Pondělí 08.01.2024, 01:00 • Mullet Arena, Tempe • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:02:54)

Střely na bránu: 17 – 36 | Přesilová hra: 0/2 – 0/4 | Trestné minuty: 13 – 9

Karel Vejmelka (ARI) – 30 zákroků, 5 OG, úspěšnost 85,7 %, odchytal 59:29
    Connor Hellebuyck (WPG) – 15 zákroků, 2 OG, úspěšnost 88,2 %, odchytal 59:11

Tři hvězdy utkání
    1. Nikolaj Ehlers (WPG) 1+1
    2. Mark Scheifele (WPG) 2+0
    3. Dylan Guenther (ARI) 1+0

Arizona se dnes mohla z jedenáctého místa vrátit zpět mezi nejlepší osmičku Západní konference. Winnipeg jí ale uštědřil třetí domácí porážku v řadě a sám si na čele tabulky vybudoval tříbodový náskok na druhý Vancouver a třetí Colorado. Jets většinu času dominovali a navzdory dobře chytajícímu Vejmelkovi se dostali do vedení 4:1. Kvůli zaváhání Hellebuycka a gólu Guenthera se hostům závěr trochu zkomplikoval, nicméně Scheifele a Lowry je v posledních dvou minutách uklidnili dalšími dvěma zásahy.

59:11 Adam LOWRY - 2:6

59:11
    5/5
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Defenziva Arizony v závěru zápasu doslova přestala existovat, takže přichází ještě šestý hřebíček do její rakve. Vejmelka nechytil střelu z mezikruží od ADAMA LOWRYHO, kterého zprava našel Niederreiter. Situaci v úvodní fázi zavinili Guenther a McBain. V cestě za dostupným pukem si dávali přednost tak dlouho, až jim ho Lowry s Appletonem vyfoukli. Asistence: Nino Niederreiter, Mason Appleton.
    Lowry A., Appleton M., Samberg D., Niederreiter N., Schmidt N.
    Guenther D., McBain J., Dumba M., Dermott T., Carcone M.
    58:08 Mark SCHEIFELE - 2:5

58:08
    5/6
    Välimäki krátce po své nepřesné střele hrubě pokazil přihrávku podél modré čáry a MARK SCHEIFELE jednoduše dovezl puk do prázdné domácí branky. Asistence: Gabriel Vilardi.
    Vilardi G., Ehlers N., Samberg D., Scheifele M., Schmidt N.
    Välimäki J., Schmaltz N., Keller C., Kerfoot A., Bjugstad N., Maccelli M.

57:42
    Vemelka odjel z ledu, Yotes hrají v šesti proti pěti.

57:30
    Arizona byla z nějakého záhadného důvodu na ledě jen ve čtyřech. Durzi se zapomněl nahoře a modrou čáru po ztrátě kotouče vůbec nikdo nejistil. Ehlers vzniklý brejk dvou na gólmana přesto nedal, když se mu nepovedlo trefit prostor mezi Vejmelkovými betony.

56:43
    Dillon vyhodil na Vejmelku. Icing to není a rozehrávka Coyotes je nyní pod tlakem napadajících hráčů Winnipegu.

56:02
    Axel Jonsson Fjällby zaparkoval u brankoviště a těčí vychýlil Schmidtův nástřel mimo tři tyče.

55:25
    Moser si nevěděl rady s bráněním Iafalla. Hostující útočník se kolem něj protáhl, ale pak bekhendem Vejmelkovu branku netrefil.

55:15
    Celá pětka Winnipegu se sjela na jednu stranu za McBainem. Ten dokázal najít vlevo volného Guenthera, ovšem Hellebuyck ránu z vrcholku kruhu vyrazil.

54:44
    Stejně jako po gólu na 1:2 se obraz hry změnil a Arizona dělá všechno pro to, aby závěr ještě zdramatizovala. Jets se nyní vysvobodili zakázaným uvolněním.

53:56
    Durzi se posunul do pravého kruhu, aby mohl pálit bez přípravy. Přihrávka přes osu však byla odkloněna a ofenzivní bek Arizony zůstal bez zakončení.

