelník mu přejel do třetiny rychleji. Hra byla kvůli ofsajdu zastavena.

07:52
    Sebastian Aho dobruslil vyhozený kotouč jako první, je pískán icing Penguins.

07:13
    Karlsson chyboval v rozehrávce. Puku se ujal Martin, jehož pas před bránu ovšem byl sražen.

06:32
    Po střele od modré čáry došlo před bránou Pittsburghu k teči, Alex Nedeljkovic včas zacvakl betony.

06:04
    Casey Cizikas měl na hokejce další gólovou šanci! Spoluhráč jej vybídl zpoza brány, ale centr Islanders trefil z ideální pozice domácího brankáře.

05:32
    Sidney Crosby se dostal do útočného pásma, ale tam upadl. Následně vystřelil jeho spoluhráč do připraveného gólmana hostů.

05:05
    Nadechli se také hosté, nicméně až ke střele se nepropracovali.

04:16
    Jevgenij Malkin nabízel kotouč k brankovišti, kam si najel Drew O'Connor. Ke střele z otočky se ale druhý jmenovaný nedostal.

03:52
    Domácí znovu hrají v útočném pásmu. Jde vidět, že úvodní branka je nabudila.

02:59
    Letangovo nahození od modré čáry bylo zablokované, Tučňáci jsou však i nadále v útočném pásmu.
    02:18 Lars ELLER - 1:0

02:18
    6/6
    Tučňáci otevírají skóre už ve třetí minutě! Jansen Harkins projel po levém křídle, aby vybídl u zadní tyče LARSE ELLERA, který byl dostatečně pohotový. 1:0. Asistence: Jansen Harkins a Valtteri Puustinen.
    Eller L., Pettersson M., Nedeljkovic A., Harkins J., Puustinen V., Letang K.
    Dobson N., Clutterbuck C., Fasching H., Romanov A., Sorokin I., Cizikas C.

01:57
    První velká šance! Cizikas pádil úplně sám na domácího gólmana, ale Alex Nedeljkovic zasáhl lapačkou.

00:59
    Crosby přes celé střední pásmo hledal Rakella, který měl ale ke kotouči daleko.

00:27
    Mathew Barzal poslal z levé strany útočného pásma svou ránu do připravené lapačky Alexe Nedeljkovice.

00:07
    John Ludvig – 5 min., bitka.

Matt Martin – 5 min., bitka.

00:07
    Už po sedmi sekundách se do pěstního souboje pustili John Ludvig a Matt Martin. Zřejmě nějaké nevyřízené účty z minulého utkání.

00:01

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Graves, Ruhwedel, Ludvig – Rakell, Crosby (C), Guentzel – D. O'Connor, Malkin (A), R. Smith – Puustinen, Eller, Harkins – Carter, Acciari, Hinostroza.
    Trenér: Mike Sullivan

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Mayfield, Bolduc, S. Aho I, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Fasching – Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Syvret, Rank – Shewchyk, Murray.

Pittsburgh začal sezonu špatně, ale postupně se začal zvedat. Tučňáci byli chvíli v celé konferenci i poslední, avšak teď se nachází na jedenáctém místě, když ve 34 odehraných zápasech nasbírali 38 bodů. Do utkání proti Islanders jde Pittsburgh v dobré formě, neboť bodoval pětkrát v řadě. V posledních dvou zápasech navíc vyhrál po základní hrací době. Islanders porazil vysoko 7:0 a minule poměrem 4:2 zdolal St. Louis. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Jake Guentzel se 40 kanadskými body.

New York Islanders je na tom v tabulce lépe. Ostrované pobývají na páté pozici ve Východní konferenci, po 35 odehraných zápasech mají na kontě 43 bodů. V posledních dnech střídají výhry a porážky. O vysoké prohře s Pittsburghem už byla řeč, ale celek okolo kapitána Leeho na debakl zareagoval dobře, neboť v noci na sobotu porazil poměrem 5:1 Washington. Produktivitu tohoto celku vede Mathew Barzal s 36 kanadskými body, o bod méně mají Bo Horvat a bek Noah Dobson.

Radim Zohorna (Pittsburgh)

Hezkou silvestrovskou noc při sledování textového přenosu z NHL. Krátce po půlnoci začne utkání mezi Pittsburghem a Islanders. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 3. Eller (Harkins, Puustinen), 23. Acciari (D. O'Connor), 60. Eller – 54. Bolduc

Rozhodčí: Syvret, Rank – Shewchyk, Murray

Diváci: 18 216