Slovensko – Finsko 3:4 (po pr.) | Kanada – Česko cz 2:3 (kon.) | USA – Lotyšsko 7:2 (kon.)
Švédsko – Švýcarsko 3:2 (po pr.)
USA
7:2 (3:1, 3:0, 1:1)
Lotyšsko
Úterý 02.01.2024, 17:00 • Frölundaborg, Göteborg (SWE) • Mistrovství světa do 20 let • Čtvrtfinále

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji úspěšný start do nového roku a třeba zase někdy na počtenou! (19:43:38)

Dnešní utkání sledovalo 2749 diváků.

Kdo se postavil do brankoviště:
    Jacob Fowler (USA) – 60:00, 23 zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost 92%
    Deivs Rolovs (LAT) – 60:00, 34 zákroků, 7 inkasovaných gólů, úspěšnost 82,93%

Třetí čtvrtfinále je u konce, a končí výsledkem 7:2, který posouvá Američany do bojů o medaile, naopak Lotyšsko zamíří domů.
    Na první branku jsme nečekali dlouho, vstřelil ji už v čase 01:31 obránce Drew Fortescue. Vedení Spojených států navýšil Gabe Perreault, který využil skvělé přihrávky od Caseyho. Lotyšům se poté podařilo zásluhou Danse Ločmelise snížit, avšak chvíli nato vrátil Američanům dvoubrankové vedení tečující Danny Nelson.
    Druhou třetinu zahájili také lépe hráči ze zámoří, kteří se připsali první branku v prostředí části v přesilovce, kdy přesnou kombinaci zakončil Rutger McGroarty. Ke konci třetiny se pak prosadili ještě Will Smith a znovu Gabe Perreault, takže skóre bylo po dvou periodách 6:1 pro USA.
    V závěrečné třetině jsme ještě viděli po jedné brance na obou stranách. Tu americkou vstřelil Oliver Moore, který využil chyby lotyšské obrany. A konečnou podobu výsledku poté dal v přesilovce lotyšský kapitán Dans Ločmelis, který prostřelil gólmana Fowlera.

Duel tak skončil 7:2 pro Američany, kteří postupují do další fáze turnaje.

Halou Frölundaborg právě zní americká hymna.

59:50
    Evropský celek vyhazuje přes všechny čáry, víc už se toho nestane.

59:38
    Quinn Finley pálí pouze do ochranné sítě, ještě jednou se vhazuje.

59:23
    Lotyšům se podařilo vyhodit.

58:56
    Oliver Moore vyslal v krátké chvíli dvě střely, avšak ani jedna neprošla až do sítě.

58:21
    Američané se ještě snaží o osmou branku, tentokrát však nepřijde, neboť pokus Howarda končí ve výstroji brankáře Rolovse.

58:14
    Vyloučení v týmu Lotyšsko:
    Emils Veckaktinš – 2 min., podrážení.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu.

57:23
    V posledních sekundách přesilovky ještě vypálil Frank Nazar, ale trefil jen blokujícího Lotyše.

57:05
    Seamus Casey chtěl přidat ke svým třem asistencím i branku, gólman Rolovs však zasáhl.

56:42
    Isaac Howard pálí pouze nad branku, uvidíme další buly.

55:53
    Lotyšům se podařilo puk vyhodit až k Fowlerovi.

Matěj Skula

Branky a nahrávky: 2. Fortescue (Moore, Gauthier), 12. Perreault (Casey), 15. D. Nelson (Casey, Snuggerud), 26. McGroarty (Howard, Hutson), 36. Smith (Perreault, Leonard), 40. Perreault (Smith, Casey), 47. Moore (Gauthier) – 14. D. Ločmelis, 53. D. Ločmelis (Fenenko, Vilmanis)

USA: Fowler (Augustine) – Hutson, Chesley (A), Fortescue, Casey, Buium, Rinzel, Pohlkamp – Moore, Gauthier (A), McGroarty (C) – Howard, Nazar, Brindley – Perreault, Smith, Leonard – Finley, D. Nelson, Snuggerud – Hayes.
    Trenér: David Carle

Lotyšsko: Rolovs (Feldbergs) – Fenenko (A), Bērziņš, Bulans, Kurbaka, Uljanskis, Urbanovičs, I. Ločmelis – Veckaktinš, D. Ločmelis (C), Vilmanis (A) – Borozinskis, Bukarts, Darzinš – Vutkevičs, Rullers, Mateiko – Mots, Ozollapa, Kruminš – Strādnieks.
    Trenér: Artis Abols

Rozhodčí: Hinterobler, Murray – Konc, Schlegel