53:23
    Vpravo jedoucí Bjugstad neměl volné kolegy z útoku a Hellebuyck tentokrát propagační střelu zkušeného útočníka nepodcenil.
    52:33 Dylan GUENTHER - 2:4

52:33
    5/5
    Arizona právě vstřelila branku!
    Hellebuyck udělal velkou chybu v důsledku Dermottova banálního nahození. Puk mu vedle branky přeskočil hokejku a toho okamžitě využil DYLAN GUENTHER, jenž ho po rychlém objetí zasunul kolem opuštěné druhé tyče. Bez asistence.
    Guenther D., McBain J., Stecher T., Carcone M., Moser J.
    DeMelo D., Vilardi G., Ehlers N., Morrissey J., Scheifele M.

52:15
    Osm minut před koncem mají Yotes pouhých 13 střel na branku. Kvůli icingu se k další jen tak nedostanou.

51:36
    Dylan DeMelo napálil Välimäkiho. Jets to v této chvíli trochu přehnali se zadovkami na volné spoluhráče.

51:10
    Arizona ubránila čtvrté ze čtyř oslabení. To je asi jediná pozitivní zpráva, kterou si z dosavadního průběhu zápasu může vzít.

50:51

50:30
    Alexander Kerfoot zachytil přihrávku Naměstnikova a Stecher díky tomu odpálil puk přes celou délku hřiště.

49:53
    Vilardiho golfák prosvištěl vedle Vejmelkovy pravé tyčky. Další Perfettiho pokus z pravého kruhu zamířil do Čechovy lapačky.

49:08
    Ehlers se zjevil za posledním obráncem Moserem. Kvůli předchozímu souboji se Stecherem mu ale chyběla hokejka, takže Vejmelka neměl těžkou práci s přerušením hry.

48:51
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
    Matt Dumba – 2 min., hákování.

48:30
    Vilardi „udělal“ Dumbu a pokračoval k Vejmelkovi. Puk mu kvůli faulu cestou utekl a než si ho dal zpátky na hokejku, tak byl u českého gólmana příliš blízko.

48:10
    Niederreiter se pod tlakem rozhodl pro zkaženou zadovku. Kojoti měli k dispozici brejk dvou na jednoho, jenomže Schmaltz si Kerfootovu žabku nebyl schopen zpracovat.

47:25
    A znovu stejná situace. Stecher neměl na modré čáře moc prostoru a nahodil puk do vystupujícího Toninata.

46:37
    Troy Stecher trefil od modré první překážku a od Perfettiho letěl puk bezpečně daleko od Hellebuyckova pracoviště.

46:07
    Matt Dumba změnil směr Morrisseyho příklepu a poslal puk do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
    45:11 Mark SCHEIFELE - 1:4

45:11
    5/5
    A je rozhodnuto! Schmaltz přišel o puk na ose útočného pásma. Ehlers z otočky krásně vysunul do úniku MARKA SCHEIFELEHO a jeho bekhendové zakončení proletělo nad lapačkou Karla Vejmelky. Asistence: Nikolaj Ehlers.
    Dillon B., Vilardi G., Ehlers N., Samberg D., Scheifele M.
    Schmaltz N., Keller C., Kerfoot A., Durzi S., Moser J.

44:58
    Durziho pád nebyl zaviněn faulem. Později se k němu puk vrátil, ale on ho od modré nasměroval hodně vedle levé tyče.

44:30
    Barron si za domácí obranou moc nevěřil a ve zbytečné otočce byl odzbrojen Dumbou. Kerfoot na druhé straně přispěl k rychlému protiútoku. Logan Cooley pálil z osy a Hellebuyck si musel dát záležet, aby udržel kotouč mezi rukou a tělem.

43:46
    Matt Dumba nestihl zachytit puk na útočné modré. Kvůli ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

43:16
    Samberg mířil zpoza levého kruhu hodně vedle. Stejnému muži se pak nepovedlo zpracování a ukopl si puk do středního pásma.

42:48
    Maccelli zaútočil po ose hřiště. V pravý čas dal puk doprava, nicméně O´Brien nevystřelil bůhvíjak kvalitně.

42:07
    Přímočarý výpad Winnipegu znegoval Vejmelka zákrokem proti Lowryho střele z levého kruhu. Aktivní Niederreiter po vhazování branku přestřelil.

41:54
    Propagační Dermottova střela přistála u břicha Connora Hellebuycka. Chvíli předtím k menší újmě přišel Carcone, když nebyl připravený na náraz do Scheifeleho.

41:15
    Bjugstad nezpracoval křížnou přihrávku Logana Cooleyho. Jets vyrazili do protiútoku, ovšem Morrissey přes agresivně vyjetého Vejmelku nezakončil.

40:38
    Gunther si řekl Durzimu o přihrávku na svůj oblíbený one-timer. Hellebuyck ho vyrazil přesně ve chvíli, kdy končil Pionkův trest.

40:37

40:14
    Coyotes dohrávají zbytek přesilové hry. V přechodu přes střední pásmo jim však kotouč odletěl do ochranné sítě.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 9 – 27 (4:14, 5:13).

Tlak Winnipegu se přenesl i do druhé třetiny a po necelých čtyřech minutách byl zúročen Ehlersovým gólem na 2:0. Arizonu na pár minut nakoplo snížení Schmaltze, nicméně od Niederreiterovy dorážky z brankové čáry je Winnipeg opět o dva góly napřed.

40:00

39:40
    Naměstnikov jel od červené čáry do přečíslení dvou na jednoho. Skrz Välimäkiho posadil puk na čepel Barrona a Vejmelka zachránil Arizonu důležitým zákrokem pravým betonem.

39:10
    Iafallo naboural domácí přechod a zkušeně ukrojil nespočet sekund z druhého oslabení svého celku.

38:49
    Logan Cooley podlehl na buly Lowrymu a Jets neměli problém vyhodit puk doslova přes celé čáry.

38:37
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Neal Pionk – 2 min., sekání.

38:20
    Keller poslal křížný pas mimo dosah Stechera. Jets ale nevyhodili a jejich pětice už je na ledě dobré dvě minuty.

37:42
    Už poněkolikáté je to první lajna Arizony, která je jako jediná schopna hosty držet pod tlakem. V tomto případě je to ale bez střelby.

37:04
    Niederreiter zprava zapojil Lowryho, kterému se nepovedlo dokončit bekhendový blafák.

36:46
    Durziho nástřel z pravého konce modré čáry doplachtil až do Hellebuyckovy lapačky. Pro tohoto muže to byl teprve osmý zákrok.

36:25
    Karel Vejmelka pokryl kotouč, který se k němu odrazil ze souboje vedle jeho pracoviště. Byl u toho Scheifele.

35:20
    Moser zabránil další krizové situaci, když zablokoval šanci Dillona. O pár sekund později neměl přesnou mušku Jonsson Fjällby.
    34:04 Cole PERFETTI - 1:3

34:04
    6/5
    Ponechanou výhodu kanadského týmu ukončil gól na 3:1! Morrisseyho křížnou přihrávku vedle branky krotil COLE PERFETTI. Puk se po jeho pokusu o zasunutí zastavil na brankové čáře a o potřebný kousek dál mu dopomohla až hokejka bránícího Guenthera. Bez asistence.
    DeMelo D., Iafallo A., Morrissey J., Scheifele M., Niederreiter N., Perfetti C.
    Guenther D., McBain J., Dumba M., Dermott T., Maccelli M.

33:07
    Ehlers nenachytal Vejmelku z nulového úhlu. Potom přerušil kombinaci Arizony a u červené čáry si vynutil Dermottův faul.

32:20
    Carcone vzal puk z buly v obranném pásmu. Převezl ho až k Hellebuyckovi a bekhendem přihrál Kirklandovi, který tuto šanci na vyrovnání neproměnil. Střela bez přípravy šla gólmanovi do těla.

32:01
    McBain odklonil Ehlersovu přihrávku k Vejmelkovi a ten se pro jistotu rozhodl ponechat kotouč v lapačce.

31:35
    Vilardi nebyl Moserem vpuštěn před Vejmelku. Yotes se kotouč rychle zbavili, za Hellebuyckem ho dojel Pionk.

30:35
    Jonsson Fjällby ze středního pásma úmyslně nahazoval do mantinelu. Barron u něj puk vyzvedl a dal ho Toninatovi, do jehož okamžité střely sáhl Moser.

30:07
    Cooley si vyjel skoro k modré čáře a nahodil puk do skrumáže ve slotu, odkud na Hellebuycka nic dalšího nepřiletělo.

29:27
    Välimäkim otravovaný Appleton ztratil puk v obranném pásmu a Crouse ho po přihrávce Cooleyho poslal mimo tři hostující tyče.

29:07
    Vilardi schytal tvrdý hit od Liama O´Briena. Člen čtvrtého útoku se tímto způsobem snaží ještě víc posadit Arizonu na koně.
    28:08 Nick SCHMALTZ - 1:2

28:08
    5/5
    Suverénně nejlepší střídání první domácí formace končí kontaktním gólem! Keller adresoval křížnou přihrávku do levého kruhu a NICK SCHMALTZ se z něj trefil nad Hellebuyckovu lapačku. Kotouč byl v první fázi střely přizvednut hokejkou DeMela. Asistence: Clayton Keller, Travis Dermott.
    Schmaltz N., Keller C., Bjugstad N., Dumba M., Dermott T.
    DeMelo D., Naměstnikov V., Iafallo A., Morrissey J., Perfetti C.

27:19
    Schmaltz si najel mezi čtyři bílé dresy, jenže po Kerfootově dobře načasované přihrávce z okraje brankoviště branku ani netrefil.

26:45
    V důsledku Moserovy nabídky na teč proletěl puk vysoko nad brankou nezaměstnaného Hellebuycka.

26:37
    Moser nemohl pokračovat kvůli ofsajdu.

26:17
    Maccelliho samostatný průnik dopadl střelou do couvajícího Samberga.

25:37
    Ofsajd Arizony, která prohrává na střely už 4:21.

25:11
    Morrissey ani Barron nestihli přijet před Vejmelku, kam po objetí branky nabízel kotouč švédský útočník Axel Jonsson Fjällby.
    23:52 Nikolaj EHLERS - 0:2

23:52
    5/5
    Přestávka mezi první a druhou třetinou převahu Jets spíše zesílila a NIKOLAJ EHLERS ji přetavil v druhý gól, když mu Samberg bruslí šťastně připravil pozici na volej. Asistence: Dylan Samberg, Nate Schmidt.
    Bjugstad N., Dumba M., Dermott T., Maccelli M., Crouse L.

23:01
    Appleton promarnil šanci z pravého křídla, kde ho neobtěžoval ani jeden oponent. Křížná střela vyplavala vedle branky.

22:26
    Dillonův pozdrav zpoza kruhu Vejmelka vykopl do protější strany k Tominatovi, jehož dorážka rozvlnila jen ochrannou síť.

22:19

22:13
    Kvarteto Kojotů dlouho držely hosty daleko od Vejmelky. Ten byl v akci až pět sekund před koncem oslabení v důsledku Perfettiho zakončení.

21:12
    Iafallo po bekhendu Ehlerse ještě jednou přihrával. Jeho kolega ale nemohl těsně vedle branky zakončovat a Coyotes se osvobodili.

20:45
    Návrat Jets do útočného pásma dlouho netrvalo. Dlouho se v něm nezdrželi, byť Vejmelka čelil prudké ráně Iafalla.

20:30
    Dumba těžil z vyhraného vhazování a za brankou dal puk Crouseovi, který ho bezpečně odhodil přes celé hřiště.

20:19
    Jack McBain se rozhodl, že nakopne své spoluhráče účastí v bitce proti Lowrymu. Ani jednomu se nechtělo padnout na kolena a u mantinelu je rozdělili až čároví rozhodčí. McBain obdržel o dvě minuty více za hrubost, takže si Jets zahrají třetí přesilovku.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 4 – 14.

Výsledek první třetiny odpovídá samotnému dění na ledě. Arizona byla od prvních minut pod tlakem a nedlouho po své promarněné přesilovce její potíže s bráněním vyeskalovaly gólem Vladislava Naměstnikova. Stav 0:1 je pro Kojoty ještě přijatelný, když vezmeme v potaz, jak málo času trávili kolem Hellebuycka.

20:00

19:54
    Těsně před sirénou Alexander Kerfoot od modré přehodil celou branku Hellebuycka. Americký gólman se v první třetině skoro nezapotil.

19:35
    Bezprostředně po buly za to vzal Perfetti a Vejmelka měl hodně složitou pozici, protože přes Dumbu a Iafalla viděl puk na poslední chvíli.

19:25
    Scheifeleho přihrávka zpoza branky prošla k Vilardimu. Ten si v šavlovačce s domácími hokejkami vedl ze všech nejlépe a situaci opět musel řešit Vejmelka.

18:22
    Na první pokus neškodně nahozený puk z hokejky Schmidta nadělal Vejmelkovi nečekaně velké problémy, protože u něj hlídkoval důrazný Niederreiter.
    17:16 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 0:1

17:16
    5/5
    Yotes se ve velkém počtu sjeli za branku. Durzi se u mantinelu přetahoval s Perfettim a velmi nešikovně posunul puk k levému kruhu na zcela volného VLADISLAVA NAMĚSTNIKOVA, který z jedničky zavěsil do Vejmelkovy sítě. To byla velká chyba v domácím postavení. Bez asistence.
    Pionk N., Dillon B., Naměstnikov V., Iafallo A., Perfetti C.

17:07
    Morrisseyho střelu z křídla Vejmelka vyrazil k volnému Vilardimu, takže se musel s pomocí lapačky popasovat i s jeho dorážkou z osy.

16:50
    Dermott zachytil puk na modré, ale podél levého mantinelu ho posunout nedokázal. Kotouč byl sražen mimo kluziště.

16:35
    Logan Cooley si najížděl do otevřeného prostoru mezi kruhy, jenže dobře myšlenou přihrávku z dílny McBaina se mu přebrat nepovedlo.

15:38
    Maccelli si před pravým kruhem přehodil puk na forhend a krátce po vypršení domácí přesilovky zacinkal o tyč Hellebuyckovy brány!

15:35

15:27
    Välimäki neprostřelil Adama Lowryho. Guenther zase zasáhl do nohy Pionka a Yotes si museli dát pozor na hrozící brejk Lowryho.

14:32
    Sean Durzi od modré přestřelil bránu. Další kombinaci Kellera vystihl Samberg a Jets mohou vystřídat.

14:10
    Na první přesilovce Arizony se objevuje i Dylan Guenther. Souhru jeho spoluhráčů však překazil Lowry a odvezl puk do bezpečí.

13:35
    Dylan DeMelo – 2 min., vysoká hůl.

13:29
    Schmaltz nedosáhl na narážečku od Claytona Kellera. Nezachycená přihrávka za obranu skončila na betonu Hellebuycka.

13:16
    Appleton byl na levém křídle v pasti, takže posunul puk k modré čáře. Propagační střela Morrisseyho přistála ve Vejmelkově lapačce.

13:03
    Stecherův pokus od modré Hellebuycka moc nepotrápil. Morrisseyho střelu z druhého konce hřiště zase odklonil Kerfoot.

12:43
    Carconeho přihrávka do předbrankového prostoru se stala kořistí Winnipegu, kterému pak nebylo pískáno zakázané uvolnění.

12:13
    Carcone ze zadovky Kerfoota trefil jenom DeMela. Od tohoto beka s dvojkou na zádech se kotouč poroučel do ochranné sítě.

11:49

11:37
    Schmidt nabil do levého kruhu. Pionk z nápřahu prudce vystřelil, ale Vejmelka byl se svým betonem připravený.

11:16
    Po nepovedeném přechodu Naměstnikova Vejmelka nevyhodil dostatečně daleko a nyní musí sledovat další kolotoč hostujících přihrávek.

10:40
    Morrissey vypálil kousek vedle pravé tyče. Puk zůstal u hostů a ti se až po chvíli vyhnali do středního pásma.

10:19
    Kvůli vyhození Dumby se Jets museli vracet přes celé hřiště do palebné pozice. Na konci pěkné souhry si Iafallo vylámal zuby na Vejmelkovi!

09:49
    Janis Moser – 2 min., držení hole.

09:46
    Morrissey doprovodil puk na icing a hned po buly v útočném pásmu se na modré postaral o střelu do Vejmelkova betonu. Současně došlo k faulu na domácí straně.

09:23
    Cole Perfetti vjel s kotoučem do postavení mimo hru. Před polovinou první třetiny je na řadě komerční pauza.

08:16
    Barron potřeboval střídat a nechal Appletona samotného v útočném pásmu. Pokus z těžkého úhlu neměl žádnou šanci na úspěch.

07:59
    Až po osmi minutách byl pořádně v permanenci Connor Hellebuyck, když levým betonem vykopával křížnou střelu Fina Maccelliho.

07:10
    Nick Schmaltz byl v protiútoku dostižen několika hráči Jets a nenechali ho přihrát na Kellera ani na nikoho jiného.

06:47

06:17
    Kerfoot propásl šanci na vyhození. Schmidt neprodleně posouval puk do pravého kruhu, nicméně i proti Perfettimu předvedl český brankář jistý zákrok.

06:05
    Arizona díky Bjugstadovi vyhrála vhazování a ukrojila ze svého oslabení slušnou porci sekund.

05:49
    Morrisseyho utaženou střelu Vejmelka vyrazil a potom si poradil i s navazujícím závarem, z něhož vzešla dorážka Vilardiho.

05:16
    Ehlersova tečovaná střela z vrcholku kruhu byla zpomalena a puk ze vzduchu spadl do Vejmelkovy rukavice.

05:10
    Vilardi přijal do slotu přihrávku od Scheifeleho, jenže pár metrů před domácím brankovištěm přesnou mušku neměl.

04:47
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Michael Carcone.

04:22
    Pionk dvakrát po sobě vyhledal Niederreitera. Švýcar pořádně vystřelil až na druhý pokus, ale Vejmelka byl ve své brance pozorný.

03:28
    Dumba se příkladně vrátil a nenechal ujet Ehlerse. V ofenzivě Arizona malinko zahrozila prostřednictvím Crouse.

03:01
    Nepřesnou dělovku Schmidta doplnila dorážka Vilardiho, která se mezi tři tyčky Vejmelkovy rovněž nevešla.

02:54
    Teprve Dillon se zasloužil o první opravdovou střelu na branku, ve které se dnes Karel Vejmelka snaží o sedmou výhru v sezoně.

02:33
    Jonsson Fjällby protečoval puk ze středního pásma k hokejce Vejmelky. Následují další souboje u hrazení.

01:55
    Perfettiho nahození dojel Välimäki a posunul puk na Stechera. Úvod zápasu je z obou stran hodně opatrný.

00:59
    Cooleymu se zamotal puk mezi nohama a nerozvinul svou akci až do potenciálního zakončení. Na druhé straně zase Scheifele nezpracoval rozehrávku od Morrisseyho.

00:10
    Na zahajovacím vhazování uspěli domácí, kteří nastupují v alternativních červených dresech. Winnipeg hraje v bílomodrém.

00:01

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Moser, Durzi, Dermott, Dumba, Välimäki, Stecher – Keller (A), Kerfoot, Schmaltz (A) – L. Cooley, Bjugstad, Crouse (A) – Maccelli, McBain, Guenther – Carcone, Kirkland, O'Brien.
    Trenér: André Tourigny

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Ehlers, Scheifele (A), Vilardi – Perfetti, Naměstnikov, Iafallo – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – M. Barron, Toninato, Jonsson Fjällby.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: O´Rourke, Sandlak – Suchánek, Murray.

Vzájemné zápasy 2023/24

04.11.2023 Arizona – Winnipeg 3:5
    19.11.2023 Winnipeg – Arizona 5:2.

V nejmrazivějším bodě na mapě NHL se v první polovině sezoně urodilo velké překvapení. Winnipeg znenadání vyletěl z ligového průměru mezi elitu a s bilancí 25 výher a 13 porážek se aktuálně nachází na prvním místě Západní konference, kde má bod náskoku na druhý Vancouver a třetí Colorado. Jets od začátku prosince jedinkrát nebodovali (paradoxně proti slabým Sharks) a do dnešního zápasu jdou s cílem vyhrát šestý zápas v řadě. V tom předešlém kanadský tým uspěl 3:1 na ledě Anaheimu, ačkoliv za něj chytala dvojka Brossoit a v ofenzivě mu scházeli zranění Connor, Kupari a Gustafsson.

Nejproduktivnější hráči:
    • M. Scheifele – 38 bodů (12+26)
    • J. Morrissey – 30 bodů (6+24)
    • N. Ehlers – 29 bodů (13+16).

Pro týmy bojující o play-off je každý zápas důležitý a to dnes v případě Arizony platí dvojnásob, protože si po dvou porážkách a pádu ze sedmého na jedenácté místo Západní konference potřebuje zvednout sebevědomí. Sérii pěti domácích duelů v řadě Yotes začali prohrami 1:4 s Floridou a 1:5 s Islanders. Kvůli zranění jsou dlouhodobě mimo útočníci Boyd a Hayton. Zucker nemůže hrát kvůli disciplinárnímu trestu a další útočník Santord se v minulých dnech stěhoval do Chicaga. I proto byl z farmy povolán talentovaný Dylan Guenther.

• C. Keller – 31 bodů (13+18)
    • M. Maccelli – 27 bodů (6+21)
    • L. Crouse – 24 bodů (16+8).

Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu základní části kanadsko-americké NHL. Od jedné hodiny se můžeme těšit na konfrontaci mezi Arizonou Coyotes a Winnipegem Jets!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 29. Schmaltz (Keller, Dermott), 53. Guenther – 18. Naměstnikov, 24. Ehlers (Samberg, Schmidt), 35. Perfetti, 46. Scheifele (Ehlers), 59. Scheifele (Vilardi), 60. Lowry (Niederreiter, Appleton)

Rozhodčí: O´Rourke, Sandlak – Suchánek, Murray

Diváci: 4 600